15.07.2022 < | Football matches for 16.07.2022 | > 17.07.2022 |
Philippines | | Timor-Leste | 4:1 (2:0) | ||||||
Indonesia, Gianyar |
Day 1 | |||||||||
15:00 | CSKA | | Ural | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:30 | FK Orenburg | | Krylia Sovetov | 2:4 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
20:00 | Akhmat | | Spartak | 1:1 (1:0) | |||||
Grozny |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Neftekhimik | | KAMAZ | 0:1 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
19:00 | Volga | | Yenisey | 1:1 (0:0) | |||||
Ulyanovsk |
Day 1 | |||||||||
13:00 | Zvezda | | Baltika-BFU | 1:1 (0:0) | |||||
Saint Petersburg |
Day 1 | |||||||||
17:00 | FK Murom | | Tekstilshchik | 1:2 (0:1) | |||||
Murom | |||||||||
17:00 | Khimik | | Spartak Kostroma | 3:0 | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
18:00 | Dynamo-2 | | Torpedo Vladimir | 2:1 (1:1) | |||||
Novogorsk |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Rodina-2 | | Sakhalinets | 0:2 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Metallurg | | FK Ryazan | 2:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:00 | Avangard | | Spartak Tambov | 2:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
18:00 | Dynamo Bryansk | | Arsenal-2 | 4:0 (2:0) | |||||
Bryansk |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Sokol | | FK Khimki-M | 1:3 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
17:00 | Zenit Penza | | Kosmos | 0:3 (0:1) | |||||
Penza | |||||||||
17:00 | Saturn | | FK Kaluga | 0:4 (0:2) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
18:00 | SKA-Khabarovsk-2 | | Znamya | 1:2 (0:2) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
18:00 | Salyut-Belgorod | | FK Balashikha | 1:0 (1:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
20:00 | Dynamo Vladivostok | | FK Kolomna | 2:1 (1:0) | |||||
Vladivostok |
Day 15 | |||||||||
16:00 | FK Vitebsk | | Neman | 2:2 (1:2) | |||||
Vitebsk | |||||||||
18:00 | Tarpeda-BelAZ | | Isloch | 0:1 (0:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
20:00 | Dnepr | | Slavia | 1:3 (0:2) | |||||
Mogilev |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Kyzylzhar (Petropavl) | | Kaysar (Kyzylorda) | 1:2 (1:1) | |||||
Petropavl |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kaysar (Kyzylorda) | 6 | 4 | 1 | 1 | 11-7 | 13 | ||
2. | Akzhayik (Oral) | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-6 | 10 | ||
3. | Caspiy (Aktau) | 6 | 3 | 1 | 2 | 10-9 | 10 | ||
4. | Kyzylzhar (Petropavl) | 6 | 0 | 1 | 5 | 4-12 | 1 |
Day 2 | |||||||||
19:00 | Tobil (Kostanay) | | Aqtöbe (Aqtöbe) | 2:1 (2:1) | |||||
Kostanay | |||||||||
21:00 | Taraz (Taraz) | | Makhtaaral (Zhetysai) | 4:2 (2:2) | |||||
Taraz |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Taraz (Taraz) | 6 | 3 | 3 | 0 | 17-8 | 12 | ||
2. | Makhtaaral (Zhetysai) | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-9 | 10 | ||
3. | Aqtöbe (Aqtöbe) | 6 | 2 | 2 | 2 | 6-6 | 8 | ||
4. | Tobil (Kostanay) | 6 | 1 | 0 | 5 | 7-18 | 3 |
Day 2 | |||||||||
18:30 | Lokomotiv Sofia | | CSKA | 1:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
21:00 | Levski | | Spartak 1918 | 5:0 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 21 | |||||||||
17:00 | Valmiera | | BFC Daugava | 5:1 (1:0) | |||||
Valmiera | |||||||||
19:00 | METTA/LU | | RFS | 1:3 (1:1) | |||||
Rīga |
Day 28 | |||||||||
18:00 | Hegelmann Litauen | | Lietava | 6:0 (3:0) | |||||
Kaunas |
Day 14 | |||||||||
16:00 | Jerv | | Sandefjord | 1:2 (0:0) | |||||
Grimstad | |||||||||
18:00 | Ham-Kam | | Bodø/Glimt | 0:2 (0:0) | |||||
Hamar |
Day 2 | |||||||||
20:00 | Mladost Novi Sad | | Vojvodina | 0:4 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
20:00 | Crvena Zvezda | | Kolubara | 5:0 (5:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
20:00 | TSC | | Javor | 0:0 | |||||
Bačka Topola |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Norrköping | | Malmö | 0:2 (0:1) | |||||
Norrköping | |||||||||
17:30 | Djurgårdens | | Värnamo | 5:0 (2:0) | |||||
Stockholm |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Peterhead | | Dumbarton | 0:2 (0:1) | |||||
Peterhead | |||||||||
15:00 | Raith Rovers | | Stirling Albion | 1:1 (1:1), pen. 4:5 | |||||
Kirkcaldy |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Montrose | | Kilmarnock | 0:3 (0:1) | |||||
Montrose | |||||||||
15:00 | Stenhousemuir | | Fraserburgh | 3:0 (1:0) | |||||
Stenhousemuir |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Buckie Thistle | | Alloa Athletic | 1:4 (1:2) | |||||
Buckie | |||||||||
15:00 | Ross County | | Dunfermline Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Dingwall |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Clyde | | Greenock Morton | 2:0 (1:0) | |||||
Cumbernauld |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Cowdenbeath | | St. Mirren | 0:2 (0:2) | |||||
Cowdenbeath | |||||||||
15:00 | Edinburgh | | Arbroath | 1:3 (1:1) | |||||
Edinburgh |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Annan Athletic | | Elgin City | 4:0 (3:0) | |||||
Annan | |||||||||
15:00 | Queen of the South | | St. Johnstone | 2:2 (1:0), pen. 4:2 | |||||
Dumfries |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Annan Athletic | 4 | 2 | 0 | 0 | 8-3 | 10 | ||
2. | Queen of the South | 4 | 2 | 0 | 1 | 9-5 | 8 | ||
3. | St. Johnstone | 4 | 2 | 0 | 0 | 7-4 | 8 | ||
4. | Ayr United | 4 | 1 | 0 | 2 | 4-5 | 4 | ||
5. | Elgin City | 4 | 0 | 0 | 4 | 2-13 | 0 |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Cove Rangers | | Livingston | 1:2 (1:0) | |||||
Cove | |||||||||
15:00 | Kelty Hearts | | Albion Rovers | 0:2 (0:0) | |||||
Kelty |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Forfar Athletic | | Hamilton Academical | 0:3 (0:1) | |||||
Forfar | |||||||||
15:00 | Stranraer | | Dundee | 0:3 (0:1) | |||||
Stranraer |
Day 20 | |||||||||
17:00 | Nõmme Kalju | | Trans | 1:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
19:30 | Kuressaare | | Legion | 1:0 (0:0) | |||||
Kuressaare |
Day 8 | |||||||||
13:00 | Barracas Central | | Argentinos Juniors | 1:3 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15:30 | Gimnasia y Esgrima | | Colón | 0:0 | |||||
La Plata | |||||||||
15:30 | Independiente | | Rosario Central | 0:0 | |||||
Avellaneda | |||||||||
18:00 | Newell's Old Boys | | Racing Club | 0:0 | |||||
Rosario | |||||||||
20:30 | Boca Juniors | | Talleres | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires |
Day 17 | |||||||||
16:30 | Atlético Paranaense | | Internacional | 0:0 | |||||
Curitiba | |||||||||
19:00 | Avaí | | Santos | 1:0 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
19:00 | Flamengo | | Coritiba | 2:0 (2:0) | |||||
Brasília | |||||||||
21:00 | Ceará | | Corinthians | 3:1 (2:1) | |||||
Fortaleza |
19:00 | Chicago Fire | | Seattle Sounders | 1:0 (1:0) | |||||
Chicago | |||||||||
19:00 | Minnesota United | | DC United | 2:0 (1:0) | |||||
Saint Paul | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | Los Angeles Galaxy | 2:0 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | Montréal | | Toronto | 1:0 (0:0) | |||||
Montréal | |||||||||
19:30 | Philadelphia Union | | New England Revolution | 2:1 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
20:00 | Inter Miami | | Charlotte | 3:2 (0:2) | |||||
Fort Lauderdale | |||||||||
20:00 | Dallas | | Austin | 1:1 (1:0) | |||||
Frisco |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Philadelphia Union | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-26 | 67 | ||
2. | Montréal | 34 | 20 | 5 | 9 | 63-50 | 65 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 7 | 11 | 57-41 | 55 | ||
4. | New York Red Bulls | 34 | 15 | 8 | 11 | 50-41 | 53 | ||
5. | Cincinnati | 34 | 12 | 13 | 9 | 64-56 | 49 | ||
6. | Inter Miami | 34 | 14 | 6 | 14 | 47-56 | 48 | ||
7. | Orlando City | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-53 | 48 | ||
8. | Columbus Crew | 34 | 10 | 16 | 8 | 46-41 | 46 | ||
9. | Charlotte | 34 | 13 | 3 | 18 | 44-52 | 42 | ||
10. | New England Revolution | 34 | 10 | 12 | 12 | 47-50 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 4 | 9 | 66-38 | 67 | ||
2. | Austin | 34 | 16 | 8 | 10 | 65-49 | 56 | ||
3. | Dallas | 34 | 14 | 11 | 9 | 48-37 | 53 | ||
4. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 8 | 12 | 58-51 | 50 | ||
5. | Nashville | 34 | 13 | 11 | 10 | 52-41 | 50 | ||
6. | Minnesota United | 34 | 14 | 6 | 14 | 48-51 | 48 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 12 | 11 | 11 | 43-45 | 47 | ||
8. | Portland Timbers | 34 | 11 | 13 | 10 | 53-53 | 46 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 7 | 15 | 40-57 | 43 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 11 | 10 | 13 | 46-57 | 43 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |