16.08.1966 < | Football matches for 17.08.1966 | > 18.08.1966 |
Day 1 | |||||||||
South Korea | | Hong Kong | 1:0 | ||||||
Day 38 | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo Kiev | 0:3 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 21 | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | SKA Rostov-on-Don | 3:1 (0:0) | ||||||
Tbilisi |
Znamya Truda | | Lokomotiv Kaluga | 2:1 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Avangard Kolomna | | Metallurg Tula | 0:0 | ||||||
Spartak Ryazan | | Khimik Novomoskovsk | 0:0 | ||||||
Iskra | | Znamya | 0:0 | ||||||
18:00 | Neman | | Zveinieks | 1:0 (0:0) | |||||
Grodno | |||||||||
19:00 | Granitas | | Dvina | 2:1 | |||||
Klaipėda | |||||||||
19:00 | Dynamo Bryansk | | Zvezda | 1:0 (1:0) | |||||
Bryansk |
Traktor | | Torpedo Podolsk | 0:0 | ||||||
Tekmash | | Torpedo Lyubertsy | 2:1 (1:1) | ||||||
Kostroma | |||||||||
Torpedo Pavlovo | | Sever | 2:0 | ||||||
Pavlovo | |||||||||
Kovrovets | | Metallurg Lipetsk | 0:0 | ||||||
Kovrov | |||||||||
Spartak Saransk | | Metallurg Cherepovets | 0:1 (0:0) | ||||||
Saransk | |||||||||
Khimik Dzerzhinsk | | Onezhets | 0:0 | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Khimik Klin | | Avtomobilist | 0:0 | ||||||
Velozavodets | | Dynamo Vologda | 0:1 | ||||||
Penza | |||||||||
18:30 | Volga | | Saturn | 0:1 | |||||
Ulyanovsk |
Torpedo Taganrog | | Volgar | 2:1 | ||||||
Taganrog | |||||||||
Torpedo Armavir | | Energiya Volzhskiy | 2:0 | ||||||
Kalitva | | Tyazhmash | 1:0 | ||||||
Shakhtyor Shakhty | | Metallurg Kuybyshev | 3:1 | ||||||
Shakhty | |||||||||
Tekstilshchik Mingechaur | | Spartak Tambov | 2:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Kuybyshev | 34 | 18 | 11 | 5 | 66-31 | 47 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 41-19 | 46 | ||
3. | Polad | 34 | 15 | 12 | 7 | 37-26 | 42 | ||
4. | Volgar | 34 | 16 | 7 | 11 | 45-33 | 39 | ||
5. | Energiya Volzhskiy | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-30 | 39 | ||
6. | Lokomotiv Baku | 34 | 14 | 8 | 12 | 32-32 | 36 | ||
7. | Trud Kursk | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-43 | 35 | ||
8. | Torpedo Armavir | 34 | 12 | 11 | 11 | 33-30 | 35 | ||
9. | Progress Kamensk | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-34 | 34 | ||
10. | Tyazhmash | 34 | 12 | 10 | 12 | 42-43 | 34 |
Khimik Salavat | | Strela | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Orenburg | | Uralets | 2:0 (0:0) | ||||||
Orenburg | |||||||||
Chaika | | Dynamo Kirov | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Strela | 32 | 17 | 9 | 6 | 40-16 | 43 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 32 | 17 | 7 | 8 | 46-25 | 41 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 16 | 7 | 9 | 40-28 | 39 | ||
4. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 7 | 10 | 35-35 | 37 | ||
5. | Neftyanik Tumen | 32 | 12 | 11 | 9 | 36-25 | 35 | ||
6. | Metallurg Zlatoust | 32 | 12 | 11 | 9 | 33-24 | 35 | ||
7. | Zenit | 32 | 11 | 12 | 9 | 40-36 | 34 | ||
8. | Khimik Salavat | 32 | 13 | 7 | 12 | 33-23 | 33 | ||
9. | Lokomotiv Orenburg | 32 | 12 | 9 | 11 | 33-30 | 33 | ||
10. | Uralets | 32 | 11 | 9 | 12 | 49-36 | 31 |
Okean | | Start | 0:0 | ||||||
Rybak | | Lokomotiv Krasnoyarsk | 1:0 | ||||||
Nakhodka | |||||||||
Zabaikalets | | Shakhtyor Kiselyovsk | 2:0 | ||||||
Chita |
Day 2 | |||||||||
Dundee | | Aberdeen | 3:4 | ||||||
St. Johnstone | | Dundee United | 1:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Hibernian | | Kilmarnock | 2:1 | ||||||
Stirling Albion | | Rangers | 0:8 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Motherwell | | Falkirk | 2:2 | ||||||
Partick Thistle | | Dunfermline Athletic | 0:3 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Celtic | | Clyde | 6:0 | ||||||
St. Mirren | | Hearts | 0:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Ayr United | | Raith Rovers | 0:0 | ||||||
Cowdenbeath | | Berwick Rangers | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Ayr United | 6 | 2 | 3 | 1 | 9-6 | 7 | ||
2. | Cowdenbeath | 6 | 2 | 3 | 1 | 7-8 | 7 | ||
3. | Raith Rovers | 6 | 2 | 2 | 2 | 8-6 | 6 | ||
4. | Berwick Rangers | 6 | 0 | 4 | 2 | 3-7 | 4 |
Day 2 | |||||||||
East Fife | | Arbroath | 0:0 | ||||||
Third Lanark | | Morton | 0:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Dumbarton | | Queen's Park | 1:2 | ||||||
Queen of the South | | Airdrieonians | 3:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Albion Rovers | | Hamilton Academical | 0:0 | ||||||
Montrose | | Alloa Athletic | 2:1 | ||||||
Day 2 | |||||||||
East Stirlingshire | | Brechin City | 0:4 | ||||||
Forfar Athletic | | Clydebank | 2:1 | ||||||
Stenhousemuir | | Stranraer | 1:1 | ||||||
Day 12 | |||||||||
River Plate | | Quilmes | 5:3 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Racing Club | 38 | 24 | 13 | 1 | 70-24 | 61 | ||
2. | River Plate | 38 | 22 | 12 | 4 | 66-26 | 56 | ||
3. | Boca Juniors | 38 | 17 | 14 | 7 | 51-32 | 48 | ||
4. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 17 | 12 | 9 | 48-34 | 46 | ||
5. | Vélez Sársfield | 38 | 15 | 16 | 7 | 49-38 | 46 | ||
6. | Independiente | 38 | 14 | 16 | 8 | 54-34 | 44 | ||
7. | Estudiantes | 38 | 12 | 17 | 9 | 44-37 | 41 | ||
8. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 13 | 13 | 12 | 49-41 | 39 | ||
9. | Argentinos Juniors | 38 | 14 | 11 | 13 | 40-44 | 39 | ||
10. | Atlanta | 38 | 10 | 18 | 10 | 45-39 | 38 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |