30.07.2022 < | Football matches for 31.07.2022 | > 01.08.2022 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Eswatini | | Botswana | 2:2 (1:1) | 0:0 | 2:2 | |||
South Africa, Johannesburg | |||||||||
16:00 | Madagascar | | Seychelles | 3:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 4:0 | |||
Antananarivo |
Day 3 | |||||||||
15:00 | FK Nizhniy Novgorod | | CSKA | 2:2 (0:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:30 | Spartak | | FK Orenburg | 4:1 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:30 | Krylia Sovetov | | Torpedo | 1:1 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
20:00 | FK Rostov | | FK Khimki | 1:0 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 3 | |||||||||
18:00 | SKA-Khabarovsk | | FK Krasnodar-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
19:00 | Alaniya | | Yenisey | 1:1 (1:1) | |||||
Grozny | |||||||||
19:00 | Kuban | | KAMAZ | 0:1 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
19:00 | Volgar | | Dynamo Makhachkala | 2:1 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
19:00 | Shinnik | | Baltika | 1:1 (0:1) | |||||
Yaroslavl |
Day 3 | |||||||||
16:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Yadro | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17:00 | Zenit-2 | | Rodina-M | 4:2 (1:2) | |||||
Saint Petersburg |
Day 3 | |||||||||
13:00 | FK Chertanovo | | Spartak Kostroma | 1:2 (1:2) | |||||
Moscow |
Day 4 | |||||||||
17:00 | Zenit Penza | | Dynamo Vladivostok | 0:4 (0:2) | |||||
Penza | |||||||||
17:00 | Sokol | | SKA-Khabarovsk-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18:00 | Kosmos | | FK Kaluga | 1:2 (0:1) | |||||
Dolgoprudny |
Day 2 | |||||||||
14:30 | Ural-2 | | Torpedo Miass | 1:2 (1:0) | |||||
Sysert |
Day 1 | |||||||||
19:00 | CSKA | | Shirak | 0:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
20:30 | Urartu | | Ararat-Armenia | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan |
20:00 | Dnepr (Mogilev) | | Slavia (Mazyr) | 0:2 (0:1) | |||||
Mogilev |
Day 4 | |||||||||
21:00 | Aksu (Aksu) | | Qayrat (Almaty) | 1:1 (1:1) | |||||
Pavlodar |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Qayrat (Almaty) | 6 | 5 | 1 | 0 | 15-6 | 16 | ||
2. | Ordabasy (Shymkent) | 6 | 3 | 0 | 3 | 9-8 | 9 | ||
3. | Atyrau (Atyrau) | 6 | 2 | 1 | 3 | 6-11 | 7 | ||
4. | Aksu (Aksu) | 6 | 0 | 2 | 4 | 3-8 | 2 |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Kyzylzhar (Petropavl) | | Akzhayik (Oral) | 0:2 (0:1) | |||||
Nur-Sultan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kaysar (Kyzylorda) | 6 | 4 | 1 | 1 | 11-7 | 13 | ||
2. | Akzhayik (Oral) | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-6 | 10 | ||
3. | Caspiy (Aktau) | 6 | 3 | 1 | 2 | 10-9 | 10 | ||
4. | Kyzylzhar (Petropavl) | 6 | 0 | 1 | 5 | 4-12 | 1 |
Day 4 | |||||||||
21:00 | Makhtaaral (Zhetysai) | | Tobil (Kostanay) | 1:0 (0:0) | |||||
Turkestan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Taraz (Taraz) | 6 | 3 | 3 | 0 | 17-8 | 12 | ||
2. | Makhtaaral (Zhetysai) | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-9 | 10 | ||
3. | Aqtöbe (Aqtöbe) | 6 | 2 | 2 | 2 | 6-6 | 8 | ||
4. | Tobil (Kostanay) | 6 | 1 | 0 | 5 | 7-18 | 3 |
Day 4 | |||||||||
19:00 | Astana (Nur-Sultan) | | Turan (Turkistan) | 2:1 (2:0) | |||||
Nur-Sultan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Astana (Nur-Sultan) | 6 | 3 | 3 | 0 | 17-7 | 12 | ||
2. | Shakhtyor (Karagandy) | 6 | 3 | 1 | 2 | 13-14 | 10 | ||
3. | Turan (Turkistan) | 6 | 1 | 2 | 3 | 5-9 | 5 | ||
4. | Zhetysu (Taldykorgan) | 6 | 0 | 4 | 2 | 4-9 | 4 |
Day 1 | |||||||||
19:00 | Petrocub | | Sfîntul Gheorghe | 0:2 (0:1) | |||||
Hînceşti | |||||||||
21:00 | Milsami | | Dinamo-Auto | 0:0 | |||||
Orhei |
Day 2 | |||||||||
17:00 | Tirol | | Hartberg | 2:1 (1:1) | |||||
Innsbruck | |||||||||
17:00 | Austria Klagenfurt | | Rapid | 0:1 (0:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
17:00 | Austria Wien | | LASK | 1:1 (0:0) | |||||
Wien |
Day 1 | |||||||||
12:00 | Sunderland | | Coventry City | 1:1 (1:0) | |||||
Sunderland |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 29 | 14 | 3 | 87-35 | 101 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 28 | 7 | 11 | 73-39 | 91 | ||
3. | Luton Town | 46 | 21 | 17 | 8 | 57-39 | 80 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 22 | 9 | 15 | 84-56 | 75 | ||
5. | Coventry City | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-46 | 70 | ||
6. | Sunderland | 46 | 18 | 15 | 13 | 68-55 | 69 | ||
7. | Blackburn Rovers | 46 | 20 | 9 | 17 | 52-54 | 69 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 11 | 16 | 57-50 | 68 | ||
9. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-53 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 12 | 16 | 68-64 | 66 |
Day 4 | |||||||||
18:30 | Lokomotiv Sofia | | Botev Plovdiv | 2:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
21:00 | CSKA | | Beroe | 5:1 (2:0) | |||||
Sofia |
Day 1 | |||||||||
15:45 | Kisvárda | | Debrecen | 2:2 (0:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
18:00 | Paks | | MOL Fehérvár | 2:0 (1:0) | |||||
Paks | |||||||||
20:30 | Ferencváros | | Puskás | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 23 | |||||||||
18:30 | METTA/LU | | FK Liepāja | 2:2 (0:0) | |||||
Rīga |
Day 19 | |||||||||
17:55 | Lietava | | Hegelmann Litauen | 0:1 (0:1) | |||||
Jonava |
Day 16 | |||||||||
15:30 | Molde | | Strømsgodset | 3:0 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
15:30 | Sarpsborg 08 | | Lillestrøm | 0:2 (0:0) | |||||
Sarpsborg |
Day 4 | |||||||||
18:55 | Radnički Niš | | TSC | 0:3 (0:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
21:00 | Kolubara | | Mladost Lučani | 3:2 (2:1) | |||||
Lazarevac | |||||||||
21:00 | Mladost Novi Sad | | Čukarički | 0:2 (0:1) | |||||
Novi Sad |
21:00 | Paris Saint-Germain | | Nantes | 4:0 (2:0) | |||||
Israel, Tel Aviv |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Hradec Králové | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
16:00 | Jablonec | | Bohemians 1905 | 0:3 (0:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
16:00 | Pardubice | | Dynamo | 0:2 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
19:00 | Sparta | | Slovan | 1:2 (0:2) | |||||
Praha |
Day 1 | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Motherwell | 0:1 (0:1) | |||||
Paisley | |||||||||
16:30 | Celtic | | Aberdeen | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow |
Day 11 | |||||||||
13:00 | Lanús | | Aldosivi | 0:1 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
13:00 | Platense | | Barracas Central | 0:0 | |||||
Vicente López | |||||||||
15:30 | Racing Club | | Tigre | 3:3 (3:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
18:00 | Patronato | | Boca Juniors | 3:0 (2:0) | |||||
Paraná | |||||||||
20:30 | River Plate | | Sarmiento | 1:2 (0:2) | |||||
Buenos Aires |
Day 20 | |||||||||
16:00 | Atlético Paranaense | | São Paulo | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Internacional | | Atlético Mineiro | 3:0 (3:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
17:00 | Cuiabá Esporte Clube | | Fortaleza | 0:1 (0:1) | |||||
Cuiabá | |||||||||
18:00 | América | | Avaí | 3:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
19:00 | Bragantino | | Juventude | 1:0 (1:0) | |||||
Bragança Paulista |
17:00 | DC United | | Orlando City | 2:1 (0:1) | |||||
Washington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Philadelphia Union | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-26 | 67 | ||
2. | Montréal | 34 | 20 | 5 | 9 | 63-50 | 65 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 7 | 11 | 57-41 | 55 | ||
4. | New York Red Bulls | 34 | 15 | 8 | 11 | 50-41 | 53 | ||
5. | Cincinnati | 34 | 12 | 13 | 9 | 64-56 | 49 | ||
6. | Inter Miami | 34 | 14 | 6 | 14 | 47-56 | 48 | ||
7. | Orlando City | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-53 | 48 | ||
8. | Columbus Crew | 34 | 10 | 16 | 8 | 46-41 | 46 | ||
9. | Charlotte | 34 | 13 | 3 | 18 | 44-52 | 42 | ||
10. | New England Revolution | 34 | 10 | 12 | 12 | 47-50 | 42 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |