18.09.1976 < | Football matches for 19.09.1976 | > 20.09.1976 |
Day 5 | |||||||||
14:00 | Malaysia | | India | 4:0 | |||||
Seoul | |||||||||
15:40 | South Korea | | Brazil XI | 1:1 (0:1) | |||||
Seoul |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Real España | | Olimpia | 0:1 | 0:0 | 0:1 | ||||
San Pedro Sula |
Day 7 | |||||||||
Dynamo Kiev | | CSKA | 1:1 (0:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo Minsk | | Ararat | 1:2 (1:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
Zarya | | Torpedo | 0:2 (0:2) | ||||||
Voroshilovgrad | |||||||||
Shakhtyor | | Zenit | 3:1 (2:1) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Krylya Sovetov | | Dynamo Tbilisi | 1:2 (1:1) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Spartak | | Karpaty | 0:1 (0:1) | ||||||
Moscow |
Day 33 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Elektron | 3:0 | ||||||
Leningrad | |||||||||
Iskra | | Tekstilshchik | 3:1 | ||||||
Baltika | | Spartak Kostroma | 3:1 | ||||||
Spartak Oryol | | Mashinostroitel Tula | 1:0 (0:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Znamya Truda | 0:0 | ||||||
Bryansk | |||||||||
Avangard Kursk | | Spartak Ryazan | 1:0 (1:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
17:00 | Trud | | Saturn | 0:1 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
17:00 | Salyut | | Khimik Novomoskovsk | 1:1 | |||||
Belgorod | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Kaluga | | Dynamo Vologda | 2:0 | |||||
Kaluga | |||||||||
18:30 | Novolipetsk | | Volga Kalinin | 4:1 | |||||
Lipetsk |
Day 33 | |||||||||
Mashuk | | Gazovik | 3:1 | ||||||
Pyatigorsk | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Metallurg Magnitogorsk | 4:1 | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Torpedo Tolyatti | 0:1 | ||||||
Stavropol | |||||||||
Uralan | | Druzhba Yoshkar-Ola | 1:1 | ||||||
Elista | |||||||||
Revtrud | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 | ||||||
Tambov | |||||||||
Volgar | | Volga Ulyanovsk | 2:1 (0:0) | ||||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | Sokol | | Torpedo Vladimir | 1:0 | |||||
Saratov | |||||||||
18:00 | Rostselmash | | Torpedo Taganrog | 2:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
18:00 | Rotor | | Volga Gorkiy | 3:3 | |||||
Volgograd |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Mashuk | 40 | 28 | 7 | 5 | 60-21 | 63 | ||
2. | Rostselmash | 40 | 29 | 4 | 7 | 70-32 | 62 | ||
3. | Dynamo Makhachkala | 40 | 21 | 11 | 8 | 56-31 | 53 | ||
4. | Sokol | 40 | 23 | 4 | 13 | 57-40 | 50 | ||
5. | Dynamo Stavropol | 40 | 22 | 4 | 14 | 67-39 | 48 | ||
6. | Torpedo Tolyatti | 40 | 19 | 7 | 14 | 74-48 | 45 | ||
7. | Druzhba Yoshkar-Ola | 40 | 17 | 9 | 14 | 41-51 | 43 | ||
8. | Metallurg Magnitogorsk | 40 | 15 | 12 | 13 | 52-43 | 42 | ||
9. | Torpedo Vladimir | 40 | 13 | 15 | 12 | 32-31 | 41 | ||
10. | Rotor | 40 | 16 | 8 | 16 | 58-60 | 40 |
Day 2 | |||||||||
Oostende | | Brugge | 2:3 (1:2) | ||||||
Oostende | |||||||||
Beveren-Waas | | Anderlecht | 1:1 (0:0) | ||||||
Beveren | |||||||||
Antwerp | | Mechelen | 1:1 (1:1) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Liège | | Standard | 0:1 (0:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Waregem | | Beerschot | 2:2 (0:0) | ||||||
Waregem |
Day 3 | |||||||||
Athletic | | Málaga | 1:1 (1:0) | ||||||
Atlético Madrid | | Salamanca | 2:1 (0:0) | ||||||
Burgos | | Real Betis | 2:1 (2:1) | ||||||
Barcelona | | Real Madrid | 3:1 (1:0) | ||||||
Sevilla | | Las Palmas | 2:1 (1:0) | ||||||
Valencia | | Español | 4:1 (1:1) | ||||||
Hércules | | Racing | 2:0 (1:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Real Sociedad | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Elche | 5:3 (4:0) | ||||||
Day 18 | |||||||||
Rosenborg | | Viking | 1:1 | ||||||
Start | | Strømsgodset | 3:2 | ||||||
Mjøndalen | | Ham-Kam | 2:0 | ||||||
Bryne | | Vard | 1:1 | ||||||
Brann | | Lillestrøm | 2:1 | ||||||
Fredrikstad | | Molde | 2:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Porto | | Beira Mar | 5:2 (3:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Académica | | Belenenses | 3:1 (0:0) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Estoril-Praia | | Benfica | 1:1 (1:1) | ||||||
Estoril | |||||||||
Vitória Setubal | | Boavista | 1:2 (1:1) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Atlético | | Leixões | 0:0 | ||||||
Lisboa | |||||||||
Varzim | | Montijo | 7:2 (3:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Braga | | Vitória Guimarães | 4:1 (1:1) | ||||||
Braga |
Day 22 | |||||||||
AIK | | Örebro | 1:1 | ||||||
Solna | |||||||||
Kalmar | | Hammarby | 4:0 | ||||||
Kalmar | |||||||||
Malmö | | Halmstad | 1:0 | ||||||
Malmö | |||||||||
IFK Sundsvall | | Östers | 4:3 | ||||||
Sundsvall | |||||||||
Åtvidaberg | | Landskrona | 0:0 | ||||||
Åtvidaberg | |||||||||
Örgryte | | Norrköping | 1:1 | ||||||
Göteborg |
Day 2 | |||||||||
Quilmes | | Boca Juniors | 0:1 | ||||||
Chacarita Juniors | | Atlético Tucumán | 0:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Independiente | 0:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Temperley | 0:0 | ||||||
River Plate | | San Telmo | 7:1 | ||||||
San Martín Tucumán | | Atlanta | 1:0 | ||||||
Racing Club | | Atlético Ledesma | 1:0 | ||||||
Banfield | | Estudiantes | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Sportivo Patria | | Aldosivi | 1:3 | ||||||
All Boys | | Platense | 1:2 | ||||||
Unión | | Vélez Sársfield | 1:0 | ||||||
Huracán Buenos Aires | | Rosario Central | 0:0 | ||||||
San Lorenzo Mar del Plata | | Central Norte | 1:1 | ||||||
Huracán Comodoro Rivadavia | | Argentinos Juniors | 0:1 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Colón | 1:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | San Lorenzo de Almagro | 2:1 | ||||||
San Martín Mendoza | | Talleres | 1:1 | ||||||
Rio Branco-ES | | Santos | 0:1 | ||||||
Palmeiras | | Grêmio | 0:0 | ||||||
Avaí | | Internacional | 0:4 | ||||||
Cruzeiro | | Coritiba | 2:1 | ||||||
Londrina | | Botafogo-SP | 1:0 | ||||||
Atlético-PR | | Portuguesa | 0:0 | ||||||
Ponte Preta | | Ceará | 2:0 | ||||||
Nacional | | Remo | 1:0 | ||||||
Paysandu | | Corinthians | 0:0 | ||||||
Belém |
Day 7 | |||||||||
Goiás | | Operário-MS | 1:1 | ||||||
Mixto | | Goiânia | 1:2 | ||||||
Vasco da Gama | | América-RJ | 0:2 | ||||||
Rio de Janeiro |
Fluminense de Feira | | Botafogo-PB | 0:1 | ||||||
CSA | | Bahia | 1:1 | ||||||
Treze | | Fluminense | 0:2 | ||||||
Campina Grande |
Day 7 | |||||||||
Sport | | Náutico | 1:0 | ||||||
Flamengo-PI | | Volta Redonda | 2:2 | ||||||
ABC | | Santa Cruz | 2:4 | ||||||
Sampaio Corrêa | | América-RN | 0:0 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |