06.08.1999 < | Football matches for 7.08.1999 | > 08.08.1999 |
Day 3 | |||||||||
Iraq | | Kyrgyzstan | 5:1 (0:0) | ||||||
Dushanbe | |||||||||
Tajikistan | | Oman | 2:1 (2:1) | ||||||
Dushanbe |
Zambia | | Mozambique | 1:1 (0:1), pen. 4:3 | ||||||
Lusaka |
Day 18 | |||||||||
18:00 | Gazovik | | Uralets | 1:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
18:00 | Zenit Chelyabinsk | | Energiya Chaikovskiy | 2:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | KAMAZ-Chally | | Neftekhimik | 0:2 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:00 | Metallurg-Metiznik | | UralAZ | 4:2 (2:2) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
18:00 | Uralmash | | Dynamo Izhevsk | 1:0 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
18:00 | FK Kurgan | | Sodovik | 1:2 (0:1) | |||||
Kurgan | |||||||||
19:00 | Nosta | | Dynamo Perm | 4:1 (2:1) | |||||
Novotroitsk |
Day 18 | |||||||||
Amur-Energiya | | SKA Khabarovsk | 0:1 (0:0) | ||||||
Blagoveshchensk | |||||||||
Dynamo Omsk | | Samotlor-XXI | 1:1 (0:0) | ||||||
Omsk | |||||||||
Zarya | | Kuzbass | 0:0 | ||||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
Zvezda | | Metallurg Novokuznetsk | 2:2 (1:1) | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Luch | | Sibiryak | 1:0 (0:0) | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Okean | | Reformatsiya | 2:1 (2:0) | ||||||
Nakhodka | |||||||||
Selenga | | Dynamo Barnaul | 0:1 (0:0) | ||||||
Ulan-Ude | |||||||||
18:30 | Chkalovets | | Irtysh Omsk | 3:2 (1:0) | |||||
Novosibirsk |
Day 6 | |||||||||
Dynamo | | Chornomorets | 4:1 (3:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Zirka | | Metalist | 2:2 (1:1) | ||||||
Kirovograd | |||||||||
Vorskla | | Prykarpattya | 2:0 (1:0) | ||||||
Poltava | |||||||||
Metalurh Donetsk | | Karpaty | 2:1 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Kryvbas | | Metalurh Mariupol | 2:1 (1:1) | ||||||
Kryvyi Rih | |||||||||
Dnipro | | Nyva | 1:1 (0:0) | ||||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
Tavriya | | CSKA | 1:2 (1:1) | ||||||
Simferopol |
Day 18 | |||||||||
18:00 | Lokomotiv-96 | | Tarpeda-Kadzina | 4:1 (1:0) | |||||
Orsha | |||||||||
18:00 | FK Lida | | Dynamo Brest | 0:3 (0:0) | |||||
Lida | |||||||||
18:00 | FK Maladzyechna | | Shakhtsyor | 0:1 (0:0) | |||||
Maladzyechna |
Day 3 | |||||||||
Olimpia | | Energhetic | 2:0 (2:0) | ||||||
Agro | | Tiligul | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 17 | |||||||||
Buxoro | | Xorazm | 3:1 (2:0) | ||||||
Soʼgʼdiyona | | Nasaf | 1:0 (1:0) | ||||||
Metallurg | | Zarafshon | 0:0 | ||||||
Paxtakor | | FK Andijon | 3:3 (1:2) | ||||||
Neftchi | | Surkhan | 4:2 (2:2) | ||||||
Novbahor | | Dustlik | 1:0 (0:0) | ||||||
Temiryoʼlchi | | Traktor | 3:2 (1:2) | ||||||
FK Yangiyer | | Samarqand | 3:1 (2:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
17:00 | Bregenz | | LASK | 2:1 (1:0) | |||||
Bregenz | |||||||||
17:30 | Sturm | | Austria Wien | 2:2 (2:0) | |||||
Graz | |||||||||
19:30 | Rapid | | Austria Lustenau | 2:0 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
19:30 | Ried | | Wüstenrot | 3:0 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis Stadion der Stadt Ried |
Day 1 | |||||||||
19:45 | Middlesbrough | | Bradford City | 0:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
19:45 | Newcastle United | | Aston Villa | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
19:45 | Sheffield Wednesday | | Liverpool | 1:2 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
19:45 | Watford | | Wimbledon | 2:3 (1:2) | |||||
Watford | |||||||||
19:45 | West Ham United | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Arsenal | | Leicester City | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Chelsea | | Sunderland | 4:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Coventry City | | Southampton | 0:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
19:45 | Leeds United | | Derby County | 0:0 | |||||
Leeds |
Day 1 | |||||||||
Birmingham City | | Fulham | 2:2 (0:1) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Blackburn Rovers | | Port Vale | 0:0 | ||||||
Blackburn | |||||||||
Charlton Athletic | | Barnsley | 3:1 (2:1) | ||||||
London | |||||||||
Crystal Palace | | Crewe Alexandra | 1:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Grimsby Town | | Stockport County | 0:1 (0:0) | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Ipswich Town | | Nottingham Forest | 3:1 (2:0) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Portsmouth | | Sheffield United | 2:0 (1:0) | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Queens Park Rangers | | Huddersfield Town | 3:1 (2:0) | ||||||
London | |||||||||
Tranmere Rovers | | Bolton Wanderers | 0:0 | ||||||
Birkenhead | |||||||||
Walsall | | Swindon Town | 0:0 | ||||||
Walsall | |||||||||
West Bromwich Albion | | Norwich City | 1:1 | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Charlton Athletic | 46 | 27 | 10 | 9 | 79-45 | 91 | ||
2. | Manchester City | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-40 | 89 | ||
3. | Ipswich Town | 46 | 25 | 12 | 9 | 71-42 | 87 | ||
4. | Barnsley | 46 | 24 | 10 | 12 | 88-67 | 82 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 22 | 11 | 13 | 65-44 | 77 | ||
6. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 69-50 | 76 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 11 | 14 | 64-48 | 74 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 21 | 11 | 14 | 62-49 | 74 | ||
9. | Fulham | 46 | 17 | 16 | 13 | 49-41 | 67 | ||
10. | Queens Park Rangers | 46 | 16 | 18 | 12 | 62-53 | 66 |
Day 4 | |||||||||
16:30 | Ruch Chorzów | | Dyskobolia | 4:1 | |||||
Chorzów | |||||||||
16:30 | Zagłębie | | Odra | 1:0 | |||||
Lubin | |||||||||
17:00 | Górnik | | Petro | 4:1 | |||||
Zabrze | |||||||||
17:30 | Polonia | | Pogoń | 4:0 | |||||
Warszawa | |||||||||
18:00 | Lech | | Stomil | 1:2 | |||||
Poznań |
Day 2 | |||||||||
20:00 | Rennes | | Paris Saint-Germain | 1:3 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
20:00 | Metz | | Auxerre | 3:0 (2:0) | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Montpellier | | Bordeaux | 2:2 (2:1) | |||||
Montpellier |
Day 16 | |||||||||
AIK | | Trelleborg | 3:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Västra Frölunda | | Helsingborgs | 0:0 | ||||||
Göteborg |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Aberdeen | 2:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Dundee United | 2:2 (2:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Hearts | | Rangers | 0:4 (0:2) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Celtic | | St. Johnstone | 3:0 (2:0) | |||||
Glasgow |
Day 1 | |||||||||
River Plate | | Instituto | 4:1 | ||||||
Newell's Old Boys | | San Lorenzo de Almagro | 1:2 | ||||||
Vélez Sársfield | | Colón | 0:0 | ||||||
Boca Juniors | | Independiente | 3:0 | ||||||
Argentinos Juniors | | Estudiantes | 3:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Rosario Central | 1:2 | ||||||
Lanús | | Belgrano | 0:0 | ||||||
Unión | | Ferro Carril Oeste | 3:0 | ||||||
Talleres | | Racing Club | 1:1 | ||||||
Chacarita Juniors | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Coritiba | | Botafogo-SP | 1:1 (0:1) | ||||||
Curitiba | |||||||||
Santos | | Vitória | 0:0 | ||||||
Santos | |||||||||
Ponte Preta | | Botafogo | 1:1 (1:0) | ||||||
Campinas |
Miami Fusion | | MetroStars | 2:0 (0:0) | ||||||
Fort Lauderdale | |||||||||
San Jos? Clash | | Los Angeles Galaxy | 1:4 (0:1) | ||||||
San Jos? |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 6 | 71-46 | 57 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 13 | 0 | 9 | 54-43 | 45 | ||
3. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 9 | 0 | 11 | 56-57 | 32 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 8 | 0 | 15 | 47-63 | 29 | ||
5. | New England Revolution | 32 | 7 | 0 | 13 | 43-60 | 26 | ||
6. | MetroStars | 32 | 4 | 0 | 20 | 35-69 | 15 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 17 | 0 | 8 | 52-33 | 54 | ||
2. | Dallas Burn | 32 | 16 | 0 | 7 | 57-41 | 51 | ||
3. | Chicago Fire | 32 | 15 | 0 | 9 | 54-41 | 48 | ||
4. | Colorado Rapids | 32 | 14 | 0 | 9 | 44-42 | 48 | ||
5. | San Jos? Clash | 32 | 9 | 0 | 10 | 58-52 | 37 | ||
6. | Kansas City Wizards | 32 | 6 | 0 | 18 | 35-59 | 20 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |