25.04.2008 < | Football matches for 26.04.2008 | > 27.04.2008 |
Day 1 | |||||||||
Dynamos | | Etoile du Sahel | 1:0 | ||||||
Cotonsport | | Kabylie | 3:0 | ||||||
Platinum Stars | | Al Ahly Cairo | 2:1 | ||||||
Al Hilal | | Mamelodi Sundowns | 4:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Highlanders | | Al-Merreikh | 0:2 | ||||||
Linguère | | Sfaxien | 3:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
14:00 | Kossa | | Waitakere United | 3:1 (2:0) | |||||
Honiara |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Amkar | | Shinnik | 2:0 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
18:00 | Luch-Energiya | | CSKA | 1:3 (1:2) | |||||
Vladivostok | |||||||||
18:30 | FK Khimki | | Krylia Sovetov | 1:0 (1:0) | |||||
Khimki |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Dynamo Bryansk | | Dynamo Barnaul | 4:0 (3:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
16:00 | FK Rostov | | Metallurg-Kuzbass | 1:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16:30 | Mashuk-KMV | | Sportakademklub | 2:1 (1:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
17:00 | Chernomorets | | Nosta | 1:0 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
17:30 | Volga | | Salyut-Energiya | 3:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:00 | Kuban | | Vityaz | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Alaniya | | Anzhi | 1:0 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
18:00 | KAMAZ | | SKA Rostov-on-Don | 1:1 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:30 | Zverda | | Ural | 1:2 (0:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
19:00 | SKA-Energiya | | Sibir | 1:1 (0:0) | |||||
Khabarovsk |
Day 27 | |||||||||
14:00 | Karpaty | | Shakhtar | 2:4 (1:3) | |||||
Lviv | |||||||||
14:00 | Metalurh Donetsk | | Zakarpattya | 5:0 (3:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
15:00 | FK Kharkiv | | Vorskla | 0:3 (0:2) | |||||
Kharkiv | |||||||||
16:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Arsenal | 0:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
16:00 | Kryvbas | | Metalist | 0:3 (0:2) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Zorya | 3:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Tavriya | 0:1 (0:0) | |||||
Okhtyrka |
Day 4 | |||||||||
Dnepr | | Savit | 1:1 (1:1) | ||||||
Mogilev | |||||||||
FK Smorgon | | Naftan | 2:1 (1:1) | ||||||
Smarhon | |||||||||
Darida | | MTZ-RIPA | 3:6 (2:4) | ||||||
Minsk | |||||||||
Granit-Mikashevichy | | Shakhtsyor | 0:0 | ||||||
Brest | |||||||||
FK Homel | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:1) | ||||||
Gomel | |||||||||
Neman | | BATE | 0:2 (0:1) | ||||||
Hrodna | |||||||||
Tarpeda | | Lokomotiv | 6:2 (1:1) | ||||||
Barysaw | |||||||||
FK Vitebsk | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | ||||||
Vitebsk |
Akzhayik (Oral) | | Tobil (Kostanay) | 0:2 (0:0) | ||||||
Oral |
Day 7 | |||||||||
Buxoro | | Qizilqum | 0:2 (0:1) | ||||||
Buxoro Buhoro Stadium | |||||||||
Nasaf | | FK Andijon | 2:0 (1:0) | ||||||
Qarshi Karshi Stadium | |||||||||
Soʼgʼdiyona | | Novbahor | 2:1 (2:1) | ||||||
Jizzax | |||||||||
Neftchi | | Mashʼal | 1:0 (0:0) | ||||||
Fergana | |||||||||
Uz-Dong-Joo | | Shoʼrtan | 0:1 (0:1) | ||||||
Andijon | |||||||||
Dinamo | | Lokomotiv | 3:0 (2:0) | ||||||
Samarqand |
Day 36 | |||||||||
16:30 | Altach | | Red Bull | 1:1 (0:1) | |||||
Altach | |||||||||
16:30 | Austria Wien | | Wacker | 2:1 (0:1) | |||||
Wien | |||||||||
16:30 | Mattersburg | | LASK | 1:0 (0:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
16:30 | Sturm | | Austria Kärnten | 3:1 (2:1) | |||||
Graz | |||||||||
16:30 | Ried | | Rapid | 0:1 (0:1) | |||||
Ried im Innkreis |
Day 36 | |||||||||
12:45 | Chelsea | | Manchester United | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Liverpool | 2:2 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Newcastle United | 2:2 (2:2) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Reading | 0:0 | |||||
Wigan | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Fulham | 2:3 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Middlesbrough | 3:2 (2:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
London |
Day 45 | |||||||||
Barnsley | | Charlton Athletic | 3:0 (2:0) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Burnley | | Cardiff City | 3:3 (1:0) | ||||||
Burnley | |||||||||
Colchester United | | Stoke City | 0:1 (0:1) | ||||||
Colchester | |||||||||
Coventry City | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (1:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Hull City | | Crystal Palace | 2:1 (1:1) | ||||||
Kingston upon Hull | |||||||||
Leicester City | | Sheffield Wednesday | 1:3 (1:1) | ||||||
Leicester | |||||||||
Norwich City | | Queens Park Rangers | 3:0 (1:0) | ||||||
Norwich | |||||||||
Plymouth Argyle | | Blackpool | 3:0 (2:0) | ||||||
Plymouth | |||||||||
Preston North End | | Ipswich Town | 2:2 (1:1) | ||||||
Preston | |||||||||
Sheffield United | | Bristol City | 2:1 (1:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Watford | | Scunthorpe United | 0:1 (0:0) | ||||||
Watford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 12 | 11 | 88-55 | 81 | ||
2. | Stoke City | 46 | 21 | 16 | 9 | 69-55 | 79 | ||
3. | Hull City | 46 | 21 | 12 | 13 | 65-47 | 75 | ||
4. | Bristol City | 46 | 20 | 14 | 12 | 54-53 | 74 | ||
5. | Crystal Palace | 46 | 18 | 17 | 11 | 58-42 | 71 | ||
6. | Watford | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-56 | 70 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 16 | 12 | 53-48 | 70 | ||
8. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 65-56 | 69 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 17 | 15 | 14 | 56-51 | 66 | ||
10. | Plymouth Argyle | 46 | 17 | 13 | 16 | 60-50 | 64 |
Day 32 | |||||||||
20:00 | Anderlecht | | Sint-Truiden | 4:1 (0:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Mechelen | | Westerlo | 1:0 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
20:00 | Mons | | Germinal Beerschot | 0:0 | |||||
Mons | |||||||||
20:00 | Mouscron | | Cercle | 1:0 (1:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
20:00 | Dender | | Zulte Waregem | 2:1 (0:1) | |||||
Denderleeuw | |||||||||
20:00 | Genk | | Molenbeek | 2:1 (2:1) | |||||
Genk |
Day 30 | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Arminia | 2:2 (2:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Energie | | Hansa | 2:1 (0:1) | |||||
Cottbus | |||||||||
15:30 | Hannover | | Hertha | 2:2 (2:0) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Bochum | | Duisburg | 1:1 (0:1) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Schalke 04 | 0:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Werder | 3:3 (1:2) | |||||
Karlsruhe |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:30 | Helmond Sport | | Oss | 3:0 (1:0) | 2:2 (0:0) | 5:2 | |||
Helmond | |||||||||
20:00 | Den Haag | | Go Ahead Eagles | 3:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 4:1 | |||
Den Haag |
Day 23 | |||||||||
Borjomi | | Dila | 3:2 | ||||||
Merani | | Lokomotivi | 0:1 | ||||||
Spartaki-Tskhinvali | | Zestaponi | 2:2 | ||||||
Day 34 | |||||||||
20:00 | Deportivo La Coruna | | Barcelona | 2:0 (0:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
22:00 | Real Murcia | | Sevilla | 0:0 | |||||
Murcia |
Day 27 | |||||||||
18:00 | Dyskobolia | | Widzew | 3:0 (2:0) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
18:00 | Górnik | | Kolporter Korona | 0:3 (0:2) | |||||
Zabrze | |||||||||
18:00 | Jagiellonia | | Odra | 2:3 (1:0) | |||||
Białystok | |||||||||
18:00 | ŁKS | | GKS | 2:0 (1:0) | |||||
Łódź | |||||||||
18:00 | Zagłębie Sosnowiec | | Zagłębie Lubin | 0:3 (0:0) | |||||
Sosnowiec | |||||||||
18:15 | Cracovia | | Lech | 3:2 (3:1) | |||||
Kraków |
Day 28 | |||||||||
19:45 | Benfica | | Belenenses | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa |
Day 35 | |||||||||
17:10 | Paris Saint-Germain | | Auxerre | 3:1 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Lorient | 1:1 (0:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
20:00 | Le Mans | | Lens | 3:2 (2:1) | |||||
Le Mans | |||||||||
20:00 | Bordeaux | | Nice | 0:0 | |||||
Bordeaux | |||||||||
20:00 | Lyon | | Caen | 2:2 (1:2) | |||||
Lyon | |||||||||
20:00 | Metz | | Saint-Étienne | 0:1 (0:0) | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Rennes | | Strasbourg | 3:0 (3:0) | |||||
Rennes | |||||||||
20:00 | Lille | | Toulouse | 3:2 (3:1) | |||||
Lille |
Day 27 | |||||||||
Slavia | | Viktoria Žižkov | 0:3 (0:2) | ||||||
Praha |
Day 35 | |||||||||
12:30 | Motherwell | | Dundee United | 2:2 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Hibernian | 2:1 (0:0) | |||||
Aberdeen |
Day 35 | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Falkirk | 1:0 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Gretna | 1:1 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Hearts | | Inverness | 1:0 (0:0) | |||||
Edinburgh |
Day 8 | |||||||||
Sillamäe Kalev | | TVMK | 1:3 (0:2) | ||||||
Tulevik | | Nõmme Kalju | 0:0 | ||||||
Flora | | Vaprus | 7:0 (4:0) | ||||||
Tallinna Kalev | | Tammeka | 2:0 (0:0) | ||||||
Levadia | | Trans | 3:1 (1:1) | ||||||
Day 12 | |||||||||
Racing Club | | Tigre | 0:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Independiente | 1:2 (0:1) | ||||||
Olimpo | | Colón | 2:1 (2:0) | ||||||
Vélez Sársfield | | Lanús | 3:2 (2:2) | ||||||
Toronto | | Kansas City Wizards | 2:0 (0:0) | ||||||
Toronto | |||||||||
Columbus Crew | | Houston Dynamo | 1:0 (1:0) | ||||||
Columbus | |||||||||
D.C. United | | Real Salt Lake | 4:1 (1:0) | ||||||
Washington | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | Chivas USA | 5:2 (1:1) | ||||||
Carson | |||||||||
Chicago Fire | | Colorado Rapids | 2:1 (0:0) | ||||||
Bridgeview |
Day 5 | |||||||||
Henan Siwu | | Zhejiang Lucheng | 1:0 (1:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 54-25 | 63 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 30 | 17 | 10 | 3 | 58-29 | 61 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 10 | 4 | 44-27 | 58 | ||
4. | Tianjin Teda | 30 | 16 | 9 | 5 | 54-29 | 57 | ||
5. | Shaanxi Zhongxin | 30 | 15 | 7 | 8 | 41-29 | 52 | ||
6. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 9 | 9 | 53-45 | 45 | ||
7. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 10 | 10 | 10 | 41-42 | 40 | ||
8. | Qingdao Jonoon | 30 | 10 | 9 | 11 | 39-36 | 39 | ||
9. | Zhejiang Lucheng | 30 | 9 | 12 | 9 | 38-32 | 39 | ||
10. | Henan Siwu | 30 | 9 | 9 | 12 | 30-31 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |