07.11.2015 < | Football matches for 8.11.2015 | > 09.11.2015 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:30 | TP Mazembe | | USM Alger | 2:0 (0:0) | 2:1 (1:0) | 4:1 | |||
Lubumbashi |
Day 15 | |||||||||
14:30 | Rubin | | Krylia Sovetov | 2:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
17:00 | FK Krasnodar | | CSKA | 2:1 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:30 | Lokomotiv | | Zenit | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 20 | |||||||||
13:00 | Baikal | | FK Tosno | 0:2 (0:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
14:00 | Luch-Energiya | | Sokol | 2:3 (0:2) | |||||
Vladivostok | |||||||||
14:00 | Shinnik | | KAMAZ | 0:2 (0:2) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
14:00 | Torpedo | | SKA-Energiya | 0:2 (0:1) | |||||
Armavir | |||||||||
15:00 | Gazovik | | Spartak-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
15:00 | Tom | | Fakel | 0:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
16:00 | Volgar | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | FK Tyumen | | Volga | 2:1 (2:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
18:00 | Arsenal | | Zenit-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Tula | |||||||||
18:00 | Yenisey | | Sibir | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 19 | |||||||||
14:00 | Solaris | | Znamya Truda | 6:0 (4:0) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | Kareliya | | Volga Tver | 3:1 (1:1) | |||||
Petrozavodsk | |||||||||
14:00 | FK Kolomna | | Dynamo Sankt-Petersburg | 0:1 (0:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
15:00 | FK Domodedovo | | Pskov-747 | 2:1 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
17:00 | Spartak | | Torpedo Vladimir | 1:0 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
19:00 | FK Strogino | | Tekstilshchik | 4:1 (2:0) | |||||
Moscow |
Day 17 | |||||||||
13:00 | FK Oryol | | Vityaz | 1:0 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
14:00 | FK Tambov | | FK Chertanovo | 5:0 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
14:00 | Torpedo Moskva | | Avangard | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Energomash | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
15:00 | FK Ryazan | | FK Kaluga | 1:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
15:00 | Metallurg | | Arsenal-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
16:00 | Lokomotiv | | Dynamo Bryansk | 3:1 (1:0) | |||||
Liski |
Day 17 | |||||||||
14:00 | Alaniya | | FK Krasnodar-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
14:00 | Biolog-Novokubansk | | Terek-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
14:00 | SKA | | Mashuk-KMV | 1:1 (0:0) | |||||
Bataysk | |||||||||
14:00 | Angusht | | Druzhba | 1:0 (1:0) | |||||
Nazran | |||||||||
14:00 | Dynamo Ryzdvyanyi | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Stavropol |
Day 26 | |||||||||
14:00 | Belshina | | Granit Mikashevichy | 0:1 (0:1) | |||||
Babruysk | |||||||||
14:00 | FK Minsk | | FK Vitebsk | 3:2 (2:1) | |||||
Minsk | |||||||||
14:00 | Tarpeda-BelAZ | | Naftan | 3:3 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
14:00 | Shakhtsyor | | Dynamo Brest | 2:1 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
14:00 | BATE | | FK Slutsk | 4:1 (2:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
14:00 | Neman | | Slavia | 3:1 (1:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
14:00 | FK Homel | | Dynamo Minsk | 1:2 (1:1) | |||||
Gomel |
Day 14 | |||||||||
14:00 | Academia UTM | | Dacia | 0:2 (0:1) | |||||
Ghidighici | |||||||||
14:00 | Milsami | | Sheriff | 0:1 (0:0) | |||||
Vadul lui Vodă |
Day 12 | |||||||||
13:30 | Aston Villa | | Manchester City | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
16:00 | Arsenal | | Tottenham Hotspur | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
16:00 | Liverpool | | Crystal Palace | 1:2 (1:1) | |||||
Liverpool |
12:00 | Didcot Town | | Exeter City | 0:3 (0:0) | |||||
Didcot | |||||||||
14:00 | Bristol Rovers | | Chesham United | 0:1 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
14:00 | Brackley Town | | Newport County | 2:2 (0:2) | |||||
Brackley | |||||||||
14:00 | Aldershot Town | | Bradford City | 0:0 | |||||
Aldershot | |||||||||
14:00 | Halifax Town | | Wycombe Wanderers | 0:4 (0:1) | |||||
Halifax | |||||||||
14:00 | Gainsborough Trinity | | Shrewsbury Town | 0:1 (0:0) | |||||
Gainsborough | |||||||||
14:00 | Maidstone United | | Yeovil Town | 0:1 (0:0) | |||||
Maidstone | |||||||||
14:00 | Braintree Town | | Oxford United | 1:1 (0:1) | |||||
Braintree | |||||||||
14:00 | Whitehawk | | Lincoln City | 5:3 (2:1) | |||||
Whitehawk | |||||||||
15:00 | Port Vale | | Maidenhead United | 1:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent |
Day 12 | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Schalke 04 | 3:2 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
17:30 | Augsburg | | Werder | 1:2 (0:0) | |||||
Augsburg |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Samtredia | | Chikhura | 0:1 (0:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
14:00 | Guria | | Spartaki-Tskhinvali | 1:2 (0:2) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
14:00 | Sioni | | Torpedo | 6:2 (1:1) | |||||
Bolnisi | |||||||||
18:00 | Dinamo Tbilisi | | Kolkheti 1913 | 5:2 (3:0) | |||||
Tbilisi |
Day 11 | |||||||||
12:00 | Athletic | | Español | 2:1 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
16:00 | Barcelona | | Villarreal | 3:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
18:15 | Atlético | | Sporting | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
20:30 | Sevilla | | Real Madrid | 3:2 (1:1) | |||||
Sevilla |
Day 12 | |||||||||
12:30 | Torino | | Inter | 0:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
15:00 | Empoli | | Juventus | 1:3 (1:2) | |||||
Empoli | |||||||||
15:00 | Frosinone | | Genoa | 2:2 (2:1) | |||||
Frosinone | |||||||||
15:00 | Palermo | | Chievo | 1:0 (0:0) | |||||
Palermo | |||||||||
15:00 | Roma | | Lazio | 2:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
15:00 | Sassuolo | | Carpi | 1:0 (1:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
18:00 | Napoli | | Udinese | 1:0 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
20:45 | Sampdoria | | Fiorentina | 0:2 (0:1) | |||||
Genova |
Day 30 | |||||||||
18:00 | Bodø/Glimt | | Stabæk | 6:1 (0:1) | |||||
Bodø | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Sandefjord | 2:1 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Tromsø | 0:1 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Viking | | Mjøndalen | 3:1 (0:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
18:00 | Odd | | Lillestrøm | 5:0 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Ålesund | | Rosenborg | 0:1 (0:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
18:00 | Start | | Molde | 0:3 (0:2) | |||||
Kristiansand | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Vålerenga | 2:2 (2:0) | |||||
Drammen |
12:00 | Kristiansund | | Ranheim | 1:0 (0:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
15:00 | Hødd | | Jerv | 1:1 aet (1:0, 1:1), pen. 4:5 | |||||
Ulsteinvik |
Day 15 | |||||||||
15:30 | Górnik Zabrze | | Korona | 0:1 (0:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
15:30 | Lech | | Górnik Łęczna | 3:1 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
18:00 | Legia | | Pogoń | 1:0 (1:0) | |||||
Warszawa |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Benfica | | Boavista | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
16:00 | Marítimo | | Rio Ave | 3:2 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
16:00 | Moreirense | | Paços de Ferreira | 2:0 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
18:15 | Porto | | Vitória Setubal | 2:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
20:30 | Arouca | | Sporting | 0:1 (0:0) | |||||
Arouca |
Day 16 | |||||||||
15:00 | Dinamo | | Istra 1961 | 1:0 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
19:00 | Rijeka | | Split | 2:1 (2:0) | |||||
Rijeka |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Slavia | | Bohemians 1905 | 2:2 (1:2) | |||||
Praha | |||||||||
17:00 | Baník | | Viktoria Plzeň | 0:4 (0:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
18:00 | Zbrojovka | | Slovan | 3:1 (0:0) | |||||
Brno | |||||||||
19:00 | Sparta | | Teplice | 3:1 (2:1) | |||||
Praha |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17:15 | Falkenbergs | | Sirius | 1:1 (0:1) | 2:2 (1:1) | 3:3 | |||
Falkenberg |
18:30 | Norrköping | | Göteborg | 3:0 (3:0) | |||||
Norrköping |
Day 14 | |||||||||
15:30 | Ross County | | Celtic | 1:4 (0:1) | |||||
Dingwall |
Day 30 | |||||||||
16:00 | River Plate | | Newell's Old Boys | 0:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:15 | Atlético | | San Lorenzo de Almagro | 0:1 (0:1) | |||||
Rafaela | |||||||||
18:15 | Rosario Central | | Boca Juniors | 3:1 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
18:15 | Tigre | | Racing Club | 0:0 | |||||
Victoria | |||||||||
21:30 | Independiente | | Vélez Sársfield | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda |
Day 34 | |||||||||
17:00 | Palmeiras | | Vasco da Gama | 0:2 (0:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
17:00 | Flamengo | | Goiás | 4:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
17:00 | Cruzeiro | | São Paulo | 2:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
17:00 | Figueirense | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
18:00 | Joinville | | Santos | 0:0 | |||||
Joinville | |||||||||
18:30 | Sport | | Grêmio | 1:0 (0:0) | |||||
Recife |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | New York Red Bulls | | DC United | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Harrison | |||||||||
17:00 | Columbus Crew | | Montreal Impact | 3:1 aet (1:1, 2:1) | 1:2 (1:1) | 4:3 | |||
Columbus | |||||||||
18:30 | Dallas | | Seattle Sounders | 2:1 aet (0:0, 2:1), pen. 4:2 | 1:2 (1:0) | 3:3 | |||
Frisco | |||||||||
19:00 | Vancouver Whitecaps | | Portland Timbers | 0:2 (0:1) | 0:0 | 0:2 | |||
Vancouver |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Central Coast Mariners | | Wellington Phoenix | 1:1 (0:1) | |||||
Gosford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Adelaide United | 27 | 14 | 7 | 6 | 45-28 | 49 | ||
2. | Western Sydney Wanderers | 27 | 14 | 6 | 7 | 44-33 | 48 | ||
3. | Brisbane Roar | 27 | 14 | 6 | 7 | 49-40 | 48 | ||
4. | Melbourne City | 27 | 13 | 5 | 9 | 63-44 | 44 | ||
5. | Perth Glory | 27 | 13 | 4 | 10 | 49-42 | 43 | ||
6. | Melbourne Victory | 27 | 11 | 8 | 8 | 40-33 | 41 | ||
7. | Sydney | 27 | 8 | 10 | 9 | 36-36 | 34 | ||
8. | Newcastle United Jets | 27 | 8 | 6 | 13 | 28-41 | 30 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 7 | 4 | 16 | 34-54 | 25 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 33-70 | 13 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |