14.09.2013 < | Football matches for 15.09.2013 | > 16.09.2013 |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Al Ahly Cairo | | Zamalek | 4:2 (2:1) | |||||
El Gouna |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Séwé Sport | | Cotonsport | 0:0 | |||||
Abidjan |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Stade Malien | | Saint George | 1:0 (0:0) | |||||
Bamako |
Day 23 | |||||||||
17:00 | BATE | | Neman | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
17:00 | Dynamo Minsk | | FK Homel | 3:1 (3:1) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Shakhtsyor | | Tarpeda-BelAZ | 1:0 (1:0) | |||||
Salihorsk |
Day 23 | |||||||||
17:00 | Dynamo Brest | | Dnepr | 0:1 (0:1) | |||||
Brest |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Southampton | | West Ham United | 0:0 | |||||
Southampton |
Day 6 | |||||||||
13:15 | Reading | | Brighton & Hove Albion | 0:0 | |||||
Reading |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 46 | 31 | 9 | 6 | 83-43 | 102 | ||
2. | Burnley | 46 | 26 | 15 | 5 | 72-37 | 93 | ||
3. | Derby County | 46 | 25 | 10 | 11 | 84-52 | 85 | ||
4. | Queens Park Rangers | 46 | 23 | 11 | 12 | 60-44 | 80 | ||
5. | Wigan Athletic | 46 | 21 | 10 | 15 | 61-48 | 73 | ||
6. | Brighton & Hove Albion | 46 | 19 | 15 | 12 | 55-40 | 72 | ||
7. | Reading | 46 | 19 | 14 | 13 | 70-56 | 71 | ||
8. | Blackburn Rovers | 46 | 18 | 16 | 12 | 70-62 | 70 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 18 | 14 | 14 | 60-54 | 68 | ||
10. | AFC Bournemouth | 46 | 18 | 12 | 16 | 67-66 | 66 |
13:30 | Grays Athletic | | Romford | 2:1 (1:0) | |||||
Aveley | |||||||||
15:00 | Worksop Parramore | | Cammell Laird | 1:3 | |||||
Worksop | |||||||||
15:00 | Hendon | | Biggleswade United | 7:1 (3:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Wingate & Finchley | | Biggleswade Town | 0:0 | |||||
London | |||||||||
15:00 | Cray Wanderers | | Faversham Town | 0:3 (0:0) | |||||
London |
Day 7 | |||||||||
14:30 | Oostende | | Standard | 2:4 (1:3) | |||||
Oostende | |||||||||
18:00 | Genk | | Zulte Waregem | 5:2 (1:1) | |||||
Genk |
Day 8 | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Sofia | | Beroe | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
20:00 | Levski | | Ludogorets | 0:2 (0:2) | |||||
Sofia |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Borussia Mönchengladbach | 2:1 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
17:30 | Eintracht Braunschweig | | Nürnberg | 1:1 (0:1) | |||||
Braunschweig |
Day 6 | |||||||||
12:30 | NEC | | Feyenoord | 3:3 (1:1) | |||||
Nijmegen | |||||||||
14:30 | Roda | | NAC | 1:5 (1:1) | |||||
Kerkrade | |||||||||
14:30 | AZ | | Go Ahead Eagles | 3:0 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
14:30 | Heerenveen | | Groningen | 4:2 (0:1) | |||||
Heerenveen | |||||||||
16:30 | Utrecht | | Waalwijk | 2:1 (2:0) | |||||
Utrecht |
Day 4 | |||||||||
12:00 | Granada | | Español | 0:1 (0:0) | |||||
Granada | |||||||||
17:00 | Getafe | | Atlético Osasuna | 2:1 (1:1) | |||||
Getafe | |||||||||
19:00 | Málaga | | Rayo Vallecano | 5:0 (2:0) | |||||
Málaga | |||||||||
21:00 | Real Betis | | Valencia | 3:1 (3:0) | |||||
Sevilla |
Day 20 | |||||||||
13:00 | Ventspils | | Daugava Daugavpils | 0:0 | |||||
Ventspils | |||||||||
15:00 | Ilūkstes NSS | | Skonto | 0:2 (0:1) | |||||
Ilūkste |
Day 23 | |||||||||
15:30 | Strømsgodset | | Odd | 3:1 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
18:00 | Sandnes Ulf | | Sarpsborg 08 | 2:0 (0:0) | |||||
Sandnes | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Brann | 4:3 (1:3) | |||||
Oslo | |||||||||
18:00 | Hønefoss | | Start | 0:1 (0:0) | |||||
Hønefoss | |||||||||
19:00 | Tromsø | | Rosenborg | 1:0 (1:0) | |||||
Tromsø |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Jagiellonia | | Ruch | 6:0 (2:0) | |||||
Białystok | |||||||||
18:00 | Pogoń | | Lechia | 1:1 (0:1) | |||||
Szczecin |
Day 4 | |||||||||
15:45 | Académica | | Belenenses | 2:1 (0:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
16:00 | Vitória Setubal | | Marítimo | 2:4 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
16:00 | Nacional | | Arouca | 0:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
17:45 | Olhanense | | Sporting | 0:2 (0:0) | |||||
Olhão | |||||||||
19:45 | Braga | | Estoril-Praia | 3:2 (1:1) | |||||
Braga |
Day 5 | |||||||||
19:00 | Crvena Zvezda | | Donji Srem | 2:2 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Lokomotiva | | Split | 1:1 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
19:00 | Slaven | | Rijeka | 0:1 (0:1) | |||||
Koprivnica |
Day 23 | |||||||||
15:00 | Halmstad | | Göteborg | 0:1 (0:0) | |||||
Halmstad | |||||||||
15:00 | Elfsborg | | Norrköping | 4:1 (2:0) | |||||
Borås | |||||||||
15:00 | AIK | | Kalmar | 0:0 | |||||
Solna | |||||||||
17:30 | Syrianska | | Mjällby | 1:2 (0:1) | |||||
Södertälje | |||||||||
17:30 | Häcken | | Helsingborgs | 3:2 (1:0) | |||||
Göteborg |
Day 6 | |||||||||
12:45 | Ross County | | Dundee United | 2:4 (0:3) | |||||
Dingwall |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Atlético Rafaela | | Estudiantes | 1:0 (1:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
16:00 | Tigre | | Rosario Central | 2:0 (0:0) | |||||
Victoria | |||||||||
18:15 | Boca Juniors | | Racing Club | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
21:15 | Arsenal | | River Plate | 1:1 (0:1) | |||||
Sarandí |
Day 21 | |||||||||
16:00 | Ponte Preta | | Flamengo | 1:1 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
16:00 | Vasco da Gama | | São Paulo | 0:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Coritiba | | Bahia | 2:2 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Criciúma | | Internacional | 0:1 (0:0) | |||||
Criciúma | |||||||||
16:00 | Corinthians | | Goiás | 1:2 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:30 | Santos | | Botafogo | 1:2 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
18:30 | Vitória | | Náutico | 2:1 (1:1) | |||||
Salvador | |||||||||
18:30 | Grêmio | | Atlético Mineiro | 0:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre |
Day 24 | |||||||||
15:35 | Shanghai Shenxin | | Dalian Aerbin | 1:2 (1:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
19:45 | Shanghai SIPG | | Hangzhou Greentown | 2:0 (1:0) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 24 | 5 | 1 | 78-18 | 77 | ||
2. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 55-35 | 59 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 9 | 7 | 54-31 | 51 | ||
4. | Guizhou Renhe | 30 | 11 | 11 | 8 | 40-41 | 44 | ||
5. | Dalian Aerbin | 30 | 11 | 8 | 11 | 40-43 | 41 | ||
6. | Guangzhou R&F | 30 | 11 | 7 | 12 | 45-47 | 40 | ||
7. | Shanghai Shenxin | 30 | 11 | 7 | 12 | 31-42 | 40 | ||
8. | Shanghai Shenhua | 30 | 11 | 11 | 8 | 36-36 | 38 | ||
9. | Shanghai SIPG | 30 | 10 | 7 | 13 | 38-35 | 37 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 11 | 11 | 35-44 | 35 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |