29.08.1966 < | Football matches for 30.08.1966 | > 31.08.1966 |
Day 36 | |||||||||
Dynamo Kiev | | Dynamo Minsk | 1:0 (1:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Day 31 | |||||||||
SKA Odessa | | Zenit | 0:1 (0:0) | ||||||
Odessa | |||||||||
Day 27 | |||||||||
Lokomotiv | | Chernomorets | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Day 23 | |||||||||
SKA Rostov-on-Don | | Neftyanik | 1:3 (0:2) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Day 22 | |||||||||
Pakhtakor | | Ararat | 4:1 (2:0) | ||||||
Tashkent | |||||||||
Kairat | | Dynamo Tbilisi | 1:1 (0:1) | ||||||
Alma-Ata |
Day 25 | |||||||||
Dynamo Leningrad | | SKA Lvov | 2:1 | ||||||
Tavriya | | SKA Kiev | 0:1 | ||||||
Simferopol | |||||||||
Karpaty | | Avyntul | 3:0 | ||||||
Lviv | |||||||||
Volga Kalinin | | Metallurg | 2:0 | ||||||
Kalinin | |||||||||
Volga Gorkiy | | Zvezda Kirovograd | 2:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
18:00 | Trud | | Zarya | 0:3 (0:1) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Sokol | | Avangard | 0:2 | |||||
Saratov | |||||||||
19:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | Sudostroitel | 1:1 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
19:30 | Dnepr | | Shinnik | 3:1 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk |
Day 24 | |||||||||
Neftyanik | | Uralmash | 0:3 | ||||||
Fergana | |||||||||
19:00 | Stroitel Ashkhabad | | SKA Khabarovsk | 6:1 | |||||
Aşgabat |
Metallurg Lipetsk | | Torpedo Pavlovo | 0:0 | ||||||
Lipetsk | |||||||||
Metallurg Cherepovets | | Traktor | 1:2 | ||||||
Cherepovets | |||||||||
Torpedo Lyubertsy | | Khimik Dzerzhinsk | 0:0 | ||||||
Onezhets | | Velozavodets | 3:0 | ||||||
Sever | | Spartak Saransk | 0:1 | ||||||
Murmansk | |||||||||
Dynamo Vologda | | Tekmash | 0:0 | ||||||
Vologda | |||||||||
Torpedo Podolsk | | Khimik Klin | 2:2 | ||||||
18:00 | Saturn | | Kovrovets | 0:0 | |||||
Rybinsk |
18:00 | Metallurg Kuybyshev | | Torpedo Taganrog | 1:1 (1:1) | |||||
Kuybyshev |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Kuybyshev | 34 | 18 | 11 | 5 | 66-31 | 47 | ||
2. | Torpedo Taganrog | 34 | 18 | 10 | 6 | 41-19 | 46 | ||
3. | Polad | 34 | 15 | 12 | 7 | 37-26 | 42 | ||
4. | Volgar | 34 | 16 | 7 | 11 | 45-33 | 39 | ||
5. | Energiya Volzhskiy | 34 | 14 | 11 | 9 | 41-30 | 39 | ||
6. | Lokomotiv Baku | 34 | 14 | 8 | 12 | 32-32 | 36 | ||
7. | Trud Kursk | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-43 | 35 | ||
8. | Torpedo Armavir | 34 | 12 | 11 | 11 | 33-30 | 35 | ||
9. | Progress Kamensk | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-34 | 34 | ||
10. | Tyazhmash | 34 | 12 | 10 | 12 | 42-43 | 34 |
Trud Kurgan | | Lokomotiv Orenburg | 1:1 (1:0) | ||||||
Kurgan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Strela | 32 | 17 | 9 | 6 | 40-16 | 43 | ||
2. | Spartak Yoshkar-Ola | 32 | 17 | 7 | 8 | 46-25 | 41 | ||
3. | Metallurg Magnitogorsk | 32 | 16 | 7 | 9 | 40-28 | 39 | ||
4. | Neftyanik Bugulma | 32 | 15 | 7 | 10 | 35-35 | 37 | ||
5. | Neftyanik Tumen | 32 | 12 | 11 | 9 | 36-25 | 35 | ||
6. | Metallurg Zlatoust | 32 | 12 | 11 | 9 | 33-24 | 35 | ||
7. | Zenit | 32 | 11 | 12 | 9 | 40-36 | 34 | ||
8. | Khimik Salavat | 32 | 13 | 7 | 12 | 33-23 | 33 | ||
9. | Lokomotiv Orenburg | 32 | 12 | 9 | 11 | 33-30 | 33 | ||
10. | Uralets | 32 | 11 | 9 | 12 | 49-36 | 31 |
Day 4 | |||||||||
Nottingham Forest | | Chelsea | 0:0 | ||||||
Nottingham | |||||||||
Liverpool | | Manchester City | 3:2 (2:0) | ||||||
Liverpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester United | 42 | 24 | 12 | 6 | 84-45 | 60 | ||
2. | Nottingham Forest | 42 | 23 | 10 | 9 | 64-41 | 56 | ||
3. | Tottenham Hotspur | 42 | 24 | 8 | 10 | 71-48 | 56 | ||
4. | Leeds United | 42 | 22 | 11 | 9 | 62-42 | 55 | ||
5. | Liverpool | 42 | 19 | 13 | 10 | 64-47 | 51 | ||
6. | Everton | 42 | 19 | 10 | 13 | 65-46 | 48 | ||
7. | Arsenal | 42 | 16 | 14 | 12 | 58-47 | 46 | ||
8. | Leicester City | 42 | 18 | 8 | 16 | 78-71 | 44 | ||
9. | Chelsea | 42 | 15 | 14 | 13 | 67-62 | 44 | ||
10. | Sheffield United | 42 | 16 | 10 | 16 | 52-59 | 42 |
Birmingham City | | Portsmouth | 3:0 | ||||||
Birmingham | |||||||||
Charlton Athletic | | Blackburn Rovers | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Coventry City | | Plymouth Argyle | 1:0 | ||||||
Coventry | |||||||||
Huddersfield Town | | Ipswich Town | 1:0 | ||||||
Huddersfield | |||||||||
Northampton Town | | Bury | 0:0 | ||||||
Northampton | |||||||||
Rotherham United | | Bolton Wanderers | 0:1 | ||||||
Rotherham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Coventry City | 42 | 23 | 13 | 6 | 74-43 | 59 | ||
2. | Wolverhampton Wanderers | 42 | 25 | 8 | 9 | 88-48 | 58 | ||
3. | Carlisle United | 42 | 23 | 6 | 13 | 71-54 | 52 | ||
4. | Blackburn Rovers | 42 | 19 | 13 | 10 | 56-46 | 51 | ||
5. | Ipswich Town | 42 | 17 | 16 | 9 | 70-54 | 50 | ||
6. | Huddersfield Town | 42 | 20 | 9 | 13 | 58-46 | 49 | ||
7. | Crystal Palace | 42 | 19 | 10 | 13 | 61-55 | 48 | ||
8. | Millwall | 42 | 18 | 9 | 15 | 49-58 | 45 | ||
9. | Bolton Wanderers | 42 | 14 | 14 | 14 | 64-58 | 42 | ||
10. | Birmingham City | 42 | 16 | 8 | 18 | 70-66 | 40 |
Doncaster Rovers | | Bradford City | 5:2 aet* | ||||||
Day 3 | |||||||||
Americano (Campos dos Goytacazes) | | Anápolis (Anápolis) | 3:2 | ||||||
Campos dos Goytacazes |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |