11.09.1976 < | Football matches for 12.09.1976 | > 13.09.1976 |
Day 1 | |||||||||
14:00 | New Zealand | | Burma | 2:0 | |||||
Seoul | |||||||||
15:40 | South Korea B | | Indonesia XI | 2:0 | |||||
Seoul |
Day 6 | |||||||||
Torpedo | | Chernomorets | 4:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Karpaty | | Lokomotiv | 4:1 (1:1) | ||||||
Lvov |
Day 30 | |||||||||
Spartak Ordzhonikidze | | Kolkhozchi | 3:2 (2:1) | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Terek | | Kairat | 1:2 (0:1) | ||||||
Grozny | |||||||||
Elbrus | | Pakhtakor | 1:4 (0:2) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Torpedo | | Rubin | 3:0 (1:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Neftchi | | Shinnik | 3:1 (1:0) | ||||||
Bakı | |||||||||
16:00 | SKA | | Zvezda | 2:2 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16:30 | Daugava | | Spartak Ivano-Frankovsk | 3:2 (2:1) | |||||
Rīga | |||||||||
18:00 | Kuban | | Pamir | 2:0 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Kuzbass | 4:1 (3:0) | |||||
Simferopol |
Day 33 | |||||||||
Yangier | | Khodzent | 3:0 | ||||||
Tselinnik | | Vostok | 1:1 | ||||||
Shakhtyor Karaganda | | Spartak Semipalatinsk | 0:0 | ||||||
Metallurg Chimkent | | Orbita | 2:1 | ||||||
Gornyak | | Traktor | 2:0 | ||||||
Avtomobilist Termez | | Zarafshan | 2:1 | ||||||
Irrigator | | Amudarya | 1:0 | ||||||
Pakhtachi | | Khimik Zhambyl | 0:1 | ||||||
Dynamo Samarkand | | Xorazm | 2:0 | ||||||
19:00 | Neftyanik Fergana | | Alga | 3:2 | |||||
Fergana |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator | 40 | 26 | 7 | 7 | 70-28 | 59 | ||
2. | Neftyanik Fergana | 40 | 24 | 5 | 11 | 73-37 | 53 | ||
3. | Dynamo Tselinograd | 40 | 20 | 11 | 9 | 54-34 | 51 | ||
4. | Alga | 40 | 18 | 14 | 8 | 61-31 | 50 | ||
5. | Spartak Semipalatinsk | 40 | 16 | 11 | 13 | 57-43 | 43 | ||
6. | Shakhtyor Karaganda | 40 | 19 | 5 | 16 | 49-41 | 43 | ||
7. | Metallurg Chimkent | 40 | 15 | 11 | 14 | 51-50 | 41 | ||
8. | Zarafshan | 40 | 17 | 6 | 17 | 53-60 | 40 | ||
9. | Vostok | 40 | 12 | 15 | 13 | 51-47 | 39 | ||
10. | Traktor | 40 | 15 | 9 | 16 | 48-48 | 39 |
Day 28 | |||||||||
Uralmash | | Dynamo Barnaul | 6:0 (2:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Amur | | Angara | 2:0 | ||||||
Zenit | | Torpedo Tomsk | 5:0 | ||||||
SKA Khabarovsk | | Energiya | 3:1 | ||||||
Khabarovsk | |||||||||
17:00 | Neftyanik Tumen | | Selenga | 3:0 (2:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
17:30 | Uralets | | Zvezda Irkutsk | 1:0 | |||||
Nizhny Tagil | |||||||||
18:00 | Irtysh | | Lokomotiv Chita | 1:2 | |||||
Omsk | |||||||||
19:00 | Luch | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:1 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
19:00 | Stroitel | | Chkalovets | 1:2 | |||||
Ufa |
Day 8 | |||||||||
First Vienna | | GAK | 0:1 | ||||||
Wien |
Day 2 | |||||||||
Racing | | Barcelona | 1:0 (1:0) | ||||||
Español | | Real Zaragoza | 2:0 (0:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Atlético Madrid | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Madrid | | Athletic | 2:3 (0:2) | ||||||
Day 17 | |||||||||
Strømsgodset | | Bryne | 3:1 | ||||||
Viking | | Brann | 0:2 | ||||||
Vard | | Rosenborg | 3:0 | ||||||
Molde | | Start | 2:0 | ||||||
Lillestrøm | | Ham-Kam | 0:0 | ||||||
Fredrikstad | | Mjøndalen | 1:4 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Portimonense | | Atlético | 3:0 (2:0) | ||||||
Portimão | |||||||||
Belenenses | | Estoril-Praia | 1:1 (0:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Leixões | | Porto | 0:0 | ||||||
Matosinhos | |||||||||
Beira Mar | | Montijo | 4:1 (1:0) | ||||||
Aveiro | |||||||||
Vitória Guimarães | | Sporting | 1:3 (0:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Vitória Setubal | | Varzim | 7:1 (2:1) | ||||||
Setúbal |
Day 21 | |||||||||
Elfsborg | | Malmö | 2:1 | ||||||
Borås | |||||||||
Halmstad | | Åtvidaberg | 4:1 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Hammarby | | Djurgårdens | 0:2 | ||||||
Solna | |||||||||
Landskrona | | AIK | 1:1 | ||||||
Landsknona | |||||||||
Norrköping | | IFK Sundsvall | 5:1 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Örebro | | Örgryte | 4:1 | ||||||
Örebro | |||||||||
Östers | | Kalmar | 4:0 | ||||||
Växjö |
Day 1 | |||||||||
Boca Juniors | | Temperley | 1:0 | ||||||
Independiente | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 0:1 | ||||||
Atlético Tucumán | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 2:2 | ||||||
Quilmes | | Chacarita Juniors | 2:1 | ||||||
Banfield | | River Plate | 0:0 | ||||||
Estudiantes | | Racing Club | 0:3 | ||||||
Atlético Ledesma | | San Martín Tucumán | 0:0 | ||||||
Atlanta | | San Telmo | 2:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
San Martín Mendoza | | Huracán Buenos Aires | 2:2 | ||||||
Rosario Central | | Unión | 2:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | All Boys | 1:0 | ||||||
Platense | | Sportivo Patria | 4:1 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Talleres | 1:0 | ||||||
Colón | | Newell's Old Boys | 1:1 | ||||||
Argentinos Juniors | | Ferro Carril Oeste | 3:1 | ||||||
Central Norte | | Huracán Comodoro Rivadavia | 0:2 | ||||||
Aldosivi | | San Lorenzo Mar del Plata | 3:1 | ||||||
Caxias | | Internacional | 2:1 | ||||||
Desportiva | | Avaí | 0:3 | ||||||
Grêmio | | Santos | 0:0 | ||||||
Atlético-PR | | Cruzeiro | 1:1 | ||||||
Uberaba | | Portuguesa | 1:0 | ||||||
Botafogo-SP | | São Paulo | 2:0 | ||||||
Corinthians | | Guarani | 0:0 | ||||||
São Paulo | |||||||||
Remo | | Rio Negro | 2:0 | ||||||
Nacional | | Ponte Preta | 1:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Goiânia | | Vasco da Gama | 2:4 | ||||||
Mixto | | América-MG | 3:0 | ||||||
Bahia | | Fluminense | 0:0 | ||||||
Salvador | |||||||||
CRB | | Botafogo-PB | 0:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Volta Redonda | | Sampaio Corrêa | 5:1 | ||||||
ABC | | Náutico | 1:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
16:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
09:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
12:00* | |
13:00* | |
17:00 | |
19:30 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
16:30 | |
12:00 | |
14:15 | |
14:15 | |
19:30 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:15 | |
Víkingur R FH | 19:15 |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
16:00 | |
18:25 | |
14:30 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
17:45 | |
17:45 | |
20:15 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
18:30 | |
13:45 | |
19:35 | |
20:00 | |
16:00 | |
Local time | |
0:2 | |
5:1 | |
2:3 | |
0:1 | |
1:1 | |
0:3 | |
0:1 | |
2:1 | |
1:1 | |
3:3 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
0:5 | |
4:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
4:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:2 | |
3:2 | |
2:0 | |
21:00* | |
2:2 | |
4:2 | |
5:2 | |
1:2 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 19.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
08.08.2023 – 05.05.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |