27.04.1996 < | Football matches for 28.04.1996 | > 29.04.1996 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Saint Vincent and Grenadines | | Grenada | 3:1 | 1:1 | 4:2 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Haiti | | Dominican Republic | 1:1 | 1:1 | |||||
Port-au-Prince |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Saint Lucia | | Martinique | 0:1 | 0:1 | 0:2 | ||||
Zaire | | Congo | 3:1 (2:0) | ||||||
Turkmenistan | | Iran | 1:0 (1:0) | ||||||
Aşgabat |
Day 6 | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Spartak | 2:1 (0:1) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Torpedo Arzamas | | Shinnik | 0:0 | ||||||
Arzamas | |||||||||
Saturn | | Lokomotiv-Saturn | 1:0 (1:0) | ||||||
Ramenskoye | |||||||||
Druzhba | | Neftekhimik | 3:0 (2:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Uralan | | Zverda | 3:0 (2:0) | ||||||
Elista | |||||||||
17:00 | Dynamo-Gazovik | | Zarya | 4:0 (2:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
17:00 | Fakel | | Okean | 6:1 (2:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Chkalovets | | Metallurg | 2:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
18:00 | Kuban | | Gazovik-Gazprom | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Sokol-PZhD | | Luch | 2:0 (2:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18:00 | Torpedo Volzhskiy | | Lokomotiv Chita | 2:1 (2:1) | |||||
Volzhsky |
Day 6 | |||||||||
Dynamo-D Moskva | | Mosenergo | 0:0 | ||||||
Krasnogvardeyets | | Lokomotiv-D Moskva | 2:0 | ||||||
Monolit | | Fabus | 0:1 | ||||||
FK Obninsk | | Torgmash | 2:1 | ||||||
Oka | | Titan | 1:0 | ||||||
Roda | | Mashinostroitel Moskva | 0:0 | ||||||
Smena | | Avangard-Kortek | 0:2 | ||||||
Spartak-D Moskva | | Trasko | 2:1 | ||||||
CSKA-D | | Avtomobilist | 0:4 | ||||||
FK Chertanovo | | Dynamo-2 | 1:1 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Dynamo-Flesh | | FK Kakhovka | +:- | ||||||
Olimpiya FK AES | | Krystal | 1:0 | ||||||
Ros | | Obolon | 3:3 | ||||||
Nyva-Kosmos | | Ahrotekhservis | 5:1 | ||||||
Skify | | FK Kalush | -:+ | ||||||
Haray | | Khurtovyk | 2:1 | ||||||
Skhid | | Keramik | 1:1 | ||||||
Hazovyk | | CSKA | 0:1 | ||||||
Avanhard | | Systema-Boreks | 5:0 | ||||||
Karpaty | | Halychyna | 3:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
14:00 | Dynamo-93 | | Abuwshchik | 1:0 | |||||
Minsk |
16:00 | Dynamo (Minsk) | | Fomalgaut (Barysaw) | 3:1 (1:1) | |||||
Lyuban |
Day 3 | |||||||||
FK Kasansay | | Traktor | 1:1 (0:0) | ||||||
ASK | | Dinamo Samarqand | 1:0 (1:0) | ||||||
Soʼgʼdiyona | | Nowruz | 3:1 (2:0) | ||||||
Paxtakor | | FK Yangiyer | 1:2 (0:2) | ||||||
Day 37 | |||||||||
19:45 | Manchester United | | Nottingham Forest | 5:0 (2:0) | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 38 | 25 | 7 | 6 | 73-35 | 82 | ||
2. | Newcastle United | 38 | 24 | 6 | 8 | 66-37 | 78 | ||
3. | Liverpool | 38 | 20 | 11 | 7 | 70-34 | 71 | ||
4. | Aston Villa | 38 | 18 | 9 | 11 | 52-35 | 63 | ||
5. | Arsenal | 38 | 17 | 12 | 9 | 49-31 | 63 | ||
6. | Everton | 38 | 17 | 10 | 11 | 64-44 | 61 | ||
7. | Blackburn Rovers | 38 | 18 | 7 | 13 | 61-47 | 61 | ||
8. | Tottenham Hotspur | 38 | 16 | 13 | 9 | 50-38 | 61 | ||
9. | Nottingham Forest | 38 | 15 | 13 | 10 | 50-54 | 58 | ||
10. | West Ham United | 38 | 14 | 9 | 15 | 43-52 | 51 |
Day 45 | |||||||||
Derby County | | Crystal Palace | 2:1 (1:1) | ||||||
Derby |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sunderland | 46 | 22 | 17 | 7 | 59-33 | 83 | ||
2. | Derby County | 46 | 21 | 16 | 9 | 71-51 | 79 | ||
3. | Crystal Palace | 46 | 20 | 15 | 11 | 67-48 | 75 | ||
4. | Stoke City | 46 | 20 | 13 | 13 | 60-49 | 73 | ||
5. | Leicester City | 46 | 19 | 14 | 13 | 66-60 | 71 | ||
6. | Charlton Athletic | 46 | 17 | 20 | 9 | 57-45 | 71 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 19 | 12 | 15 | 79-69 | 69 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 17 | 12 | 17 | 61-58 | 63 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 16 | 14 | 16 | 57-54 | 62 | ||
10. | Barnsley | 46 | 14 | 18 | 14 | 60-66 | 60 |
Day 30 | |||||||||
18:00 | Borussia Mönchengladbach | | Fortuna | 1:1 (0:1) | |||||
Mönchengladbach |
Day 33 | |||||||||
Ajax | | Willem II | 5:1 (3:0) | ||||||
Utrecht | | De Graafschap | 1:1 (0:1) | ||||||
Go Ahead Eagles | | Waalwijk | 1:3 (1:1) | ||||||
NEC | | Groningen | 0:2 (0:2) | ||||||
Fortuna Sittard | | Roda | 1:1 (0:1) | ||||||
Vitesse | | Twente | 2:0 (2:0) | ||||||
Heerenveen | | Volendam | 4:3 (1:2) | ||||||
Sparta | | PSV | 2:1 (0:0) | ||||||
NAC | | Feyenoord | 0:3 (0:1) | ||||||
Day 24 | |||||||||
Egrisi | | Dinamo Zugdidi | 0:1 | ||||||
Dinamo Batumi | | Torpedo | 1:1 | ||||||
Kolkheti 1913 | | Metalurgi | 2:1 | ||||||
Samtredia | | Dila | 4:1 | ||||||
Dinamo Tbilisi | | Margveti | 6:1 | ||||||
Sioni | | Shevardeni-1906 | 3:1 | ||||||
Guria | | Kakheti | 2:1 | ||||||
Duruji | | Iveria | 2:5 | ||||||
Day 38 | |||||||||
Albacete | | Tenerife | 0:0 | ||||||
Deportivo La Coruna | | Rayo Vallecano | 1:0 (0:0) | ||||||
Sevilla | | Real Betis | 1:0 (1:0) | ||||||
Mérida | | Athletic | 1:0 (0:0) | ||||||
Racing | | Compostela | 1:0 (1:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Real Madrid | 1:1 (1:1) | ||||||
Real Sociedad | | Salamanca | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Valladolid | | Real Zaragoza | 0:0 | ||||||
Sporting Gijon | | Barcelona | 0:3 (0:3) | ||||||
Day 20 | |||||||||
15:00 | Inkaras-Grifas | | Kareda-Sakalas | 0:0 | |||||
Kaunas | |||||||||
15:00 | Ekranas | | Kaunas | 2:2 (1:1) | |||||
Panevėžys | |||||||||
15:00 | Žalgiris | | Aras | 5:1 (3:0) | |||||
Vilnius |
Day 3 | |||||||||
Skeid | | Bodø/Glimt | 1:3 | ||||||
Strømsgodset | | Kongsvinger | 1:1 | ||||||
Viking | | Vålerenga | 2:1 | ||||||
Rosenborg | | Stabæk | 4:2 | ||||||
Lillestrøm | | Brann | 3:3 | ||||||
Moss | | Tromsø | 0:1 | ||||||
Day 32 | |||||||||
Chaves | | Belenenses | 1:0 (1:0) | ||||||
Chaves | |||||||||
Leça | | Estrela | 0:2 (0:2) | ||||||
Leça da Palmeira | |||||||||
Benfica | | Felgueiras | 1:0 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Campomaiorense | | Marítimo | 3:1 (2:0) | ||||||
Campo Maior | |||||||||
Braga | | Salgueiros | 2:2 (0:2) | ||||||
Braga | |||||||||
Gil Vicente | | Sporting | 0:2 (0:1) | ||||||
Barcelos | |||||||||
Boavista | | Tirsense | 1:1 (1:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Farense | | União de Leiria | 1:1 (0:0) | ||||||
Faro | |||||||||
Porto | | Vitória | 2:3 (2:2) | ||||||
Porto |
Day 26 | |||||||||
Slavia | | Baník | 2:0 (0:0) | ||||||
Praha | |||||||||
Slovan | | Uherské Hradiště | 4:0 (3:0) | ||||||
Liberec | |||||||||
Kaučuk | | Jablonec | 0:1 (0:1) | ||||||
Opava | |||||||||
Sigma | | České Budějovice | 4:0 (2:0) | ||||||
Olomouc | |||||||||
Svit | | Viktoria Plzeň | 1:0 (1:0) | ||||||
Zlín |
Day 7 | |||||||||
Independiente | | Boca Juniors | 1:1 | ||||||
River Plate | | Racing Club | 4:2 | ||||||
Vélez Sársfield | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 4:0 | ||||||
Colón | | Lanús | 1:1 | ||||||
Argentinos Juniors | | Ferro Carril Oeste | 0:2 | ||||||
Rosario Central | | Estudiantes | 2:3 | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Newell's Old Boys | 4:2 | ||||||
Tampa Bay Mutiny | | Dallas Burn | 1:2 (0:2) | ||||||
Tampa | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | San Jos? Clash | 2:1 (2:0) | ||||||
Pasadena |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 19 | 0 | 9 | 67-54 | 58 | ||
2. | D.C. United | 32 | 15 | 0 | 13 | 63-59 | 46 | ||
3. | NY/NJ MetroStars | 32 | 12 | 0 | 15 | 48-50 | 39 | ||
4. | Columbus Crew | 32 | 11 | 0 | 12 | 63-65 | 37 | ||
5. | New England Revolution | 32 | 9 | 0 | 15 | 49-58 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 15 | 0 | 9 | 63-53 | 49 | ||
2. | Dallas Burn | 32 | 12 | 0 | 12 | 55-51 | 41 | ||
3. | Kansas City Wiz | 32 | 12 | 0 | 13 | 66-65 | 41 | ||
4. | San Jos? Clash | 32 | 12 | 0 | 11 | 53-56 | 39 | ||
5. | Colorado Rapids | 32 | 9 | 0 | 17 | 47-63 | 29 |
Day 3 | |||||||||
Tianjin Samsung | | Shanghai Shenhua | 1:2 | ||||||
Yanbian Hyundai | | Bayi | 1:1 | ||||||
Sichuan Quanxing | | Jinan Taishan Jiangjun | 1:1 | ||||||
Guangzhou Songri | | Beijing Guoan | 0:1 | ||||||
Shenzhen Feiyada | | Dalian Wanda | 0:1 | ||||||
Guangzhou Apollo | | Guangdong Hongyuan | 3:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Wanda | 22 | 12 | 10 | 0 | 42-18 | 46 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 22 | 10 | 9 | 3 | 38-18 | 39 | ||
3. | Bayi | 22 | 8 | 11 | 3 | 28-19 | 35 | ||
4. | Beijing Guoan | 22 | 9 | 6 | 7 | 30-25 | 33 | ||
5. | Jinan Taishan Jiangjun | 22 | 8 | 7 | 7 | 23-24 | 31 | ||
6. | Sichuan Quanxing | 22 | 7 | 9 | 6 | 22-23 | 30 | ||
7. | Guangzhou Apollo | 22 | 7 | 8 | 7 | 26-25 | 29 | ||
8. | Tianjin Samsung | 22 | 6 | 8 | 8 | 20-30 | 26 | ||
9. | Guangdong Hongyuan | 22 | 5 | 10 | 7 | 20-25 | 25 | ||
10. | Yanbian Hyundai | 22 | 4 | 8 | 10 | 20-30 | 20 |
Day 33 | |||||||||
Adelaide City | | Sydney United | 1:3 | ||||||
Adelaide | |||||||||
Canberra Cosmos | | Morwell Falcons | 2:0 | ||||||
Canberra | |||||||||
Marconi Fairfield | | West Adelaide Sharks | 2:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
South Melbourne Hellas | | Newcastle Breakers | 2:0 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sydney UTS Olympic | | Brisbane Strikers | 2:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
Wollongong City Wolves | | Melbourne Knights | 1:2 | ||||||
Wollongong |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Marconi Fairfield | 33 | 17 | 9 | 7 | 58-35 | 60 | ||
2. | Melbourne Knights | 33 | 17 | 8 | 8 | 50-28 | 59 | ||
3. | Sydney UTS Olympic | 33 | 17 | 8 | 8 | 55-41 | 59 | ||
4. | Brisbane Strikers | 33 | 17 | 6 | 10 | 54-35 | 57 | ||
5. | Adelaide City | 33 | 15 | 9 | 9 | 65-40 | 54 | ||
6. | Sydney United | 33 | 14 | 12 | 7 | 47-33 | 54 | ||
7. | West Adelaide Sharks | 33 | 16 | 5 | 12 | 49-43 | 53 | ||
8. | South Melbourne Hellas | 33 | 14 | 4 | 15 | 50-56 | 46 | ||
9. | Canberra Cosmos | 33 | 8 | 11 | 14 | 48-61 | 35 | ||
10. | Morwell Falcons | 33 | 9 | 8 | 16 | 35-65 | 35 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
19:15 | |
20:30 | |
13:00 | |
14:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
12:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
14:30* | |
15:30 | |
17:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
15:00* | |
16:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
15:15 | |
17:45 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
16:45 | |
16:45 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
13:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
16:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:05 | |
19:00 | |
20:45 | |
17:00 | |
19:20 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
Local time | |
0:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
4:0 | |
1:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:0 | |
2:2 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |