28.03.2008 < | Football matches for 29.03.2008 | > 30.03.2008 |
Day 3 | |||||||||
16:45 | FK Khimki | | Spartak Moscow | 3:3 (2:1) | |||||
Khimki | |||||||||
18:30 | Tom | | FK Moskva | 2:1 (1:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | Luch-Energiya | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
19:00 | Terek | | Spartak-Nalchik | 2:1 (1:1) | |||||
Grozny |
Day 23 | |||||||||
14:00 | Chornomorets | | Metalist | 0:1 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
16:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Zakarpattya | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
16:00 | Karpaty | | Zorya | 3:0 (3:0) | |||||
Lviv | |||||||||
16:00 | Metalurh Donetsk | | Tavriya | 1:2 (0:0) | |||||
Donetsk |
Day 1 | |||||||||
12:00 | Dnepr (Mogilev) | | Dynamo (Minsk) | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
14:00 | Darida (Minsk Region) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 1:2 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
15:00 | Khimik (Svetlahorsk) | | BATE (Barysaw) | 1:3 (0:1) | |||||
Svetlahorsk | |||||||||
17:00 | MTZ-RIPA (Minsk) | | FK Homel (Gomel) | 4:0 (1:0) | |||||
Minsk |
Day 32 | |||||||||
18:00 | Altach | | Mattersburg | 2:0 (0:0) | |||||
Altach | |||||||||
18:00 | Sturm | | Austria Wien | 1:2 (1:1) | |||||
Graz | |||||||||
18:00 | Rapid | | Wacker | 4:1 (3:0) | |||||
Wien | |||||||||
18:00 | Austria Kärnten | | LASK | 2:1 (1:1) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee |
Day 32 | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Manchester City | 3:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Sunderland | | West Ham United | 2:1 (1:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Arsenal | 2:3 (2:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Derby County | | Fulham | 2:2 (1:1) | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Portsmouth | | Wigan Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
15:00 | Reading | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
Reading | |||||||||
17:15 | Manchester United | | Aston Villa | 4:0 (2:0) | |||||
Manchester |
Day 41 | |||||||||
Bristol City | | Norwich City | 2:1 (1:0) | ||||||
Bristol | |||||||||
Burnley | | Barnsley | 2:1 (2:1) | ||||||
Burnley | |||||||||
Cardiff City | | Southampton | 1:0 (1:0) | ||||||
Cardiff | |||||||||
Charlton Athletic | | Wolverhampton Wanderers | 2:3 (1:1) | ||||||
London | |||||||||
Coventry City | | Plymouth Argyle | 3:1 (2:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Crystal Palace | | Blackpool | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Hull City | | Watford | 3:0 (2:0) | ||||||
Kingston upon Hull | |||||||||
Ipswich Town | | Queens Park Rangers | 0:0 | ||||||
Ipswich | |||||||||
Leicester City | | Scunthorpe United | 1:0 (1:0) | ||||||
Leicester | |||||||||
Preston North End | | Sheffield United | 3:1 (1:0) | ||||||
Preston | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Stoke City | 1:1 (0:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
West Bromwich Albion | | Colchester United | 4:3 (2:2) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 12 | 11 | 88-55 | 81 | ||
2. | Stoke City | 46 | 21 | 16 | 9 | 69-55 | 79 | ||
3. | Hull City | 46 | 21 | 12 | 13 | 65-47 | 75 | ||
4. | Bristol City | 46 | 20 | 14 | 12 | 54-53 | 74 | ||
5. | Crystal Palace | 46 | 18 | 17 | 11 | 58-42 | 71 | ||
6. | Watford | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-56 | 70 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 16 | 12 | 53-48 | 70 | ||
8. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 65-56 | 69 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 17 | 15 | 14 | 56-51 | 66 | ||
10. | Plymouth Argyle | 46 | 17 | 13 | 16 | 60-50 | 64 |
Day 28 | |||||||||
20:00 | Sint-Truiden | | Roeselare | 0:1 (0:0) | |||||
Sint-Truiden | |||||||||
20:00 | Mons | | Gent | 4:0 (2:0) | |||||
Mons | |||||||||
20:00 | Germinal Beerschot | | Westerlo | 0:2 (0:0) | |||||
Antwerpen | |||||||||
20:00 | Mouscron | | Dender | 2:1 (1:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
20:00 | Mechelen | | Standard | 0:1 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Zulte Waregem | 0:0 | |||||
Lokeren | |||||||||
20:00 | Charleroi | | Molenbeek | 1:0 (0:0) | |||||
Charleroi |
Day 21 | |||||||||
15:30 | Beroe | | Botev | 3:1 (1:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
15:30 | Vidima-Rakovski | | Liteks | 3:2 (1:0) | |||||
Sevlievo | |||||||||
15:30 | Lokomotiv Plovdiv | | Marek | 0:0 | |||||
Plovdiv | |||||||||
15:30 | Lokomotiv Sofia | | CSKA | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
15:30 | Pirin-Blagoevgrad | | Vihren | 0:0 | |||||
Blagoevgrad |
Day 26 | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Bayern | 1:1 (1:0) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Bochum | | Borussia | 3:3 (3:2) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Arminia | 1:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Eintracht | 0:2 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Werder | | Duisburg | 1:2 (0:2) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Schalke 04 | 0:0 | |||||
Karlsruhe |
Day 19 | |||||||||
Dila | | Lokomotivi | 1:1 | ||||||
Borjomi | | WIT Georgia | 1:2 | ||||||
Merani | | Ameri | 1:5 | ||||||
Day 30 | |||||||||
20:00 | Real Betis | | Barcelona | 3:2 (0:2) | |||||
Sevilla | |||||||||
22:00 | Villarreal | | Atlético Madrid | 3:0 (2:0) | |||||
Villarreal |
Day 23 | |||||||||
16:00 | Cracovia | | Widzew | 1:0 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
16:00 | Dyskobolia | | Zagłębie Sosnowiec | 3:0 (0:0) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
16:00 | Jagiellonia | | GKS | 0:1 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
16:00 | ŁKS | | Zagłębie Lubin | 2:1 (0:0) | |||||
Łódź | |||||||||
18:15 | Ruch | | Lech | 0:2 (0:0) | |||||
Chorzów |
Day 22 | |||||||||
Bežanija | | Banat | 6:2 (3:0) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Crvena Zvezda | | Mladost | 2:2 (1:1) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Čukarički Stankom | | Vojvodina | 1:0 (1:0) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Hajduk | | OFK | 1:0 (0:0) | ||||||
Kula | |||||||||
Smederevo | | Napredak | 1:1 (0:0) | ||||||
Smederevo |
Day 31 | |||||||||
17:10 | Bordeaux | | Nancy-Lorraine | 2:1 (0:1) | |||||
Bordeaux |
Day 32 | |||||||||
12:30 | Rangers | | Celtic | 1:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Inverness | | Aberdeen | 3:4 (2:2) | |||||
Inverness | |||||||||
15:00 | Hearts | | Dundee United | 1:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Gretna | 2:0 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Hibernian | 1:0 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Falkirk | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Falkirk |
Day 4 | |||||||||
Tulevik | | Sillamäe Kalev | 1:1 (1:0) | ||||||
Tallinna Kalev | | Flora | 0:3 (0:2) | ||||||
Trans | | TVMK | 1:1 (1:0) | ||||||
Levadia | | Tammeka | 1:1 (1:0) | ||||||
Nõmme Kalju | | Vaprus | 3:1 (1:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Estudiantes | | Vélez Sársfield | 1:0 (0:0) | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Rosario Central | 1:1 (1:0) | ||||||
Banfield | | Argentinos Juniors | 3:2 (1:1) | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Lanús | 3:1 (1:0) | ||||||
Columbus Crew | | Toronto | 2:0 (1:0) | ||||||
Columbus | |||||||||
Kansas City Wizards | | D.C. United | 2:0 (0:0) | ||||||
Kansas City | |||||||||
Colorado Rapids | | Los Angeles Galaxy | 4:0 (1:0) | ||||||
Commerce City | |||||||||
New England Revolution | | Houston Dynamo | 3:0 (2:0) | ||||||
Foxborough | |||||||||
Real Salt Lake | | Chicago Fire | 1:1 (0:0) | ||||||
Salt Lake City |
Day 1 | |||||||||
Chengdu Blades | | Liaoning Yuandong | 1:1 (0:0) | ||||||
Shanghai Shenhua | | Shenzhen Xiangxue | 2:0 (1:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 54-25 | 63 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 30 | 17 | 10 | 3 | 58-29 | 61 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 10 | 4 | 44-27 | 58 | ||
4. | Tianjin Teda | 30 | 16 | 9 | 5 | 54-29 | 57 | ||
5. | Shaanxi Zhongxin | 30 | 15 | 7 | 8 | 41-29 | 52 | ||
6. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 9 | 9 | 53-45 | 45 | ||
7. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 10 | 10 | 10 | 41-42 | 40 | ||
8. | Qingdao Jonoon | 30 | 10 | 9 | 11 | 39-36 | 39 | ||
9. | Zhejiang Lucheng | 30 | 9 | 12 | 9 | 38-32 | 39 | ||
10. | Henan Siwu | 30 | 9 | 9 | 12 | 30-31 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |