17.10.2020 < | Football matches for 18.10.2020 | > 19.10.2020 |
Day 1 | |||||||||
21:00 | Raja | | Zamalek SC | 0:1 (0:1)* | |||||
Casablanca |
Day 11 | |||||||||
14:30 | Legion-Dynamo | | Druzhba | 4:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
15:30 | Kuban-Holding | | Mashuk-KMV | 1:0 (0:0) | |||||
Pavlovskaya | |||||||||
16:00 | Chernomorets | | Kuban | 1:2 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
16:00 | Spartak-Nalchik | | FK Makhachkala | 3:2 (0:2) | |||||
Nalchik |
Day 12 | |||||||||
13:00 | Zenit-2 | | Znamya Truda | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
13:00 | Luki-Energiya | | Leningradets | 1:3 (1:1)* | |||||
Velikiye Luki | |||||||||
14:30 | FK Tver | | Torpedo | 1:2 (1:0) | |||||
Tver | |||||||||
15:00 | Olimp-Dolgoprudny | | Rodina | 2:1 (0:1) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
15:00 | Zvezda Sankt-Petersburg | | FK Kolomna | 2:3 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Dynamo-2 | | FK Smolensk | 4:1 (2:1) | |||||
Khimki |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Khimik-Arsenal | | Saturn | 0:3 (0:2) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
14:00 | FK Kaluga | | Fakel-M | 4:1 (2:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
15:00 | Kvant | | FK Ryazan | 2:3 (1:2) | |||||
Obninsk | |||||||||
16:00 | Avangard | | Znamya | 1:1 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
18:00 | Sakhalin | | Metallurg Lipetsk | 0:2 (0:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk |
Day 12 | |||||||||
14:00 | Zenit-Izhevsk | | Ural-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
15:00 | FK Chelyabinsk | | KAMAZ | 0:3 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
16:00 | FK Orenburg-2 | | Krylia Sovetov-2 | 0:3 (0:3) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:00 | Volna | | Zvezda Perm | 1:2 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | Volga | | FK Tyumen | 0:1 (0:1) | |||||
Ulyanovsk |
Day 7 | |||||||||
14:00 | Karpaty Lviv | | Chaika | 1:1 (1:0) | |||||
Lviv |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Peremoha | | Real Pharma | 2:0 (0:0) | |||||
Dnipro | |||||||||
15:00 | Balkany | | Metalurh | 0:2 (0:1) | |||||
Zorya |
Day 26 | |||||||||
13:45 | FK Smalyavichy | | Tarpeda-BelAZ | 1:4 (1:1) | |||||
Smalyavichy | |||||||||
15:45 | Isloch | | BATE | 2:2 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Shakhtsyor | | Dynamo Minsk | 0:1 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
20:00 | Dynamo Brest | | Rukh | 5:2 (1:2) | |||||
Brest |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Dacia Buiucani | | Petrocub | 0:0 | |||||
Chişinău |
Day 19 | |||||||||
16:30 | FK Andijon | | Soʼgʼdiyona | 1:1 (1:0) | |||||
Andijon | |||||||||
17:00 | Buxoro | | Nasaf | 0:0 | |||||
Buxoro | |||||||||
18:30 | Paxtakor | | Qizilqum | 3:1 (1:1) | |||||
Toshkent |
Day 5 | |||||||||
12:00 | Sheffield United | | Fulham | 1:1 (0:0)* | |||||
Sheffield | |||||||||
14:00 | Crystal Palace | | Brighton & Hove Albion | 1:1 (1:0)* | |||||
London | |||||||||
16:30 | Tottenham Hotspur | | West Ham United | 3:3 (3:0)* | |||||
London | |||||||||
19:15 | Leicester City | | Aston Villa | 0:1 (0:0)* | |||||
Leicester |
Day 5 | |||||||||
12:00 | Preston North End | | Cardiff City | 0:1 (0:0)* | |||||
Preston |
Day 9 | |||||||||
13:30 | Zulte Waregem | | Antwerp | 1:3 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
16:00 | Mouscron-Péruwelz | | Eupen | 0:2 (0:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
18:15 | Genk | | Charleroi | 2:1 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
20:30 | Anderlecht | | Oud-Heverlee | 2:2 (2:0) | |||||
Bruxelles |
Day 9 | |||||||||
15:15 | Botev Vratsa | | CSKA 1948 | 0:0 | |||||
Vratsa | |||||||||
17:45 | Cherno More | | PFC Montana | 3:0 (2:0) | |||||
Varna | |||||||||
20:15 | Slavia | | Levski | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 7 | |||||||||
14:30 | Paks | | Zalaegerszegi TE | 3:1 (1:1) | |||||
Paks | |||||||||
17:00 | Honvéd | | MOL Fehérvár | 2:2 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 4 | |||||||||
15:30 | Köln | | Eintracht | 1:1 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
18:00 | Schalke 04 | | Union | 1:1 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 13 | |||||||||
15:30 | Saburtalo | | Dinamo Batumi | 0:1 (0:0) | |||||
Tbilisi |
Day 6 | |||||||||
12:00 | Eibar | | Atlético Osasuna | 0:0* | |||||
Éibar | |||||||||
14:00 | Athletic | | Levante | 2:0 (0:0)* | |||||
Bilbao | |||||||||
16:00 | Villarreal | | Valencia | 2:1 (1:1)* | |||||
Villarreal | |||||||||
18:30 | Alavés | | Elche | 0:2 (0:1)* | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
18:30 | Huesca | | Real Valladolid | 2:2 (0:1)* | |||||
Huesca | |||||||||
21:00 | Real Betis | | Real Sociedad | 0:3 (0:1)* | |||||
Sevilla |
Day 21 | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Sarpsborg 08 | 2:0 (1:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Kristiansund | | Rosenborg | 0:0 | |||||
Kristiansund | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Ålesund | 4:0 (1:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Start | 1:1 (0:1) | |||||
Drammen | |||||||||
20:30 | Sandefjord | | Vålerenga | 0:3 (0:1) | |||||
Sandefjord |
Day 7 | |||||||||
12:30 | Wisła Płock | | Śląsk | 1:0 (0:0)* | |||||
Płock | |||||||||
15:00 | Stal | | Wisła Kraków | 0:6 (0:3)* | |||||
Mielec | |||||||||
17:30 | Legia | | Zagłębie | 2:1 (1:1)* | |||||
Warszawa |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Belenenses | | Moreirense | 0:0* | |||||
Lisboa | |||||||||
15:00 | Paços de Ferreira | | Santa Clara | 2:1 (1:0)* | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
17:30 | Farense | | Famalicão | 3:3 (2:0)* | |||||
Faro | |||||||||
20:00 | Rio Ave | | Benfica | 0:3 (0:2)* | |||||
Vila do Conde |
Day 11 | |||||||||
17:00 | Partizan | | Crvena Zvezda | 1:1 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 7 | |||||||||
13:00 | Strasbourg | | Lyon | 2:3 (1:3) | |||||
Strasbourg | |||||||||
15:00 | Angers | | Metz | 1:1 (1:1) | |||||
Angers | |||||||||
15:00 | Monaco | | Montpellier | 1:1 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
15:00 | Nantes | | Brest | 3:1 (2:0) | |||||
Nantes | |||||||||
17:00 | Saint-Étienne | | Nice | 1:3 (0:2) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
21:00 | Lille | | Lens | 4:0 (1:0) | |||||
Lille |
Day 24 | |||||||||
14:30 | Hammarby | | Mjällby | 4:2 (3:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
14:30 | Elfsborg | | Kalmar | 3:1 (2:0) | |||||
Borås | |||||||||
14:30 | Sirius | | Östersunds | 2:3 (0:1) | |||||
Uppsala | |||||||||
17:30 | AIK | | Göteborg | 2:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
17:30 | Varbergs | | Norrköping | 1:3 (1:2) | |||||
Varberg |
Day 24 | |||||||||
13:00 | Tammeka | | Kuressaare | 4:2 (1:2) | |||||
Tartu | |||||||||
15:00 | Legion | | Paide | 0:2 (0:0) | |||||
Tallinn |
Day 17 | |||||||||
16:00 | Corinthians | | Flamengo | 1:5 (0:1)* | |||||
São Paulo | |||||||||
18:15 | Internacional | | Vasco da Gama | 2:0 (2:0)* | |||||
Porto Alegre | |||||||||
20:30 | Bragantino | | Sport | 2:0 (0:0)* | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
20:30 | Fortaleza | | Palmeiras | 2:0 (2:0)* | |||||
Fortaleza |
18:00 | Columbus Crew | | New York City | 3:1 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:00 | New York Red Bulls | | Orlando City | 1:1 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
19:30 | Cincinnati | | DC United | 1:2 (0:1) | |||||
Cincinnati | |||||||||
19:30 | Toronto | | Atlanta United | 1:0 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
20:00 | Minnesota United | | Houston Dynamo | 2:2 (2:0) | |||||
Saint Paul | |||||||||
22:00 | Portland Timbers | | Los Angeles | 1:1 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
22:30 | Los Angeles Galaxy | | Vancouver Whitecaps | 1:0 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
22:30 | San Jose Earthquakes | | Seattle Sounders | 0:0 | |||||
Santa Clara |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 21 | 12 | 3 | 6 | 38-25 | 39 | ||
2. | Seattle Sounders | 22 | 11 | 6 | 5 | 44-23 | 39 | ||
3. | Portland Timbers | 23 | 11 | 6 | 6 | 46-35 | 39 | ||
4. | Minnesota United | 21 | 9 | 7 | 5 | 36-26 | 34 | ||
5. | Dallas | 22 | 9 | 7 | 6 | 28-24 | 34 | ||
6. | Los Angeles | 22 | 9 | 5 | 8 | 47-39 | 32 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 23 | 8 | 6 | 9 | 35-51 | 30 | ||
8. | Colorado Rapids | 18 | 8 | 4 | 6 | 32-28 | 28 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 23 | 9 | 0 | 14 | 27-44 | 27 | ||
10. | Los Angeles Galaxy | 22 | 6 | 4 | 12 | 27-46 | 22 |
Day 1 | |||||||||
19:35 | Shanghai Greenland Shenhua | | Shanghai SIPG | 0:0 | |||||
Suzhou |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Henan Jianye | | Wuhan Zall | 1:0 (1:0) | |||||
Dalian Dalian Pro Youth Training Base |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |