17.09.1966 < | Football matches for 18.09.1966 | > 19.09.1966 |
Austria | | Netherlands | 2:1 (1:1) | ||||||
Wien | |||||||||
Yugoslavia | | USSR | 1:2 (0:2) | ||||||
Belgrade |
Day 1 | |||||||||
Real Bamako | | Conakry I | 2:1 (1:1) | ||||||
Day 36 | |||||||||
Shakhtyor | | Torpedo Moscow | 1:0 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Day 30 | |||||||||
Zenit | | Lokomotiv | 2:1 (1:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Day 29 | |||||||||
Krylya Sovetov | | Kairat | 0:0 | ||||||
Ufa | |||||||||
SKA Odessa | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | ||||||
Odessa |
Day 28 | |||||||||
Spartak Gomel | | Terek | 0:0 | ||||||
Gomel | |||||||||
Shirak | | Lokomotiv Tbilisi | 0:1 | ||||||
Leninakan | |||||||||
Traktor | | Dynamo Batumi | 0:0 | ||||||
Volgograd | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Kuban | 0:3 (0:1) | ||||||
Stavropol | |||||||||
15:00 | Tekstilshchik | | Spartak Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
16:00 | Zhalgiris | | Rubin | 1:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
18:00 | Rostselmash | | Dynamo Tallin | 5:0 | |||||
Rostov-on-Don |
Lokomotiv Kaluga | | Zvezda | 1:1 | ||||||
Dynamo Bryansk | | Avangard Kolomna | 7:0 | ||||||
Iskra | | Znamya Truda | 3:3 | ||||||
16:00 | Neman | | Granitas | 0:0 | |||||
Grodno |
Traktor | | Kovrovets | 1:0 (1:0) | ||||||
Vladimir | |||||||||
Volga | | Khimik Dzerzhinsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Onezhets | | Metallurg Cherepovets | 2:1 | ||||||
Velozavodets | | Torpedo Pavlovo | 2:2 | ||||||
Avtomobilist | | Dynamo Vologda | 0:1 (0:1) | ||||||
Leningrad | |||||||||
16:00 | Sever | | Saturn | 0:4 | |||||
Murmansk | |||||||||
17:00 | Metallurg Lipetsk | | Torpedo Podolsk | 2:1 (2:0) | |||||
Lipetsk |
Torpedo Taganrog | | Kalitva | 3:1 (2:1) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Torpedo Armavir | | Shakhtyor Shakhty | 0:1 | ||||||
Tyazhmash | | Energiya Volzhskiy | 0:0 | ||||||
Trud Tolyatti | | Volgar | 2:0 (0:0) | ||||||
Spartak Tambov | | Spartak Belgorod | 1:1 | ||||||
17:00 | Metallurg Kuybyshev | | Khimik Balakovo | 8:1 (2:1) | |||||
Kuybyshev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Kuybyshev | 34 | 18 | 11 | 5 | 66-31 | 47 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 41-19 | 46 | ||
3. | Polad | 34 | 15 | 12 | 7 | 37-26 | 42 | ||
4. | Volgar | 34 | 16 | 7 | 11 | 45-33 | 39 | ||
5. | Energiya Volzhskiy | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-30 | 39 | ||
6. | Lokomotiv Baku | 34 | 14 | 8 | 12 | 32-32 | 36 | ||
7. | Trud Kursk | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-43 | 35 | ||
8. | Torpedo Armavir | 34 | 12 | 11 | 11 | 33-30 | 35 | ||
9. | Progress Kamensk | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-34 | 34 | ||
10. | Tyazhmash | 34 | 12 | 10 | 12 | 42-43 | 34 |
Strela | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:0 (1:0) | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
17:00 | Uralets | | Dynamo Kirov | 2:2 (1:1) | |||||
Nizhny Tagil |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Strela | 32 | 17 | 9 | 6 | 40-16 | 43 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 32 | 17 | 7 | 8 | 46-25 | 41 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 16 | 7 | 9 | 40-28 | 39 | ||
4. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 7 | 10 | 35-35 | 37 | ||
5. | Neftyanik Tumen | 32 | 12 | 11 | 9 | 36-25 | 35 | ||
6. | Metallurg Zlatoust | 32 | 12 | 11 | 9 | 33-24 | 35 | ||
7. | Zenit | 32 | 11 | 12 | 9 | 40-36 | 34 | ||
8. | Khimik Salavat | 32 | 13 | 7 | 12 | 33-23 | 33 | ||
9. | Lokomotiv Orenburg | 32 | 12 | 9 | 11 | 33-30 | 33 | ||
10. | Uralets | 32 | 11 | 9 | 12 | 49-36 | 31 |
Selenga | | Shakhtyor Kiselyovsk | 4:1 | ||||||
Tsementnik | | Okean | 4:2 | ||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Rybak | 1:1 (1:1) | ||||||
Amur | | Lokomotiv Krasnoyarsk | 1:3 | ||||||
Progress Biysk | | Zabaikalets | 1:0 (0:0) | ||||||
Biysk | |||||||||
17:00 | Irtysh | | Avangard Komsomolsk-na-Amure | 1:0 | |||||
Pavlodar |
Kolos | | Avangard Makeyevka | 0:1 | ||||||
Avangard Kramatorsk | | Volyn | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Avangard Zheltye Vody | 38 | 23 | 9 | 6 | 61-24 | 55 | ||
2. | Lokomotiv Kherson | 38 | 20 | 10 | 8 | 55-30 | 50 | ||
3. | Dnepr | 38 | 19 | 12 | 7 | 44-26 | 50 | ||
4. | Spartak Ivano-Frankovsk | 38 | 14 | 16 | 8 | 40-29 | 44 | ||
5. | Chaika | 38 | 15 | 14 | 9 | 40-29 | 44 | ||
6. | Khimik | 38 | 16 | 11 | 11 | 55-34 | 43 | ||
7. | Shakhtyor Gorlovka | 38 | 15 | 13 | 10 | 44-27 | 43 | ||
8. | Torpedo Kharkov | 38 | 14 | 13 | 11 | 39-32 | 41 | ||
9. | Spartak Sumy | 38 | 11 | 17 | 10 | 31-28 | 39 | ||
10. | Bukovina | 38 | 12 | 14 | 12 | 45-48 | 38 |
Day 3 | |||||||||
Antwerp | | Lierse | 2:0 (1:0) | ||||||
Antwerpen | |||||||||
Liège | | Racing White | 1:0 (1:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Waregem | | Beerschot | 1:0 (1:0) | ||||||
Waregem | |||||||||
Daring | | Charleroi | 1:1 (0:0) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
Mechelen | | La Gantoise | 1:1 (0:1) | ||||||
Mechelen | |||||||||
Brugge | | Anderlecht | 1:2 (1:1) | ||||||
Brugge |
Day 5 | |||||||||
Beroe | | Botev Burgas | 2:2 | ||||||
Dobrudzha | | Botev Plovdiv | 1:1 | ||||||
Dunav | | Botev Vratsa | 5:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Slavia | 1:2 | ||||||
Minyor | | Marek | 3:0 | ||||||
CSKA Cherveno Zname | | Cherno More | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Córdoba | | Deportivo La Coruna | 1:0 (1:0) | ||||||
Elche | | Hércules | 4:0 (2:0) | ||||||
Sabadell | | Athlético Bilbao | 1:0 (0:0) | ||||||
Granada | | Real Zaragoza | 6:2 (2:1) | ||||||
Pontevedra | | Real Madrid | 0:1 (0:0) | ||||||
Español | | Sevilla | 3:1 (1:1) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Atlético | | Académica | 0:2 (0:2) | ||||||
Lisboa | |||||||||
CUF | | Belenenses | 2:0 (1:0) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Vitória Guimarães | | Benfica | 0:1 (0:1) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Varzim | | Porto | 0:3 (0:0) | ||||||
Póvoa de Varzim | |||||||||
Leixões | | Sanjoanense | 1:0 (0:0) | ||||||
Matosinhos | |||||||||
Sporting | | Braga | 0:0 | ||||||
Lisboa | |||||||||
Beira Mar | | Vitória Setubal | 0:0 | ||||||
Aveiro |
Day 7 | |||||||||
Rennes | | Saint-Étienne | 1:1 (0:1) | ||||||
Rennes | |||||||||
Strasbourg | | Lille | 3:1 (2:0) | ||||||
Strasbourg | |||||||||
Lens | | Monaco | 2:1 (0:0) | ||||||
Lens | |||||||||
Nice | | Toulouse | 3:1 (1:0) | ||||||
Nice |
Day 28 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Gimnasia y Esgrima | 3:1 | ||||||
Banfield | | Newell's Old Boys | 0:2 | ||||||
Chacarita Juniors | | Vélez Sársfield | 1:2 | ||||||
Colón | | Lanús | 0:0 | ||||||
Estudiantes | | San Lorenzo de Almagro | 1:2 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Boca Juniors | 0:0 | ||||||
Huracán | | Racing Club | 2:2 | ||||||
Independiente | | Quilmes | 3:1 | ||||||
River Plate | | Atlanta | 0:1 | ||||||
Rosario Central | | Platense | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 38 | 24 | 13 | 1 | 70-24 | 61 | ||
2. | River Plate | 38 | 22 | 12 | 4 | 66-26 | 56 | ||
3. | Boca Juniors | 38 | 17 | 14 | 7 | 51-32 | 48 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 17 | 12 | 9 | 48-34 | 46 | ||
5. | Vélez Sársfield | 38 | 15 | 16 | 7 | 49-38 | 46 | ||
6. | Independiente | 38 | 14 | 16 | 8 | 54-34 | 44 | ||
7. | Estudiantes | 38 | 12 | 17 | 9 | 44-37 | 41 | ||
8. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 13 | 13 | 12 | 49-41 | 39 | ||
9. | Argentinos Juniors | 38 | 14 | 11 | 13 | 40-44 | 39 | ||
10. | Atlanta | 38 | 10 | 18 | 10 | 45-39 | 38 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |