20.10.2020 < | Football matches for 21.10.2020 | > 22.10.2020 |
Day 1 | |||||||||
18:55 | Red Bull | | Lokomotiv Moscow | 2:2 (1:1) | |||||
Salzburg | |||||||||
21:00 | Bayern | | Atlético | 4:0 (2:0)* | |||||
München |
Day 1 | |||||||||
18:55 | Real Madrid | | Shahtar Donetsk | 2:3 (0:3)* | |||||
Madrid | |||||||||
21:00 | Inter | | Borussia Mönchengladbach | 2:2 (0:0) | |||||
Milano |
Day 1 | |||||||||
20:00 | Manchester City | | Porto | 3:1 (1:1)* | |||||
Manchester | |||||||||
22:00 | Olympiakós | | Marseille | 1:0 (0:0)* | |||||
Piraeus |
Day 1 | |||||||||
21:00 | Ajax | | Liverpool | 0:1 (0:1)* | |||||
Amsterdam | |||||||||
21:00 | Midtjylland | | Atalanta | 0:4 (0:3) | |||||
Herning |
Day 6 | |||||||||
19:30 | Independiente del Valle | | Barcelona | 2:0 (1:0) | |||||
Quito | |||||||||
21:30 | Flamengo | | Junior | 3:1 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Day 6 | |||||||||
19:15 | Nacional | | Alianza | 2:0 (2:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
19:15 | Racing Club | | Estudiantes | 2:1 (0:0) | |||||
Avellaneda |
19:00 | Independiente La Chorrera | | Antigua | 0:0, pen. 2:4 | |||||
Ciudad de Panamá |
Day 3 | |||||||||
14:00 | Veles (Moscow) | | Ural (Ekaterinburg) | 1:3 (0:0) | |||||
Domodedovo |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ural (Ekaterinburg) | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-1 | 6 | ||
2. | Veles (Moscow) | 2 | 1 | 0 | 1 | 5-5 | 3 | ||
3. | Volga (Ulyanovsk) | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-7 | 0 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Yenisey (Krasnoyarsk) | | Spartak (Moscow) | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Spartak (Moscow) | 2 | 1 | 0 | 1 | 5-2 | 3 | ||
2. | Rodina (Moscow) | 2 | 1 | 0 | 1 | 4-5 | 3 | ||
3. | Yenisey (Krasnoyarsk) | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-3 | 3 |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Tekstilshchik (Ivanovo) | | Arsenal (Tula) | 0:0, pen. 3:4 | |||||
Moscow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal (Tula) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1-1 | 4 | ||
2. | Tekstilshchik (Ivanovo) | 2 | 1 | 0 | 0 | 3-0 | 4 | ||
3. | Salyut-Belgorod (Belgorod) | 2 | 0 | 0 | 1 | 1-4 | 1 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | FK Chertanovo (Moscow) | | FK Ufa (Ufa) | 0:4 (0:1) | |||||
Moscow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | FK Ufa (Ufa) | 2 | 2 | 0 | 0 | 5-0 | 6 | ||
2. | Leningradets (Leningrad Oblast) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0-1 | 2 | ||
3. | FK Chertanovo (Moscow) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0-4 | 1 |
Day 3 | |||||||||
16:00 | FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod) | | FK Khimki (Khimki) | 1:1 (0:0), pen. 9:10 | |||||
Nizhny Novgorod |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | FK Khimki (Khimki) | 2 | 1 | 0 | 0 | 2-1 | 5 | ||
2. | FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1-1 | 3 | ||
3. | Zenit (Irkutsk) | 2 | 0 | 0 | 1 | 0-1 | 1 |
Day 3 | |||||||||
18:30 | Shinnik (Yaroslavl) | | Akhmat (Groznyi) | 1:1 (0:0), pen. 3:4 | |||||
Yaroslavl |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Akhmat (Groznyi) | 2 | 1 | 0 | 0 | 4-1 | 5 | ||
2. | Znamya (Noginsk) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3-3 | 3 | ||
3. | Shinnik (Yaroslavl) | 2 | 0 | 0 | 1 | 1-4 | 1 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Krylia Sovetov (Samara) | | Rotor (Volgograd) | 3:0 (2:0) | |||||
Samara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Krylia Sovetov (Samara) | 2 | 2 | 0 | 0 | 7-1 | 6 | ||
2. | Dynamo (Stavropol) | 2 | 1 | 0 | 1 | 4-4 | 3 | ||
3. | Rotor (Volgograd) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-6 | 0 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | FK Orenburg (Orenburg) | | FK Sochi (Sochi) | 1:1 (1:1), pen. 2:4 | |||||
Orenburg |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | FK Sochi (Sochi) | 2 | 1 | 0 | 0 | 2-1 | 5 | ||
2. | FK Orenburg (Orenburg) | 2 | 1 | 0 | 0 | 4-1 | 4 | ||
3. | Zvezda (Perm) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-4 | 0 |
Day 3 | |||||||||
16:00 | Dynamo (Bryansk) | | FK Tambov (Tambov) | 0:2 (0:1)* | |||||
Bryansk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | FK Tambov (Tambov) | 2 | 2 | 0 | 0 | 4-1 | 6 | ||
2. | Mashuk-KMV (Pyatigorsk) | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-2 | 3 | ||
3. | Dynamo (Bryansk) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-3 | 0 |
Day 8 | |||||||||
14:30 | Polissya | | Kremin | 2:0 (1:0) | |||||
Bucha | |||||||||
15:00 | Obolon | | Ahrobiznes | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
15:00 | Krystal | | Hirnyk-Sport | 1:3 (1:1) | |||||
Kherson | |||||||||
15:00 | VPK-Ahro | | Chornomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Dnipro | |||||||||
15:00 | Prykarpattya | | Nyva Ternopil | 2:1 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
15:00 | MFK Mykolaiv | | Veres | 0:0 | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16:00 | Alians | | Volyn | 0:2 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
17:00 | Metalist 1925 | | Avanhard | 2:1 (0:0)* | |||||
Vysokyy |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Codru | | Dacia Buiucani | 0:1 (0:0) | |||||
Lozova | |||||||||
18:00 | Petrocub | | Speranţa | 2:0 (2:0) | |||||
Hînceşti |
Day 20 | |||||||||
19:00 | Nasaf | | AGMK | 2:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
Day 17 | |||||||||
17:00 | Paxtakor | | Soʼgʼdiyona | 2:0 (1:0) | |||||
Toshkent |
Day 6 | |||||||||
19:45 | Cardiff City | | AFC Bournemouth | 1:1 (0:1)* | |||||
Cardiff | |||||||||
19:45 | Watford | | Blackburn Rovers | 3:1 (2:1)* | |||||
Watford | |||||||||
19:45 | Queens Park Rangers | | Preston North End | 0:2 (0:1)* | |||||
London | |||||||||
19:45 | Sheffield Wednesday | | Brentford | 1:2 (1:2)* | |||||
Sheffield | |||||||||
19:45 | Stoke City | | Barnsley | 2:2 (1:2)* | |||||
Stoke-on-Trent |
Day 18 | |||||||||
21:30 | Vasco da Gama | | Corinthians | 1:2 (0:1)* | |||||
Rio de Janeiro |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:35 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Hebei China Fortune | 5:0 (2:0) | 3:1 (0:1) | 8:1 | |||
Suzhou |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:30 | Shenzhen | | Tianjin Teda | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Dalian |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |