10.05.1958 < | Football matches for 11.05.1958 | > 12.05.1958 |
Poland | | Ireland | 2:2 (1:1) | ||||||
Chorzów | |||||||||
Yugoslavia | | England | 5:0 (1:0) | ||||||
Belgrade |
Dynamo Kirov | | Dynamo Ulyanovsk | 4:3 (1:3) | ||||||
Kirov | |||||||||
Zenit | | Torpedo Gorkiy | 1:0 (1:0) | ||||||
Izhevsk | |||||||||
Traktor Stalingrad | | Lokomotiv Saratov | 1:2 (0:2) | ||||||
Stalingrad | |||||||||
Trudovye Rezervy Lipetsk | | Trudovye Rezervy Leningrad | 0:3 (0:1) | ||||||
Lipetsk Stroitel Stadium | |||||||||
Voronezh team | | Iskra | 0:1 (0:1) | ||||||
Voronezh OSK Stadium |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Odessa | 30 | 19 | 7 | 4 | 51-15 | 45 | ||
2. | Trudovye Rezervy Leningrad | 30 | 16 | 10 | 4 | 52-23 | 42 | ||
3. | Avangard Nikolayev | 30 | 15 | 10 | 5 | 40-26 | 40 | ||
4. | Traktor Stalingrad | 30 | 16 | 7 | 7 | 46-22 | 39 | ||
5. | Torpedo Taganrog | 30 | 17 | 4 | 9 | 40-24 | 38 | ||
6. | Torpedo Gorkiy | 30 | 12 | 10 | 8 | 48-40 | 34 | ||
7. | Lokomotiv Saratov | 30 | 13 | 7 | 10 | 48-39 | 33 | ||
8. | Voronezh team | 30 | 13 | 5 | 12 | 45-35 | 31 | ||
9. | Dynamo Kirov | 30 | 13 | 4 | 13 | 52-41 | 30 | ||
10. | Zenit | 30 | 12 | 5 | 13 | 36-32 | 29 |
Znamya Truda | | Khimik Dneprodzerzhinsk | 2:1 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Kolhospnyk Poltava | | SKChF | 0:1 (0:0) | ||||||
Poltava | |||||||||
Kolhospnyk Cherkassy | | Avangard Simferopol | 0:1 | ||||||
Cherkasy | |||||||||
Raketa | | Metallurg Dnepropetrovsk | 0:1 (0:0) | ||||||
Gorky | |||||||||
Tekstilshchik | | Avangard Kharkov | 1:1 (1:0) | ||||||
Ivanovo | |||||||||
Trud Stalinogorsk | | Trudovye Rezervy Lugansk | 1:0 (1:0) | ||||||
Stalinogorsk | |||||||||
Trudovye Rezervy Kursk | | Metallurg Zaporozhye | 2:1 (2:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
18:00 | Khimik Yaroslavl | | Rostselmash | 2:1 (1:0) | |||||
Yaroslavl |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKChF | 30 | 16 | 9 | 5 | 52-23 | 41 | ||
2. | Metallurg Zaporozhye | 30 | 17 | 5 | 8 | 55-29 | 39 | ||
3. | Rostselmash | 30 | 18 | 3 | 9 | 62-35 | 39 | ||
4. | Trud Stalinogorsk | 30 | 16 | 4 | 10 | 37-36 | 36 | ||
5. | Tekstilshchik | 30 | 15 | 5 | 10 | 36-29 | 35 | ||
6. | Trudovye Rezervy Lugansk | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-26 | 34 | ||
7. | Kolhospnyk Poltava | 30 | 12 | 10 | 8 | 32-27 | 34 | ||
8. | Khimik Yaroslavl | 30 | 14 | 6 | 10 | 41-37 | 34 | ||
9. | Metallurg Dnepropetrovsk | 30 | 14 | 5 | 11 | 52-45 | 33 | ||
10. | Znamya Truda | 30 | 11 | 9 | 10 | 34-51 | 31 |
Volga Kalinin | | Spartak Minsk | 2:0 (0:0) | ||||||
Kalinin | |||||||||
Dynamo Tallin | | Baltika | 2:2 | ||||||
Tallinn | |||||||||
Lokomotiv Vinnitsa | | Spartak Uzhgorod | 5:2 (1:1) | ||||||
Vinnytsia | |||||||||
Trud Glukhovo | | Daugava | 1:3 | ||||||
Noginsk | |||||||||
Urozhay Minsk | | SKVO Lvov | 0:1 (0:1) | ||||||
Minsk | |||||||||
LTI | | Spartak Vilnius | 0:2 | ||||||
Leningrad | |||||||||
SKVO Kiev | | Kolhospnyk Rovno | 3:2 | ||||||
Kiev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Lvov | 30 | 18 | 7 | 5 | 45-26 | 43 | ||
2. | Spartak Minsk | 30 | 18 | 5 | 7 | 56-25 | 41 | ||
3. | Lokomotiv Vinnitsa | 30 | 14 | 7 | 9 | 42-37 | 35 | ||
4. | Spartak Uzhgorod | 30 | 11 | 13 | 6 | 36-33 | 35 | ||
5. | Spartak Stanislav | 30 | 13 | 7 | 10 | 43-34 | 33 | ||
6. | Trud Glukhovo | 30 | 11 | 11 | 8 | 32-29 | 33 | ||
7. | Dynamo Tallin | 30 | 10 | 12 | 8 | 44-37 | 32 | ||
8. | SKVO Kiev | 30 | 11 | 9 | 10 | 44-38 | 31 | ||
9. | Urozhay Minsk | 30 | 9 | 13 | 8 | 33-31 | 31 | ||
10. | Spartak Vilnius | 30 | 9 | 11 | 10 | 31-31 | 29 |
Lokomotiv Kutaisi | | Shirak | 4:0 (0:0) | ||||||
Kutaisi | |||||||||
Lokomotiv Artyomovsk | | Spartak Stavropol | 1:2 (1:0) | ||||||
Artemivsk | |||||||||
Temp | | Neftyanik | 1:1 (0:1) | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Terek | | Burevestnik | 2:0 (1:0) | ||||||
Grozny | |||||||||
Shakhtyor Kadiyevka | | Kuban | 2:2 (0:2) | ||||||
Kadievka | |||||||||
Shakhtyor Shakhty | | Trud Astrakhan | 2:1 (1:0) | ||||||
Shakhty | |||||||||
SKVO Rostov-on-Don | | Metallurg Stalingrad | 7:2 (6:0) | ||||||
Rostov-on-Don |
Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | | Urozhay Barnaul | 2:1 (1:0) | ||||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
Lokomotiv Svobodny | | Khimik Kemerovo | 3:6 | ||||||
Lokomotiv Ulan-Ude | | Lokomotiv Krasnoyarsk | 2:2 (2:0) | ||||||
Ulan-Ude | |||||||||
Luch | | Sibselmash | 1:1 | ||||||
Energiya Irkutsk | | Metallurg Stalinsk-Kuznetsk | 0:2 (0:1) | ||||||
Irkutsk | |||||||||
SKVO Khabarovsk | | Irtysh | 0:0 | ||||||
SKVO Chita | | Tomich | 2:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKVO Khabarovsk | 26 | 14 | 7 | 5 | 47-29 | 35 | ||
2. | Tomich | 26 | 13 | 7 | 6 | 47-29 | 33 | ||
3. | Urozhay Barnaul | 26 | 14 | 5 | 7 | 47-32 | 33 | ||
4. | Sibselmash | 26 | 11 | 8 | 7 | 43-28 | 30 | ||
5. | Luch | 26 | 12 | 5 | 9 | 39-28 | 29 | ||
6. | Energiya Irkutsk | 26 | 11 | 7 | 8 | 39-34 | 29 | ||
7. | Khimik Kemerovo | 26 | 13 | 3 | 10 | 43-42 | 29 | ||
8. | Lokomotiv Komsomolsk-na-Amure | 26 | 10 | 7 | 9 | 40-33 | 27 | ||
9. | Lokomotiv Krasnoyarsk | 26 | 8 | 8 | 10 | 37-40 | 24 | ||
10. | Irtysh | 26 | 8 | 7 | 11 | 41-41 | 23 |
Day 26 | |||||||||
Simmering | | Kapfenberg | 0:1 | ||||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
WAC | | Olympia | 8:0 | ||||||
Wien | |||||||||
GAK | | Sturm | 6:1 | ||||||
Graz GAK-Platz | |||||||||
FC Wien | | Wacker | 0:2 | ||||||
Wien FC Wien-Platz | |||||||||
Austria Wien | | Kremser | 3:3 | ||||||
Simmering Simmering-Platz | |||||||||
Admira | | First Vienna | 2:2 | ||||||
Wien Jedlesee II |
Day 10 | |||||||||
Skeid | | Asker | 3:1 | ||||||
Steinkjer | | Molde | 3:3 | ||||||
Sandefjord | | Eik | 0:0 | ||||||
Fredrikstad | | Lillestrøm | 4:3 | ||||||
Day 20 | |||||||||
Eskilstuna | | Helsingborgs | 3:1 | ||||||
Eskilstuna | |||||||||
Halmstad | | IFK Malmö | 2:0 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Malmö | | Norrköping | 3:1 | ||||||
Malmö | |||||||||
Motala | | Sandvikens | 2:0 | ||||||
Motala |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
20:00 | |
2:0 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |