30.03.2007 < | Football matches for 31.03.2007 | > 01.04.2007 |
Day 2 | |||||||||
Baltika | | Torpedo | 2:0 (1:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Dynamo | | SKA Rostov-on-Don | 2:1 (0:1) | |||||
Bryansk | |||||||||
17:00 | Avangard | | Salyut-Energiya | 0:1 (0:1) | |||||
Kursk | |||||||||
17:00 | Shinnik | | Sibir | 3:1 (1:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
17:30 | Mashuk-KMV | | SKA-Energiya | 3:3 (0:2) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
18:00 | Alaniya | | Zverda | 0:2 (0:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
18:00 | Sodovik | | Terek | 0:2 (0:2) | |||||
Sterlitamak | |||||||||
18:00 | KAMAZ | | Ural | 2:1 (2:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:00 | Mordovia | | Spartak-MZK | 2:0 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
19:30 | Tekstilshchik | | Metallurg-Kuzbass | 1:1 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
19:30 | Nosta | | Anzhi | 3:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 24 | |||||||||
Borisfen | | Spartak Ivano-Frankivsk | -:+ | ||||||
14:00 | Dnipro | | FK Lviv | 1:1 (1:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
15:00 | CSKA | | Helios | 0:2 (0:1) | |||||
Chapayivka | |||||||||
16:00 | Zakarpattya | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:0 (1:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
16:00 | Desna | | Stal | 0:1 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
16:00 | MFK Mykolaiv | | Podillya | 4:1 (4:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16:30 | PFK Oleksandriya | | Obolon | 1:0 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
17:00 | Volyn | | Dynamo-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
17:00 | Enerhetyk | | IgroServis | 1:0 (0:0) | |||||
Burshtyn |
Day 26 | |||||||||
18:30 | Wacker Tirol | | Mattersburg | 1:3 (1:1) | |||||
Innsbruck | |||||||||
18:30 | Rapid | | Red Bull | 2:2 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | Sturm | | Superfund | 2:1 (2:0) | |||||
Graz | |||||||||
18:30 | Ried | | GAK | 3:1 (1:0) | |||||
Ried im Innkreis |
Day 31 | |||||||||
12:45 | Liverpool | | Arsenal | 4:1 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Wigan Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Fulham | | Portsmouth | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Manchester United | | Blackburn Rovers | 4:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Manchester City | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Middlesbrough | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
17:15 | Watford | | Chelsea | 0:1 (0:0) | |||||
Watford |
Day 40 | |||||||||
Barnsley | | Derby County | 1:2 (0:1) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Burnley | | Luton Town | 0:0 | ||||||
Burnley | |||||||||
Cardiff City | | Sunderland | 0:1 (0:0) | ||||||
Cardiff | |||||||||
Colchester United | | Norwich City | 3:0 (0:0) | ||||||
Colchester | |||||||||
Crystal Palace | | Sheffield Wednesday | 1:2 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Hull City | | Southend United | 4:0 (1:0) | ||||||
Kingston upon Hull | |||||||||
Ipswich Town | | Plymouth Argyle | 3:0 (2:0) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Queens Park Rangers | | West Bromwich Albion | 1:2 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Stoke City | | Leicester City | 4:2 (2:1) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Southampton | 0:6 (0:3) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sunderland | 46 | 27 | 7 | 12 | 76-47 | 88 | ||
2. | Birmingham City | 46 | 26 | 8 | 12 | 67-42 | 86 | ||
3. | Derby County | 46 | 25 | 9 | 12 | 62-46 | 84 | ||
4. | West Bromwich Albion | 46 | 22 | 10 | 14 | 81-55 | 76 | ||
5. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 10 | 14 | 59-56 | 76 | ||
6. | Southampton | 46 | 21 | 12 | 13 | 77-53 | 75 | ||
7. | Preston North End | 46 | 22 | 8 | 16 | 64-53 | 74 | ||
8. | Stoke City | 46 | 19 | 16 | 11 | 62-41 | 73 | ||
9. | Sheffield Wednesday | 46 | 20 | 11 | 15 | 70-66 | 71 | ||
10. | Colchester United | 46 | 20 | 9 | 17 | 70-56 | 69 |
Day 27 | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Westerlo | 1:1 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
20:00 | Lierse | | Anderlecht | 1:4 (0:2) | |||||
Lier | |||||||||
20:00 | Cercle | | Roeselare | 1:1 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
20:00 | Charleroi | | Germinal Beerschot | 3:3 (3:2) | |||||
Charleroi | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Mons | 1:2 (0:2) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Standard | | Beveren | 0:0 | |||||
Liège |
Day 18 | |||||||||
Borjomi | | Ameri | 1:0 | ||||||
Dila | | Torpedo | 1:0 | ||||||
Dinamo Tbilisi | | Sioni | 1:0 | ||||||
Dinamo Batumi | | Kakheti | 3:2 | ||||||
Chikhura | | Zestaponi | 0:0 | ||||||
WIT Georgia | | Lokomotivi | 3:0 | ||||||
Olimpi | | Merani | 1:0 | ||||||
Day 28 | |||||||||
18:00 | Real Betis | | Villarreal | 3:3 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
20:00 | Real Sociedad | | Levante | 1:0 (1:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
20:15 | Valencia | | Español | 3:2 (2:1) | |||||
Valencia | |||||||||
22:00 | Barcelona | | Deportivo La Coruna | 2:1 (1:0) | |||||
Barcelona |
Day 19 | |||||||||
16:00 | Odra | | GKS | 1:0 (1:0) | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
16:00 | Pogoń | | Wisła Płock | 1:2 (0:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
16:00 | Widzew | | Górnik Zabrze | 2:1 (0:1) | |||||
Łódź | |||||||||
18:00 | Zagłębie | | Dyskobolia | 2:1 (1:1) | |||||
Lubin Stadion GOS | |||||||||
20:00 | Kolporter Korona | | Wisła Kraków | 0:0 | |||||
Kielce |
Day 23 | |||||||||
Boavista | | Paços de Ferreira | 3:1 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
19:00 | Belenenses | | Aves | 1:0 (1:0) | |||||
Lisboa |
Elfsborg | | Helsingborgs | 1:0 (0:0) | ||||||
Borås |
Day 32 | |||||||||
12:30 | Dundee United | | Celtic | 1:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Aberdeen | 1:2 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Dunfermline Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Rangers | | Inverness | 1:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Falkirk | | St. Mirren | 2:0 (2:0) | |||||
Falkirk |
Day 3 | |||||||||
Vaprus | | Ajax Lasnamäe | 1:0 (0:0) | ||||||
Kalev | | Trans | 0:2 (0:0) | ||||||
Tammeka | | Flora | 0:0 | ||||||
Kuressaare | | Tulevik | 0:1 (0:0) | ||||||
Levadia | | TVMK | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Boca Juniors | | Nueva Chicago | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
14:00 | Shaanxi Baorong Chanba | | Zhejiang Lucheng | 2:0 (1:0) | |||||
Xi'an | |||||||||
15:00 | Changchun Yatai | | Liaoning | 3:2 (0:1) | |||||
Changchun | |||||||||
15:35 | Tianjin Teda | | Dalian Shide | 0:1 (0:1) | |||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Changchun Yatai | 28 | 16 | 7 | 5 | 48-25 | 55 | ||
2. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 9 | 4 | 45-19 | 54 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 6 | 8 | 53-29 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 28 | 12 | 10 | 6 | 35-29 | 46 | ||
5. | Dalian Shide | 28 | 11 | 11 | 6 | 36-31 | 44 | ||
6. | Tianjin Teda | 28 | 12 | 8 | 8 | 31-22 | 44 | ||
7. | Wuhan Guanggu | 28 | 11 | 7 | 10 | 29-31 | 40 | ||
8. | Qingdao Zhongneng | 28 | 10 | 6 | 12 | 36-42 | 36 | ||
9. | Liaoning | 28 | 9 | 8 | 11 | 26-36 | 35 | ||
10. | Changsha Ginde | 28 | 8 | 10 | 10 | 17-24 | 34 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |