05.05.2012 < | Football matches for 6.05.2012 | > 07.05.2012 |
Day 1 | |||||||||
17:30 | Williams Connection | | Victory | 2:0 (1:0) | |||||
Marabella | |||||||||
19:30 | Antigua Barracuda | | Inter Moengotapoe | 3:0 (2:0) | |||||
Marabella |
Day 34 | |||||||||
Akademiya | | FK Chelyabinsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Tolyatti | |||||||||
Volga Ulyanovsk | | Zenit-Izhevsk | 2:0 (1:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Neftekhimik | | Khimik | 3:0 (1:0) | ||||||
Nizhnekamsk | |||||||||
Nosta | | Gornyak | 3:0 (1:0) | ||||||
Novotroitsk | |||||||||
Octan | | Rubin-2 | 0:0 | ||||||
Perm | |||||||||
Syzran-2003 | | FK Tyumen | 0:2 (0:0) | ||||||
Syzran | |||||||||
FK Ufa | | Dynamo Kirov | 1:0 (0:0) | ||||||
Ufa |
19:30 | Metalurh (Donetsk) | | Shakhtar (Donetsk) | 1:2 aet (0:1, 1:1) | |||||
Kiev |
Day 30 | |||||||||
16:00 | Zimbru | | Olimpia | 1:1 (0:0) | |||||
17:00 | Academia UTM | | CSCA-Rapid | 3:1 (1:1) | |||||
17:00 | Costuleni | | Sfîntul Gheorghe | 1:0 (0:0) | |||||
17:00 | Iskra-Stal | | Milsami | 0:2 (0:1) | |||||
18:00 | Sheriff | | Nistru | 3:0 (2:0) | |||||
19:00 | Dacia | | Tiraspol | 0:0 | |||||
Day 7 | |||||||||
17:30 | FK Olmaliq | | Novbahor | 1:0 (1:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
18:00 | Paxtakor | | FK Andijon | 1:0 (1:0) | |||||
Toshkent |
Day 37 | |||||||||
13:30 | Newcastle United | | Manchester City | 0:2 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
14:00 | Aston Villa | | Tottenham Hotspur | 1:1 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
14:00 | Bolton Wanderers | | West Bromwich Albion | 2:2 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
14:00 | Fulham | | Sunderland | 2:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
14:00 | Queens Park Rangers | | Stoke City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
14:00 | Wolverhampton Wanderers | | Everton | 0:0 | |||||
Wolverhampton | |||||||||
16:00 | Manchester United | | Swansea City | 2:0 (2:0) | |||||
Manchester |
Day 8 | |||||||||
14:30 | Anderlecht | | Brugge | 1:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18:00 | Standard | | Genk | 2:3 (1:0) | |||||
Liège |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Eupen | | Westerlo | 2:1 (1:0) | |||||
Eupen | |||||||||
15:00 | Waasland-Beveren | | Oostende | 4:1 (3:0) | |||||
Beveren |
Day 27 | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Sofia | | Ludogorets | 0:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
17:45 | Lokomotiv Plovdiv | | Levski | 3:2 (2:2) | |||||
Plovdiv |
Day 34 | |||||||||
14:30 | VVV-Venlo | | Twente | 4:2 (1:1) | |||||
Venlo | |||||||||
14:30 | AZ | | Groningen | 1:0 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
14:30 | Heracles | | NEC | 1:2 (0:1) | |||||
Almelo | |||||||||
14:30 | Roda | | Utrecht | 1:3 (0:1) | |||||
Kerkrade | |||||||||
14:30 | Vitesse | | Ajax | 1:3 (1:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
14:30 | Den Haag | | De Graafschap | 3:5 (2:2) | |||||
Den Haag | |||||||||
14:30 | NAC | | Waalwijk | 3:2 (1:1) | |||||
Breda | |||||||||
14:30 | Excelsior | | PSV | 1:3 (0:2) | |||||
Rotterdam | |||||||||
14:30 | Heerenveen | | Feyenoord | 2:3 (0:0) | |||||
Heerenveen |
Day 11 | |||||||||
Dila | | Kolkheti 1913 | 5:1 | ||||||
Metalurgi | | Zestafoni | 0:2 | ||||||
Merani | | Baia | 2:1 | ||||||
Dinamo Tbilisi | | Torpedo | 0:1 | ||||||
Day 37 | |||||||||
12:30 | Siena | | Parma | 0:2 (0:0) | |||||
Siena | |||||||||
15:00 | Novara | | Cesena | 3:0 (1:0) | |||||
Novara | |||||||||
15:00 | Palermo | | Chievo | 4:4 (2:2) | |||||
Palermo | |||||||||
15:00 | Udinese | | Genoa | 2:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
15:00 | Atalanta | | Lazio | 0:2 (0:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
15:00 | Bologna | | Napoli | 2:0 (1:0) | |||||
Bologna | |||||||||
20:45 | Cagliari | | Juventus | 0:2 (0:1) | |||||
Trieste | |||||||||
20:45 | Inter | | Milan | 4:2 (1:1) | |||||
Milano |
Day 9 | |||||||||
Skonto | | Jelgava | 2:3 | ||||||
Rīga | |||||||||
Spartaks | | Jūrmala | 0:0 | ||||||
Jūrmala | |||||||||
Gulbene | | Daugava Rīga | 0:0 | ||||||
Gulbene | |||||||||
Ventspils | | Daugava Daugavpils | 1:2 | ||||||
Ventspils | |||||||||
METTA/LU | | Metalurgs | 4:1 | ||||||
Rīga |
Day 7 | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Fredrikstad | 3:2 (3:0) | |||||
Oslo | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Lillestrøm | 1:1 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Sandnes Ulf | | Hønefoss | 1:0 (1:0) | |||||
Sandnes | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Sogndal | 3:0 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
20:00 | Molde | | Ålesund | 2:1 (1:1) | |||||
Molde |
Day 30 | |||||||||
17:00 | GKS | | Cracovia | 2:2 (1:2) | |||||
Bełchatów | |||||||||
17:00 | Jagiellonia | | ŁKS | 2:1 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
17:00 | Legia | | Korona | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
17:00 | Podbeskidzie | | Polonia | 1:1 (0:1) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
17:00 | Ruch | | Lechia | 2:1 (2:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
17:00 | Widzew | | Lech | 0:0 | |||||
Łódź | |||||||||
17:00 | Wisła | | Śląsk | 0:1 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
17:00 | Zagłębie | | Górnik | 2:1 (1:0) | |||||
Lubin |
Day 36 | |||||||||
17:00 | Lyon | | Brest | 1:1 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
17:00 | Evian | | Ajaccio | 2:1 (1:1) | |||||
Annecy | |||||||||
21:15 | Valenciennes | | Paris Saint-Germain | 3:4 (2:3) | |||||
Valenciennes |
Day 28 | |||||||||
10:15 | Viktoria Žižkov | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
17:00 | Mladá Boleslav | | Viktoria Plzeň | 0:1 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
17:00 | Sigma | | Baumit | 1:1 (0:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
17:00 | Teplice | | Dukla | 4:0 (3:0) | |||||
Teplice | |||||||||
19:15 | Sparta | | Bohemians 1905 | 1:0 (0:0) | |||||
Praha |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Norrköping | | Syrianska | 1:4 (0:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
17:30 | Malmö | | Åtvidaberg | 2:1 (0:0) | |||||
Malmö |
Day 37 | |||||||||
12:45 | Dundee United | | Celtic | 1:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hearts | | St. Johnstone | 2:0 (1:0) | |||||
Edinburgh |
Day 13 | |||||||||
14:00 | Godoy Cruz | | Lanús | 0:1 (0:1) | |||||
Mendoza | |||||||||
16:00 | All Boys | | San Lorenzo | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:00 | Racing Club | | Estudiantes | 2:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
17:00 | Olimpo | | Newell's Old Boys | 1:2 (1:1) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
19:15 | Atlético | | Boca Juniors | 2:2 (0:1) | |||||
Rafaela |
18:00 | Dallas | | Colorado Rapids | 0:2 (0:0) | |||||
Frisco |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Dalian Shide | | Tianjin Teda | 4:1 (3:0) | |||||
Dalian | |||||||||
16:00 | Liaoning Whowin | | Shanghai Shenhua | 1:1 (0:0) | |||||
Shenyang | |||||||||
19:30 | Henan Construction | | Beijing Guoan | 2:2 (1:0) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
19:35 | Guangzhou Evergrande | | Dalian Aerbin | 2:1 (1:0) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 17 | 7 | 6 | 51-30 | 58 | ||
2. | Jiangsu Sainty | 30 | 14 | 12 | 4 | 49-29 | 54 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 6 | 10 | 34-35 | 48 | ||
4. | Guizhou Renhe | 30 | 12 | 9 | 9 | 44-33 | 45 | ||
5. | Dalian Aerbin | 30 | 11 | 11 | 8 | 51-46 | 44 | ||
6. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 37-40 | 44 | ||
7. | Guangzhou R&F | 30 | 13 | 3 | 14 | 47-49 | 42 | ||
8. | Tianjin Teda | 30 | 10 | 10 | 10 | 29-30 | 40 | ||
9. | Shanghai Shenhua | 30 | 8 | 14 | 8 | 39-34 | 38 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 12 | 10 | 40-41 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |