09.10.2020 < | Football matches for 10.10.2020 | > 11.10.2020 |
Day 3 | |||||||||
20:45 | Spain | | Switzerland | 1:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
21:45 | Ukraine | | Germany | 1:2 (0:1) | |||||
Kiev |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Luxembourg | | Cyprus | 2:0 (2:0) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
15:00 | Montenegro | | Azerbaijan | 2:0 (1:0) | |||||
Podgorica |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Faroe Islands | | Latvia | 1:1 (1:1) | |||||
Tórshavn | |||||||||
20:45 | Andorra | | Malta | 0:0 | |||||
Andorra la Vella |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Liechtenstein | | Gibraltar | 0:1 (0:1) | |||||
Vaduz |
16:00 | Cameroon | | South Sudan | 0:0 | |||||
Yaoundé | |||||||||
17:00 | Honduras | | Nicaragua | 1:1 (0:1) | |||||
Comayagua | |||||||||
17:00 | Cape Verde | | Guinea | 1:2 (1:0) | |||||
Portugal, Albufeira | |||||||||
19:00 | Niger | | Chad | 2:0 (0:0) | |||||
Niamey | |||||||||
20:00 | Costa Rica | | Panama | 0:1 (0:0) | |||||
San José |
Day 10 | |||||||||
16:00 | FK Ryazan | | Khimik-Arsenal | 3:1 (2:0) | |||||
Ryazan |
Day 6 | |||||||||
14:30 | Chaika | | Nyva Vinnytsya | 3:1 (1:0) | |||||
Makariv | |||||||||
15:00 | Podillya | | FK Uzhhorod | 2:1 (1:1) | |||||
Khmelnytsky |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Cherkashchyna | | MFK Mykolaiv-2 | 2:0 (0:0) | |||||
Bilozirya Zorya Stadium | |||||||||
15:00 | Dnipro | | Peremoha | 1:1 (0:1) | |||||
Cherkasy | |||||||||
15:30 | Real Pharma | | FK Nikopol | 1:3 (0:2) | |||||
Odesa | |||||||||
16:00 | Metalurh | | Enerhiya | 4:0 (2:0) | |||||
Zaporizhia |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Cowdenbeath | | Hearts | 0:1 (0:0) | |||||
Cowdenbeath | |||||||||
15:00 | Raith Rovers | | East Fife | 2:1 (1:1) | |||||
Kirkcaldy |
Day 2 | |||||||||
12:30 | Cove Rangers | | Hibernian | 1:2 (1:0) | |||||
Cove | |||||||||
15:00 | Brora Rangers | | Dundee | 0:2 (0:2) | |||||
Brora |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Peterhead | 0:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Brechin City | 7:0 (2:0) | |||||
Perth |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Arbroath | | Montrose | 3:1 (2:1) | |||||
Arbroath | |||||||||
15:00 | Elgin City | | Stirling Albion | 2:0 (0:0) | |||||
Elgin |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Annan Athletic | | Stranraer | 1:1 (0:1), pen. 4:5 | |||||
Annan | |||||||||
15:00 | Hamilton Academical | | Ayr United | 2:1 (2:0) | |||||
Hamilton |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Queen's Park | 2:0 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Queen of the South | | St. Mirren | 2:2 (2:0), pen. 2:4 | |||||
Dumfries |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | St. Mirren | 4 | 2 | 0 | 0 | 8-4 | 10 | ||
2. | Queen of the South | 4 | 1 | 0 | 0 | 7-5 | 7 | ||
3. | Partick Thistle | 4 | 1 | 0 | 1 | 3-4 | 7 | ||
4. | Greenock Morton | 4 | 1 | 0 | 0 | 4-3 | 6 | ||
5. | Queen's Park | 4 | 0 | 0 | 4 | 1-7 | 0 |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Edinburgh City | | Stenhousemuir | 2:2 (1:1), pen. 2:4 | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Livingston | | Alloa Athletic | 2:1 (0:1) | |||||
Livingston |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Livingston | 4 | 4 | 0 | 0 | 15-3 | 12 | ||
2. | Alloa Athletic | 4 | 3 | 0 | 1 | 9-5 | 9 | ||
3. | Edinburgh City | 4 | 1 | 0 | 2 | 5-9 | 4 | ||
4. | Airdrieonians | 4 | 1 | 0 | 3 | 3-7 | 3 | ||
5. | Stenhousemuir | 4 | 0 | 0 | 3 | 4-12 | 2 |
Day 15 | |||||||||
17:00 | Vasco da Gama | | Flamengo | 1:2 (1:0)* | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
19:00 | Palmeiras | | São Paulo | 0:2 (0:0)* | |||||
São Paulo | |||||||||
19:00 | Coritiba | | Fortaleza | 0:0* | |||||
Curitiba | |||||||||
21:00 | Atlético Mineiro | | Goiás | 3:0 (2:0)* | |||||
Belo Horizonte |
17:00 | Inter Miami | | Houston Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
18:00 | Atlanta United | | New York Red Bulls | 0:1 (0:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
22:00 | Vancouver Whitecaps | | Real Salt Lake | 2:1 (0:1) | |||||
Vancouver |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 21 | 12 | 3 | 6 | 38-25 | 39 | ||
2. | Seattle Sounders | 22 | 11 | 6 | 5 | 44-23 | 39 | ||
3. | Portland Timbers | 23 | 11 | 6 | 6 | 46-35 | 39 | ||
4. | Minnesota United | 21 | 9 | 7 | 5 | 36-26 | 34 | ||
5. | Dallas | 22 | 9 | 7 | 6 | 28-24 | 34 | ||
6. | Los Angeles | 22 | 9 | 5 | 8 | 47-39 | 32 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 23 | 8 | 6 | 9 | 35-51 | 30 | ||
8. | Colorado Rapids | 18 | 8 | 4 | 6 | 32-28 | 28 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 23 | 9 | 0 | 14 | 27-44 | 27 | ||
10. | Los Angeles Galaxy | 22 | 6 | 4 | 12 | 27-46 | 22 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |