Football matches in May 1958 |
Taiwan | | Indonesia | 1:0 | ||||||
Tokyo | |||||||||
South Korea | | India | 3:1 | ||||||
Tokyo |
Indonesia | | Philippines | 5:2* | ||||||
Tokyo | |||||||||
India | | Hong Kong | 5:2 aet | ||||||
Tokyo | |||||||||
Taiwan | | Israel | 2:0 | ||||||
Tokyo | |||||||||
South Korea | | South Vietnam | 3:1 | ||||||
Tokyo |
Day 2 | |||||||||
Taiwan | | Pakistan | 3:1 | ||||||
Tokyo | |||||||||
South Vietnam | | Malaya | 6:1 | ||||||
Tokyo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Taiwan | | Malaya | 2:1 | ||||||
Tokyo | |||||||||
South Vietnam | | Pakistan | 1:1 | ||||||
Tokyo |
Hong Kong | | Philippines | 4:1 | ||||||
Tokyo | |||||||||
Japan | | Philippines | 0:1 | ||||||
Tokyo | |||||||||
Japan | | Hong Kong | 0:2 | ||||||
Tokyo |
Day 2 | |||||||||
Israel | | Iran | 4:0 | ||||||
Tokyo | |||||||||
South Korea | | Singapore | 2:1 | ||||||
Tokyo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Israel | | Singapore | 2:1 | ||||||
Tokyo | |||||||||
South Korea | | Iran | 5:0 | ||||||
Tokyo |
01.05 | Albania | | GDR | 1:1 | |||||
01.05 | Tunisia | | Algeria | 1:6 | |||||
04.05 | Netherlands | | Turkey | 1:2 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
07.05 | England | | Portugal | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
07.05 | Scotland | | Hungary | 1:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
07.05 | Sweden | | Switzerland | 3:2 (2:2) | |||||
Helsingborg | |||||||||
10.05 | Morocco | | Algeria | 1:3 | |||||
11.05 | Poland | | Ireland | 2:2 (1:1) | |||||
Chorzów | |||||||||
11.05 | Yugoslavia | | England | 5:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
14.05 | Austria | | Ireland | 3:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
14.05 | Brazil | | Bulgaria | 4:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
15.05 | Denmark | | Netherlands Antilles | 3:2 | |||||
Århus | |||||||||
18.05 | Brazil | | Bulgaria | 3:1 | |||||
São Paulo | |||||||||
18.05 | USSR | | England | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
25.05 | Denmark | | Poland | 3:2 (3:1) | |||||
København | |||||||||
26.05 | Switzerland | | Belgium | 0:2 (0:1) | |||||
Zürich | |||||||||
28.05 | Norway | | Netherlands | 0:0 | |||||
Oslo |
28.05 18:00 | Real Madrid | | Milan | 3:2 aet (0:0, 2:2) | |||||
Belgium, Bruxelles |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.05 20:15 | Milan | | Manchester United | 4:0 (1:0) | 1:2 (1:1) | 5:2 | |||
Milano | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.05 20:15 | Manchester United | | Milan | 2:1 (1:1) | |||||
Manchester |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
31.05 | Salgótarján | | Rudá Hvězda Brno | 3:1 (1:1) | 0:3 (0:1) | 3:4 | |||
Salgótarján | |||||||||
31.05 | MTK | | CCA Bucureşti | 6:2 (4:1) | 3:2 (1:1) | 9:4 | |||
Budapest | |||||||||
Day 1 | |||||||||
24.05 | Crvena Zvezda | | Dukla Pardubice | 2:0 | |||||
25.05 | Tatabánya | | Lokomotiv Sofia | 1:4 (0:2) | |||||
Tatabánya | |||||||||
25.05 | Ferencváros | | Radnički Beograd | 3:3 (1:3) | |||||
Budapest | |||||||||
25.05 | Dynamo Praha | | Ştiinţa | 5:3 | |||||
25.05 | Rudá Hvězda Brno | | Salgótarján | 3:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
25.05 | Partizan | | Tatran | 4:2 | |||||
25.05 | CCA Bucureşti | | MTK | 2:3 (1:1) | |||||
Bucureşti | |||||||||
27.05 | Levski | | Vojvodina | 1:0 (1:0) | |||||
Day 11 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Moldova | 1:1 (1:0) | ||||||
Kuybyshev | |||||||||
Admiralteyets | | Shakhtyor | 0:1 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 10 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Krylya Sovetov | 3:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Moldova | | Shakhtyor | 2:3 (1:3) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Day 9 | |||||||||
Admiralteyets | | Moldova | 4:3 (2:2) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 8 | |||||||||
Torpedo | | Spartak | 3:3 (2:2) | ||||||
Moscow | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Kiev | 1:0 (1:0) | ||||||
Stalino | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo Tbilisi | 3:4 (0:3) | ||||||
Moscow | |||||||||
Admiralteyets | | Krylya Sovetov | 2:0 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 7 | |||||||||
Shakhtyor | | Krylya Sovetov | 1:1 (0:1) | ||||||
Stalino | |||||||||
Admiralteyets | | Dynamo Tbilisi | 3:1 (2:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 3 | |||||||||
Moldova | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (0:1) | ||||||
Kishinyov | |||||||||
Day 2 | |||||||||
Admiralteyets | | Zenit | 2:4 (2:2) | ||||||
Leningrad |
02.05 | Torpedo Taganrog | | Dynamo Ulyanovsk | 1:2 | |||||
Taganrog | |||||||||
02.05 03:00 | Avangard Nikolayev | | Voronezh team | 1:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv Avangard Stadium | |||||||||
02.05 03:00 | Zvezda Kirovograd | | Trudovye Rezervy Lipetsk | 0:0 | |||||
Kirovograd | |||||||||
02.05 03:00 | Lokomotiv Saratov | | Zenit | 2:1 (2:0) | |||||
Saratov | |||||||||
02.05 03:00 | Spartak Kherson | | Trudovye Rezervy Leningrad | 0:3 (0:0) | |||||
Kherson | |||||||||
02.05 03:00 | Traktor Stalingrad | | Dynamo Kirov | 0:1 (0:1) | |||||
Stalingrad | |||||||||
02.05 03:00 | SKVO Odessa | | Iskra | 2:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
03.05 03:00 | Energiya Volzhskiy | | Torpedo Gorkiy | 2:2 (1:2) | |||||
Volzhsky | |||||||||
06.05 | Lokomotiv Saratov | | Dynamo Ulyanovsk | 3:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
06.05 03:00 | Avangard Nikolayev | | Iskra | 0:0 | |||||
Mykolaiv Avangard Stadium | |||||||||
06.05 03:00 | Zvezda Kirovograd | | Trudovye Rezervy Leningrad | 0:0 | |||||
Kirovograd | |||||||||
06.05 03:00 | Spartak Kherson | | Trudovye Rezervy Lipetsk | 2:1 (1:1) | |||||
Kherson | |||||||||
06.05 03:00 | Torpedo Taganrog | | Zenit | 2:1 (2:0) | |||||
Taganrog | |||||||||
06.05 03:00 | Energiya Volzhskiy | | Dynamo Kirov | 0:1 | |||||
Volzhsky | |||||||||
06.05 03:00 | SKVO Odessa | | Voronezh team | 2:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
10.05 03:00 | Energiya Volzhskiy | | Torpedo Taganrog | 0:0 | |||||
Volzhsky | |||||||||
10.05 03:00 | SKVO Odessa | | Avangard Nikolayev | 0:1 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
11.05 | Dynamo Kirov | | Dynamo Ulyanovsk | 4:3 (1:3) | |||||
Kirov | |||||||||
11.05 | Zenit | | Torpedo Gorkiy | 1:0 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
11.05 | Traktor Stalingrad | | Lokomotiv Saratov | 1:2 (0:2) | |||||
Stalingrad | |||||||||
11.05 | Trudovye Rezervy Lipetsk | | Trudovye Rezervy Leningrad | 0:3 (0:1) | |||||
Lipetsk Stroitel Stadium | |||||||||
11.05 | Voronezh team | | Iskra | 0:1 (0:1) | |||||
Voronezh OSK Stadium | |||||||||
12.05 | Spartak Kherson | | Zvezda Kirovograd | 0:1 (0:0) | |||||
Kherson | |||||||||
14.05 03:00 | Energiya Volzhskiy | | Lokomotiv Saratov | 1:0 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
15.05 | Dynamo Kirov | | Torpedo Gorkiy | 1:1 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
15.05 | Trudovye Rezervy Lipetsk | | Iskra | 1:0 (1:0) | |||||
Lipetsk Stroitel Stadium | |||||||||
15.05 03:00 | Traktor Stalingrad | | Torpedo Taganrog | 1:0 (0:0) | |||||
Stalingrad | |||||||||
15.05 03:00 | Voronezh team | | Trudovye Rezervy Leningrad | 2:0 (2:0) | |||||
Voronezh OSK Stadium | |||||||||
16.05 | Zenit | | Dynamo Ulyanovsk | 3:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
16.05 03:00 | Avangard Nikolayev | | Spartak Kherson | 2:1 (1:1) | |||||
Mykolaiv Avangard Stadium | |||||||||
16.05 03:00 | Zvezda Kirovograd | | SKVO Odessa | 0:3 (0:0) | |||||
Kirovograd Avangard Stadium | |||||||||
20.05 | Iskra | | Energiya Volzhskiy | 6:1 (6:0) | |||||
Kazan | |||||||||
20.05 | Trudovye Rezervy Lipetsk | | Lokomotiv Saratov | 1:3 (1:2) | |||||
Lipetsk Stroitel Stadium | |||||||||
20.05 03:00 | Voronezh team | | Torpedo Taganrog | 0:1 (0:1) | |||||
Voronezh OSK Stadium | |||||||||
21.05 03:00 | Dynamo Kirov | | Zvezda Kirovograd | 2:1 (2:0) | |||||
Kirov | |||||||||
21.05 03:00 | Dynamo Ulyanovsk | | Avangard Nikolayev | 0:2 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
21.05 03:00 | Zenit | | SKVO Odessa | 2:2 (0:2) | |||||
Izhevsk | |||||||||
21.05 03:00 | Torpedo Gorkiy | | Spartak Kherson | 3:1 (2:0) | |||||
Gorky | |||||||||
22.05 03:00 | Trudovye Rezervy Leningrad | | Traktor Stalingrad | 0:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
25.05 | Iskra | | Traktor Stalingrad | 0:4 (0:1) | |||||
Kazan Lenin Stadium | |||||||||
25.05 | Trudovye Rezervy Leningrad | | Energiya Volzhskiy | 2:0 (0:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
25.05 | Trudovye Rezervy Lipetsk | | Torpedo Taganrog | 1:3 (1:2) | |||||
Lipetsk Stroitel Stadium | |||||||||
25.05 03:00 | Dynamo Kirov | | SKVO Odessa | 0:1 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
25.05 03:00 | Dynamo Ulyanovsk | | Spartak Kherson | 1:2 | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
25.05 03:00 | Zenit | | Zvezda Kirovograd | 2:1 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
25.05 03:00 | Torpedo Gorkiy | | Avangard Nikolayev | 2:1 (1:1) | |||||
Gorky | |||||||||
25.05 03:00 | Voronezh team | | Lokomotiv Saratov | 0:1 (0:0) | |||||
Voronezh OSK Stadium | |||||||||
30.05 | Lokomotiv Saratov | | Iskra | 1:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
30.05 03:00 | Dynamo Kirov | | Avangard Nikolayev | 3:1 (0:1) | |||||
Kirov | |||||||||
30.05 03:00 | Dynamo Ulyanovsk | | Zvezda Kirovograd | 4:3 (1:2) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
30.05 03:00 | Zenit | | Spartak Kherson | 6:0 | |||||
Izhevsk | |||||||||
30.05 03:00 | Torpedo Gorkiy | | SKVO Odessa | 0:0 | |||||
Gorky | |||||||||
30.05 03:00 | Voronezh team | | Energiya Volzhskiy | 5:3 (2:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
30.05 18:00 | Torpedo Taganrog | | Trudovye Rezervy Leningrad | 0:2 (0:2) | |||||
Taganrog |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Odessa | 30 | 19 | 7 | 4 | 51-15 | 45 | ||
2. | Trudovye Rezervy Leningrad | 30 | 16 | 10 | 4 | 52-23 | 42 | ||
3. | Avangard Nikolayev | 30 | 15 | 10 | 5 | 40-26 | 40 | ||
4. | Traktor Stalingrad | 30 | 16 | 7 | 7 | 46-22 | 39 | ||
5. | Torpedo Taganrog | 30 | 17 | 4 | 9 | 40-24 | 38 | ||
6. | Torpedo Gorkiy | 30 | 12 | 10 | 8 | 48-40 | 34 | ||
7. | Lokomotiv Saratov | 30 | 13 | 7 | 10 | 48-39 | 33 | ||
8. | Voronezh team | 30 | 13 | 5 | 12 | 45-35 | 31 | ||
9. | Dynamo Kirov | 30 | 13 | 4 | 13 | 52-41 | 30 | ||
10. | Zenit | 30 | 12 | 5 | 13 | 36-32 | 29 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKChF | 30 | 16 | 9 | 5 | 52-23 | 41 | ||
2. | Metallurg Zaporozhye | 30 | 17 | 5 | 8 | 55-29 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 30 | 18 | 3 | 9 | 62-35 | 39 | ||
4. | Trud Stalinogorsk | 30 | 16 | 4 | 10 | 37-36 | 36 | ||
5. | Tekstilshchik | 30 | 15 | 5 | 10 | 36-29 | 35 | ||
6. | Trudovye Rezervy Lugansk | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-26 | 34 | ||
7. | Kolhospnyk Poltava | 30 | 12 | 10 | 8 | 32-27 | 34 | ||
8. | Khimik Yaroslavl | 30 | 14 | 6 | 10 | 41-37 | 34 | ||
9. | Metallurg Dnepropetrovsk | 30 | 14 | 5 | 11 | 52-45 | 33 | ||
10. | Znamya Truda | 30 | 11 | 9 | 10 | 34-51 | 31 |
02.05 03:00 | Baltika | | Lokomotiv Vinnitsa | 2:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
02.05 03:00 | Daugava | | SKVO Kiev | 0:1 | |||||
Rīga | |||||||||
02.05 03:00 | Kolhospnyk Rovno | | Trud Glukhovo | 1:2 | |||||
Rivne | |||||||||
02.05 03:00 | Spartak Vilnius | | Chernomorets | 1:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
02.05 03:00 | Spartak Stanislav | | LTI | 0:1 | |||||
Stanislav | |||||||||
02.05 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Dynamo Tallin | 1:1 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
02.05 03:00 | SKVO Lvov | | Volga Kalinin | 1:1 (1:1) | |||||
Lviv | |||||||||
06.05 03:00 | Baltika | | Chernomorets | 1:1 (1:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
06.05 03:00 | Kolhospnyk Rovno | | Volga Kalinin | 4:2 | |||||
Rivne | |||||||||
06.05 03:00 | Spartak Vilnius | | Lokomotiv Vinnitsa | 0:2 | |||||
Vilnius | |||||||||
06.05 03:00 | Spartak Stanislav | | Dynamo Tallin | 1:1 | |||||
Stanislav | |||||||||
06.05 03:00 | Spartak Uzhgorod | | LTI | 0:0 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
06.05 03:00 | Trud Glukhovo | | SKVO Lvov | 1:1 | |||||
Noginsk | |||||||||
06.05 03:00 | Urozhay Minsk | | Daugava | 1:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
07.05 03:00 | Spartak Minsk | | SKVO Kiev | 2:1 (2:1) | |||||
Minsk | |||||||||
11.05 03:00 | Volga Kalinin | | Spartak Minsk | 2:0 (0:0) | |||||
Kalinin | |||||||||
11.05 03:00 | Dynamo Tallin | | Baltika | 2:2 | |||||
Tallinn | |||||||||
11.05 03:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Spartak Uzhgorod | 5:2 (1:1) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
11.05 03:00 | Trud Glukhovo | | Daugava | 1:3 | |||||
Noginsk | |||||||||
11.05 03:00 | Urozhay Minsk | | SKVO Lvov | 0:1 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
11.05 03:00 | LTI | | Spartak Vilnius | 0:2 | |||||
Leningrad | |||||||||
11.05 03:00 | SKVO Kiev | | Kolhospnyk Rovno | 3:2 | |||||
Kiev | |||||||||
15.05 | Chernomorets | | Spartak Uzhgorod | 2:2 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
15.05 03:00 | Volga Kalinin | | Daugava | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
15.05 03:00 | Dynamo Tallin | | Spartak Vilnius | 2:1 | |||||
Tallinn | |||||||||
15.05 03:00 | Trud Glukhovo | | Spartak Minsk | 2:0 (0:0) | |||||
Noginsk | |||||||||
15.05 03:00 | Urozhay Minsk | | Kolhospnyk Rovno | 3:2 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
15.05 03:00 | LTI | | Baltika | 0:0 | |||||
Leningrad | |||||||||
15.05 03:00 | SKVO Kiev | | SKVO Lvov | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
20.05 03:00 | Baltika | | Volga Kalinin | 2:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
20.05 03:00 | Daugava | | LTI | 1:0 | |||||
Rīga | |||||||||
20.05 03:00 | Dynamo Tallin | | Spartak Minsk | 0:2 (0:2) | |||||
Tallinn | |||||||||
20.05 03:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | SKVO Lvov | 1:0 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
20.05 03:00 | Spartak Vilnius | | Trud Glukhovo | 1:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
20.05 03:00 | Chernomorets | | Kolhospnyk Rovno | 4:0 (2:0) | |||||
Odesa | |||||||||
21.05 03:00 | Spartak Uzhgorod | | Urozhay Minsk | 1:1 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
25.05 03:00 | Baltika | | Trud Glukhovo | 1:1 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
25.05 03:00 | Dynamo Tallin | | Daugava | 4:1 | |||||
Tallinn | |||||||||
25.05 03:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Kolhospnyk Rovno | 1:1 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
25.05 03:00 | Spartak Vilnius | | Volga Kalinin | 1:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
25.05 03:00 | Spartak Minsk | | LTI | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
25.05 03:00 | Spartak Uzhgorod | | SKVO Kiev | 0:1 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
29.05 03:00 | SKVO Lvov | | Kolhospnyk Rovno | 2:1 | |||||
Lviv | |||||||||
30.05 03:00 | Baltika | | Spartak Vilnius | 0:3 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
30.05 03:00 | Spartak Minsk | | Daugava | 4:1 (3:1) | |||||
Minsk | |||||||||
30.05 03:00 | Trud Glukhovo | | Volga Kalinin | 2:1 | |||||
Noginsk | |||||||||
30.05 03:00 | Chernomorets | | Lokomotiv Vinnitsa | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
30.05 03:00 | LTI | | Dynamo Tallin | 1:1 | |||||
Leningrad | |||||||||
30.05 03:00 | SKVO Kiev | | Urozhay Minsk | 1:2 | |||||
Kiev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Lvov | 30 | 18 | 7 | 5 | 45-26 | 43 | ||
2. | Spartak Minsk | 30 | 18 | 5 | 7 | 56-25 | 41 | ||
3. | Lokomotiv Vinnitsa | 30 | 14 | 7 | 9 | 42-37 | 35 | ||
4. | Spartak Uzhgorod | 30 | 11 | 13 | 6 | 36-33 | 35 | ||
5. | Spartak Stanislav | 30 | 13 | 7 | 10 | 43-34 | 33 | ||
6. | Trud Glukhovo | 30 | 11 | 11 | 8 | 32-29 | 33 | ||
7. | Dynamo Tallin | 30 | 10 | 12 | 8 | 44-37 | 32 | ||
8. | SKVO Kiev | 30 | 11 | 9 | 10 | 44-38 | 31 | ||
9. | Urozhay Minsk | 30 | 9 | 13 | 8 | 33-31 | 31 | ||
10. | Spartak Vilnius | 30 | 9 | 11 | 10 | 31-31 | 29 |
02.05 03:00 | Burevestnik | | Shakhtyor Shakhty | 1:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
02.05 03:00 | Kuban | | SKVO Tbilisi | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
02.05 03:00 | Neftyanik | | SKVO Rostov-on-Don | 0:3 | |||||
Bakı | |||||||||
02.05 03:00 | Spartak Yerevan | | Shakhtyor Kadiyevka | 3:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
02.05 03:00 | Spartak Stavropol | | Lokomotiv Kutaisi | 0:2 (0:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
02.05 03:00 | Trud Astrakhan | | Terek | 0:1 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
02.05 03:00 | Shirak | | Lokomotiv Stalino | 3:0 (1:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
06.05 03:00 | Burevestnik | | SKVO Rostov-on-Don | 2:0 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
06.05 03:00 | Kuban | | Lokomotiv Kutaisi | 4:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
06.05 03:00 | Metallurg Stalingrad | | Terek | 1:0 (1:0) | |||||
Stalingrad | |||||||||
06.05 03:00 | Neftyanik | | Shakhtyor Shakhty | 1:0 | |||||
Bakı | |||||||||
06.05 03:00 | Spartak Yerevan | | Lokomotiv Artyomovsk | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
06.05 03:00 | Spartak Stavropol | | SKVO Tbilisi | 1:1 (0:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
06.05 03:00 | Trud Astrakhan | | Temp | 2:3 (1:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
06.05 03:00 | Shirak | | Shakhtyor Kadiyevka | 1:0 (1:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
06.05 03:00 | Shirak | | Shakhtyor Shakhty | 1:2 (0:2) | |||||
Leninakan | |||||||||
11.05 03:00 | Lokomotiv Kutaisi | | Shirak | 4:0 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
11.05 03:00 | Lokomotiv Artyomovsk | | Spartak Stavropol | 1:2 (1:0) | |||||
Artemivsk | |||||||||
11.05 03:00 | Temp | | Neftyanik | 1:1 (0:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
11.05 03:00 | Terek | | Burevestnik | 2:0 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
11.05 03:00 | Shakhtyor Kadiyevka | | Kuban | 2:2 (0:2) | |||||
Kadievka | |||||||||
11.05 03:00 | Shakhtyor Shakhty | | Trud Astrakhan | 2:1 (1:0) | |||||
Shakhty | |||||||||
11.05 03:00 | SKVO Rostov-on-Don | | Metallurg Stalingrad | 7:2 (6:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15.05 03:00 | Temp | | Burevestnik | 0:1 (0:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
15.05 03:00 | Shakhtyor Kadiyevka | | Spartak Stavropol | 2:2 | |||||
Kadievka | |||||||||
15.05 03:00 | Shakhtyor Shakhty | | Metallurg Stalingrad | 0:2 (0:1) | |||||
Shakhty | |||||||||
15.05 03:00 | SKVO Rostov-on-Don | | Trud Astrakhan | 5:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
15.05 03:00 | SKVO Tbilisi | | Shirak | 2:1 (2:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
15.05 18:00 | Lokomotiv Kutaisi | | Spartak Yerevan | 0:0 | |||||
Kutaisi | |||||||||
16.05 03:00 | Lokomotiv Artyomovsk | | Kuban | 0:0 | |||||
Artemivsk | |||||||||
20.05 03:00 | Kuban | | Shakhtyor Shakhty | 3:1 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
20.05 03:00 | Lokomotiv Kutaisi | | Neftyanik | 5:0 (1:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
20.05 03:00 | Metallurg Stalingrad | | Lokomotiv Artyomovsk | 1:0 | |||||
Stalingrad | |||||||||
20.05 03:00 | Spartak Stavropol | | SKVO Rostov-on-Don | 1:5 (0:3) | |||||
Stavropol | |||||||||
20.05 03:00 | Temp | | Shirak | 2:0 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
20.05 03:00 | Terek | | Spartak Yerevan | 0:1 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
20.05 03:00 | Trud Astrakhan | | Shakhtyor Kadiyevka | 1:2 (1:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
25.05 03:00 | Kuban | | SKVO Rostov-on-Don | 1:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
25.05 03:00 | Metallurg Stalingrad | | Shakhtyor Kadiyevka | 0:3 (0:1) | |||||
Stalingrad | |||||||||
25.05 03:00 | Spartak Stavropol | | Shakhtyor Shakhty | 2:0 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
25.05 03:00 | Temp | | Spartak Yerevan | 1:1 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
25.05 03:00 | Terek | | Shirak | 2:1 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
25.05 03:00 | Trud Astrakhan | | Lokomotiv Artyomovsk | 0:1 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
25.05 03:00 | SKVO Tbilisi | | Neftyanik | 3:1 | |||||
Tbilisi | |||||||||
26.05 03:00 | Lokomotiv Kutaisi | | Burevestnik | 1:3 (0:3) | |||||
Kutaisi | |||||||||
30.05 03:00 | Burevestnik | | Kuban | 2:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
30.05 03:00 | Lokomotiv Artyomovsk | | Temp | 0:1 | |||||
Artemivsk | |||||||||
30.05 03:00 | Neftyanik | | Spartak Stavropol | 3:3 (3:1) | |||||
Bakı | |||||||||
30.05 03:00 | Spartak Yerevan | | Trud Astrakhan | 3:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
30.05 03:00 | Shakhtyor Kadiyevka | | Terek | 1:1 (0:1) | |||||
Kadievka | |||||||||
30.05 03:00 | Shakhtyor Shakhty | | SKVO Tbilisi | 0:0 | |||||
Shakhty | |||||||||
30.05 03:00 | Shirak | | Metallurg Stalingrad | 2:2 (1:0) | |||||
Leninakan | |||||||||
30.05 03:00 | SKVO Rostov-on-Don | | Lokomotiv Kutaisi | 2:1 (2:1) | |||||
Rostov-on-Don |
03.05 03:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Khosilot | 4:0 (2:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
03.05 03:00 | SKVO Sverglovsk | | Trudovye Rezervy Tashkent | 3:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
04.05 03:00 | Devon | | Pakhtakor | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
04.05 03:00 | Zvezda Perm | | Kairat | 1:1 (1:1) | |||||
Perm | |||||||||
04.05 03:00 | Mashinostroitel | | Pamir | 2:0 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
04.05 03:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Kolkhozchy | 5:3 (2:2) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
04.05 03:00 | Metallurg Nizhniy Tagil | | Spartak Frunze | 3:1 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil Metallurg Stadium | |||||||||
04.05 03:00 | Khimik Berezniki | | Shakhtyor Karaganda | 2:6 | |||||
Berezniki | |||||||||
08.05 03:00 | Metallurg Nizhniy Tagil | | Trudovye Rezervy Tashkent | 1:1 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil Metallurg Stadium | |||||||||
08.05 03:00 | SKVO Sverglovsk | | Spartak Frunze | 2:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
09.05 03:00 | Devon | | Kolkhozchy | 2:1 (2:0) | |||||
Ufa | |||||||||
09.05 03:00 | Zvezda Perm | | Shakhtyor Karaganda | 0:0 | |||||
Perm | |||||||||
09.05 03:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Pamir | 2:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
09.05 03:00 | Mashinostroitel | | Khosilot | 2:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
09.05 03:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Pakhtakor | 1:1 (1:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
09.05 03:00 | Khimik Berezniki | | Kairat | 1:10 | |||||
Berezniki | |||||||||
13.05 03:00 | Zvezda Perm | | Trudovye Rezervy Tashkent | 2:0 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
13.05 03:00 | Khimik Berezniki | | Spartak Frunze | 1:1 | |||||
Berezniki | |||||||||
13.05 03:00 | SKVO Sverglovsk | | Kairat | 0:0 | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
14.05 03:00 | Devon | | Pamir | 4:1 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
14.05 03:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Kolkhozchy | 2:1 (1:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
14.05 03:00 | Mashinostroitel | | Pakhtakor | 1:2 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
14.05 03:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Khosilot | 3:1 (1:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
14.05 03:00 | Metallurg Nizhniy Tagil | | Shakhtyor Karaganda | 1:1 (1:0) | |||||
Nizhny Tagil Metallurg Stadium | |||||||||
17.05 03:00 | Khimik Berezniki | | Trudovye Rezervy Tashkent | 1:3 | |||||
Berezniki | |||||||||
18.05 03:00 | Devon | | Khosilot | 2:0 (0:0) | |||||
Ufa | |||||||||
18.05 03:00 | Zvezda Perm | | Spartak Frunze | 2:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
18.05 03:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Pakhtakor | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18.05 03:00 | Mashinostroitel | | Kolkhozchy | 1:1 (1:1) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
18.05 03:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Pamir | 5:1 (3:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
18.05 03:00 | Metallurg Nizhniy Tagil | | Kairat | 1:3 (0:1) | |||||
Nizhny Tagil Metallurg Stadium | |||||||||
19.05 03:00 | SKVO Sverglovsk | | Shakhtyor Karaganda | 3:1 (0:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
25.05 03:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Mashinostroitel | 2:3 (2:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
25.05 03:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Devon | 4:4 (1:2) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
25.05 03:00 | Pakhtakor | | Kolkhozchy | 2:0 | |||||
Toshkent | |||||||||
25.05 03:00 | Khimik Berezniki | | Zvezda Perm | 0:1 | |||||
Berezniki | |||||||||
25.05 03:00 | Khosilot | | Pamir | 1:2 (1:0) | |||||
Stalinabad | |||||||||
25.05 03:00 | Shakhtyor Karaganda | | Kairat | 0:3 (0:2) | |||||
Karaganda | |||||||||
25.05 03:00 | SKVO Sverglovsk | | Metallurg Nizhniy Tagil | 4:0 (1:0) | |||||
Sverdlovsk | |||||||||
26.05 03:00 | Trudovye Rezervy Tashkent | | Spartak Frunze | 5:3 (3:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
30.05 03:00 | Devon | | Mashinostroitel | 1:1 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
30.05 03:00 | Zvezda Perm | | SKVO Sverglovsk | 1:2 (0:2) | |||||
Perm | |||||||||
30.05 03:00 | Kairat | | Trudovye Rezervy Tashkent | 3:0 (2:0) | |||||
Almaty | |||||||||
30.05 03:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Metallurg Magnitogorsk | 1:1 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
30.05 03:00 | Pakhtakor | | Pamir | 1:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
30.05 03:00 | Khimik Berezniki | | Metallurg Nizhniy Tagil | 1:0 | |||||
Berezniki | |||||||||
30.05 03:00 | Khosilot | | Kolkhozchy | 1:2 (0:0) | |||||
Stalinabad | |||||||||
30.05 03:00 | Shakhtyor Karaganda | | Spartak Frunze | 5:1 (4:1) | |||||
Karaganda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Sverglovsk | 30 | 23 | 5 | 2 | 79-19 | 51 | ||
2. | Kairat | 30 | 20 | 5 | 5 | 62-20 | 45 | ||
3. | Zvezda Perm | 30 | 18 | 7 | 5 | 52-22 | 43 | ||
4. | Pakhtakor | 30 | 14 | 10 | 6 | 55-33 | 38 | ||
5. | Lokomotiv Chelyabinsk | 30 | 14 | 9 | 7 | 55-36 | 37 | ||
6. | Mashinostroitel | 30 | 15 | 5 | 10 | 52-38 | 35 | ||
7. | Devon | 30 | 9 | 12 | 9 | 43-45 | 30 | ||
8. | Trudovye Rezervy Tashkent | 30 | 10 | 9 | 11 | 41-42 | 29 | ||
9. | Kolkhozchy | 30 | 12 | 4 | 14 | 44-44 | 28 | ||
10. | Metallurg Magnitogorsk | 30 | 9 | 10 | 11 | 49-50 | 28 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Khabarovsk | 26 | 14 | 7 | 5 | 47-29 | 35 | ||
2. | Tomich | 26 | 13 | 7 | 6 | 47-29 | 33 | ||
3. | Urozhay Barnaul | 26 | 14 | 5 | 7 | 47-32 | 33 | ||
4. | Sibselmash | 26 | 11 | 8 | 7 | 43-28 | 30 | ||
5. | Luch | 26 | 12 | 5 | 9 | 39-28 | 29 | ||
6. | Energiya Irkutsk | 26 | 11 | 7 | 8 | 39-34 | 29 | ||
7. | Khimik Kemerovo | 26 | 13 | 3 | 10 | 43-42 | 29 | ||
8. | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | 26 | 10 | 7 | 9 | 40-33 | 27 | ||
9. | Lokomotiv Krasnoyarsk | 26 | 8 | 8 | 10 | 37-40 | 24 | ||
10. | Irtysh | 26 | 8 | 7 | 11 | 41-41 | 23 |
Day 26 | |||||||||
10.05 | Rapid | | Wiener Sport-Club | 2:2 | |||||
Wien | |||||||||
11.05 | Simmering | | Kapfenberg | 0:1 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
11.05 | WAC | | Olympia | 8:0 | |||||
Wien | |||||||||
11.05 | GAK | | Sturm | 6:1 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
11.05 | FC Wien | | Wacker | 0:2 | |||||
Wien FC Wien-Platz | |||||||||
11.05 | Austria Wien | | Kremser | 3:3 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
11.05 | Admira | | First Vienna | 2:2 | |||||
Wien Jedlesee II | |||||||||
Day 25 | |||||||||
04.05 | Wiener Sport-Club | | Admira | 6:0 | |||||
Wien | |||||||||
04.05 | Sturm | | Austria Wien | 3:1 | |||||
Graz | |||||||||
04.05 | First Vienna | | WAC | 3:0 | |||||
Wien | |||||||||
04.05 | Wacker | | GAK | 2:1 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
04.05 | Kapfenberg | | FC Wien | 4:0 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
04.05 | Olympia | | Simmering | 0:2 | |||||
Wien Red Star-Platz | |||||||||
04.05 | Kremser | | Rapid | 0:1 | |||||
Krems an der Donau | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.05 | GAK | | Austria Wien | 3:1 | |||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
Day 18 | |||||||||
07.05 | First Vienna | | Wiener Sport-Club | 1:2 | |||||
Wien | |||||||||
07.05 | FC Wien | | Rapid | 0:5 | |||||
Wien | |||||||||
08.05 | Wacker | | Austria Wien | 3:0 | |||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
08.05 | Simmering | | Admira | 5:3 | |||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
08.05 | Olympia | | Kremser | 1:2 | |||||
Wien Red Star-Platz | |||||||||
08.05 | Kapfenberg | | Sturm | 2:1 | |||||
Kapfenberg | |||||||||
08.05 | GAK | | WAC | 2:2 | |||||
Graz GAK-Platz |
01.05 | Fulham | | Rotherham United | 3:1 | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Ham United | 42 | 23 | 11 | 8 | 101-54 | 57 | ||
2. | Blackburn Rovers | 42 | 22 | 12 | 8 | 93-57 | 56 | ||
3. | Charlton Athletic | 42 | 24 | 7 | 11 | 107-69 | 55 | ||
4. | Liverpool | 42 | 22 | 10 | 10 | 79-54 | 54 | ||
5. | Fulham | 42 | 20 | 12 | 10 | 97-59 | 52 | ||
6. | Sheffield United | 42 | 21 | 10 | 11 | 75-50 | 52 | ||
7. | Middlesbrough | 42 | 19 | 7 | 16 | 83-74 | 45 | ||
8. | Ipswich Town | 42 | 16 | 12 | 14 | 68-69 | 44 | ||
9. | Huddersfield Town | 42 | 14 | 16 | 12 | 63-66 | 44 | ||
10. | Bristol Rovers | 42 | 17 | 8 | 17 | 85-80 | 42 |
03.05 | Bolton Wanderers | | Manchester United | 2:0 (1:0) | |||||
London |
Day 8 | |||||||||
18.05 | Botev Stara Zagora | | Minyor | 2:0 | |||||
31.05 | CDNA | | Slavia | 2:1 (2:1) | |||||
03.05 | Köln (Köln) | | Borussia (Dortmund) | 3:0 (2:0) | |||||
Köln |
Day 9 | |||||||||
18.05 16:00 | Dynamo | | Fortschritt | 4:0 | |||||
18.05 16:00 | Motor Jena | | Rotation Leipzig | 1:0 | |||||
18.05 16:00 | Wismut | | Motor Zwickau | 2:2 | |||||
18.05 16:00 | Rotation Babelsberg | | Einheit | 0:1 | |||||
18.05 16:00 | Aktivist | | Vorwärts | 2:0 | |||||
18.05 16:00 | Chemie | | Empor | 1:1 | |||||
18.05 16:00 | Lokomotive | | Turbine | 4:3 | |||||
Day 32 | |||||||||
26.05 | PSV | | Blauw-Wit | 2:3 (2:2) | |||||
26.05 | Twente | | Den Haag | 4:3 (3:2) | |||||
26.05 | VVV-Venlo | | Groningen | 2:3 (1:0) | |||||
26.05 | NOAD | | NAC | 2:4 (0:0) | |||||
26.05 | Roda | | MVV | 2:2 (2:0) | |||||
26.05 | Fortuna '54 Geleen | | DWS | 3:1 (2:0) | |||||
26.05 | Elinkwijk | | Utrecht | 2:3 (1:2) | |||||
26.05 | Ajax | | Sparta | 2:2 (0:1) | |||||
26.05 | Feyenoord | | Den Bosch | 2:4 (0:2) | |||||
Day 31 | |||||||||
18.05 | Groningen | | Elinkwijk | 0:0 | |||||
18.05 | NAC | | VVV-Venlo | 4:1 (0:1) | |||||
18.05 | Sparta | | PSV | 2:0 (1:0) | |||||
18.05 | Fortuna '54 Geleen | | Roda | 3:0 (1:0) | |||||
18.05 | Utrecht | | Ajax | 5:1 (2:0) | |||||
18.05 | Den Haag | | MVV | 0:1 (0:1) | |||||
18.05 | DWS | | Feyenoord | 1:1 (0:0) | |||||
18.05 | Blauw-Wit | | Twente | 1:0 (1:0) | |||||
18.05 | Den Bosch | | NOAD | 0:2 (0:2) | |||||
Day 30 | |||||||||
15.05 | PSV | | Utrecht | 2:3 (1:2) | |||||
15.05 | Twente | | Sparta | 2:0 (1:0) | |||||
15.05 | VVV-Venlo | | Den Bosch | 6:0 (2:0) | |||||
15.05 | NOAD | | DWS | 0:2 (0:2) | |||||
15.05 | Roda | | Den Haag | 0:4 (0:2) | |||||
15.05 | MVV | | Blauw-Wit | 3:1 (2:1) | |||||
15.05 | Elinkwijk | | NAC | 2:1 (1:1) | |||||
15.05 | Ajax | | Groningen | 3:2 (3:0) | |||||
15.05 | Feyenoord | | Fortuna '54 Geleen | 1:1 (1:1) | |||||
Day 29 | |||||||||
11.05 | Groningen | | PSV | 7:1 (5:0) | |||||
11.05 | NAC | | Ajax | 2:1 (1:1) | |||||
11.05 | Sparta | | MVV | 2:1 (1:0) | |||||
11.05 | Fortuna '54 Geleen | | NOAD | 1:2 (1:2) | |||||
11.05 | Feyenoord | | Roda | 5:1 (3:1) | |||||
11.05 | Blauw-Wit | | Den Haag | 3:2 (3:1) | |||||
11.05 | Den Bosch | | Elinkwijk | 1:0 (1:0) | |||||
11.05 | DWS | | VVV-Venlo | 6:1 (3:0) | |||||
11.05 | Utrecht | | Twente | 0:2 (0:1) | |||||
Day 30 | |||||||||
04.05 | Athlético Bilbao | | Español | 3:2 (1:0) | |||||
04.05 | Barcelona | | Granada | 4:1 (3:0) | |||||
04.05 | Valencia | | Sevilla | 2:2 (1:1) | |||||
04.05 | Real Jaén | | Atlético Osasuna | 0:2 (0:1) | |||||
04.05 | Real Madrid | | Real Zaragoza | 2:1 (0:1) | |||||
04.05 | Real Sociedad | | Atlético Madrid | 2:4 (2:2) | |||||
04.05 | Real Gijón | | Celta de Vigo | 1:2 (0:0) | |||||
04.05 | Las Palmas | | Real Valladolid | 3:1 (1:0) | |||||
Day 34 | |||||||||
24.05 | Juventus | | Roma | 3:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
24.05 | Bologna | | Inter | 1:0 | |||||
25.05 | Alessandria | | Udinese | 1:2 | |||||
25.05 | Fiorentina | | Padova | 6:1 | |||||
25.05 | Vicenza | | Napoli | 4:0 | |||||
25.05 | Lazio | | Hellas Verona | 4:0 | |||||
25.05 | Milan | | Genoa | 1:5 | |||||
25.05 | SPAL | | Atalanta | 2:1 | |||||
25.05 | Sampdoria | | Torino | 4:0 | |||||
Day 33 | |||||||||
18.05 | Juventus | | Alessandria | 2:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
18.05 | Atalanta | | Fiorentina | 0:0 | |||||
18.05 | Genoa | | Lazio | 5:2 | |||||
18.05 | Vicenza | | Udinese | 0:0 | |||||
18.05 | Milan | | SPAL | 4:2 | |||||
18.05 | Napoli | | Inter | 1:0 | |||||
18.05 | Padova | | Bologna | 3:1 | |||||
18.05 | Roma | | Sampdoria | 5:1 | |||||
18.05 | Hellas Verona | | Torino | 2:0 | |||||
Day 32 | |||||||||
11.05 | Sampdoria | | Juventus | 3:2 (1:2) | |||||
Genova | |||||||||
11.05 | Alessandria | | Atalanta | 0:0 | |||||
11.05 | Bologna | | Vicenza | 4:0 | |||||
11.05 | Fiorentina | | Milan | 4:3 | |||||
11.05 | Inter | | Roma | 1:1 | |||||
11.05 | Lazio | | SPAL | 1:1 | |||||
11.05 | Padova | | Hellas Verona | 2:0 | |||||
11.05 | Torino | | Genoa | 4:2 | |||||
11.05 | Udinese | | Napoli | 7:0 | |||||
Day 31 | |||||||||
04.05 | Atalanta | | Bologna | 1:1 | |||||
04.05 | Genoa | | Inter | 0:0 | |||||
04.05 | Juventus | | Fiorentina | 0:0 | |||||
Torino | |||||||||
04.05 | Vicenza | | Torino | 1:1 | |||||
04.05 | Milan | | Hellas Verona | 2:0 | |||||
04.05 | Napoli | | Sampdoria | 0:1 | |||||
04.05 | Roma | | Alessandria | 2:1 | |||||
04.05 | SPAL | | Padova | 1:1 | |||||
04.05 | Udinese | | Lazio | 1:0 | |||||
Day 12 | |||||||||
18.05 | Odd | | Strømmen | 1:2 | |||||
18.05 | Sparta | | Viking | 1:1 | |||||
18.05 | Brann | | Frigg | 1:0 | |||||
18.05 | Raufoss | | Larvik | 1:3 | |||||
Day 11 | |||||||||
15.05 | Viking | | Odd | 2:0 | |||||
15.05 | Frigg | | Strømmen | 1:4 | |||||
15.05 | Raufoss | | Sparta | 7:2 | |||||
15.05 | Larvik | | Brann | 3:2 | |||||
Day 10 | |||||||||
11.05 | Sparta | | Frigg | 0:2 | |||||
11.05 | Odd | | Larvik | 3:1 | |||||
11.05 | Strømmen | | Raufoss | 2:6 | |||||
11.05 | Viking | | Brann | 1:0 | |||||
Day 9 | |||||||||
04.05 | Larvik | | Strømmen | 2:1 | |||||
04.05 | Brann | | Sparta | 5:0 | |||||
04.05 | Raufoss | | Odd | 0:3 | |||||
04.05 | Frigg | | Viking | 0:2 | |||||
Day 12 | |||||||||
18.05 | Molde | | Asker | 1:1 | |||||
18.05 | Skeid | | Steinkjer | 3:1 | |||||
18.05 | Fredrikstad | | Sandefjord | 1:0 | |||||
18.05 | Eik | | Lillestrøm | 2:0 | |||||
Day 11 | |||||||||
15.05 | Eik | | Skeid | 0:4 | |||||
15.05 | Steinkjer | | Fredrikstad | 0:8 | |||||
15.05 | Asker | | Sandefjord | 0:0 | |||||
15.05 | Lillestrøm | | Molde | 4:0 | |||||
Day 10 | |||||||||
11.05 | Skeid | | Asker | 3:1 | |||||
11.05 | Steinkjer | | Molde | 3:3 | |||||
11.05 | Sandefjord | | Eik | 0:0 | |||||
11.05 | Fredrikstad | | Lillestrøm | 4:3 | |||||
Day 9 | |||||||||
04.05 | Eik | | Fredrikstad | 1:2 | |||||
04.05 | Molde | | Skeid | 0:4 | |||||
04.05 | Asker | | Steinkjer | 6:1 | |||||
04.05 | Lillestrøm | | Sandefjord | 3:1 | |||||
Day 8 | |||||||||
07.05 | Fredrikstad | | Asker | 3:1 | |||||
Day 34 | |||||||||
10.05 | Alès | | Nice | 1:1 | |||||
11.05 | Toulouse | | Nîmes | 4:0 | |||||
11.05 | Metz | | Béziers | 4:0 | |||||
11.05 | Marseille | | Sedan | 1:1 | |||||
11.05 | Monaco | | Racing | 3:2 | |||||
11.05 | Angers | | Lens | 5:0 | |||||
11.05 | Reims | | Saint-Étienne | 4:0 | |||||
11.05 | Lyon | | Valenciennes | 1:1 | |||||
11.05 | Lille | | Sochaux-Montbéliard | 3:2 | |||||
Day 33 | |||||||||
04.05 | Sochaux-Montbéliard | | Marseille | 1:2 | |||||
04.05 | Nice | | Toulouse | 2:2 | |||||
04.05 | Lens | | Metz | 2:2 | |||||
04.05 | Béziers | | Reims | 2:0 | |||||
04.05 | Valenciennes | | Lille | 0:1 | |||||
04.05 | Sedan | | Lyon | 2:3 | |||||
04.05 | Nîmes | | Monaco | 0:0 | |||||
04.05 | Racing | | Alès | 3:2 | |||||
04.05 | Saint-Étienne | | Angers | 0:3 | |||||
Day 32 | |||||||||
01.05 | Nice | | Saint-Étienne | 6:1 | |||||
01.05 | Sochaux-Montbéliard | | Angers | 2:1 | |||||
01.05 | Toulouse | | Béziers | 3:2 | |||||
01.05 | Lens | | Racing | 1:1 | |||||
01.05 | Valenciennes | | Reims | 0:6 | |||||
01.05 | Marseille | | Monaco | 2:1 | |||||
01.05 | Sedan | | Lille | 3:2 | |||||
01.05 | Nîmes | | Metz | 1:1 | |||||
01.05 | Lyon | | Alès | 2:0 | |||||
Day 22 | |||||||||
18.05 | Djurgårdens | | GAIS | 1:0 | |||||
Solna | |||||||||
18.05 | Eskilstuna | | Motala | 0:4 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
18.05 | Göteborg | | Norrköping | 3:0 | |||||
Göteborg | |||||||||
18.05 | Halmstad | | Malmö | 2:2 | |||||
Halmstad | |||||||||
18.05 | Helsingborgs | | AIK | 0:2 | |||||
Helsingborg | |||||||||
18.05 | IFK Malmö | | Sandvikens | 4:0 | |||||
Malmö | |||||||||
Day 21 | |||||||||
15.05 | AIK | | IFK Malmö | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
15.05 | GAIS | | Halmstad | 3:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
15.05 | Malmö | | Eskilstuna | 1:0 | |||||
Malmö | |||||||||
15.05 | Motala | | Helsingborgs | 1:3 | |||||
Motala | |||||||||
15.05 | Norrköping | | Djurgårdens | 1:1 | |||||
Norrköping | |||||||||
15.05 | Sandvikens | | Göteborg | 1:3 | |||||
Sandviken | |||||||||
Day 20 | |||||||||
09.05 | AIK | | Djurgårdens | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
09.05 | GAIS | | Göteborg | 1:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
11.05 | Eskilstuna | | Helsingborgs | 3:1 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
11.05 | Halmstad | | IFK Malmö | 2:0 | |||||
Halmstad | |||||||||
11.05 | Malmö | | Norrköping | 3:1 | |||||
Malmö | |||||||||
11.05 | Motala | | Sandvikens | 2:0 | |||||
Motala | |||||||||
Day 19 | |||||||||
04.05 | AIK | | Motala | 6:0 | |||||
Solna | |||||||||
04.05 | Göteborg | | Halmstad | 5:1 | |||||
Göteborg | |||||||||
04.05 | Helsingborgs | | Djurgårdens | 1:1 | |||||
Helsingborg | |||||||||
04.05 | IFK Malmö | | Eskilstuna | 1:0 | |||||
Malmö | |||||||||
04.05 | Norrköping | | GAIS | 0:0 | |||||
Norrköping | |||||||||
04.05 | Sandvikens | | Malmö | 0:1 | |||||
Sandviken | |||||||||
Day 18 | |||||||||
01.05 | Djurgårdens | | Malmö | 3:0 | |||||
Solna | |||||||||
01.05 | Eskilstuna | | Sandvikens | 2:0 | |||||
Eskilstuna | |||||||||
01.05 | GAIS | | Motala | 0:2 | |||||
Göteborg | |||||||||
01.05 | Halmstad | | AIK | 2:2 | |||||
Halmstad | |||||||||
01.05 | Helsingborgs | | Norrköping | 1:4 | |||||
Helsingborg | |||||||||
01.05 | IFK Malmö | | Göteborg | 1:0 | |||||
Malmö | |||||||||
Day 16 | |||||||||
21.05 | Norrköping | | Eskilstuna | 2:0 | |||||
Norrköping |
03.05 | Rangers | | Airdrieonians | 1:2 | |||||
03.05 | Clyde | | Hibernian | 2:1 | |||||
05.05 | Partick Thistle | | Rangers | 1:2 | |||||
10.05 | Rangers | | Dundee | 0:1 | |||||
10.05 | Clyde | | Third Lanark | 1:1 | |||||
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:15 | |
15:00 | |
20:00 | |
Local time | |
0:3 | |
3:0 | |
5:1 | |
3:2 | |
1:0 | |
3:1 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
3:3 | |
0:1 | |
1:2 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
5:1 | |
1:2 | |
4:1 | |
0:0 | |
4:0 | |
4:4 | |
0:0 | |
1:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:2 | |
1:1 | |
6:1 | |
0:1 | |
0:2 | |
2:3 | |
0:1 | |
1:2 | |
1:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
4:2 | |
2:0 | |
0:0* | |
0:0* | |
3:0* | |
1:0* | |
2:0* | |
0:1 | |
3:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
5:0 | |
2:0 | |
3:0 | |
1:2 | |
* | |
1:1 | |
2:1 | |
3:0 | |
2:3 | |
0:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
0:3 | |
3:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
3:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
3:0 | |
1:1 | |
2:0 | |
1:1 | |
2:0 | |
2:2 | |
5:1 | |
0:0 | |
2:1 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
0:0 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:2 | |
0:3 | |
3:3 | |
3:4 | |
1:3 | |
0:0 | |
0:2 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:2 | |
4:1 | |
1:2 | |
1:3 | |
4:5 | |
3:2 | |
2:1 | |
0:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:2 | |
1:2 | |
0:1 | |
1:1 | |
1:4 | |
3:0 | |
5:0 | |
1:3 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:3 | |
1:1 | |
0:2 | |
3:0 | |
3:1 | |
1:1 | |
1:1 | |
1:1 | |
7:1 | |
1:0 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |