30.07.1999 < | Football matches for 31.07.1999 | > 01.08.1999 |
Namibia | | South Africa | 1:1 (0:1), pen. 4:1 | ||||||
Windhoek |
Day 1 | |||||||||
Boca Juniors | | São Paulo | 5:1 (4:1) | ||||||
Buenos Aires |
Day 21 | |||||||||
Dynamo Vologda | | Saturn-2 | 0:0 | ||||||
Vologda | |||||||||
Neftyanik Yaroslavl | | Lokomotiv-2 | 1:1 (0:0) | ||||||
Rostov Veliky | |||||||||
Spartak Shchyolkovo | | Dynamo-2 | 1:2 (1:2) | ||||||
Shchyolkovo | |||||||||
Spartak-2 | | Mosenergo | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak-Peresvet | | Oazis | 1:1 (1:0) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Sportakademklub | | Energiya Velikie Luki | 2:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
CSKA-2 | | Avtomobilist | 1:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Spartak Kostroma | | Torpedo-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Kostroma |
Day 21 | |||||||||
Avangard | | Spartak Tambov | 3:2 (1:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
Spartak-Telekom | | Kosmos | 0:1 (0:1) | ||||||
Shuya | |||||||||
Titan | | FK Khimki | 1:2 (0:1) | ||||||
Balashikha | |||||||||
Fabus | | Spartak-Chukotka | 1:1 (1:1) | ||||||
Bronnitsy | |||||||||
18:30 | Lokomotiv Liski | | Salyut-Yukos | 5:0 (3:0) | |||||
Liski |
Day 2 | |||||||||
Chornomorets-2 | | Torpedo | 0:1 (0:1) | ||||||
Odesa | |||||||||
Obolon-PVO | | Shakhtar-2 | 3:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
CSKA-2 | | Stal | 0:1 (0:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Polissya | | Naftovyk | 3:1 (0:1) | ||||||
Zhytomyr | |||||||||
Yavir-Sumy | | FK Lviv | 0:1 (0:1) | ||||||
Sumy | |||||||||
Volyn | | FK Vinnytsya | 2:0 (1:0) | ||||||
Lutsk | |||||||||
Metalurh | | Polihraftekhnika | 0:0 | ||||||
Nikopol | |||||||||
Zakarpattya | | FK Cherkasy | 2:3 (1:0) | ||||||
Uzhgorod | |||||||||
SK Mykolaiv | | Dynamo-2 | 0:0 | ||||||
Mykolaiv |
Day 17 | |||||||||
18:00 | BATE | | FK Maladzyechna | 2:1 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
18:00 | Dnepr-Transmash | | Lokomotiv-96 | 1:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | Neman-Belkard | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Hrodna | |||||||||
18:00 | Shakhtsyor | | Tarpeda-MAZ | 1:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18:00 | Belshina | | Svisloch-Krovlya | 1:1 (0:1) | |||||
Babruysk | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | FK Homel | 1:2 (1:2) | |||||
Brest | |||||||||
18:30 | Slavia | | Naftan-Devon | 2:0 (2:0) | |||||
Mazyr |
Day 2 | |||||||||
Constructorul | | Agro | 0:0 | ||||||
Roma | | Moldova-Gaz | 1:4 (0:1) | ||||||
Tiligul | | Olimpia | 1:1 (1:0) | ||||||
Energhetic | | Sheriff | 0:6 (0:3) | ||||||
Day 6 | |||||||||
17:30 | Austria Wien | | Rapid | 0:3 (0:0) | |||||
Wien |
Day 3 | |||||||||
16:00 | Petro | | ŁKS | 2:0 | |||||
Płock | |||||||||
16:30 | Dyskobolia | | Polonia | 0:1 | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
16:30 | Odra | | Górnik | 3:3 | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
16:30 | Ruch Radzionków | | Ruch Chorzów | 1:2 | |||||
Radzionków | |||||||||
17:00 | Pogoń | | Stomil | 3:0 | |||||
Szczecin | |||||||||
18:00 | Amica | | Lech | 1:0 | |||||
Wronki | |||||||||
19:00 | Legia-Daewoo | | Zagłębie | 2:2 | |||||
Warszawa | |||||||||
20:00 | Widzew | | Wisła | 3:4 | |||||
Łódź |
Day 1 | |||||||||
20:00 | Nantes | | Le Havre | 1:0 (0:0) | |||||
Nantes | |||||||||
20:00 | Metz | | Rennes | 0:0 | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Marseille | | Sedan | 3:0 (2:0) | |||||
Marseille | |||||||||
20:00 | Auxerre | | Nancy-Lorraine | 2:1 (1:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
20:00 | Strasbourg | | Lens | 1:0 (0:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
20:00 | Paris Saint-Germain | | Troyes | 1:0 (0:0) | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Lyon | | Montpellier | 1:2 (0:1) | |||||
Lyon |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Dundee | 2:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Hearts | 1:4 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
15:00 | Rangers | | Kilmarnock | 2:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Motherwell | 2:2 (1:0) | |||||
Edinburgh |
Albion Rovers | | Clyde | 0:3 aet (0:0) | ||||||
Brechin City | | Dumbarton | 0:2 | ||||||
Clydebank | | East Stirlingshire | 1:2 | ||||||
Cowdenbeath | | Livingston | 1:3 | ||||||
East Fife | | Stirling Albion | 2:2 aet, pen. 8:7 | ||||||
Montrose | | Hamilton Academical | 1:2 | ||||||
Partick Thistle | | Alloa Athletic | 0:2 | ||||||
Queen of the South | | Arbroath | 1:0 aet (0:0) | ||||||
Queen's Park | | Berwick Rangers | 2:1 | ||||||
Ross County | | Forfar Athletic | 2:1 aet (1:1) | ||||||
Stenhousemuir | | Inverness | 1:3 | ||||||
Stranraer | | Raith Rovers | 0:1 aet (0:0) | ||||||
Day 2 | |||||||||
Juventude | | Cruzeiro | 0:0 | ||||||
Caxias do Sul | |||||||||
Atlético-PR | | Flamengo | 3:2 (1:0) | ||||||
Curitiba | |||||||||
Ponte Preta | | Grêmio | 2:0 (1:0) | ||||||
Campinas | |||||||||
Vitória | | Palmeiras | 2:1 (2:0) | ||||||
Salvador | |||||||||
Atlético-MG | | Gama | 2:0 (2:0) | ||||||
Belo Horizonte |
Kansas City Wizards | | San Jos? Clash | 3:2 (1:1), pen. 2:1 | ||||||
Kansas City | |||||||||
Dallas Burn | | Colorado Rapids | 0:2 (0:1) | ||||||
Dallas | |||||||||
Tampa Bay Mutiny | | New England Revolution | 4:1 (2:0) | ||||||
Tampa | |||||||||
Chicago Fire | | Los Angeles Galaxy | 0:1 (0:1) | ||||||
Chicago |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 6 | 71-46 | 57 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 13 | 0 | 9 | 54-43 | 45 | ||
3. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 9 | 0 | 11 | 56-57 | 32 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 8 | 0 | 15 | 47-63 | 29 | ||
5. | New England Revolution | 32 | 7 | 0 | 13 | 43-60 | 26 | ||
6. | MetroStars | 32 | 4 | 0 | 20 | 35-69 | 15 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 17 | 0 | 8 | 52-33 | 54 | ||
2. | Dallas Burn | 32 | 16 | 0 | 7 | 57-41 | 51 | ||
3. | Chicago Fire | 32 | 15 | 0 | 9 | 54-41 | 48 | ||
4. | Colorado Rapids | 32 | 14 | 0 | 9 | 44-42 | 48 | ||
5. | San Jos? Clash | 32 | 9 | 0 | 10 | 58-52 | 37 | ||
6. | Kansas City Wizards | 32 | 6 | 0 | 18 | 35-59 | 20 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
19:15 | |
20:30 | |
13:00 | |
14:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
12:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
14:30* | |
15:30 | |
17:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
15:00* | |
16:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
15:15 | |
17:45 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
16:45 | |
16:45 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
13:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
16:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:05 | |
19:00 | |
20:45 | |
17:00 | |
19:20 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
Local time | |
0:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
4:0 | |
1:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:0 | |
2:2 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |