10.09.1976 < | Football matches for 11.09.1976 | > 12.09.1976 |
Day 1 | |||||||||
15:30 | South Korea | | Malaysia | 4:4 | |||||
Seoul |
Day 6 | |||||||||
Ararat | | Spartak | 2:3 (1:1) | ||||||
Erevan | |||||||||
Zenit | | Dynamo Kiev | 1:1 (1:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Dnepr | | Krylya Sovetov | 3:1 (2:1) | ||||||
Dnepropetrovsk | |||||||||
Dynamo Moscow | | Zarya | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow |
Day 31 | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | Saturn | 1:0 | ||||||
Kaluga | |||||||||
Novolipetsk | | Dynamo Vologda | 2:0 | ||||||
Lipetsk | |||||||||
Baltika | | Tekstilshchik | 2:1 (0:1) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Sever | | Elektron | 2:1 | ||||||
Murmansk | |||||||||
Spartak Oryol | | Khimik Novomoskovsk | 4:1 | ||||||
Oryol | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Spartak Kostroma | 1:2 (1:0) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Avangard Kursk | | Mashinostroitel Tula | 2:0 (1:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
17:00 | Iskra | | Znamya Truda | 2:1 (2:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
17:00 | Trud | | Volga Kalinin | 2:2 | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Salyut | | Spartak Ryazan | 3:0 | |||||
Belgorod |
Day 31 | |||||||||
Mashuk | | Torpedo Tolyatti | 1:0 | ||||||
Pyatigorsk | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Gazovik | 3:0 | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Metallurg Magnitogorsk | 4:0 | ||||||
Stavropol | |||||||||
Uralan | | Volga Ulyanovsk | 3:1 | ||||||
Elista | |||||||||
Volgar | | Dynamo Kirov | 1:0 (0:0) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
Revtrud | | Torpedo Vladimir | 0:1 | ||||||
Tambov | |||||||||
17:00 | Sokol | | Volga Gorkiy | 2:0 (2:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18:00 | Rotor | | Khimik Dzerzhinsk | 2:0 (0:0) | |||||
Volgograd |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Mashuk | 40 | 28 | 7 | 5 | 60-21 | 63 | ||
2. | Rostselmash | 40 | 29 | 4 | 7 | 70-32 | 62 | ||
3. | Dynamo Makhachkala | 40 | 21 | 11 | 8 | 56-31 | 53 | ||
4. | Sokol | 40 | 23 | 4 | 13 | 57-40 | 50 | ||
5. | Dynamo Stavropol | 40 | 22 | 4 | 14 | 67-39 | 48 | ||
6. | Torpedo Tolyatti | 40 | 19 | 7 | 14 | 74-48 | 45 | ||
7. | Druzhba Yoshkar-Ola | 40 | 17 | 9 | 14 | 41-51 | 43 | ||
8. | Metallurg Magnitogorsk | 40 | 15 | 12 | 13 | 52-43 | 42 | ||
9. | Torpedo Vladimir | 40 | 13 | 15 | 12 | 32-31 | 41 | ||
10. | Rotor | 40 | 16 | 8 | 16 | 58-60 | 40 |
Day 8 | |||||||||
LASK | | Admira/Wacker | 4:1 | ||||||
Linz | |||||||||
Sturm | | Austria Salzburg | 1:0 | ||||||
Graz | |||||||||
SSW Innsbruck | | Austria Wien | 2:0 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Rapid | | VOEST | 0:0 | ||||||
Wien |
Day 5 | |||||||||
Newcastle United | | Manchester United | 2:2 (1:2) | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
Middlesbrough | | Sunderland | 2:1 (0:1) | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Queens Park Rangers | | Aston Villa | 2:1 (1:1) | ||||||
London | |||||||||
Ipswich Town | | Leicester City | 0:0 | ||||||
Ipswich | |||||||||
Manchester City | | Bristol City | 2:1 (2:0) | ||||||
Manchester | |||||||||
Tottenham Hotspur | | Leeds United | 1:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
West Ham United | | Arsenal | 0:2 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Birmingham City | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:0) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Coventry City | | Norwich City | 2:0 (1:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Derby County | | Liverpool | 2:3 (2:1) | ||||||
Derby | |||||||||
Everton | | Stoke City | 3:0 (0:0) | ||||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Liverpool | 42 | 23 | 11 | 8 | 62-33 | 57 | ||
2. | Manchester City | 42 | 21 | 14 | 7 | 60-34 | 56 | ||
3. | Ipswich Town | 42 | 22 | 8 | 12 | 66-39 | 52 | ||
4. | Aston Villa | 42 | 22 | 7 | 13 | 76-50 | 51 | ||
5. | Newcastle United | 42 | 18 | 13 | 11 | 64-49 | 49 | ||
6. | Manchester United | 42 | 18 | 11 | 13 | 71-62 | 47 | ||
7. | West Bromwich Albion | 42 | 16 | 13 | 13 | 62-56 | 45 | ||
8. | Arsenal | 42 | 16 | 11 | 15 | 64-59 | 43 | ||
9. | Everton | 42 | 14 | 14 | 14 | 62-64 | 42 | ||
10. | Leeds United | 42 | 15 | 12 | 15 | 48-51 | 42 |
Blackpool | | Millwall | 4:2 | ||||||
Blackpool | |||||||||
Bolton Wanderers | | Hull City | 5:1 | ||||||
Bolton | |||||||||
Bristol Rovers | | Orient | 1:0 | ||||||
Bristol | |||||||||
Burnley | | Southampton | 2:0 | ||||||
Burnley | |||||||||
Cardiff City | | Notts County | 2:3 | ||||||
Cardiff | |||||||||
Fulham | | Wolverhampton Wanderers | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Nottingham Forest | | Hereford United | 4:3 | ||||||
Nottingham | |||||||||
Oldham Athletic | | Blackburn Rovers | 2:0 | ||||||
Oldham | |||||||||
Plymouth Argyle | | Chelsea | 2:3 | ||||||
Plymouth | |||||||||
Sheffield United | | Carlisle United | 3:0 | ||||||
Sheffield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 22 | 13 | 7 | 84-45 | 57 | ||
2. | Chelsea | 42 | 21 | 13 | 8 | 73-53 | 55 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 21 | 10 | 11 | 77-43 | 52 | ||
4. | Bolton Wanderers | 42 | 20 | 11 | 11 | 75-54 | 51 | ||
5. | Blackpool | 42 | 17 | 17 | 8 | 58-42 | 51 | ||
6. | Luton Town | 42 | 21 | 6 | 15 | 67-48 | 48 | ||
7. | Charlton Athletic | 42 | 16 | 16 | 10 | 71-58 | 48 | ||
8. | Notts County | 42 | 19 | 10 | 13 | 65-60 | 48 | ||
9. | Southampton | 42 | 17 | 10 | 15 | 72-67 | 44 | ||
10. | Millwall | 42 | 15 | 13 | 14 | 57-53 | 43 |
Day 1 | |||||||||
Charleroi | | Beveren-Waas | 2:1 (2:0) | ||||||
Charleroi | |||||||||
Beringen | | Antwerp | 1:2 (0:1) | ||||||
Beringen | |||||||||
Beerschot | | Lierse | 6:2 (3:1) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Mechelen | | Winterslag | 1:0 (0:0) | ||||||
Mechelen | |||||||||
Brugge | | Waregem | 2:0 (1:0) | ||||||
Brugge | |||||||||
Anderlecht | | Liège | 1:1 (1:1) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Kortrijk | | Cercle | 1:1 (0:0) | ||||||
Kortrijk | |||||||||
Standard | | Molenbeek | 0:0 | ||||||
Liège |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Kaiserslautern | 1:1 (0:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:30 | Köln | | Eintracht Braunschweig | 3:0 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Eintracht Frankfurt | 3:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Fortuna | 2:1 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Saarbrücken | | Rot-Weiß | 2:1 (0:0) | |||||
Saarbrücken | |||||||||
15:30 | Hertha | | Bochum | 2:0 (1:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Werder | 3:1 (2:0) | |||||
Mönchengladbach |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Borussia Mönchengladbach | 34 | 17 | 10 | 7 | 58-34 | 44 | ||
2. | Schalke 04 | 34 | 17 | 9 | 8 | 77-52 | 43 | ||
3. | Eintracht Braunschweig | 34 | 15 | 13 | 6 | 56-38 | 43 | ||
4. | Eintracht Frankfurt | 34 | 17 | 8 | 9 | 86-57 | 42 | ||
5. | Köln | 34 | 17 | 6 | 11 | 83-61 | 40 | ||
6. | Hamburger SV | 34 | 14 | 10 | 10 | 67-56 | 38 | ||
7. | Bayern | 34 | 14 | 9 | 11 | 74-65 | 37 | ||
8. | Borussia Dortmund | 34 | 12 | 10 | 12 | 73-64 | 34 | ||
9. | Duisburg | 34 | 11 | 12 | 11 | 60-51 | 34 | ||
10. | Hertha | 34 | 13 | 8 | 13 | 55-54 | 34 |
Day 7 | |||||||||
Alemannia | | Preußen | 1:1 | ||||||
Aachen | |||||||||
Arminia Bielefeld | | Sankt Pauli | 1:0 | ||||||
Bielefeld | |||||||||
Arminia Hannover | | Wacker 04 | 2:1 | ||||||
Hannover | |||||||||
Bayer 04 | | Fortuna | 1:1 | ||||||
Leverkusen | |||||||||
Bonner SC | | Bayer 05 | 1:2 | ||||||
Bonn | |||||||||
Wolfsburg | | Westfalia | 3:1 | ||||||
Wolfsburg | |||||||||
Wuppertaler SV | | Union | 3:0 | ||||||
Wuppertal | |||||||||
Göttingen 05 | | Herford | 1:2 | ||||||
Göttingen | |||||||||
Osnabrück | | Wattenscheid | 5:2 | ||||||
Osnabrück | |||||||||
Schwarz-Weiß | | Hannover 96 | 1:1 | ||||||
Essen |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Karl-Marx-Stadt | | Dynamo Dresden | 2:2 | |||||
15:00 | Chemie Halle-Leuna | | Union | 3:1 | |||||
15:00 | Wismut | | Lokomotive | 1:1 | |||||
15:00 | Vorwärts | | Sachsenring | 1:0 | |||||
15:00 | Carl Zeiss | | Stahl | 4:2 | |||||
Day 2 | |||||||||
Elche | | Burgos | 0:0 | ||||||
Málaga | | Salamanca | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Betis | | Sevilla | 0:1 (0:0) | ||||||
Real Sociedad | | Valencia | 2:2 (0:0) | ||||||
Las Palmas | | Hércules | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Ayr United | | Aberdeen | 0:5 (0:2) | ||||||
Ayr | |||||||||
Dundee United | | Celtic | 1:0 (1:0) | ||||||
Dundee | |||||||||
Motherwell | | Hibernian | 2:2 (1:1) | ||||||
Motherwell | |||||||||
Rangers | | Kilmarnock | 0:0 | ||||||
Glasgow | |||||||||
Hearts | | Partick Thistle | 0:0 | ||||||
Edinburgh |
Palmeiras | | Figueirense | 4:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
América-RJ | | Atlético-MG | 2:1 | ||||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |