20.08.1966 < | Football matches for 21.08.1966 | > 22.08.1966 |
Day 3 | |||||||||
South Vietnam | | Taiwan | 3:0 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Energetik | | Kuzbass | 1:1 | ||||||
Dushanbe | |||||||||
Stroitel Ashkhabad | | SKA Novosibirsk | 1:2 | ||||||
Ashkhabad | |||||||||
Shakhtyor | | Irtysh | 2:0 (1:0) | ||||||
Karaganda | |||||||||
Alga | | Lokomotiv Chelyabinsk | 1:0 | ||||||
Frunze | |||||||||
Vostok | | Zvezda Perm | 2:0 | ||||||
Ust-Kamenogorsk | |||||||||
Luch | | Uralmash | 0:1 | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Politotdel | | SKA Khabarovsk | 2:0 | ||||||
Politotdel Kokhoz | |||||||||
Neftyanik | | Stroitel Ufa | 1:1 | ||||||
Fergana | |||||||||
17:00 | Torpedo | | Temp | 2:0 | |||||
Tomsk |
Neman | | Dvina | 2:0 (0:0) | ||||||
Grodno | |||||||||
Znamya Truda | | Metallurg Tula | 1:1 (0:1) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Spartak Mogilyov | | Granitas | 1:1 (0:0) | ||||||
Mogilev | |||||||||
Avangard Kolomna | | Khimik Novomoskovsk | 1:0 | ||||||
Spartak Brest | | Zveinieks | 4:0 | ||||||
Spartak Ryazan | | Lokomotiv Kaluga | 1:1 (0:1) | ||||||
Kovrovets | | Torpedo Podolsk | 0:1 | ||||||
Kovrov | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Sever | 4:1 (2:1) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
17:30 | Spartak Saransk | | Dynamo Vologda | 0:1 (0:0) | |||||
Saransk Spartak Stadium |
Torpedo Taganrog | | Energiya Volzhskiy | 0:0 | ||||||
Lokomotiv Baku | | Spartak Tambov | 1:1 | ||||||
Torpedo Armavir | | Khimik Balakovo | 3:2 | ||||||
Progress Kamensk | | Metallurg Kuybyshev | 1:1 | ||||||
Kamensk-Shakhtinsky | |||||||||
Kalitva | | Trud Tolyatti | 1:0 | ||||||
Shakhtyor Shakhty | | Tyazhmash | 3:0 | ||||||
Shakhty |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Kuybyshev | 34 | 18 | 11 | 5 | 66-31 | 47 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 41-19 | 46 | ||
3. | Polad | 34 | 15 | 12 | 7 | 37-26 | 42 | ||
4. | Volgar | 34 | 16 | 7 | 11 | 45-33 | 39 | ||
5. | Energiya Volzhskiy | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-30 | 39 | ||
6. | Lokomotiv Baku | 34 | 14 | 8 | 12 | 32-32 | 36 | ||
7. | Trud Kursk | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-43 | 35 | ||
8. | Torpedo Armavir | 34 | 12 | 11 | 11 | 33-30 | 35 | ||
9. | Progress Kamensk | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-34 | 34 | ||
10. | Tyazhmash | 34 | 12 | 10 | 12 | 42-43 | 34 |
Neftyanik Bugulma | | Dynamo Kirov | 2:1 (1:0) | ||||||
Metallurg Zlatoust | | Neftyanik Tumen | 1:0 (1:0) | ||||||
Khimik Salavat | | Uralets | 2:0 (1:0) | ||||||
Lokomotiv Orenburg | | Khimik Berezniki | 3:1 | ||||||
Orenburg | |||||||||
Torpedo Miass | | Trud Kurgan | 0:0 | ||||||
Energiya Cheboksary | | Zenit | 4:1 | ||||||
Cheboksary |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Strela | 32 | 17 | 9 | 6 | 40-16 | 43 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 32 | 17 | 7 | 8 | 46-25 | 41 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 16 | 7 | 9 | 40-28 | 39 | ||
4. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 7 | 10 | 35-35 | 37 | ||
5. | Neftyanik Tumen | 32 | 12 | 11 | 9 | 36-25 | 35 | ||
6. | Metallurg Zlatoust | 32 | 12 | 11 | 9 | 33-24 | 35 | ||
7. | Zenit | 32 | 11 | 12 | 9 | 40-36 | 34 | ||
8. | Khimik Salavat | 32 | 13 | 7 | 12 | 33-23 | 33 | ||
9. | Lokomotiv Orenburg | 32 | 12 | 9 | 11 | 33-30 | 33 | ||
10. | Uralets | 32 | 11 | 9 | 12 | 49-36 | 31 |
Avangard Komsomolsk-na-Amure | | Lokomotiv Krasnoyarsk | 1:1 | ||||||
Shakhtyor Prokopievsk | | Metallurg Novokuznetsk | 0:0 | ||||||
Prokopyevsk | |||||||||
Rybak | | Start | 0:0 | ||||||
Nakhodka | |||||||||
Zabaikalets | | Torpedo Rubtsovsk | 3:1 | ||||||
Chita | |||||||||
17:00 | Amur | | Tsementnik | 1:0 | |||||
Blagoveshchensk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Avangard Zheltye Vody | 38 | 23 | 9 | 6 | 61-24 | 55 | ||
2. | Lokomotiv Kherson | 38 | 20 | 10 | 8 | 55-30 | 50 | ||
3. | Dnepr | 38 | 19 | 12 | 7 | 44-26 | 50 | ||
4. | Spartak Ivano-Frankovsk | 38 | 14 | 16 | 8 | 40-29 | 44 | ||
5. | Chaika | 38 | 15 | 14 | 9 | 40-29 | 44 | ||
6. | Khimik | 38 | 16 | 11 | 11 | 55-34 | 43 | ||
7. | Shakhtyor Gorlovka | 38 | 15 | 13 | 10 | 44-27 | 43 | ||
8. | Torpedo Kharkov | 38 | 14 | 13 | 11 | 39-32 | 41 | ||
9. | Spartak Sumy | 38 | 11 | 17 | 10 | 31-28 | 39 | ||
10. | Bukovina | 38 | 12 | 14 | 12 | 45-48 | 38 |
Day 1 | |||||||||
Beroe | | Levski | 1:1 | ||||||
Dobrudzha | | CSKA Cherveno Zname | 1:0 | ||||||
Dunav | | Botev Burgas | 2:0 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Cherno More | 2:1 | ||||||
Minyor | | Lokomotiv Sofia | 1:1 | ||||||
Spartak Sofia | | Marek | 1:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
15:00 | Union | | Dynamo Dresden | 2:2 | |||||
Day 1 | |||||||||
Angers | | Nîmes | 1:2 (1:1) | ||||||
Angers | |||||||||
Nice | | Sochaux-Montbéliard | 1:4 (1:4) | ||||||
Nice |
Day 13 | |||||||||
Brage | | AIK | 1:2 | ||||||
Borlänge | |||||||||
Djurgårdens | | Örgryte | 3:0 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Göteborg | | Norrköping | 3:3 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Helsingborgs | | Degerfors | 4:2 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Örebro | | Elfsborg | 3:1 | ||||||
Örebro |
Day 24 | |||||||||
Argentinos Juniors | | Colón | 1:0 | ||||||
Banfield | | Racing Club | 0:1 | ||||||
Chacarita Juniors | | Gimnasia y Esgrima | 0:1 | ||||||
Estudiantes | | Platense | 0:1 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Rosario Central | 1:0 | ||||||
Huracán | | Lanús | 1:2 | ||||||
Independiente | | Vélez Sársfield | 0:2 | ||||||
Newell's Old Boys | | Atlanta | 0:2 | ||||||
Quilmes | | San Lorenzo de Almagro | 0:2 | ||||||
River Plate | | Boca Juniors | 2:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 38 | 24 | 13 | 1 | 70-24 | 61 | ||
2. | River Plate | 38 | 22 | 12 | 4 | 66-26 | 56 | ||
3. | Boca Juniors | 38 | 17 | 14 | 7 | 51-32 | 48 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 17 | 12 | 9 | 48-34 | 46 | ||
5. | Vélez Sársfield | 38 | 15 | 16 | 7 | 49-38 | 46 | ||
6. | Independiente | 38 | 14 | 16 | 8 | 54-34 | 44 | ||
7. | Estudiantes | 38 | 12 | 17 | 9 | 44-37 | 41 | ||
8. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 13 | 13 | 12 | 49-41 | 39 | ||
9. | Argentinos Juniors | 38 | 14 | 11 | 13 | 40-44 | 39 | ||
10. | Atlanta | 38 | 10 | 18 | 10 | 45-39 | 38 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
CSA (Maceió) | | Campinense (Campina Grande) | 2:0 | 3:2 | 5:2 | ||||
Maceió |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |