20.05.2016 < | Football matches for 21.05.2016 | > 22.05.2016 |
Day 30 | |||||||||
13:30 | Rubin | | CSKA | 0:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
13:30 | FK Krasnodar | | Amkar | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
13:30 | Terek | | FK Rostov | 0:2 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
13:30 | Dynamo | | Zenit | 0:3 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
13:30 | Lokomotiv | | Mordovia | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
14:30 | Krylia Sovetov | | Anzhi | 0:0 | |||||
Samara | |||||||||
15:30 | FK Ufa | | Spartak | 3:1 (2:1) | |||||
Ufa | |||||||||
15:30 | Ural | | Kuban | 2:0 (1:0) | |||||
Yekaterinburg |
Day 38 | |||||||||
12:00 | Baltika | | Shinnik | 0:3 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
13:00 | Baikal | | Arsenal | 0:2 (0:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
13:00 | Volga | | Yenisey | 4:0 (1:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
14:00 | KAMAZ | | Gazovik | 0:3 (0:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
16:00 | Sokol | | FK Tyumen | 0:1 (0:1) | |||||
Saratov | |||||||||
16:00 | Sibir | | Volgar | 1:1 (1:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | Torpedo | | Zenit-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Armavir | |||||||||
17:30 | Spartak-2 | | Tom | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Fakel | | FK Tosno | 1:3 (0:2) | |||||
Voronezh | |||||||||
20:00 | SKA-Energiya | | Luch-Energiya | 2:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk |
17:00 | Zorya (Lugansk) | | Shakhtar (Donetsk) | 0:2 (0:1) | |||||
Lviv |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Dynamo-2 | | Hirnyk-Sport | 1:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
18:00 | Desna | | FK Ternopil | 1:1 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
18:30 | Helios | | Hirnyk | 2:1 (0:0) | |||||
Kharkiv |
18:00 | BATE (Barysaw) | | Torpedo-BelAZ (Zhodzina) | 0:0 aet, pen. 2:3 | |||||
Brest |
17:30 | Crystal Palace | | Manchester United | 1:2 aet (0:0, 1:1) | |||||
London |
Day 13 | |||||||||
17:00 | Žalgiris Vilnius | | Atlantas | 1:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
19:00 | Sūduva | | Žalgiris Kaunas | 1:0 (0:0) | |||||
Marijampolė |
Day 37 | |||||||||
17:00 | Javor | | Mladost | 0:1 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
17:00 | OFK | | Jagodina | 6:2 (4:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Metalac | | Novi Pazar | 4:2 (3:1) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Rad | 1:2 (0:0) | |||||
Subotica |
Day 11 | |||||||||
16:00 | Sundsvall | | Östersunds | 5:0 (1:0) | |||||
Sundsvall |
Day 16 | |||||||||
15:15 | Olimpo | | Sarmiento | 0:1 (0:0) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
15:15 | Atlético Rafaela | | Argentinos Juniors | 0:2 (0:1) | |||||
Rafaela | |||||||||
17:30 | Racing Club | | Temperley | 2:0 (2:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
20:00 | Quilmes | | Independiente | 0:3 (0:3) | |||||
Quilmes | |||||||||
20:00 | Vélez Sársfield | | Patronato | 0:0 | |||||
Buenos Aires |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Ponte Preta | | Palmeiras | 2:1 (2:0) | |||||
Campinas | |||||||||
18:30 | Fluminense | | Santa Cruz | 2:2 (0:0) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
21:00 | Cruzeiro | | Figueirense | 2:2 (0:1) | |||||
Belo Horizonte |
15:00 | New York City | | New York Red Bulls | 0:7 (0:3) | |||||
New York | |||||||||
16:00 | Chicago Fire | | Houston Dynamo | 1:0 (1:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
17:00 | Toronto | | Columbus Crew | 0:0 | |||||
Toronto | |||||||||
19:00 | Seattle Sounders | | Colorado Rapids | 0:1 (0:1) | |||||
Seattle | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Dallas | 2:4 (2:2) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | Orlando City | | Montreal Impact | 2:1 (1:1) | |||||
Orlando | |||||||||
19:30 | Sporting Kansas City | | Real Salt Lake | 1:3 (0:2) | |||||
Kansas City |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 16 | 9 | 9 | 61-44 | 57 | ||
2. | New York City | 34 | 15 | 9 | 10 | 62-57 | 54 | ||
3. | Toronto | 34 | 14 | 11 | 9 | 51-39 | 53 | ||
4. | DC United | 34 | 11 | 13 | 10 | 53-47 | 46 | ||
5. | Montreal Impact | 34 | 11 | 12 | 11 | 49-53 | 45 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 11 | 9 | 14 | 52-55 | 42 | ||
7. | New England Revolution | 34 | 11 | 9 | 14 | 44-54 | 42 | ||
8. | Orlando City | 34 | 9 | 14 | 11 | 55-60 | 41 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 8 | 12 | 14 | 50-58 | 36 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 7 | 10 | 17 | 42-58 | 31 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 17 | 9 | 8 | 50-40 | 60 | ||
2. | Colorado Rapids | 34 | 15 | 13 | 6 | 39-32 | 58 | ||
3. | Los Angeles Galaxy | 34 | 12 | 16 | 6 | 54-39 | 52 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-43 | 48 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 13 | 8 | 13 | 42-41 | 47 | ||
6. | Real Salt Lake | 34 | 12 | 10 | 12 | 44-46 | 46 | ||
7. | Portland Timbers | 34 | 12 | 8 | 14 | 48-53 | 44 | ||
8. | Vancouver Whitecaps | 34 | 10 | 9 | 15 | 45-52 | 39 | ||
9. | San Jose Earthquakes | 34 | 8 | 14 | 12 | 32-40 | 38 | ||
10. | Houston Dynamo | 34 | 7 | 13 | 14 | 39-45 | 34 |
Day 10 | |||||||||
15:30 | Liaoning Whowin | | Guangzhou Evergrande | 0:3 (0:2) | |||||
Shenyang | |||||||||
19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Henan Construction | 0:0 | |||||
Jinan | |||||||||
19:35 | Shanghai SIPG | | Hangzhou Greentown | 1:0 (0:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
19:35 | Tianjin Teda | | Jiangsu Suning | 1:0 (1:0) | |||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 7 | 4 | 62-19 | 64 | ||
2. | Jiangsu Suning | 30 | 17 | 6 | 7 | 53-33 | 57 | ||
3. | Shanghai SIPG | 30 | 14 | 10 | 6 | 56-32 | 52 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 12 | 6 | 46-31 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 11 | 10 | 9 | 34-26 | 43 | ||
6. | Guangzhou R&F | 30 | 11 | 7 | 12 | 47-50 | 40 | ||
7. | Hebei China Fortune | 30 | 11 | 7 | 12 | 34-38 | 40 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 10 | 11 | 43-50 | 37 | ||
9. | Yanbian | 30 | 10 | 7 | 13 | 39-41 | 37 | ||
10. | Tianjin Teda | 30 | 9 | 9 | 12 | 38-50 | 36 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |