02.04.2004 < | Football matches for 3.04.2004 | > 04.04.2004 |
Vanuatu | | Solomon Islands | 1:2 (1:0) | ||||||
Port Vila |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Torpedo | | Kuban | 3:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Torpedo-Metallurg | | Krylia Sovetov | 5:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Rubin | | Lokomotiv | 0:0 | |||||
Kazan | |||||||||
16:00 | Shinnik | | Alaniya | 1:1 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
16:00 | CSKA | | Zenit | 3:3 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Rotor | | Spartak | 2:3 (2:3) | |||||
Volgograd | |||||||||
18:00 | Amkar | | FK Rostov | 2:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
18:00 | Saturn | | Dynamo | 0:0 | |||||
Ramenskoye |
Day 2 | |||||||||
Volgar-Gazprom | | Olimpiya | 2:0 (1:0) | ||||||
Zhemchuzhina | | Avtodor | 0:3 (0:2) | ||||||
Kavkaztransgaz | | FK Krasnodar-2000 | 2:0 (2:0) | ||||||
Mashuk-KMV | | Druzhba | 4:0 (1:0) | ||||||
Slavyansk | | SKA | 8:1 (4:1) | ||||||
Tekstilshchik | | Sudostroitel | 1:2 (1:1) | ||||||
16:00 | Vityaz Krymsk | | Angusht | 2:0 (0:0) | |||||
Krymsk |
Day 21 | |||||||||
Zakarpattya | | CSKA | 1:0 (1:0) | ||||||
Uzhgorod | |||||||||
14:00 | Boreks-Borisfen | | Karpaty-2 | 1:0 (1:0) | |||||
Shchastlive UVK Stadium | |||||||||
15:00 | Dynamo-2 | | Spartak Ivano-Frankivsk | 1:0 (1:0) | |||||
Chapayivka | |||||||||
15:00 | Shakhtar-2 | | Spartak-Horobyna | 2:1 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
16:00 | MFK Mykolaiv | | Zorya | 0:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16:00 | Nafkom-Akademiya | | Polissya | 3:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
16:00 | Stal | | Nyva | 3:0 (1:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
17:00 | Naftovyk | | Krasyliv-Obolon | 3:1 (2:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
17:00 | Arsenal | | Metalist | 1:2 (0:0) | |||||
Kharkiv |
15:00 | Naftan (Navapolatsk) | | Dynamo (Minsk) | 1:0 (1:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
15:00 | FK Homel (Gomel) | | Lokomotiv (Minsk) | 3:1 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
16:00 | Neman (Hrodna) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 1:2 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
16:00 | BATE (Barysaw) | | Lokomotiv (Vitebsk) | 3:0 (2:0) | |||||
Barysaw |
Day 1 | |||||||||
Taraz | | Irtysh | 0:0 | ||||||
Ordabasy | | Ekibastuzets | 0:1 | ||||||
Qayrat | | Yesil-Bogatyr | 2:0 | ||||||
Zhetysu | | Tobil | 0:0 | ||||||
Aqtöbe-Lento | | Shakhtyor | 0:0 | ||||||
Atyrau | | Zhenis | 2:0 | ||||||
Okzhetpes | | Yassy-Sayram | 2:0 | ||||||
Vostok | | Kaysar | 2:2 | ||||||
Semey | | Akzhayik | 2:0 | ||||||
Day 28 | |||||||||
15:30 | Bregenz | | Admira Wacker | 2:2 (1:1) | |||||
Bregenz | |||||||||
15:30 | Kärnten | | Superfund | 1:1 (0:1) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
15:30 | Mattersburg | | Wüstenrot | 2:1 (1:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
15:30 | Rapid | | GAK | 0:4 (0:1) | |||||
Wien |
Day 31 | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | Chelsea | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Southampton | 1:4 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15:00 | Fulham | | Birmingham City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Bolton Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Everton | 4:2 (2:1) | |||||
Newcastle upon Tyne |
Day 40 | |||||||||
Burnley | | Norwich City | 3:5 (3:2) | ||||||
Burnley | |||||||||
Crewe Alexandra | | Rotherham United | 0:0 | ||||||
Crewe | |||||||||
Derby County | | Walsall | 0:1 (0:0) | ||||||
Derby | |||||||||
Gillingham | | Cardiff City | 1:2 (0:1) | ||||||
Gillingham | |||||||||
Preston North End | | Bradford City | 1:0 (0:0) | ||||||
Preston | |||||||||
Sheffield United | | Nottingham Forest | 1:2 (0:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Stoke City | | Coventry City | 1:0 (1:0) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Wigan Athletic | | Wimbledon | 0:1 (0:1) | ||||||
Wigan | |||||||||
12:30 | Reading | | West Ham United | 2:0 (1:0) | |||||
Reading |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Norwich City | 46 | 28 | 10 | 8 | 79-39 | 94 | ||
2. | West Bromwich | 46 | 25 | 11 | 10 | 64-42 | 86 | ||
3. | Sunderland | 46 | 22 | 13 | 11 | 62-45 | 79 | ||
4. | West Ham United | 46 | 19 | 17 | 10 | 67-45 | 74 | ||
5. | Ipswich Town | 46 | 21 | 10 | 15 | 84-72 | 73 | ||
6. | Crystal Palace | 46 | 21 | 10 | 15 | 72-61 | 73 | ||
7. | Wigan Athletic | 46 | 18 | 17 | 11 | 60-45 | 71 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 20 | 11 | 15 | 65-56 | 71 | ||
9. | Reading | 46 | 20 | 10 | 16 | 55-57 | 70 | ||
10. | Millwall | 46 | 18 | 15 | 13 | 55-48 | 69 |
12:00 | Manchester United | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham |
Day 28 | |||||||||
Anderlecht | | Mouscron | 0:0 | ||||||
Westerlo | | Germinal Beerschot | 3:1 | ||||||
Antwerp | | Genk | 3:1 | ||||||
Brugge | | Lokeren | 2:1 | ||||||
Gent | | Lierse | 1:1 | ||||||
Sint-Truiden | | Mons | 1:2 | ||||||
Beveren | | Standard | 0:2 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Belasitsa | | Liteks | 1:1 | ||||||
Botev | | Makedonska Slava | 2:1 | ||||||
Vidima-Rakovski | | Slavia | 0:0 | ||||||
Levski | | Lokomotiv Plovdiv | 3:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | Nafteks | 3:1 | ||||||
Rodopa | | Cherno More | 2:0 | ||||||
Spartak | | Marek | 2:4 | ||||||
Chernomorets | | CSKA | 1:3 | ||||||
Day 21 | |||||||||
16:30 | Debrecen | | MTK Hungária | 2:2 (1:2) | |||||
Debrecen | |||||||||
18:00 | Zalaegerszegi TE | | Balaton | 1:1 (1:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
18:00 | Újpest | | Békéscsabai Előre | 3:1 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18:00 | Pécs | | Haladás | 1:1 (0:1) | |||||
Pécs | |||||||||
18:00 | MATÁV | | Videoton Fehérvár | 5:0 (1:0) | |||||
Sopron |
Day 27 | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Bayern | 0:2 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | Köln | | Eintracht | 2:0 (2:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Hamburger SV | 4:1 (3:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Hannover | 0:2 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Hertha | | Hansa | 1:1 (0:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Stuttgart | 1:5 (1:3) | |||||
Wolfsburg |
Day 28 | |||||||||
AZ | | Vitesse | 2:1 (0:0) | ||||||
Roda | | Heerenveen | 0:1 (0:0) | ||||||
Twente | | Volendam | 1:2 (0:0) | ||||||
Waalwijk | | PSV | 0:4 (0:1) | ||||||
Roosendaal | | Zwolle | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 3 | |||||||||
WIT Georgia | | Dila | 3:0 | ||||||
Dinamo Tbilisi | | Tbilisi | 2:2 | ||||||
Lokomotivi | | Sioni | 0:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Dinamo Batumi | | Mertskhali | 2:1 | ||||||
Kolkheti 1913 | | Spartaki | 0:0 | ||||||
Day 31 | |||||||||
18:00 | Sevilla | | Español | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
20:00 | Albacete | | Real Madrid | 1:2 (0:1) | |||||
Albacete | |||||||||
22:00 | Barcelona | | Villarreal | 0:0 | |||||
Barcelona |
Day 17 | |||||||||
18:30 | Lech | | Legia | 0:1 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
19:00 | Górnik Łęczna | | Widzew | 2:1 (1:0) | |||||
Łęczna | |||||||||
19:00 | Górnik Polkowice | | Wisła Płock | 1:2 (0:1) | |||||
Polkowice | |||||||||
19:00 | Górnik Zabrze | | Świt | 1:0 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
19:00 | Odra | | Dospel | 1:0 (1:0) | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
19:00 | Polonia | | Dyskobolia | 3:1 (1:1) | |||||
Warszawa |
Day 29 | |||||||||
Boavista | | Estrela | 1:2 (1:1) | ||||||
Gil Vicente | | Porto | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 31 | |||||||||
17:15 | Lyon | | Marseille | 1:2 (1:1) | |||||
Lyon | |||||||||
20:00 | Toulouse | | Sochaux-Montbéliard | 0:0 | |||||
Toulouse | |||||||||
20:00 | Paris Saint-Germain | | Nantes | 3:2 (1:1) | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Montpellier | | Lens | 1:0 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
20:00 | Metz | | Le Mans | 5:0 (2:0) | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Lille | | Rennes | 1:0 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
20:00 | Bordeaux | | Strasbourg | 1:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
20:00 | Bastia | | Nice | 2:1 (2:1) | |||||
Bastia |
Day 1 | |||||||||
13:30 | Landskrona | | Helsingborgs | 1:1 | |||||
Landsknona |
Day 31 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Dundee United | 3:0 (3:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Celtic | | Hearts | 2:2 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Dunfermline Athletic | | Kilmarnock | 2:1 (1:1) | |||||
Dunfermline | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Livingston | 3:1 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Dundee | | Partick Thistle | 2:1 (1:1) | |||||
Dundee |
Day 8 | |||||||||
Banfield | | Racing Club | 3:1 (0:0) | ||||||
Colón | | Independiente | 2:0 (1:0) | ||||||
Kansas City Wizards | | Chicago Fire | 0:0 | ||||||
Kansas City | |||||||||
Columbus Crew | | MetroStars | 1:3 (1:1) | ||||||
Columbus | |||||||||
Dallas Burn | | Colorado Rapids | 1:1 (0:1) | ||||||
Dallas | |||||||||
D.C. United | | San Jose Earthquakes | 2:1 (2:1) | ||||||
Washington | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | New England Revolution | 3:2 (1:0) | ||||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Columbus Crew | 30 | 12 | 13 | 5 | 40-32 | 49 | ||
2. | D.C. United | 30 | 11 | 9 | 10 | 43-42 | 42 | ||
3. | MetroStars | 30 | 11 | 7 | 12 | 47-49 | 40 | ||
4. | New England Revolution | 30 | 8 | 9 | 13 | 42-43 | 33 | ||
5. | Chicago Fire | 30 | 8 | 9 | 13 | 36-44 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kansas City Wizards | 30 | 14 | 7 | 9 | 38-30 | 49 | ||
2. | Los Angeles Galaxy | 30 | 11 | 10 | 9 | 42-40 | 43 | ||
3. | Colorado Rapids | 30 | 10 | 11 | 9 | 29-32 | 41 | ||
4. | San Jose Earthquakes | 30 | 9 | 11 | 10 | 41-35 | 38 | ||
5. | Dallas Burn | 30 | 10 | 6 | 14 | 34-45 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |