05.07.2017 < | Football matches for 6.07.2017 | > 07.07.2017 |
18:05 | Dominica | | Saint Vincent and Grenadines | 2:2 (1:2) | |||||
Grenada, Saint George's | |||||||||
20:30 | Grenada | | Barbados | 0:2 (0:1) | |||||
Saint George's |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17:00 | Limassol | | St Joseph`s | 6:0 (3:0) | 4:0 (1:0) | 10:0 | |||
Limassol | |||||||||
17:00 | Dacia | | Shkëndija | 0:4 (0:2) | 0:3 (0:2) | 0:7 | |||
Speia | |||||||||
17:00 | Pelister | | Lech | 0:3 (0:1) | 0:4 (0:3) | 0:7 | |||
Strumica | |||||||||
17:00 | Tirana | | Maccabi Tel Aviv | 0:3 (0:0) | 0:2 (0:1) | 0:5 | |||
Tiranë | |||||||||
17:30 | Rabotnički | | Tre Penne | 6:0 (2:0) | 1:0 (0:0) | 7:0 | |||
Skopje | |||||||||
18:00 | Sūduva | | Shakhtsyor Soligorsk | 2:1 (1:1) | 0:0 | 2:1 | |||
Marijampolė | |||||||||
18:00 | Milsami | | Fola | 1:1 (1:0) | 1:2 (0:1) | 2:3 | |||
Chişinău | |||||||||
18:30 | Runavík | | Dynamo Minsk | 0:2 (0:1) | 1:2 (0:1) | 1:4 | |||
Runavík | |||||||||
18:30 | Jelgava | | Ferencváros | 0:1 (0:1) | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Jelgava | |||||||||
18:30 | Bangor City | | Lyngby | 0:3 (0:3) | 0:1 (0:1) | 0:4 | |||
Bangor | |||||||||
19:00 | AIK | | Klaksvík | 5:0 (5:0) | 0:0 | 5:0 | |||
Solna | |||||||||
19:00 | Slovan Bratislava | | Pyunik | 5:0 (2:0) | 4:1 (1:1) | 9:1 | |||
Bratislava | |||||||||
19:00 | Atlantas | | Qayrat | 1:2 (1:2) | 0:6 (0:4) | 1:8 | |||
Klaipėda | |||||||||
19:00 | Trakai | | St. Johnstone | 1:0 (0:0) | 2:1 (2:1) | 3:1 | |||
Vilnius | |||||||||
19:00 | HJK | | Connah's Quay Nomads | 3:0 (2:0) | 0:1 (0:1) | 3:1 | |||
Helsinki | |||||||||
19:00 | SJK | | KR | 0:2 (0:0) | 0:0 | 0:2 | |||
Seinäjoki | |||||||||
19:00 | Differdange 03 | | Zira | 1:2 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:4 | |||
Déifferdang | |||||||||
19:00 | Ružomberok | | Vojvodina | 2:0 (0:0) | 1:2 (0:2) | 3:2 | |||
Ružomberok | |||||||||
19:00 | Flora | | Domžale | 2:3 (2:1) | 0:2 (0:0) | 2:5 | |||
Tallinn | |||||||||
19:00 | B36 | | Nõmme Kalju | 1:2 (0:1) | 1:2 (0:1) | 2:4 | |||
Tórshavn | |||||||||
19:00 | Vaduz | | Bala Town | 3:0 (3:0) | 2:1 (2:0) | 5:1 | |||
Vaduz | |||||||||
19:45 | Coleraine | | Haugesund | 0:0 | 0:7 (0:3) | 0:7 | |||
Coleraine | |||||||||
19:45 | Ballymena United | | Odd | 0:2 (0:0) | 0:3 (0:1) | 0:5 | |||
Belfast | |||||||||
19:45 | FK Liepāja | | Crusaders | 2:0 (1:0) | 1:3 (0:2) | 3:3 | |||
Liepāja | |||||||||
19:45 | Cork City | | Levadia | 4:2 (1:2) | 2:0 (1:0) | 6:2 | |||
Cork | |||||||||
19:45 | Derry City | | Midtjylland | 1:4 (1:2) | 1:6 (0:3) | 2:10 | |||
Sligo | |||||||||
20:00 | Gandzasar | | Mladost Podgorica | 0:3 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:4 | |||
Yerevan | |||||||||
20:00 | Shamrock Rovers | | Stjarnan | 1:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
Dublin | |||||||||
20:00 | Prishtina | | Norrköping | 0:1 (0:0) | 0:5 (0:5) | 0:6 | |||
Kosovska Mitrovica | |||||||||
20:00 | Valur | | Ventspils | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Reykjavík | |||||||||
20:00 | Botev | | Partizani | 1:0 (1:0) | 3:1 (1:1) | 4:1 | |||
Burgas | |||||||||
20:00 | Sarajevo | | Zarya Balti | 2:1 aet (2:0, 2:1), pen. 5:6 | 1:2 (0:2) | 3:3 | |||
Sarajevo | |||||||||
20:00 | Dunav | | Irtysh | 0:2 (0:1) | 0:1 (0:1) | 0:3 | |||
Ruse | |||||||||
20:15 | Olimpija Ljubljana | | VPS | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:1) | 0:2 | |||
Ljubljana Športni park Stožice | |||||||||
20:30 | Jagiellonia | | Dinamo Batumi | 4:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 5:0 | |||
Białystok | |||||||||
20:30 | Sant Julià | | Skënderbeu | 0:5 (0:2) | 0:1 (0:0) | 0:6 | |||
Andorra la Vella | |||||||||
20:30 | Vasas SC | | Beitar | 0:3 (0:1) | 3:4 (2:1) | 3:7 | |||
Budapest | |||||||||
20:30 | Floriana | | Crvena Zvezda | 3:3 (1:1) | 0:3 (0:1) | 3:6 | |||
Paola | |||||||||
20:30 | Folgore/Falciano | | Valetta | 0:1 (0:0) | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Serravalle | |||||||||
20:30 | Altach | | Chikhura | 1:1 (1:0) | 1:0 (1:0) | 2:1 | |||
Altach | |||||||||
20:30 | Gorica | | Shirak | 2:2 (1:1) | 2:0 (1:0) | 4:2 | |||
Nova Gorica | |||||||||
20:30 | Sutjeska | | Levski | 0:0 | 1:3 (0:3) | 1:3 | |||
Nikšić | |||||||||
20:30 | Zeta | | Željezničar | 2:2 (1:1) | 0:1 (0:0) | 2:3 | |||
Podgorica | |||||||||
20:45 | Osijek | | UE Santa Coloma | 4:0 (2:0) | 2:0 (0:0) | 6:0 | |||
Osijek | |||||||||
21:00 | Ordabasy | | Široki Brijeg | 0:0 | 0:2 (0:2) | 0:2 | |||
Almaty | |||||||||
21:00 | Torpedo Kutaisi | | Trenčín | 0:3 (0:1) | 1:5 (1:2) | 1:8 | |||
Kutaisi | |||||||||
21:00 | İnter Baku | | Mladost Lucani | 2:0 (1:0) | 3:0 (2:0) | 5:0 | |||
Bakı | |||||||||
21:00 | Lincoln Red Imps | | AEK Larnaca | 1:1 (1:0) | 0:5 (0:1) | 1:6 | |||
Portugal, Faro |
Day 1 | |||||||||
18:15 | The Strongest | | Lanús | 1:1 (0:1) | |||||
La Paz | |||||||||
19:45 | Emelec | | San Lorenzo de Almagro | 0:1 (0:1) | |||||
Guayaquil | |||||||||
21:45 | Nacional | | Botafogo | 0:1 (0:1) | |||||
Montevideo |
18:00 | FK Orsha (Orsha) | | Slaviya (Mazyr) | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 4:3 | |||||
Orsha |
19:30 | Sporting Kansas City | | Philadelphia Union | 1:1 (0:0) | |||||
Kansas City |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Toronto | 34 | 20 | 9 | 5 | 74-37 | 69 | ||
2. | New York City | 34 | 16 | 9 | 9 | 56-43 | 57 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 16 | 7 | 11 | 61-47 | 55 | ||
4. | Atlanta United | 34 | 15 | 10 | 9 | 70-40 | 55 | ||
5. | Columbus Crew | 34 | 16 | 6 | 12 | 53-49 | 54 | ||
6. | New York Red Bulls | 34 | 14 | 8 | 12 | 53-47 | 50 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 13 | 6 | 15 | 53-61 | 45 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 50-47 | 42 | ||
9. | Montreal Impact | 34 | 11 | 6 | 17 | 52-58 | 39 | ||
10. | Orlando City | 34 | 10 | 9 | 15 | 39-58 | 39 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 60-50 | 53 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 11 | 9 | 52-39 | 53 | ||
3. | Vancouver Whitecaps | 34 | 15 | 7 | 12 | 50-49 | 52 | ||
4. | Houston Dynamo | 34 | 13 | 11 | 10 | 57-45 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 12 | 13 | 9 | 40-29 | 49 | ||
6. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 7 | 14 | 39-60 | 46 | ||
7. | Dallas | 34 | 11 | 13 | 10 | 48-48 | 46 | ||
8. | Real Salt Lake | 34 | 13 | 6 | 15 | 49-55 | 45 | ||
9. | Minnesota United | 34 | 10 | 6 | 18 | 47-70 | 36 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 6 | 19 | 31-51 | 33 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |