27.07.2017 <

Football matches for 28.07.2017

> 29.07.2017
Local time
Day 2
Статистика личных встреч 19:00 Ararat FK Kaluga2:2 (1:1)
 Moscow
ClubGWDLF-AP
1.Ararat972022-523
2.Torpedo962123-420
3.Saturn851215-1116
4.FK Ryazan951313-816
5.Dynamo850315-615
6.Metallurg943213-1015
7.Zorkiy943212-915
8.Energomash934212-1013
9.FK Kaluga932412-1211
10.FK Strogino73047-129
Day 2
Статистика личных встреч 17:00 Anzhi-2 Afips0:1 (0:1)
 Kaspiysk
Статистика личных встреч 17:30 Kuban-2 SKA1:5 (1:1)
 Krasnodar
Статистика личных встреч 17:30 Angusht Chaika1:0 (0:0)
 Nazran
Статистика личных встреч 18:00 Druzhba FK Armavir1:2 (0:1)
 Maykop
Статистика личных встреч 18:00 Spartak Biolog-Novokubansk0:1 (0:1)
 Makhachkala
Статистика личных встреч 18:30 Spartak-Nalchik Dynamo4:1 (1:1)
 Nalchik
Статистика личных встреч 19:00 Chernomorets Legion-Dynamo2:0 (1:0)
 Novorossiysk
Day 1
Статистика личных встреч 20:30 Antwerp Anderlecht0:0
 Antwerpen
Day 3
Статистика личных встреч 18:15 Cherno More Dunav1:0 (0:0)
 Kavarna
Статистика личных встреч 21:00 Septemvri Slavia0:2 (0:1)
 Sofia
ClubGWDLF-AP
1.CSKA1081128-625
2.Ludogorets963020-521
3.Levski952214-417
4.Vereya951310-1116
5.Beroe944112-816
6.Cherno More942311-1014
7.Lokomotiv93249-1511
8.Pirin924310-910
9.Etar92439-1010
10.Botev822411-168
Day 20
Статистика личных встреч 18:00 Samtredia Chikhura3:0 (1:0)
 Samtredia
ClubGWDLF-AP
1.Dinamo26183564-2257
2.Torpedo26156539-2051
3.Samtredia26156541-2651
4.Saburtalo271341044-3143
5.Lokomotivi261331047-3542
6.Chikhura261241034-4040
7.Dinamo27921624-4229
8.Dila26771231-3928
9.Kolxet`i 191327471623-5019
10.Kobuleti27261925-6712
ClubGWDLF-AP
1.Žalgiris V25176250-1757
2.Trakai25129438-2145
3.Sūduva22118343-2641
4.Atlantas2478927-2629
5.Utenis25781020-3729
6.Lietava24571223-3722
7.Stumbras254101121-3522
8.Žalgiris K24361516-3915
Day 3
Статистика личных встреч 18:00 Termalica Zagłębie1:1 (0:0)
 Nieciecza
Статистика личных встреч 20:30 Śląsk Lechia3:2 (2:0)
 Wrocław
ClubGWDLF-AP
1.Lech1053215-618
2.Legia951312-916
3.Wisła K951312-1216
4.Górnik944120-1316
5.Zagłębie944114-716
6.Śląsk1044214-1216
7.Jagiellonia943213-1215
8.Sandecja94239-814
9.Arka103529-1014
10.Korona932410-1111
Day 3
Статистика личных встреч 20:00 Krško Triglav1:1 (0:1)
 Krško
ClubGWDLF-AP
1.Maribor1073019-724
2.Olimpija972021-423
3.Gorica94149-1013
4.Rudar94149-1113
5.Domžale933319-1212
6.Krško933316-1712
7.Celje924310-1310
8.Aluminij1024413-1610
9.Triglav90457-184
10.Ankaran90368-233
Day 3
Статистика личных встреч 20:00 Lokomotiva Rudeš1:1 (0:1)
 Zagreb
ClubGWDLF-AP
1.Dinamo981023-525
2.Rijeka970222-621
3.Hajduk951316-1116
4.Osijek944114-916
5.Slaven93247-1011
6.Lokomotiva931511-1410
7.Cibalia93069-209
8.Inter922511-188
9.Rudeš91358-206
10.Istra 196191265-135
Day 1
Статистика личных встреч 18:00 Zbrojovka Baník1:3 (1:1)
 Brno
ClubGWDLF-AP
1.Viktoria Plzeň770016-221
2.Slavia743010-115
3.Sigma742113-714
4.Slovan74129-713
5.Sparta73226-611
6.Baumit724113-710
7.Bohemians 190572414-410
8.Dukla731310-1210
9.Teplice723210-99
10.Fastav73046-79
Day 21
Статистика личных встреч 19:00 Kalev Infonet1:4 (0:2)
 Sillamäe
Статистика личных встреч 19:30 Tulevik Levadia1:0 (1:0)
 Viljandi
ClubGWDLF-AP
1.Flora30244284-2576
2.Levadia30217290-1770
3.Nõmme Kalju30205577-2465
4.Infonet31184992-3958
5.Trans311251444-4741
6.Kalev30861641-6630
7.Tammeka30791434-5230
8.Paide30671734-7725
9.Tulevik30732028-7924
10.Pärnu30222623-1218
Football calendar
Now in database:

Years:146
Tourneys:8 661
Matches:1 001 100
Clubs:10 624
National teams:258
Stadiums:9 223
<2017>
<July>
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Site news
22.09.2017
current

Semifinal of the
Copa Sudamericana 2017
added

22.09.2017
current

Semifinal of the
Scottish League Cup 2017/18
added

21.09.2017
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2017/18
added

21.09.2017
current

Fourth round of the
Football League Cup 2017/18
added

In the football world

Tomorrow, September 23

USM AlgerFerroviário da Beira

18:30

EspéranceAl-Ahly

19:00

Wydad CasablancaMamelodi Sundowns

21:00

ZESCO UnitedSuperSport United

15:00

 

DynamoCSKA

16:30

SpartakAnzhi

19:00

 

Znamya TrudaTekstilshchik

14:00

VelesTsRFSO

16:00

Luki-EnergiyaFK Murom

16:00

Lokomotiv-KazankaDynamo-2

17:00

SpartakFK Dolgoprudny

17:00

 

SaturnKhimik

15:00

DynamoFK Ryazan

16:00

SokolFK Strogino

17:00

EnergomashFK Kaluga

18:00

ZorkiyZenit

19:00

 

Viktor Ponedelnik Football AcademyKuban-2

13:00

Mashuk-KMVSpartak

16:00

AfipsBiolog-Novokubansk

17:00

DruzhbaAngusht

17:00

ChernomoretsSKA

18:00

 

FK Orenburg-2Neftekhimik

16:00

 

ZirkaShahtar

14:00

DynamoVeres

19:30

 

Real PharmaFK Nikopol

16:00

 

SəbailKəpəz

17:30

Ziraİnter

20:00

 

GandzasarPyunik

18:00

 

BATEFK Slutsk

18:00

ShakhtsyorIsloch

19:00

 

Sfîntul GheorgheZimbru

16:30

Dinamo-AutoPetrocub

16:30

SheriffDacia

18:00

 

RapidWolfsberg

16:00

SturmAltach

18:30

St. PöltenAdmira Wacker

18:30

LASKMattersburg

18:30

 

West Ham UnitedTottenham Hotspur

12:30

BurnleyHuddersfield Town

15:00

EvertonAFC Bournemouth

15:00

Manchester CityCrystal Palace

15:00

SouthamptonManchester United

15:00

Stoke CityChelsea

15:00

Swansea CityWatford

15:00

Leicester CityLiverpool

17:30

 

Bolton WanderersBrentford

15:00

Derby CountyBirmingham City

15:00

FulhamMiddlesbrough

15:00

Leeds UnitedIpswich Town

15:00

Norwich CityBristol City

15:00

Preston North EndMillwall

15:00

Queens Park RangersBurton Albion

15:00

ReadingHull City

15:00

SunderlandCardiff City

15:00

Wolverhampton WanderersBarnsley

15:00

Aston VillaNottingham Forest

17:30

 

GenkOostende

18:00

Mouscron-PéruwelzEupen

20:00

MechelenSint-Truiden

20:00

Waasland-BeverenAnderlecht

20:30

 

SlaviaVitosha

15:30

PirinVereya

17:30

Cherno MoreEtar

20:00

 

DebrecenPuskás

18:00

FerencvárosDiósgyőr

18:00

PaksBalmazújváros

18:00

Vasas SCHaladás

18:00

Mezőkövesd-ZsóryÚjpest

18:15

VideotonHonvéd

20:30

 

RB LeipzigEintracht

15:30

HoffenheimSchalke 04

15:30

WerderFreiburg

15:30

Mainz 05Hertha

15:30

StuttgartAugsburg

15:30

Borussia DBorussia M

18:30

 

Willem IIHeerenveen

18:30

FeyenoordNAC

19:45

Heracles AlmeloRoda

19:45

Den HaagSparta

20:45

 

LokomotiviChikhura

16:30

DilaSamtredia

20:00

 

AtléticoSevilla

13:00

AlavésReal Madrid

16:15

MálagaAthletic

18:30

GironaBarcelona

20:45

 

RomaUdinese

15:00

SPALNapoli

18:00

JuventusTorino

20:45

 

HaugesundViking

18:00

 

TermalicaLechia

15:30

PogońGórnik

18:00

KoronaWisła K

20:30

 

Estoril-PraiaChaves

16:00

MoreirenseSporting

18:15

BenficaPaços de Ferreira

20:30

 

TriglavAnkaran

14:00

GoricaKrško

16:00

CeljeOlimpija

20:20

 

MontpellierParis Saint-Germain

17:00

MetzTroyes

20:00

BordeauxGuingamp

20:00

LyonDijon

20:00

CaenAmiens

20:00

 

CibaliaInter

17:00

SlavenRijeka

19:00

 

Bohemians 1905Baumit

17:00

SigmaDukla

17:00

FastavSlavia

17:00

Mladá BoleslavViktoria Plzeň

18:00

 

HalmstadNorrköping

14:00

 

RangersCeltic

12:00

KilmarnockDundee

15:00

Ross CountyHibernian

15:00

St. JohnstoneHamilton Academical

15:00

Partick ThistleHearts

16:00

 

LevadiaTammeka

13:00

PaideTulevik

13:00

Nõmme KaljuPärnu

16:00

KalevFlora

16:00

 

HuracánUnión

14:05

ArsenalTemperley

14:05

Chacarita JuniorsTalleres

16:15

Vélez SársfieldBoca Juniors

18:05

Godoy CruzIndependiente

20:05

 

FlamengoAvaí

19:00

SantosAtlético Paranaense

21:00

 

New York CityHouston Dynamo

15:00

New England RevolutionToronto

17:00

Vancouver WhitecapsColorado Rapids

19:00

DC UnitedSan Jose Earthquakes

19:00

Philadelphia UnionChicago Fire

19:00

Minnesota UnitedDallas

19:00

Columbus CrewNew York Red Bulls

19:30

Real Salt LakeSeattle Sounders

19:30

 

YanbianLiaoning Whowin

15:30

Shanghai ShenhuaGuangzhou R&F

19:35

Jiangsu SuningGuizhou Hengfeng Zhicheng

19:35

Tianjin TedaTianjin Quanjian

19:35

Local time

Yesterday, September 21

River PlateJorge Wilstermann

8:0

LanúsSan Lorenzo de Almagro

2:0 aet
pen. 4:3

LDUFluminense

2:1

OlimpiaPlaza Amador

1:1

Santos de GuápilesÁrabe Unido

1:0

 

Olimpiets (Nizhniy Novgorod)FK Ufa (Ufa)

1:1 aet
pen. 4:1

Yenisey (Krasnoyarsk)Akhmat (Grozny)

3:0

Ararat (Moscow)SKA-Khabarovsk (Khabarovsk)

1:2

Fakel (Voronezh)Amkar (Perm)

0:4

Krylia Sovetov (Samara)Lokomotiv (Moscow)

3:2 aet

Dynamo (Saint Petersburg)Zenit (Saint Petersburg)

3:2 aet

 

DinamoBunyodkor

0:2

ShoʼrtanNavbahor

3:3

LokomotivPaxtakor

0:1

 

FjölnirFH

2:1

 

VillarrealEspañol

0:0

Celta de VigoGetafe

1:1

LevanteReal Sociedad

3:0

 

TromsøOdd

2:2

 

ÖrebroAFC Eskilstuna

2:3

SundsvallAIK

0:0

 

MotherwellAberdeen

3:0

International tournaments

Current

04.09.2016 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Europe

08.10.2015 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, South America

07.10.2015 – 06.11.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, Africa

22.03.2015 – 10.10.2017

World Cup 2018,
Qualifying tournament, CONCACAF

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

12.03.2015 – 27.03.2018

Asian Cup 2019,
Qualifying tournament

27.06.2017 – 26.05.2018

UEFA Champions League 2017/18

29.06.2017 – 16.05.2018

Europa League 2017/18

23.01.2017 – 29.11.2017

Copa Libertadores 2017

28.02.2017 – 13.12.2017

Copa Sudamericana 2017

24.01.2017 – 25.11.2017

AFC Champions League 2017

19.08.2016 – 04.11.2017

AFC Cup 2017

10.02.2017 – 05.11.2017

CAF Champion's League 2017

10.02.2017 – 26.11.2017

CAF Confederation Cup 2017

01.08.2017 – 15.10.2017

CONCACAF League 2017

© WildSoft 2007-2017 info@wildstat.ru