25.10.2020 <

Football matches for 26.10.2020

> 27.10.2020
Local time
Day 12
Статистика личных встреч 19:00 CSKA Arsenal5:1 (1:0)
 Moscow
ClubGWDLF-AP
1.Spartak1283122-1227
2.CSKA1281324-1025
3.Zenit1273225-924
4.Lokomotiv1263313-921
5.Dynamo1262413-920
6.FK Rostov1262415-1320
7.FK Sochi1254319-1819
8.FK Krasnodar1253422-1318
9.Rubin1253418-1718
10.Akhmat1252514-1617
Day 12
Статистика личных встреч 18:00 Kuban Spartak-Nalchik2:2 (1:0)
 Krasnodar
ClubGWDLF-AP
1.Kuban-Holding1291225-828
2.Legion-Dynamo1275026-726
3.Kuban1281332-1425
4.SKA1171322-1422
5.Chernomorets1162317-920
6.Anzhi1154218-1319
7.FK Forte1152421-1217
8.Mashuk-KMV1152418-1717
9.Dynamo1151517-1516
10.Spartak-Nalchik1143416-1715
Day 9
Статистика личных встреч 14:00 Hirnyk-Sport Metalist 19253:0 (1:0)
 Komsomolsk
Статистика личных встреч 14:00 Veres Ahrobiznes2:0 (2:0)
 Mlyniv
Статистика личных встреч 14:00 Prykarpattya MFK Mykolaiv0:1 (0:0)
 Ivano-Frankivsk
Статистика личных встреч 15:00 Kremin VPK-Ahro2:0 (0:0)
 Kremenchuk
Статистика личных встреч 16:00 Volyn Polissya1:0 (0:0)
 Lutsk
Статистика личных встреч 18:00 Obolon Krystal0:1 (0:0)
 Kiev
Статистика личных встреч 19:00 Chornomorets Nyva T1:2 (1:0)
 Odesa
ClubGWDLF-AP
1.Chornomorets953114-918
2.Hirnyk-Sport852117-917
3.Volyn843111-715
4.Metalist 192584318-715
5.Veres742110-314
6.MFK Mykolaiv842212-614
7.Alians63129-710
8.Ahrobiznes83148-910
9.Kremin93158-1110
10.Polissya72415-310
Day 27
Статистика личных встреч 15:00 FK Minsk Dynamo Br1:2 (1:1)
 Minsk
Статистика личных встреч 17:00 Tarpeda-BelAZ FK Slutsk4:1 (3:1)
 Zhodzina
ClubGWDLF-AP
1.BATE27165659-3153
2.Shakhtsyor26147545-1649
3.Dynamo Br26152953-3447
4.Neman27145835-2547
5.Tarpeda-BelAZ27138647-3347
6.Dynamo Mn271431034-2345
7.Isloch27135942-3844
8.Rukh271010749-3340
9.Energetik-BDU261051135-3835
10.FK Minsk271041337-4834
Day 10
Статистика личных встреч 20:45 Gent Genk1:2 (1:1)
 Gent
ClubGWDLF-AP
1.Antwerp1062221-1420
2.Charleroi961215-719
3.Brugge1061323-819
4.Beerschot1060424-2318
5.Standard1053213-918
6.Oud-Heverlee1053217-1518
7.Anderlecht1045120-1517
8.Genk1044216-1516
9.Cercle950416-1215
10.Oostende943215-815
Day 10
Статистика личных встреч 17:15 Botev P Botev V2:0 (0:0)
 Plovdiv
Статистика личных встреч 19:30 Etar Beroe2:3 (0:1)
 Veliko Tarnovo
ClubGWDLF-AP
1.Lokomotiv1071218-1022
2.Ludogorets962121-920
3.Beroe1053222-1118
4.CSKA 19481044219-916
5.CSKA1036115-1315
6.Cherno More1042415-1414
7.Arda935112-1014
8.Tsarsko Selo103437-713
9.Botev P1033414-1812
10.Botev V103349-1412
Day 5
Статистика личных встреч 20:30 Bayer 04 Augsburg3:1 (1:0)
 Leverkusen
Day 7
Статистика личных встреч 21:00 Levante Celta de Vigo1:1 (0:0)*
 Villarreal
Day 5
Статистика личных встреч 20:45 Milan Roma3:3 (1:1)
 Milano
ClubGWDLF-AP
1.Milan541012-413
2.Napoli540114-512
3.Sassuolo532016-911
4.Inter531113-810
5.Juventus523010-49
6.Atalanta530215-129
7.Sampdoria530210-89
8.Hellas Verona52215-28
9.Roma522111-108
10.Fiorentina521210-107
Day 8
Статистика личных встреч 18:00 Warta Górnik0:1 (0:0)*
 Poznań
ClubGWDLF-AP
1.Raków861120-919
2.Górnik851214-816
3.Zagłębie842210-714
4.Legia74129-813
5.Śląsk841313-913
6.Lechia841314-1113
7.Pogoń63216-411
8.Jagiellonia73228-711
9.Cracovia825111-1111
10.Lech723213-119
Day 5
Статистика личных встреч 20:15 Benfica Belenenses2:0 (1:0)*
 Lisboa
Day 12
Статистика личных встреч 17:00 Metalac Radnik1:1 (0:1)
 Gornji Milanovac
Статистика личных встреч 17:00 Radnički Partizan1:0 (0:0)
 Niŝ
Статистика личных встреч 17:00 Spartak Mladost1:0 (0:0)
 Subotica
Статистика личных встреч 17:00 TSC Čukarički0:0
 Bačka Topola
ClubGWDLF-AP
1.Crvena Zvezda12102035-432
2.Vojvodina1282226-1326
3.Partizan1272326-1123
4.Spartak1271426-1522
5.Proleter1264213-822
6.Radnički1263313-1321
7.Voždovac1262422-1820
8.Mladost1262414-1620
9.Čukarički1254322-1219
10.TSC1253428-1818
Day 25
Статистика личных встреч 19:00 Norrköping AIK2:2 (0:1)
 Norrköping
Статистика личных встреч 19:00 Varbergs Elfsborg0:0
 Varberg
ClubGWDLF-AP
1.Malmö25148351-2550
2.Djurgårdens25126741-2742
3.Norrköping25117751-3740
4.Häcken251010538-2640
5.Elfsborg25913339-3240
6.Hammarby25109641-3639
7.Sirius2599740-4136
8.Örebro25961032-3633
9.Östersunds2589826-2933
10.AIK2588926-2832
Football calendar
Now in database:

Years:149
Tourneys:9 114
Matches:1 043 932
Clubs:10 907
National teams:259
Stadiums:9 633
Site news
28.10.2020
current

1/8 finals of the
Ukrainian Cup 2020/21
added

25.10.2020
current

Round of 16 & Quarterfinal of the
Copa Libertadores 2020/21
added

In the football world

Tomorrow, October 31

 

RubinArsenal

14:00

AkhmatFK Krasnodar

16:30

SpartakFK Rostov

16:30

FK SochiLokomotiv

19:00

 

Biolog-NovokubanskMashuk-KMV

14:00

Kuban-HoldingDruzhba

14:00

AnzhiKuban

14:00

Spartak-NalchikInter

15:00

ChernomoretsFK Tuapse

15:30

DynamoFK Makhachkala

18:00

 

Ural-2Lada

13:00

FK ChelyabinskLada-Tolyatti

15:00

FK VolnaKAMAZ

16:00

FK Orenburg-2Zvezda Perm

16:00

VolgaZenit-Izhevsk

18:00

FK TyumenNosta

18:00

 

KolosOlympik

14:00

FK OleksandriyaDesna

17:00

Dnipro-1Dynamo

19:30

 

PolissyaVPK-Ahro

13:30

AhrobiznesPrykarpattya

14:00

KrystalVeres

14:00

Nyva TKremin

14:00

AliansHirnyk-Sport

15:00

VolynAvanhard

16:00

Metalist 1925Obolon

17:00

ChornomoretsMFK Mykolaiv

17:00

 

BukovynaRubikon

PodillyaFK Kalush

*

DinazEpitsentr

13:30

Nyva VChernihiv

14:00

 

YarudDnipro

14:00

EnerhiyaCherkashchyna

14:00

MetalurhKryvbas

14:00

 

BelshinaShakhtsyor

15:00

 

Sheffield UnitedManchester City

12:30*

BurnleyChelsea

15:00*

LiverpoolWest Ham United

17:30*

 

Bristol CityNorwich City

12:30*

AFC BournemouthDerby County

15:00*

BarnsleyWatford

15:00*

MiddlesbroughNottingham Forest

15:00*

MillwallHuddersfield Town

15:00*

Luton TownBrentford

15:00*

Preston North EndBirmingham City

15:00*

Queens Park RangersCardiff City

15:00*

Stoke CityRotherham United

15:00*

Swansea CityBlackburn Rovers

15:00*

Wycombe WanderersSheffield Wednesday

15:00*

 

BeerschotOud-Heverlee

16:15

CharleroiCercle

18:30

BruggeMechelen

20:45

 

SlaviaBotev P

16:30

BeroeArda

18:45

 

PuskásZalaegerszegi TE

14:45

HonvédMezőkövesd-Zsóry

17:00

ÚjpestMTK

19:30

 

EintrachtWerder

15:30

KölnBayern

15:30

AugsburgMainz 05

15:30

ArminiaBorussia D

15:30

Borussia MRB Leipzig

18:30

 

TwenteZwolle

18:45

AjaxFortuna

20:00

GroningenVVV-Venlo

20:00

Willem IIVitesse

21:00

 

Real MadridHuesca

14:00

AthleticSevilla

16:00

Atlético OsasunaAtlético Madrid

18:30

AlavésBarcelona

21:00

 

CrotoneAtalanta

15:00

InterParma

18:00

BolognaCagliari

20:45

 

PanevėžysBanga

17:00

Žalgiris KRiteriai

17:00

Žalgiris VSūduva

17:00

 

OddSarpsborg 08

18:00

HaugesundÅlesund

20:30

 

BelenensesFarense

15:30*

Rio AveMoreirense

18:00*

MarítimoNacional

20:30*

 

InđijaMetalac

14:00

ČukaričkiNovi Pazar

15:00

RadFK Zlatibor

15:00

VoždovacTSC

15:00

PartizanFK Mačva

17:00

 

RennesBrest

17:00

NantesParis Saint-Germain

21:00

 

SlavenOsijek

15:00

Istra 1961Hajduk

17:05

 

SlováckoOpava

BaníkSlovan

DynamoViktoria

JablonecBohemians 1905

PardubiceSigma

PříbramMladá Boleslav

TepliceSparta

KarvináFastav

SlaviaZbrojovka

 

CoritibaAtlético

17:00

SantosBahia

19:00

CorinthiansInternacional

19:00

FortalezaFluminense

21:00

Local time

Yesterday, October 29

RomaCSKA Sofia

0:0*

CFRYoung Boys

1:1

ArsenalDundalk

3:0*

MoldeRapid Wien

1:0

Slavia PragueBayer 04

1:0*

NiceHapoel Be`er Sheva

1:0*

BenficaStandard

3:0*

RangersLech

1:0*

GranadaPAÓK

0:0*

OmoniaPSV

1:2

AZRijeka

4:1

Real SociedadNapoli

0:1*

AÉKLeicester City

1:2

Zorya LuganskBraga

1:2

MilanSparta Prague

3:0*

LilleCeltic

2:2*

QarabağVillarreal

1:3

SivassporMaccabi

1:2*

LASKLudogorets

4:3

AntwerpTottenham Hotspur

1:0

FeyenoordWolfsberg

1:4

CSKA MoscowDinamo Zagreb

0:0

Crvena ZvezdaSlovan Liberec

5:1*

GentHoffenheim

1:4

Unión de Santa FeEmelec

0:1

Sol de AméricaUniversidad Católica

0:0

Coquimbo UnidoEstudiantes de Mérida

3:0

MelgarBahia

1:0

IndependienteAtlético Tucumán

1:0

Plaza ColoniaJunior

0:1

 

RodinaZenit Irkutsk

13:00*

Torpedo VladimirFK Chita

18:00*

 

KvantSaturn

1:5

FK Khimki-MKhimik-Arsenal

1:1

FK KalugaSalyut-Belgorod

2:3

AvangardFK Strogino

1:0

Fakel-MZnamya

0:1

Metallurg VKrasny

1:4

SakhalinFK Ryazan

1:0

SokolMetallurg L

1:3

 

SiriusAIK

0:0

 

Bragantino (Bragança Paulista)Palmeiras (São Paulo)

1:3

Grêmio (Porto Alegre)Juventude (Caxias do Sul)

1:0

Local time

International tournaments

Current

04.09.2019 – 16.11.2021

World Cup 2022,
Qualifying tournament, Africa

21.03.2019 – 12.11.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

09.10.2019 – 17.11.2020

African Cup of Nations 2021,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

08.08.2020 – 29.05.2021

UEFA Champions League 2020/21

18.08.2020 – 26.05.2021

Europa League 2020/21

09.08.2019 – 06.11.2020

CAF Champion's League 2019/20

20.10.2020 – 28.01.2021

CONCACAF League 2020

Just finished

09.08.2019 – 25.10.2020

CAF Confederation Cup 2019/20

© WildSoft 2007-2020 info@wildstat.ru