Colón

Santa Fe

Founded: 05.05.1905

Stadium: Estadio Brigadier General Estanislao López

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Copa Libertadores - overall stats
Copa Libertadores 2010 - Preliminary round
Copa Libertadores 1998 - Quarterfinal

Overall stats Copa Sudamericana - overall stats
Copa Sudamericana 2018 - Round of 16
Copa Sudamericana 2012 - Round of 16
Copa Sudamericana 2003 - Section 1, Second Stage

Overall stats Copa CONMEBOL - overall stats
Copa CONMEBOL 1997 - Semifinal

Overall stats Argentinian Primera División - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

Argentinian championship, 2017/18 Primera División
Argentinian championship, 2016/17 Primera División - place 11
Argentinian championship, 2016 Primera División - place 11
Argentinian championship, 2015 Primera División - place 19
Argentinian championship, Primera División 2013/14 Torneo Final - place 7
Argentinian championship, Primera División 2012/13 Torneo Final - place 17
Argentinian championship, Primera División 2012 Clausura - place 7
Argentinian championship, Primera División 2011 Apertura - place 5
Argentinian championship, Primera División 2011 Clausura - place 16
Argentinian championship, Primera División 2010 Apertura - place 10
Argentinian championship, Primera División 2010 Clausura - place 14
Argentinian championship, Primera División 2009 Apertura - place 3
Argentinian championship, Primera División 2009 Clausura - place 4
Argentinian championship, Primera División, Apertura 2008 Championship - place 10
Argentinian championship, Primera División 2008 Clausura - place 11
Argentinian championship, Primera División 2007 Apertura - place 15
Argentinian championship, Primera División 2007 Clausura - place 7
Argentinian championship, Primera División 2006 Apertura - place 17
Argentinian championship, Primera División 2006 Clausura - place 16
Argentinian championship, Primera División 2005 Apertura - place 10
Argentinian championship, Primera División 2005 Clausura - place 11
Argentinian championship, Primera División 2004 Apertura - place 7
Argentinian championship, Primera División 2004 Clausura - place 11
Argentinian championship, Primera División 2003 Apertura - place 9
Argentinian championship, Primera División 2003 Clausura - place 6
Argentinian championship, Primera División 2002 Apertura - place 7
Argentinian championship, Primera División 2002 Clausura - place 12
Argentinian championship, Primera División 2001 Apertura - place 4
Argentinian championship, Primera División 2001 Clausura - place 13
Argentinian championship, Primera División 2000 Apertura - place 10
Argentinian championship, Primera División 2000 Clausura - place 3
Argentinian championship, Primera División 1999 Apertura - place 17
Argentinian championship, Primera División 1999 Clausura - place 12
Argentinian championship, Primera División 1998 Apertura - place 5
Argentinian championship, Primera División 1998 Clausura - place 16
Argentinian championship, Primera División 1997 Apertura - place 15
Argentinian championship, Primera División 1997 Clausura - place 2
Argentinian championship, Primera División 1996 Apertura - place 8
Argentinian championship, Primera División 1996 Clausura - place 10
Argentinian championship, Primera División 1995 Apertura - place 13
Argentinian championship 1981 Campeonato Metropolitano - place 18
Argentinian championship, National 1980 Groups B/D - place 5
Argentinian championship 1980 Campeonato Metropolitano - place 11
Argentinian championship, National 1979 Groups A/C - place 4
Argentinian championship, Metropolitano 1979 Group B - place 5
Argentinian championship, National 1978 Quarterfinal
Argentinian championship 1978 Campeonato Metropolitano - place 12
Argentinian championship, National 1977 Group C - place 7
Argentinian championship 1977 Campeonato Metropolitano - place 5
Argentinian championship, National 1976 Groups C/D - place 7
Argentinian championship, Metropolitano 1976 Championship Group - place 9
Argentinian championship, National 1975 Groups C/D - place 4
Argentinian championship 1975 Campeonato Metropolitano - place 6
Argentinian championship, National 1974 Groups A/B - place 7
Argentinian championship, Metropolitano 1974 Groups A/B - place 4
Argentinian championship, National 1973 Groups A/B - place 10
Argentinian championship 1973 Campeonato Metropolitano - place 15
Argentinian championship, National 1972 Groups A/B - place 2
Argentinian championship 1972 Campeonato Metropolitano - place 10
Argentinian championship, National 1971 Groups A/B - place 10
Argentinian championship 1971 Campeonato Metropolitano - place 14
Argentinian championship 1970 Campeonato Metropolitano - place 20
Argentinian championship, Metropolitano 1970 Torneo Reclasificatorio de Primera - place 2
Argentinian championship, Metropolitano 1969 Torneo Reclasificatorio, stage 1 - place 4
Argentinian championship, National 1968 Championship - place 6
Argentinian championship, Metropolitano 1968 Groups A/B - place 6
Argentinian championship, Metropolitano 1967 Torneo Promocional - place 3
Argentinian championship 1966 Primera División - place 16

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 962
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

10.10.2018
current

Fourth qualifying round of the
FA Cup 2018/19
added

Fixtures
FA Cup 2018/19

Fourth Qualifying Round

20.10

Dunston UTS - Gateshead

12:30

20.10

Guiseley - Stourbridge

15:00

20.10

Warrington Town - Halifax Town

15:00

20.10

Chorley - Barrow

15:00

20.10

Hartlepool United - Kidsgrove Athletic

15:00

20.10

AFC Fylde - Chesterfield

15:00

20.10

Southport - Ashton United

15:00

20.10

Blyth Spartans - York City

15:00

20.10

Harrogate Town - Wrexham

15:00

20.10

Stockport County - Altrincham

15:00

20.10

Marine - Salford City

15:00

20.10

Witton Albion - Solihull Moors

15:00

20.10

Alfreton Town - St Neots Town

15:00

20.10

Woking - Welling United

15:00

20.10

Hitchin Town - Leatherhead

15:00

20.10

Chippenham Town - Maidenhead United

15:00

20.10

Eastbourne Borough - Slough Town

15:00

20.10

Hemel Hempstead Town - Oxford City

15:00

20.10

Weston-super-Mare - Bath City

15:00

20.10

Boreham Wood - Dagenham & Redbridge

15:00

20.10

Metropolitan Police - Havant & Waterlooville

15:00

20.10

Gloucester City - Bromley

15:00

20.10

Aldershot Town - Kettering Town

15:00

20.10

Torquay United - Winchester City

15:00

20.10

Billericay Town - Taunton Town

15:00

20.10

Eastleigh - Hampton & Richmond Borough

15:00

20.10

Wealdstone - Sutton United

15:00

20.10

Ebbsfleet United - Worthing

15:00

20.10

Maidstone United - Leyton Orient

15:00

20.10

Haringey Borough - Poole Town

15:00

20.10

Barnet - Braintree Town

15:00

20.10

Concord Rangers - Dover Athletic

15:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, October 16

MadagascarEquatorial Guinea

14:30

SudanSenegal

20:30

MalawiCameroon

14:30

ComorosMorocco

15:00

BurundiMali

15:00

South SudanGabon

16:00

BeninAlgeria

16:00

GambiaTogo

16:30

SeychellesSouth Africa

17:30

LibyaNigeria

18:00

LiberiaCongo

18:00

ZimbabweDR Congo

19:00

Central African RepublicCôte d'Ivoire

15:00

RwandaGuinea

15:30

MauritaniaAngola

17:00

BotswanaBurkina Faso

19:00

SwazilandEgypt

15:00

NigerTunisia

16:00

NamibiaMozambique

18:00

TanzaniaCape Verde

17:00

LesothoUganda

18:00

FranceGermany

20:45

UkraineCzech Republic

21:45

IrelandWales

19:45

NorwayBulgaria

20:45

SloveniaCyprus

20:45

KazakhstanAndorra

20:00

LatviaGeorgia

21:45

ArmeniaMacedonia

20:00

GibraltarLiechtenstein

20:45

CanadaDominica

19:00

MartiniqueBritish Virgin Islands

19:00

GuadeloupeAruba

20:00

Saint LuciaHaiti

21:15

BahrainPalestine

15:00

UAEVenezuela

18:00

IndonesiaHong Kong

18:30

OmanEcuador

18:30

IranBolivia

18:30

CambodiaSingapore

19:00

USAPeru

19:30

JapanUruguay

19:35

South KoreaPanama

20:00

ColombiaCosta Rica

20:00

ChinaSyria

20:00

UzbekistanQatar

20:00

BelgiumNetherlands

20:45

DenmarkAustria

20:45

SwedenSlovakia

20:45

MalaysiaKyrgyzstan

20:45

ArgentinaBrazil

21:00

MexicoChile

21:45

Local time

Yesterday, October 14

KenyaEthiopia

3:0

Guinea-BissauZambia

2:1

PolandItaly

0:1

RussiaTurkey

2:0

IsraelAlbania

2:0

RomaniaSerbia

0:0

LithuaniaMontenegro

1:4

Faroe IslandsKosovo

1:1

AzerbaijanMalta

1:1

St. MartinSaint Kitts and Nevis

0:10

NicaraguaAnguilla

6:0

BonaireJamaica

0:6

MontserratBelize

1:0

ScotlandPortugal

1:3

ThailandTrinidad and Tobago

1:0

 

FK TyumenFakel

1:1

 

Viktor Ponedelnik Football AcademySKA

0:0

FK Krasnodar-3Spartak Vl

3:3

AngushtBiolog-Novokubansk

0:1

UrozhayMashuk-KMV

2:0

VolgarDynamo

3:0

Spartak-NalchikDruzhba

5:1

ChernomoretsChaika

2:2

 

Obolon-BrovarIngulets

1:1

 

BukovynaVeres

0:1

FK KalushCherkashchyna-Akademiya

1:0

 

MyrHirnyk

1:1

 

ChapecoenseVitória

0:1

Vasco da GamaCruzeiro

2:0

PalmeirasGrêmio

2:0

InternacionalSão Paulo

3:1

Atlético MineiroAmérica

0:0

Atlético ParanaenseSport

4:0

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru