21.08.1999 < | Football matches for 22.08.1999 | > 23.08.1999 |
Day 1 | |||||||||
Raja | | Hearts of Oak | 1:0 | ||||||
Casablanca |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Hồ Chí Minh | | New Radiant | 1:0 | 3:1 | 4:1 | ||||
Day 26 | |||||||||
Dynamo Vologda | | Dynamo-2 | 2:0 (0:0) | ||||||
Vologda | |||||||||
Dynamo Sankt-Petersburg | | Saturn-2 | 2:1 (2:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Zenit-2 | | Torpedo-2 | 4:2 (2:2) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Lokomotiv-2 | | Spartak Kostroma | 1:1 (1:0) | ||||||
Balashikha | |||||||||
Spartak-2 | | Oazis | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
CSKA-2 | | Energiya Velikie Luki | 0:0 | ||||||
Moscow |
Day 26 | |||||||||
Arsenal-2 | | Spartak-Chukotka | 0:2 (0:0) | ||||||
Tula | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | Titan | 0:0 | ||||||
Kaluga |
Day 26 | |||||||||
Beshtau | | Torpedo Taganrog | 2:1 (2:0) | ||||||
Lermontov | |||||||||
Venets | | Druzhba | 0:2 (0:0) | ||||||
Gulkevichi | |||||||||
Iriston | | Nart | 3:0 (0:0) | ||||||
Vladikavkaz Yunost Stadium | |||||||||
Kavkazkabel | | Avtodor | 1:0 (1:0) | ||||||
Prokhladny | |||||||||
Rostselmash-2 | | Zhemchuzhina-2 | 1:1 (1:1) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Slavyansk | | SKA Rostov-on-Don | 1:1 (0:0) | ||||||
Slavyansk-na-Kubani Municipal Stadium | |||||||||
Torpedo Georgievsk | | FK Mozdok | 4:2 (2:0) | ||||||
Georgiyevsk | |||||||||
Shakhtyor | | Vityaz | 0:6 (0:4) | ||||||
Shakhty |
Day 4 | |||||||||
Dynamo | | Halychyna | 3:1 | ||||||
Enerhetyk | | Naftovyk | 1:0 | ||||||
FK Kalush | | Karpaty-2 | 2:1 | ||||||
Veres | | Systema-Boreks | 1:0 | ||||||
Prykarpattya-2 | | Papirnyk | 1:0 | ||||||
Nyva | | Dynamo-3 | 2:0 | ||||||
Bukovyna | | Tsementnyk-Khorda | 3:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Metalurh-2 | | Obolon PPO-2 | 2:1 | ||||||
Tytan | | Chornomorets | 1:0 | ||||||
Torpedo | | Viktor | 0:0 | ||||||
Zirka-2 | | Olimpiya FK AES | 1:4 | ||||||
Rihonda | | Portovyk | 0:2 | ||||||
Krystal | | Hirnyk-Sport | 5:2 | ||||||
Borisfen | | Kryvbas-2 | 4:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Arsenal | | Dnipro-2 | 2:0 | ||||||
Avanhard | | ADOMS | 0:2 | ||||||
FK Myrhorod | | Metalist-2 | 1:0 | ||||||
Shakhtar | | Vorskla-2 | 1:1 | ||||||
Mashynobudivnyk | | Electron | 0:0 | ||||||
Kremin | | Oskil | 1:1 | ||||||
Desna | | Zorya | 0:3 | ||||||
Day 20 | |||||||||
18:00 | FK Lida | | Slavia | 0:7 (0:4) | |||||
Lida | |||||||||
19:00 | Dynamo Minsk | | Tarpeda-MAZ | 5:0 (2:0) | |||||
Minsk |
Day 5 | |||||||||
Agro | | Energhetic | 3:1 (1:0) | ||||||
Nistru-Unisport | | Olimpia | 2:2 (0:2) | ||||||
Moldova-Gaz | | Tiligul | 0:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
19:45 | Arsenal | | Manchester United | 1:2 (1:0) | |||||
London |
Day 3 | |||||||||
Lommel | | Eendracht Aalst | 3:3 | ||||||
Brugge | | Germinal Beerschot | 2:0 | ||||||
Lierse | | Anderlecht | 0:3 | ||||||
Day 2 | |||||||||
17:30 | Hansa | | Kaiserslautern | 4:2 (4:2) | |||||
Rostock | |||||||||
17:30 | Bayer 04 | | Bayern | 2:0 (0:0) | |||||
Leverkusen |
Day 1 | |||||||||
Atlético Madrid | | Rayo Vallecano | 0:2 (0:1) | ||||||
Numancia | | Real Valladolid | 1:0 (1:0) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Alavés | 4:1 (3:1) | ||||||
Barcelona | | Real Zaragoza | 2:0 (0:0) | ||||||
Sevilla | | Real Sociedad | 2:2 (2:1) | ||||||
Málaga | | Español | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Oviedo | | Celta de Vigo | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
14:00 | Ekranas | | Inkaras | 0:0 | |||||
Panevėžys | |||||||||
17:30 | Žalgiris Vilnius | | Nevėžis | 0:0 | |||||
Vilnius |
Day 20 | |||||||||
Strømsgodset | | Rosenborg | 1:3 | ||||||
Tromsø | | Moss | 1:1 | ||||||
Molde | | Brann | 1:3 | ||||||
Vålerenga | | Viking | 4:2 | ||||||
Kongsvinger | | Odd | 1:0 | ||||||
Lillestrøm | | Skeid | 2:1 | ||||||
Bodø/Glimt | | Stabæk | 4:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
16:00 | Ruch Chorzów | | Stomil | 3:0 | |||||
Chorzów | |||||||||
17:00 | Wisła | | Pogoń | 1:1 | |||||
Kraków |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Estrela | | Belenenses | 0:3 (0:0) | |||||
Amadora | |||||||||
16:00 | Gil Vicente | | Campomaiorense | 3:0 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
16:00 | Salgueiros | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
17:00 | Alverca | | Braga | 3:2 (2:0) | |||||
Alverca do Ribatejo | |||||||||
18:00 | Farense | | União de Leiria | 2:1 (1:1) | |||||
Faro | |||||||||
20:00 | Rio Ave | | Benfica | 1:1 (1:1) | |||||
Vila do Conde |
Day 6 | |||||||||
Coritiba | | Portuguesa | 0:0 | ||||||
Curitiba | |||||||||
Palmeiras | | Gama | 0:2 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Vasco da Gama | | Vitória | 3:1 (1:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
São Paulo | | Botafogo-SP | 1:0 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Santos | | Guarani | 1:2 (0:1) | ||||||
Santos | |||||||||
Cruzeiro | | Atlético-PR | 3:1 (2:1) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Ponte Preta | | Paraná | 1:0 (0:0) | ||||||
Campinas | |||||||||
Internacional | | Atlético-MG | 1:0 (1:0) | ||||||
Porto Alegre |
Columbus Crew | | Tampa Bay Mutiny | 1:2 (1:0), pen. 0:3 | ||||||
Columbus | |||||||||
Dallas Burn | | Chicago Fire | 4:3 (2:0), pen. 4:3 | ||||||
Dallas |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 6 | 71-46 | 57 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 13 | 0 | 9 | 54-43 | 45 | ||
3. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 9 | 0 | 11 | 56-57 | 32 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 8 | 0 | 15 | 47-63 | 29 | ||
5. | New England Revolution | 32 | 7 | 0 | 13 | 43-60 | 26 | ||
6. | MetroStars | 32 | 4 | 0 | 20 | 35-69 | 15 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 17 | 0 | 8 | 52-33 | 54 | ||
2. | Dallas Burn | 32 | 16 | 0 | 7 | 57-41 | 51 | ||
3. | Chicago Fire | 32 | 15 | 0 | 9 | 54-41 | 48 | ||
4. | Colorado Rapids | 32 | 14 | 0 | 9 | 44-42 | 48 | ||
5. | San Jos? Clash | 32 | 9 | 0 | 10 | 58-52 | 37 | ||
6. | Kansas City Wizards | 32 | 6 | 0 | 18 | 35-59 | 20 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |