08.09.2001 < | Football matches for 9.09.2001 | > 10.09.2001 |
Day 3 | |||||||||
TP Mazembe | | Mamelodi Sundowns | 0:0 | ||||||
Lubumbashi |
Day 3 | |||||||||
ASEC | | Al Ahly Cairo | 1:0 (0:0) | ||||||
Abidjan |
Day 1 | |||||||||
WA Casablanca | | Kabylie | 0:2 | ||||||
Goldfields | | Africa Sports | 0:0 | ||||||
Ferroviário | | Cotonsport | 2:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Kaizer Chiefs | | Ismaily | 0:0 | ||||||
Niger Tornadoes | | Interclube | 1:0 | ||||||
Evizo | | Kumbo Strikers | 0:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Haïtien | | Jong Colombia | 7:0 (5:0) | ||||||
Port-au-Prince |
16:00 | Svetotekhnika (Saransk) | | CSKA (Moscow) | 0:2 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
16:00 | Lada (Tolyatti) | | Alaniya (Vladikavkaz) | 2:1 (0:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
17:00 | Lokomotiv (Kaluga) | | Zenit (Saint Petersburg) | 0:3 (0:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
17:00 | Nosta (Novotroitsk) | | Rostselmash (Rostov-on-Don) | 3:2 (1:2) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
17:30 | Salyut-Energiya (Belgorod) | | Krylia Sovetov (Samara) | 0:2 (0:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
18:00 | Rubin (Kazan) | | Fakel (Voronezh) | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18:00 | Tom (Tomsk) | | Sokol (Saratov) | 0:1 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | Arsenal (Tula) | | Saturn (Ramenskoye) | 0:2 aet (0:0) | |||||
Tula |
Day 29 | |||||||||
Volochanin-89 | | Sportakademklub | 1:0 (1:0) | ||||||
Dynamo Vologda | | Spartak-Telekom | 1:1 (0:0) | ||||||
Krivichi | | FK Rybinsk | 3:3 (2:2) | ||||||
Lokomotiv-Zenit-2 | | Oazis | 3:2 (1:0) | ||||||
Lotto-MKM | | Dynamo-SPb | 1:2 (0:1) | ||||||
Neftyanik | | Spartak Kostroma | 2:1 (0:1) | ||||||
Nika | | Svetogorets | 3:4 (2:4) | ||||||
Pskov-2000 | | Severstal | 3:2 (1:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo-SPb | 38 | 29 | 6 | 3 | 84-21 | 93 | ||
2. | Pskov-2000 | 38 | 23 | 11 | 4 | 61-31 | 80 | ||
3. | Volochanin-89 | 38 | 20 | 12 | 6 | 45-21 | 72 | ||
4. | Mosenergo | 38 | 21 | 6 | 11 | 67-39 | 69 | ||
5. | Dynamo Vologda | 38 | 20 | 9 | 9 | 58-31 | 69 | ||
6. | Severstal | 38 | 20 | 7 | 11 | 66-48 | 67 | ||
7. | Svetogorets | 38 | 20 | 6 | 12 | 66-46 | 66 | ||
8. | Lokomotiv Sankt-Petersburg | 38 | 16 | 14 | 8 | 56-39 | 62 | ||
9. | Spartak Shchyolkovo | 38 | 15 | 16 | 7 | 52-35 | 61 | ||
10. | Neftyanik | 38 | 15 | 11 | 12 | 46-38 | 56 |
Day 29 | |||||||||
Avangard | | FK Kolomna | 2:0 (2:0) | ||||||
Agrokomplekt | | Krasnoznamensk | 1:0 (0:0) | ||||||
Arsenal-2 | | Fabus | 1:1 (1:1) | ||||||
Don | | Vityaz Podolsk | 0:3 (0:2) | ||||||
Kosmos | | Lokomotiv Liski | 2:0 (1:0) | ||||||
Titan | | FK Yelyets | 1:2 (1:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||
1. | Metallurg Lipetsk | 38 | 26 | 9 | 3 | 82-19 | 87 | |
2. | Salyut-Energiya | 38 | 25 | 10 | 3 | 78-29 | 85 | |
3. | Dynamo Bryansk | 38 | 24 | 10 | 4 | 64-23 | 82 | |
4. | Vityaz Podolsk | 38 | 22 | 9 | 7 | 73-34 | 75 | |
5. | FK Oryol | 38 | 19 | 10 | 9 | 48-28 | 67 | |
6. | Spartak Tambov | 38 | 19 | 8 | 11 | 58-46 | 65 | |
7. | Lokomotiv Kaluga | 38 | 19 | 5 | 14 | 60-53 | 62 | |
8. | Avangard | 38 | 17 | 7 | 14 | 47-41 | 58 | |
9. | Spartak-Orekhovo | 38 | 13 | 7 | 18 | 41-50 | 46 | |
10. | Spartak Lukhovitsy | 38 | 12 | 10 | 16 | 35-42 | 46 |
Day 29 | |||||||||
FK Krasnodar-2000 | | Druzhba | 6:0 (3:0) | ||||||
Day 25 | |||||||||
Diana | | Olimpiya | 1:0 (0:0) | ||||||
Sibur-Khimik | | Volga | 0:1 (0:1) | ||||||
Spartak Yoshkar-Ola | | Torpedo Volzhskiy | 1:0 (0:0) | ||||||
Torpedo Pavlovo | | Metallurg Vyksa | 0:0 | ||||||
Pavlovo | |||||||||
FK Balakovo | | Biokhimik-Mordovia | 0:0 | ||||||
Energetik | | Elektronika | 2:1 (0:0) | ||||||
Uren | |||||||||
17:00 | Salyut | | Iskra | 1:5 (0:3) | |||||
Saratov |
Day 14 | |||||||||
Ararat | | Kotaik | 5:1 | ||||||
Shirak | | Lori | 6:1 | ||||||
MIKA | | Dinamo-2000 | 7:0 | ||||||
Zvartnots-AAL | | Karabakh | 3:0 | ||||||
Day 25 | |||||||||
Shakhtyor-Ispat-Karmet | | Kaysar | 1:0 | ||||||
Qayrat | | Dostyk | 1:1 | ||||||
Zhetysu | | Mangystau | 3:1 | ||||||
Irtysh | | Aqtöbe-Lento | 1:0 | ||||||
Ekibastuzets-NK | | Atyrau | 0:2 | ||||||
Yelimay | | Zhenis | 1:3 | ||||||
Vostok-Altyn | | Tobil | 1:2 | ||||||
Yesil-Bogatyr | | Yesil | 2:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 46 | 31 | 6 | 9 | 108-52 | 99 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 27 | 8 | 11 | 61-29 | 89 | ||
3. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 25 | 11 | 10 | 76-43 | 86 | ||
4. | Millwall | 46 | 22 | 11 | 13 | 69-48 | 77 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 21 | 13 | 12 | 70-49 | 76 | ||
6. | Norwich City | 46 | 22 | 9 | 15 | 60-51 | 75 | ||
7. | Burnley | 46 | 21 | 12 | 13 | 70-62 | 75 | ||
8. | Preston North End | 46 | 20 | 12 | 14 | 71-59 | 72 | ||
9. | Wimbledon | 46 | 18 | 13 | 15 | 63-57 | 67 | ||
10. | Crystal Palace | 46 | 20 | 6 | 20 | 70-62 | 66 |
Day 8 | |||||||||
18:00 | Videoton Fehérvár | | MTK Hungária | 0:0 | |||||
Székesfehérvár |
Day 5 | |||||||||
17:30 | Köln | | Hamburger SV | 2:1 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
17:30 | Kaiserslautern | | Werder | 2:1 (0:1) | |||||
Kaiserslautern |
Day 6 | |||||||||
Merani-91 | | WIT Georgia | 2:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Alavés | | Real Sociedad | 2:0 (1:0) | ||||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
Barcelona | | Rayo Vallecano | 1:1 (0:0) | ||||||
Barcelona | |||||||||
Real Betis | | Español | 2:0 (2:0) | ||||||
Sevilla | |||||||||
Celta de Vigo | | Tenerife | 3:0 (2:0) | ||||||
Vigo | |||||||||
Real Valladolid | | Valencia | 1:1 (1:0) | ||||||
Valladolid | |||||||||
Real Zaragoza | | Sevilla | 1:1 (0:0) | ||||||
Zaragoza |
Day 21 | |||||||||
Moss | | Strømsgodset | 1:1 | ||||||
Molde | | Odd | 6:1 | ||||||
Tromsø | | Bryne | 2:2 | ||||||
Brann | | Lillestrøm | 1:1 | ||||||
Bodø/Glimt | | Stabæk | 2:2 | ||||||
Viking | | Lyn | 2:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Beira Mar | | Benfica | 3:3 (1:2) | ||||||
Gil Vicente | | Paços de Ferreira | 1:1 (1:0) | ||||||
Vitória Setubal | | Salgueiros | 3:0 (1:0) | ||||||
Farense | | Santa Clara | 1:0 (0:0) | ||||||
Porto | | Varzim | 3:0 (0:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
20:45 | Sochaux-Montbéliard | | Bordeaux | 2:0 (1:0) | |||||
Montbéliard |
Day 6 | |||||||||
Hrvatski dragovoljac | | Cibalia | 2:1 | ||||||
Kamen Ingrad | | Šibenik | 1:1 | ||||||
Rijeka | | Marsonia | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Drnovice | | Synot | 1:1 (0:1) | ||||||
Drnovice | |||||||||
Hradec Králové | | Opava | 2:0 (1:0) | ||||||
Hradec Králové | |||||||||
Marila | | Slovan | 1:1 (1:1) | ||||||
Příbram | |||||||||
Jablonec | | Bohemians | 0:0 | ||||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
Slavia | | Stavo Artikel | 1:1 (1:1) | ||||||
Praha |
Day 20 | |||||||||
17:00 | AIK | | Norrköping | 1:1 | |||||
Solna | |||||||||
17:00 | Sundsvall | | Helsingborgs | 2:2 | |||||
Sundsvall |
Day 20 | |||||||||
Flora | | Trans | 2:1 | ||||||
TVMK | | Levadia Tallinn | 4:0 | ||||||
Tulevik | | Levadia Maardu | 1:2 | ||||||
Lootus | | Kuressaare | 5:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Boca Juniors | | Chacarita Juniors | 3:1 (1:1) | ||||||
Banfield | | Gimnasia y Esgrima | 2:3 (1:1) | ||||||
Newell's Old Boys | | Belgrano | 0:1 (0:0) | ||||||
Unión | | Argentinos Juniors | 1:2 (1:1) | ||||||
Estudiantes | | Lanús | 1:3 (0:2) | ||||||
Independiente | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | ||||||
Nueva Chicago | | River Plate | 2:1 (1:0) | ||||||
Day 10 | |||||||||
15:00 | Guarani | | Santos | 1:1 (0:0) | |||||
Campinas | |||||||||
15:00 | Juventude | | Grêmio | 1:2 (0:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
16:00 | Botafogo-SP | | Palmeiras | 0:1 (0:1) | |||||
Ribeirão Preto | |||||||||
16:00 | São Caetano | | Gama | 3:2 (0:0) | |||||
São Caetano do Sul | |||||||||
16:00 | Portuguesa | | Vitória | 3:2 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Goiás | | São Paulo | 2:3 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
16:00 | Atlético-PR | | Fluminense | 1:2 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Internacional | | Ponte Preta | 2:2 (1:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Sport | | Vasco da Gama | 3:3 (2:2) | |||||
Recife | |||||||||
17:00 | Bahia | | Atlético-MG | 4:0 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
17:00 | Flamengo | | América-MG | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Tampa Bay Mutiny | | Columbus Crew | 1:2 (1:2) | ||||||
Tampa |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chicago Fire | 27 | 16 | 5 | 6 | 50-30 | 53 | ||
2. | Columbus Crew | 26 | 13 | 6 | 7 | 49-36 | 45 | ||
3. | Dallas Burn | 26 | 10 | 5 | 11 | 48-47 | 35 | ||
4. | Tampa Bay Mutiny | 27 | 4 | 2 | 21 | 32-68 | 14 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |