05.04.2008 < | Football matches for 6.04.2008 | > 07.04.2008 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
ES Sétif | | Khouribga | 2:0, pen. 0:3 | 0:2 | 2:2 | ||||
Kaloum Star | | ASEC | 0:1 | 1:1 | 1:2 | ||||
Interclube | | Sporting Clube | 1:0 | 1:2 | 2:2 | ||||
Africa Sports | | Zamalek | 2:0, pen. 4:5 | 0:2 | 2:2 | ||||
Costa do Sol | | Dynamos | 2:1 | 0:3 | 2:4 | ||||
Ashanti Gold | | Kabylie | 0:0 | 0:3 | 0:3 | ||||
Gombe United | | Cotonsport | 2:1 | 0:5 | 2:6 | ||||
FC 105 | | TP Mazembe | 0:1 | 1:1 | 1:2 | ||||
Simba | | Enyimba | 1:3 | 0:4 | 1:7 | ||||
Stade Tamponnaise | | Platinum Stars | 1:1 | 0:2 | 1:3 | ||||
Curepipe Starlight | | Mamelodi Sundowns | 0:1 | 0:3 | 0:4 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Mangasport | | Petro Atlético | 1:0 | 2:1 | 3:1 | ||||
Mount Cameroon | | Primeiro de Maio | 0:1 | 2:0 | 2:1 | ||||
Maniema Union | | Les Astres | 0:0 | 0:2 | 0:2 | ||||
Masséda | | Issia Wazi | 4:1 | 0:2 | 4:3 | ||||
Asante Kotoko | | Wikki Tourists | 4:1 | 2:2 | 6:3 | ||||
Anse Réunion | | Ajax | 1:4 | 0:1 | 1:5 | ||||
Dolphins | | Casa Sports | 2:1 | 0:0 | 2:1 | ||||
Rayon Sports | | Al-Merreikh | 0:0 | 0:3 | 0:3 | ||||
Highlanders | | Green Buffaloes | 1:0 | 1:1 | 2:1 | ||||
Day 4 | |||||||||
15:00 | Krylia Sovetov | | Luch-Energiya | 2:1 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
16:30 | Shinnik | | Zenit | 2:2 (0:2) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
19:00 | Spartak Moscow | | Amkar | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | Spartak-Nalchik | | Dynamo | 0:2 (0:0) | |||||
Nalchik |
Day 3 | |||||||||
14:00 | Torpedo | | Ural | 2:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | FK Rostov | | Nosta | 1:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15:00 | Baltika | | Sibir | 1:1 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
16:00 | Chernomorets | | Anzhi | 0:1 (0:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
16:00 | Dynamo Bryansk | | Vityaz | 2:1 (1:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
17:00 | Kuban | | Sportakademklub | 3:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17:00 | KAMAZ | | Mashuk-KMV | 2:1 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17:00 | Volga | | Alaniya | 0:1 (0:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
19:00 | SKA-Energiya | | SKA Rostov-on-Don | 4:1 (3:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
22:00 | Zverda | | Salyut-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Irkutsk |
Day 24 | |||||||||
15:00 | Vorskla | | Metalurh Zaporizhzhya | 2:1 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
15:00 | Metalist | | Dnipro | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
16:00 | Shakhtar | | Chornomorets | 0:1 (0:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
17:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | FK Kharkiv | 1:4 (1:1) | |||||
Okhtyrka |
Day 1 | |||||||||
MTZ-RIPA | | Dynamo Brest | 4:0 (2:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
FK Smorgon | | Neman | 2:2 (1:2) | ||||||
Smarhon | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo Minsk | 2:2 (1:1) | ||||||
Maladzyechna | |||||||||
Shakhtsyor | | Tarpeda | 1:0 (1:0) | ||||||
Salihorsk | |||||||||
Naftan | | Dnepr | 2:0 (0:0) | ||||||
Navapolatsk | |||||||||
Savit | | FK Vitebsk | 1:2 (1:1) | ||||||
Mogilev | |||||||||
BATE | | Darida | 1:0 (0:0) | ||||||
Barysaw | |||||||||
Granit-Mikashevichy | | FK Homel | 1:1 (0:0) | ||||||
Brest |
Day 33 | |||||||||
13:30 | Middlesbrough | | Manchester United | 2:2 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Everton | | Derby County | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool |
16:00 | Barnsley | | Cardiff City | 0:1 (0:1) | |||||
London |
Day 29 | |||||||||
18:00 | Standard | | Mouscron | 1:0 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
20:30 | Westerlo | | Anderlecht | 0:2 (0:2) | |||||
Westerlo |
Day 31 | |||||||||
17:00 | Athletic | | Español | 1:0 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
17:00 | Atlético Madrid | | Almería | 6:3 (4:3) | |||||
Madrid | |||||||||
17:00 | Levante | | Real Valladolid | 0:3 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
17:00 | Racing | | Deportivo La Coruna | 1:3 (1:3) | |||||
Santander | |||||||||
17:00 | Real Murcia | | Valencia | 1:0 (1:0) | |||||
Murcia | |||||||||
17:00 | Real Zaragoza | | Real Betis | 0:3 (0:2) | |||||
Zaragoza | |||||||||
19:00 | Sevilla | | Villarreal | 2:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
21:00 | Barcelona | | Getafe | 0:0 | |||||
Barcelona |
Day 32 | |||||||||
15:00 | Atalanta | | Inter | 0:2 (0:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
15:00 | Catania | | Napoli | 3:0 (2:0) | |||||
Catania | |||||||||
15:00 | Fiorentina | | Reggina | 2:0 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
15:00 | Parma | | Lazio | 2:2 (2:2) | |||||
Parma | |||||||||
15:00 | Sampdoria | | Livorno | 2:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
15:00 | Siena | | Udinese | 1:1 (0:0) | |||||
Siena | |||||||||
15:00 | Torino | | Empoli | 0:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
20:30 | Palermo | | Juventus | 3:2 (2:0) | |||||
Palermo |
Day 2 | |||||||||
Tromsø | | Vålerenga | 2:0 (0:0) | ||||||
Ham-Kam | | Viking | 3:2 (1:0) | ||||||
Fredrikstad | | Molde | 2:1 (0:0) | ||||||
Lyn | | Bodø/Glimt | 3:1 (0:0) | ||||||
Stabæk | | Lillestrøm | 4:2 (2:1) | ||||||
Day 32 | |||||||||
18:00 | Nancy-Lorraine | | Paris Saint-Germain | 1:0 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
20:55 | Marseille | | Lyon | 3:1 (2:1) | |||||
Marseille |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Gefle | | Norrköping | 2:0 (2:0) | |||||
Gävle | |||||||||
15:00 | Göteborg | | Örebro | 4:1 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
15:00 | Trelleborg | | GAIS | 3:1 (3:0) | |||||
Trelleborg | |||||||||
17:45 | Helsingborgs | | Halmstad | 1:1 (1:1) | |||||
Helsingborg |
Day 33 | |||||||||
14:00 | Dundee United | | Rangers | 3:3 (1:1) | |||||
Dundee |
Day 9 | |||||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Olimpo | 4:2 (1:1) | ||||||
Argentinos Juniors | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 1:1 (0:0) | ||||||
Tigre | | San Lorenzo de Almagro | 1:5 (1:3) | ||||||
Lanús | | River Plate | 0:1 (0:0) | ||||||
Houston Dynamo | | Dallas | 3:3 (1:2) | ||||||
Houston |
Day 2 | |||||||||
Dalian Haichang | | Changsha Ginde | 1:1 (1:0) | ||||||
Shenzhen Xiangxue | | Guangzhou Pharmaceutical | 1:1 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 54-25 | 63 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 30 | 17 | 10 | 3 | 58-29 | 61 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 10 | 4 | 44-27 | 58 | ||
4. | Tianjin Teda | 30 | 16 | 9 | 5 | 54-29 | 57 | ||
5. | Shaanxi Zhongxin | 30 | 15 | 7 | 8 | 41-29 | 52 | ||
6. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 9 | 9 | 53-45 | 45 | ||
7. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 10 | 10 | 10 | 41-42 | 40 | ||
8. | Qingdao Jonoon | 30 | 10 | 9 | 11 | 39-36 | 39 | ||
9. | Zhejiang Lucheng | 30 | 9 | 12 | 9 | 38-32 | 39 | ||
10. | Henan Siwu | 30 | 9 | 9 | 12 | 30-31 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |