22.05.2009 < | Football matches for 23.05.2009 | > 24.05.2009 |
Day 29 | |||||||||
16:00 | FK Lviv | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Dobromyl | |||||||||
16:00 | Shakhtar | | Tavriya | 2:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
16:00 | Illichovets | | Zorya | 1:0 (0:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
16:00 | Dnipro | | FK Kharkiv | 4:1 (2:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
16:00 | Metalist | | Kryvbas | 1:0 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
16:00 | Vorskla | | Chornomorets | 2:1 (1:1) | |||||
Poltava | |||||||||
16:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Metalurh Donetsk | 2:1 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
16:00 | Arsenal | | Karpaty | 4:0 (3:0) | |||||
Kiev |
Day 9 | |||||||||
17:00 | FK Vitebsk | | Dynamo Brest | 0:2 (0:2) | |||||
Vitebsk | |||||||||
17:00 | Granit | | Neman | 3:0 | |||||
Luninets | |||||||||
17:30 | FK Homel | | Dnepr | 2:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
18:00 | Naftan | | BATE | 0:4 (0:2) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
18:00 | Shakhtsyor | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18:00 | MTZ-RIPA | | FK Smorgon | 2:1 (2:1) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Tarpeda | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw |
Day 11 | |||||||||
FK Olmaliq | | Shoʼrtan | 3:2 (3:1) | ||||||
Olmaliq | |||||||||
Xorazm | | Buxoro | 1:0 (0:0) | ||||||
Urganch | |||||||||
Qizilqum | | Novbahor | 1:0 (1:0) | ||||||
Zarafshon | |||||||||
Dinamo | | Metallurg | 5:3 (2:3) | ||||||
Samarqand | |||||||||
Soʼgʼdiyona | | Lokomotiv | 0:0 | ||||||
Jizzax |
Day 28 | |||||||||
17:00 | Belasitsa | | Lokomotiv Mezdra | 1:3 (0:1) | |||||
Petrich | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Vihren | 0:1 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
17:00 | Minyor | | Chernomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Pernik | |||||||||
17:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Botev | 0:3 (0:1) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
17:00 | Slavia | | Levski | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
17:00 | Sliven | | Liteks | 2:2 (1:2) | |||||
Sandanski | |||||||||
17:00 | Spartak | | Cherno More | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
17:00 | CSKA | | Lokomotiv Sofia | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 29 | |||||||||
15:00 | ETO | | Újpest | 4:3 (2:3) | |||||
Győr | |||||||||
19:00 | Paks | | Haladás | 0:2 (0:0) | |||||
Paks | |||||||||
19:00 | MTK | | Kecskemét | 1:4 (0:3) | |||||
Budapest | |||||||||
19:00 | Vasas SC | | Rákóczi | 2:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19:00 | Honvéd | | Rákospalotai | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
19:00 | Zalaegerszegi TE | | Siófok | 5:3 (3:2) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
19:00 | Fehérvár | | Spartacus | 2:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár |
Day 34 | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Werder | 5:1 (3:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Hamburger SV | 2:3 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Bayern | | Stuttgart | 2:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Energie | | Bayer 04 | 3:0 (0:0) | |||||
Cottbus | |||||||||
15:30 | Arminia | | Hannover | 2:2 (1:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Hertha | 4:0 (2:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Borussia Dortmund | 1:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Hoffenheim | 2:3 (2:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Köln | | Bochum | 1:1 (1:1) | |||||
Köln |
Day 33 | |||||||||
Olimpi | | Sioni | 0:1 | ||||||
Zestaponi | | Lokomotivi | 1:3 | ||||||
Meskheti | | Spartaki-Tskhinvali | 1:0 | ||||||
WIT Georgia | | Mglebi | 4:0 | ||||||
Dinamo | | Borjomi | 12:0 | ||||||
Day 37 | |||||||||
21:00 | Villarreal | | Valencia | 3:1 (2:1) | |||||
Villarreal | |||||||||
21:00 | Barcelona | | Atlético Osasuna | 0:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
21:00 | Sevilla | | Deportivo La Coruna | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
21:00 | Getafe | | Numancia | 1:0 (0:0) | |||||
Getafe | |||||||||
21:00 | Recreativo | | Racing | 0:1 (0:0) | |||||
Huelva | |||||||||
21:00 | Real Valladolid | | Sporting Gijon | 1:2 (0:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
21:00 | Málaga | | Real Betis | 1:1 (0:1) | |||||
Málaga | |||||||||
21:00 | Almería | | Español | 0:3 (0:1) | |||||
Almería | |||||||||
21:00 | Athletic | | Atlético Madrid | 1:4 (0:0) | |||||
Bilbao |
Day 29 | |||||||||
17:00 | Cracovia | | Górnik | 0:0 | |||||
Kraków | |||||||||
17:00 | GKS | | Polnord Arka | 1:1 (1:1) | |||||
Bełchatów | |||||||||
17:00 | Lechia | | Wisła | 2:4 (1:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
17:00 | Odra | | Piast | 0:2 (0:2) | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
17:00 | Polonia Bytom | | Jagiellonia | 1:0 (1:0) | |||||
Bytom | |||||||||
17:00 | Polonia Warszawa | | Lech | 3:3 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
17:00 | Ruch | | ŁKS | 2:0 (0:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
17:00 | Śląsk | | Legia | 1:1 (0:1) | |||||
Wrocław |
Day 30 | |||||||||
17:00 | Leixões | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Matosinhos | |||||||||
17:00 | Vitória Guimarães | | Académica | 3:2 (1:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
19:45 | Naval | | Vitória Setubal | 2:2 (1:0) | |||||
Figueira da Foz | |||||||||
19:45 | Rio Ave | | Estrela | 2:1 (1:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
19:45 | Paços de Ferreira | | Trofense | 1:0 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
19:45 | Benfica | | Belenenses | 3:1 (1:1) | |||||
Lisboa |
Day 36 | |||||||||
Primorje | | Gorica | 2:1 (1:0) | ||||||
Nafta | | Rudar | 0:1 (0:1) | ||||||
Celje | | Luka Koper | 1:2 (0:0) | ||||||
Maribor | | Interblock | 0:1 (0:0) | ||||||
Domžale | | Labod Drava | 2:2 (0:1) | ||||||
Day 37 | |||||||||
21:00 | Nice | | Toulouse | 0:2 (0:2) | |||||
Nice | |||||||||
21:00 | Valenciennes | | Paris Saint-Germain | 2:1 (0:1) | |||||
Valenciennes | |||||||||
21:00 | Nancy-Lorraine | | Marseille | 1:2 (0:1) | |||||
Nancy | |||||||||
21:00 | Sochaux-Montbéliard | | Nantes | 2:1 (2:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
21:00 | Rennes | | Lorient | 3:1 (2:0) | |||||
Rennes | |||||||||
21:00 | Lyon | | Caen | 3:1 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
21:00 | Bordeaux | | Monaco | 1:0 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
21:00 | Auxerre | | Saint-Étienne | 1:0 (0:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
21:00 | Le Mans | | Grenoble | 1:1 (0:0) | |||||
Le Mans | |||||||||
21:00 | Le Havre | | Lille | 0:1 (0:0) | |||||
Le Havre |
Day 38 | |||||||||
12:30 | Inverness | | Falkirk | 0:1 (0:0) | |||||
Inverness | |||||||||
12:30 | Motherwell | | Kilmarnock | 1:2 (0:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
12:30 | St. Mirren | | Hamilton | 0:1 (0:1) | |||||
Paisley |
Day 12 | |||||||||
Tulevik | | Kuressaare | 3:0 (1:0) | ||||||
Tallinna Kalev | | Flora | 0:2 (0:0) | ||||||
Nõmme Kalju | | Trans | 1:2 (0:1) | ||||||
Tammeka | | Paide | 0:2 (0:2) | ||||||
Sillamäe Kalev | | Levadia | 1:1 (0:0) | ||||||
Day 15 | |||||||||
San Lorenzo de Almagro | | Newell's Old Boys | 0:2 (0:0) | ||||||
Banfield | | Lanús | 0:1 (0:1) | ||||||
Rosario Central | | Huracán | 1:2 (0:1) | ||||||
Estudiantes | | Argentinos Juniors | 3:2 (2:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
18:30 | Cruzeiro | | Vitória | 2:0 (2:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:30 | Goiás | | Internacional | 0:1 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
18:30 | Corinthians | | Barueri | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo |
16:00 | Toronto | | New England Revolution | 3:1 (1:1) | |||||
Toronto | |||||||||
19:30 | Kansas City Wizards | | Chivas USA | 1:1 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:30 | Colorado Rapids | | Seattle Sounders | 2:2 (1:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | Houston Dynamo | | San Jose Earthquakes | 3:1 (2:0) | |||||
Houston | |||||||||
19:30 | Dallas | | Los Angeles Galaxy | 1:1 (1:1) | |||||
Frisco | |||||||||
19:30 | D.C. United | | Real Salt Lake | 0:0 | |||||
Washington |
Day 10 | |||||||||
Chengdu Blades | | Hangzhou Lucheng | 2:1 (0:1) | ||||||
Shenzhen Asia Travel | | Changsha Ginde | 2:1 (1:0) | ||||||
Changchun Yatai | | Tianjin Teda | 1:0 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Beijing Guoan | 30 | 13 | 12 | 5 | 48-28 | 51 | ||
2. | Changchun Yatai | 30 | 14 | 8 | 8 | 38-31 | 50 | ||
3. | Henan Jianye | 30 | 13 | 9 | 8 | 35-26 | 48 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 11 | 12 | 7 | 35-30 | 45 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 9 | 9 | 39-29 | 45 | ||
6. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 9 | 9 | 36-29 | 45 | ||
7. | Chengdu Blades | 30 | 11 | 6 | 13 | 32-39 | 39 | ||
8. | Dalian Shide | 30 | 10 | 8 | 12 | 27-31 | 38 | ||
9. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 9 | 10 | 11 | 38-38 | 37 | ||
10. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 30-30 | 37 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |