19.08.2006 < | Football matches for 20.08.2006 | > 21.08.2006 |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Metalist | | Karpaty | 1:1 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18:00 | Vorskla | | Stal | 1:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Dnipro | 0:0 | |||||
Simferopol | |||||||||
19:00 | Illichovets | | FK Kharkiv | 2:1 (0:0) | |||||
Mariupol |
Day 4 | |||||||||
PFK Sevastopol | | Olympik | 1:0 | ||||||
Hirnyk | | Kremin | 1:0 | ||||||
Shakhtar-3 | | Hirnyk-Sport | 1:4 | ||||||
Feniks-Illichovets | | Khimik | 3:1 | ||||||
Arsenal | | Yavir | 2:1 | ||||||
Olkom | | Tytan | 0:0 | ||||||
Day 17 | |||||||||
17:00 | Darida | | Shakhtsyor | 0:2 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | Tarpeda | 2:0 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
18:00 | FK Homel | | Belshina | 2:1 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
19:00 | Dynamo Minsk | | Neman | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
19:00 | BATE | | MTZ-RIPA | 1:3 (0:0) | |||||
Barysaw |
Day 8 | |||||||||
Politehnica | | Tiraspol | 3:1 | ||||||
Tiligul-Tiras | | Iscra-Stal | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
13:30 | Manchester United | | Fulham | 5:1 (4:1) | |||||
Manchester | |||||||||
16:00 | Chelsea | | Manchester City | 3:0 (2:0) | |||||
London |
Pickering Town | | Formby | 4:0 | ||||||
Mickleover Sports | | Glapwell | 1:0 | ||||||
Barkingside | | Clacton Town | 2:1 | ||||||
Walsham Le Willows | | Leiston | 1:4 | ||||||
Rye United | | Bedfont Green | 0:2 | ||||||
Lymington Town | | Sidley United | 0:4 | ||||||
Day 3 | |||||||||
18:00 | Westerlo | | Anderlecht | 3:4 (1:2) | |||||
Westerlo | |||||||||
20:30 | Lokeren | | Gent | 1:1 (1:1) | |||||
Lokeren |
Day 3 | |||||||||
Spartak | | Rilski Sportist | 3:1 (2:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
17:00 | ETO | | Rákospalotai | 2:2 (2:1) | |||||
Győr |
Day 3 | |||||||||
Dila | | Borjomi | 0:3 | ||||||
Ameri | | Dinamo Tbilisi | 2:0 | ||||||
Torpedo | | Dinamo Batumi | 2:1 | ||||||
Sioni | | Chikhura | 2:0 | ||||||
Kakheti | | WIT Georgia | 2:3 | ||||||
Zestaponi | | Olimpi | 0:0 | ||||||
Lokomotivi | | Merani | 3:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
19:15 | Wisła Kraków | | Kolporter Korona | 2:0 (0:0) | |||||
Kraków |
Day 4 | |||||||||
Bela Krajina | | Primorje | 2:2 (0:2) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Vélez Sársfield | 0:1 (0:1) | ||||||
Quilmes | | Godoy Cruz | 0:0 | ||||||
Colón | | Estudiantes | 0:2 (0:1) | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 3:1 (2:1) | ||||||
Newell's Old Boys | | Lanús | 0:1 (0:1) | ||||||
Racing Club | | River Plate | 3:1 (2:1) | ||||||
Day 18 | |||||||||
16:00 | Santos | | Vasco da Gama | 0:2 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
16:00 | Fortaleza | | Juventude | 4:1 (2:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
16:00 | Fluminense | | Santa Cruz | 1:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Cruzeiro | | São Paulo | 2:2 (2:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:10 | Internacional | | Palmeiras | 1:1 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:10 | Figueirense | | Atlético-PR | 3:3 (2:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
18:10 | Paraná | | São Caetano | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
18:10 | Corinthians | | Botafogo | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo |
New England Revolution | | Chicago Fire | 0:1 (0:1) | ||||||
Foxborough | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | Dallas | 2:0 (1:0) | ||||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 15 | 10 | 7 | 52-38 | 55 | ||
2. | New England Revolution | 32 | 12 | 12 | 8 | 39-35 | 48 | ||
3. | Chicago Fire | 32 | 13 | 8 | 11 | 43-41 | 47 | ||
4. | New York Red Bulls | 32 | 9 | 12 | 11 | 41-41 | 39 | ||
5. | Kansas City Wizards | 32 | 10 | 8 | 14 | 43-45 | 38 | ||
6. | Columbus Crew | 32 | 8 | 9 | 15 | 30-42 | 33 |
Day 22 | |||||||||
Liaoning | | Shanghai United | 2:0 | ||||||
Beijing Guoan | | Xi'an Chanba International | 3:1 | ||||||
Shandong Luneng Taishan | | Tianjin Teda | 2:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 22 | 3 | 3 | 74-26 | 69 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 28 | 14 | 10 | 4 | 37-19 | 52 | ||
3. | Beijing Guoan | 28 | 13 | 10 | 5 | 27-16 | 49 | ||
4. | Changchun Yatai | 28 | 13 | 7 | 8 | 41-26 | 46 | ||
5. | Dalian Shide | 28 | 13 | 6 | 9 | 43-29 | 45 | ||
6. | Tianjin Teda | 28 | 10 | 10 | 8 | 40-38 | 40 | ||
7. | Shanghai United | 28 | 9 | 12 | 7 | 32-25 | 39 | ||
8. | Xiamen Lanshi | 28 | 9 | 11 | 8 | 28-27 | 38 | ||
9. | Xi'an Chanba International | 28 | 8 | 12 | 8 | 33-34 | 36 | ||
10. | Wuhan Guanggu | 28 | 8 | 7 | 13 | 28-42 | 31 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |