Russia 1999, Second division

Play-off

West

Centre

South

Volga

Urals

East

/ Crosstable
TotalHomeAway
ClubGWDLF-APWDLF-APWDLF-AP
1.Nosta30217284 - 1870PO122147 - 63895137 - 1232
2.Neftekhimik30199255 - 1966114031 - 73785224 - 1229
3.Zenit30169546 - 2857105028 - 63564518 - 2222
4.Sodovik301410645 - 2552112233 - 133538412 - 1217
5.UralAZ30156950 - 3751103226 - 93353724 - 2818
6.Metallurg-Metiznik30148844 - 375095128 - 173253716 - 2018
7.Uralmash30147949 - 3049112233 - 93535716 - 2114
8.Uralets30139836 - 244895124 - 63244712 - 1816
9.Dinamo Prm301421456 - 5244121236 - 1637211220 - 367
10.KAMAZ-Chally301171241 - 464085227 - 1529321014 - 3111
11.Gazovik301061434 - 373693322 - 1230131112 - 256
12.Dynamo Izh30851736 - 522964522 - 2122211214 - 317
13.Energiya30751828 - 532644714 - 1816311114 - 3510
14.Irtysh30661819 - 4524x42915 - 20142494 - 2510
15.FK Kurgan30342319 - 7813321014 - 371102135 - 412
16.Neftyanik30342313 - 7413x33910 - 331201143 - 411

Points system: 3 for win, 1 for draw, 0 for loss

Day 32
Статистика личных встреч Nosta Neftyanik3:0
 
Day 31
Day 30
Статистика личных встреч  06.10.1999Metallurg-Metiznik Nosta1:1 (1:1)
 Magnitogorsk
Day 29
Статистика личных встреч  03.10.1999UralAZ Nosta0:3 (0:1)
 Miass
Day 28
Статистика личных встреч  26.09.1999Nosta FK Kurgan6:0 (3:0)
 Novotroitsk
Day 27
Статистика личных встреч  23.09.1999Nosta Irtysh5:0 (3:0)
 Novotroitsk
Day 25
Статистика личных встреч  13.09.1999Gazovik Nosta2:3 (1:1)
 Orenburg
Day 24
Статистика личных встреч  06.09.1999Uralmash Nosta0:1 (0:1)
 Yekaterinburg
Day 23
Статистика личных встреч  03.09.1999Zenit Nosta1:1 (1:0)
 Chelyabinsk
Day 22
Статистика личных встреч  27.08.1999Nosta KAMAZ-Chally0:1 (0:1)
 Novotroitsk
Day 21
Статистика личных встреч  24.08.1999Nosta Neftekhimik3:1 (1:0)
 Novotroitsk
Day 20
Статистика личных встреч  17.08.1999Energiya Nosta0:3 (0:0)
 Chaykovsky
Day 19
Статистика личных встреч  14.08.1999Dynamo Izh Nosta2:5 (1:2)
 Izhevsk
Day 18
Статистика личных встреч  07.08.1999Nosta Dinamo Prm4:1 (2:1)
 Novotroitsk
Day 17
Статистика личных встреч  04.08.1999Nosta Uralets4:0 (4:0)
 Novotroitsk
Day 16
Статистика личных встреч  16.07.1999Neftyanik Nosta1:1 (0:1)
 Pokhvistnevo
Neftyanik Stadium
Day 15
Статистика личных встреч  13.07.1999Sodovik Nosta0:1 (0:0)
 Sterlitamak
Day 14
Day 13
Day 12
Day 11
Статистика личных встреч  23.06.1999Irtysh Nosta1:5 (0:3)
 Tobolsk
Day 9
Статистика личных встреч  13.06.1999Nosta Gazovik5:1 (3:0)
 Novotroitsk
Day 8
Статистика личных встреч  06.06.1999Nosta Uralmash2:0 (0:0)
 Novotroitsk
Day 7
Статистика личных встреч  03.06.1999Nosta Zenit7:1 (1:1)
 Novotroitsk
Day 6
Статистика личных встреч  27.05.1999KAMAZ-Chally Nosta0:1 (0:1)
 Naberezhnye Chelny
Day 5
Day 4
Статистика личных встреч  17.05.1999Nosta Energiya2:0 (1:0)
 Novotroitsk
Day 3
Статистика личных встреч  14.05.1999Nosta Dynamo Izh3:0 (0:0)
 Novotroitsk
Day 2
Day 1
Статистика личных встреч  02.05.1999Uralets Nosta1:1 (0:1)
 Nizhny Tagil
Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 970
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

In the football world

Tomorrow, October 22

 

LuchFK Homel

19:00

 

ArsenalLeicester City

20:00

 

VitoshaBeroe

20:00

 

Real SociedadGirona

21:00

 

SampdoriaSassuolo

20:30

 

CracoviaGórnik

18:00

 

SpartaMladá Boleslav

18:00

 

BrommapojkarnaGöteborg

19:00

 

InternacionalSantos

20:00

Local time

Yesterday, October 20

 

FK OrenburgYenisey

0:0

UralKrylia Sovetov

1:1

FK UfaRubin

0:0

 

Spartak-2FK Chertanovo

0:2

ShinnikLuch

0:0

AvangardTom

0:0

FakelFK Tambov

0:0

FK KhimkiFK Tyumen

2:1

Rotor-VolgogradMordovia

1:1

BaltikaFK Krasnodar-2

1:4

FK Nizhniy NovgorodFK Armavir

1:0

FK SochiSibir

4:1

Zenit-2SKA-Khabarovsk

0:1

 

Znamya TrudaVeles

0:1

Pskov-747Lokomotiv-Kazanka

1:2

FK KolomnaTorpedo

2:1

LeningradetsDnepr

4:1

 

FK KalugaMetallurg

2:0

KvantDynamo

0:1

FK RyazanZorkiy

2:1

Salyut-BelgorodSaturn

1:0

SokolRotor-2

4:0

FK StroginoTorpedo

0:1

 

FK MariupolZorya

3:2

VorsklaDynamo

0:1

 

InguletsKobra

*

AvanhardBalkany

1:2

KolosDnipro-1

1:1

RukhVolyn

1:3

Hirnyk-SportAhrobiznes

1:1

ZirkaMetalist 1925

0:3

 

Cherkashchyna-AkademiyaFK Mynai

3:0

VeresFK Kalush

1:1

PodillyaNyva V

2:0

 

Real PharmaKrystal

1:2

HirnykEnerhiya

2:2

FK NikopolKremin

1:4

 

QəbələNeftçi

3:1

QarabağSəbail

1:0

 

ArtsakhLori

2:3

ShirakArarat

1:0

 

FK MinskDynamo Mn

3:3

BATEFK Haradzeya

3:2

ShakhtsyorNeman

1:0

 

AstanaOrdabasy

1:1

 

Dinamo-AutoSperanţa

0:1

ZimbruZarya

3:1

 

NavbahorBuxoro

1:0

MetallurgBunyodkor

1:0

PaxtakorLokomotiv

1:3

 

Red BullWacker

1:1

LASKAltach

1:1

HartbergRapid

3:0

 

ChelseaManchester United

2:2

AFC BournemouthSouthampton

0:0

Cardiff CityFulham

4:2

Manchester CityBurnley

5:0

Newcastle UnitedBrighton & Hove Albion

0:1

West Ham UnitedTottenham Hotspur

0:1

Wolverhampton WanderersWatford

0:2

Huddersfield TownLiverpool

0:1

 

Blackburn RoversLeeds United

2:1

Aston VillaSwansea City

1:0

BrentfordBristol City

0:1

ReadingMillwall

3:1

Hull CityPreston North End

1:1

Ipswich TownQueens Park Rangers

0:2

Nottingham ForestNorwich City

1:2

Rotherham UnitedBolton Wanderers

1:1

Stoke CityBirmingham City

0:1

Wigan AthleticWest Bromwich Albion

1:0

Derby CountySheffield United

2:1

 

Dunston UTSGateshead

0:4

GuiseleyStourbridge

3:1

Warrington TownHalifax Town

2:2

ChorleyBarrow

3:2

Hartlepool UnitedKidsgrove Athletic

1:0

AFC FyldeChesterfield

1:3

SouthportAshton United

2:1

Blyth SpartansYork City

0:1

Harrogate TownWrexham

0:0

Stockport CountyAltrincham

2:0

MarineSalford City

1:2

Witton AlbionSolihull Moors

0:2

Alfreton TownSt Neots Town

4:0

WokingWelling United

1:0

Hitchin TownLeatherhead

1:1

Chippenham TownMaidenhead United

1:1

Eastbourne BoroughSlough Town

1:2

Hemel Hempstead TownOxford City

1:1

Weston-super-MareBath City

1:0

Boreham WoodDagenham & Redbridge

2:2

Metropolitan PoliceHavant & Waterlooville

1:0

Gloucester CityBromley

0:1

Aldershot TownKettering Town

2:0

Torquay UnitedWinchester City

4:1

Billericay TownTaunton Town

2:2

EastleighHampton & Richmond Borough

0:1

WealdstoneSutton United

1:2

Ebbsfleet UnitedWorthing

4:0

Maidstone UnitedLeyton Orient

2:0

Haringey BoroughPoole Town

2:1

BarnetBraintree Town

4:2

Concord RangersDover Athletic

0:1

 

Mouscron-PéruwelzStandard

0:0

KortrijkSint-Truiden

3:1

AntwerpLokeren

2:1

GenkEupen

2:1

 

SlaviaSeptemvri

3:1

Botev PCherno More

2:1

LudogoretsLevski

2:1

 

KisvárdaMezőkövesd-Zsóry

1:2

HaladásVidi

0:2

MTKHonvéd

1:1

DiósgyőrÚjpest

1:2

DebrecenPaks

2:1

PuskásFerencváros

1:0

 

Bayer 04Hannover

2:2

StuttgartBorussia D

0:4

AugsburgRB Leipzig

0:0

WolfsburgBayern

1:3

NürnbergHoffenheim

1:3

Schalke 04Werder

0:2

 

PSVEmmen

6:0

ExcelsiorVitesse

2:0

HeerenveenAjax

0:4

UtrechtAZ

2:1

 

SioniSamtredia

4:2

 

Real MadridLevante

1:2

ValenciaLeganés

1:1

VillarrealAtlético

1:1

BarcelonaSevilla

4:2

 

RomaSPAL

0:2

JuventusGenoa

1:1

UdineseNapoli

0:3

 

Riga FCJelgava

2:0

VentspilsSpartaks

1:1

FK LiepājaMETTA/LU

0:1

 

MoldeSarpsborg 08

2:2

SandefjordStrømsgodset

2:1

 

Zagłębie SMiedź

3:1

ŚląskArka

1:2

LechKorona

2:1

 

VoždovacMladost

1:1

ProleterFK Mačva

1:0

Crvena ZvezdaRad

3:1

RadničkiZemun

2:0

NapredakRadnik

1:1

 

MuraRudar

2:1

GoricaMaribor

0:3

AluminijDomžale

0:0

 

Paris Saint-GermainAmiens

5:0

CaenGuingamp

0:0

DijonLille

1:2

NantesToulouse

4:0

ReimsAngers

1:1

StrasbourgMonaco

2:1

 

RudešOsijek

1:4

Istra 1961Dinamo

1:4

 

IskraZeta

1:2

RudarGrbalj

0:0

PetrovacSutjeska

1:0

LovćenMornar

0:1

BudućnostTitograd

2:1

 

SigmaFastav

1:1

PříbramBaumit

0:6

BaníkKarviná

1:1

SlováckoTeplice

0:2

 

MalmöHammarby

2:1

DalkurdÖrebro

1:0

 

CelticHibernian

4:2

HeartsAberdeen

2:1

LivingstonDundee

4:0

MotherwellSt. Johnstone

0:1

St. MirrenKilmarnock

1:2

 

KuressaareKalev

3:3

PaidePärnu

2:1

TransFlora

1:2

 

AméricaGrêmio

1:1

BotafogoBahia

0:1

São PauloAtlético Paranaense

0:0

SportVasco da Gama

2:1

 

Guangzhou Evergrande TaobaoBeijing Renhe

6:1

Guizhou HengfengDalian Yifang

3:0

Chongqing Dangdai LifanHebei China Fortune

4:4

Shanghai Greenland ShenhuaTianjin Quanjian

1:1

Shandong Luneng TaishanTianjin Teda

2:0

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru