19.04.2016 < | Football matches for 20.04.2016 | > 21.04.2016 |
Day 6 | |||||||||
18:30 | Bolívar | | Racing Club | 1:1 (0:0) | |||||
La Paz | |||||||||
19:30 | Boca Juniors | | Deportivo Cali | 6:2 (2:2) | |||||
Buenos Aires |
Day 6 | |||||||||
20:45 | Cerro Porteño | | Santa Fe | 1:0 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
21:45 | Corinthians | | Cobresal | 6:0 (4:0) | |||||
São Paulo |
Day 5 | |||||||||
17:55 | Al Nasr Dubai | | Lokomotiv | 1:1 (1:1) | |||||
Dubai | |||||||||
19:00 | Al Ittihad | | Sepahan | 4:0 (1:0) | |||||
Qatar, Doha |
Day 5 | |||||||||
19:00 | Bunyodkor | | Lekhwiya | 0:2 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
20:30 | Zob Ahan | | Al Nassr Riyadh | 3:0 (1:0) | |||||
Oman, Muscat |
Day 5 | |||||||||
19:30 | Tokyo | | Jeonbuk Hyundai Motors | 0:3 (0:1) | |||||
Tokyo | |||||||||
20:00 | Jiangsu Suning | | Becamex Bình Dương | 3:0 (2:0) | |||||
Nanjing |
Day 5 | |||||||||
19:30 | Shandong Luneng Taishan | | Sanfrecce Hiroshima | 1:0 (1:0) | |||||
Jinan | |||||||||
19:30 | Seoul | | Buriram United | 2:1 (2:0) | |||||
Seoul |
Day 5 | |||||||||
20:00 | Sydney | | Urawa Red Diamonds | 0:0 | |||||
Sydney |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:30 | TP Mazembe | | Wydad Casablanca | 1:1 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Lubumbashi | |||||||||
16:00 | Al Ahly Tripoli | | ASEC | 2:1 (1:1) | 0:2 (0:0) | 2:3 | |||
Tunisia, Tunis | |||||||||
19:00 | Etoile du Sahel | | Enyimba | 3:0 (1:0), pen. 3:4 | 0:3 (0:1) | 3:3 | |||
Sousse | |||||||||
19:30 | Mamelodi Sundowns | | Vita | 2:1 (1:1) | 0:1 (0:0) | 2:2 | |||
Pretoria | |||||||||
19:30 | Al Ahly Cairo | | Young Africans | 2:1 (0:0) | 1:1 (1:1) | 3:2 | |||
Alexandria |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Medeama | | Al-Ahly Shendi | 2:0 (2:0) | 0:0 | 2:0 | |||
Sekondi-Takoradi | |||||||||
16:00 | Villa | | FUS | 1:0 (0:0) | 0:7 (0:3) | 1:7 | |||
Kampala | |||||||||
18:00 | Misr El-Makasa | | CS Constantine | 3:1 (1:0) | 0:1 (0:0) | 3:2 | |||
Fayoum | |||||||||
18:00 | ENPPI | | Mounana | 2:0 (1:0), pen. 4:5 | 0:2 (0:1) | 2:2 | |||
Cairo | |||||||||
20:00 | KAC | | MC Oran | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Marrakech |
12:00 | Auckland City | | Tefana | 4:2 (4:1) | |||||
Albany | |||||||||
15:30 | Team Wellington | | Magenta | 2:0 (0:0) | |||||
Albany |
Day 1 | |||||||||
20:45 | Tigres UANL | | América | 0:2 (0:0) | |||||
San Nicolás de los Garza |
19:00 | Amkar (Perm) | | Zenit (Saint Petersburg) | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 3:4 | |||||
Perm | |||||||||
19:30 | CSKA (Moscow) | | FK Krasnodar (Krasnodar) | 3:1 (2:0) | |||||
Khimki |
Day 22 | |||||||||
15:00 | Znamya Truda | | Volga Tver | 1:0 (1:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
16:30 | FK Khimki | | Kareliya | 3:2 (2:2) | |||||
Khimki | |||||||||
18:00 | Spartak | | Dnepr | 1:0 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | FK Strogino | 2:1 (2:1) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik | | Solaris | 1:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:30 | FK Domodedovo | | FK Dolgoprudny | 1:3 (1:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
19:00 | Dynamo Sankt-Petersburg | | Pskov-747 | 3:3 (1:1) | |||||
Saint Petersburg |
Day 20 | |||||||||
17:00 | Nosta | | Lada-Tolyatti | 3:0 (1:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
17:00 | Zenit-Izhevsk | | Volga-Olimpiets | 0:1 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
17:30 | FK Chelyabinsk | | Dynamo Kirov | 1:1 (1:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Volga Ulyanovsk | | Khimik | 3:0 (2:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
19:00 | Syzran-2003 | | Neftekhimik | 2:1 (2:0) | |||||
Syzran |
Day 1 | |||||||||
19:00 | Dnipro (Dnipropetrovsk) | | Zorya (Lugansk) | 1:0 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
19:00 | FK Oleksandriya (Oleksandriya) | | Shakhtar (Donetsk) | 1:1 (1:0) | |||||
Oleksandriia |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Naftan (Navapolatsk) | | BATE (Barysaw) | 2:2 (1:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
20:00 | Torpedo-BelAZ (Zhodzina) | | FK Minsk (Minsk) | 1:1 (1:0) | |||||
Zhodzina |
Day 30 | |||||||||
19:45 | West Ham United | | Watford | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
20:00 | Manchester United | | Crystal Palace | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 27 | |||||||||
20:00 | Liverpool | | Everton | 4:0 (2:0) | |||||
Liverpool |
Day 32 | |||||||||
18:30 | Utrecht | | De Graafschap | 0:2 (0:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
18:30 | Zwolle | | NEC | 2:0 (2:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
19:45 | Heracles | | Feyenoord | 2:2 (1:1) | |||||
Almelo | |||||||||
20:45 | Twente | | Excelsior | 2:0 (0:0) | |||||
Enschede | |||||||||
20:45 | Heerenveen | | Ajax | 0:2 (0:0) | |||||
Heerenveen |
Day 34 | |||||||||
20:00 | Deportivo | | Barcelona | 0:8 (0:2) | |||||
La Coruña | |||||||||
20:45 | Valencia | | Eibar | 4:0 (3:0) | |||||
Valencia | |||||||||
20:45 | Sporting | | Sevilla | 2:1 (1:1) | |||||
Gijón | |||||||||
20:45 | Athletic | | Atlético | 0:1 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
20:45 | Málaga | | Rayo Vallecano | 1:1 (0:0) | |||||
Málaga | |||||||||
22:00 | Real Madrid | | Villarreal | 3:0 (1:0) | |||||
Madrid |
Day 34 | |||||||||
18:30 | Sassuolo | | Sampdoria | 0:0 | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
20:45 | Palermo | | Atalanta | 2:2 (1:1) | |||||
Palermo | |||||||||
20:45 | Udinese | | Fiorentina | 2:1 (1:1) | |||||
Udine | |||||||||
20:45 | Chievo | | Frosinone | 5:1 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
20:45 | Empoli | | Hellas Verona | 1:0 (0:0) | |||||
Empoli | |||||||||
20:45 | Genoa | | Inter | 1:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
20:45 | Juventus | | Lazio | 3:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
20:45 | Roma | | Torino | 3:2 (0:1) | |||||
Roma |
Day 8 | |||||||||
19:00 | Trakai | | Žalgiris Vilnius | 1:0 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
19:30 | Sūduva | | Lietava | 3:0 (2:0) | |||||
Marijampolė |
Day 6 | |||||||||
19:00 | Bodø/Glimt | | Haugesund | 3:4 (2:2) | |||||
Bodø | |||||||||
19:00 | Sogndal | | Odd | 0:1 (0:0) | |||||
Sogndal | |||||||||
19:00 | Stabæk | | Strømsgodset | 0:1 (0:1) | |||||
Bekkestua | |||||||||
19:00 | Viking | | Brann | 0:1 (0:0) | |||||
Stavanger |
Day 32 | |||||||||
18:00 | Termalica | | Korona | 0:0 | |||||
Nieciecza | |||||||||
18:00 | Górnik Łęczna | | Wisła | 0:3 (0:0) | |||||
Łęczna | |||||||||
20:30 | Górnik Zabrze | | Podbeskidzie | 1:0 (1:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
20:30 | Śląsk | | Jagiellonia | 3:1 (2:1) | |||||
Wrocław |
Day 32 | |||||||||
17:00 | Inter | | Istra 1961 | 3:0 (2:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
19:00 | Hajduk | | Lokomotiva | 2:0 (0:0) | |||||
Split |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:30 | Sampaio Correa (São Luis) | | Inter de Lages | 0:1 (0:1) | 2:1 (0:0) | 2:2 | |||
São Luís | |||||||||
20:30 | ABC (Natal) | | Goianésia (Goianésia) | 3:2 (0:2) | 1:1 (0:1) | 4:3 | |||
Natal | |||||||||
21:45 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Confiança (Aracaju) | 3:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Volta Redonda | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19:30 | Red Bull Brasil (Campinas) | | América Mineiro (Belo Horizonte) | 1:1 (1:1) | |||||
Campinas | |||||||||
20:30 | Galvez (Acre) | | Rio Branco (Campos dos Goytacazes) | 1:0 (0:0) | |||||
Rio Branco | |||||||||
20:30 | Comercial (Campo Grande) | | Joinville (Joinville) | 1:1 (0:1) | |||||
Rio Brilhante | |||||||||
20:30 | Dom Bosco (Cuiabá) | | Nacional (Manaus) | 2:0 (1:0) | |||||
Cuiabá | |||||||||
21:45 | Campinense (Campina Grande) | | Cruzeiro (Belo Horizonte) | 0:0 | |||||
Campina Grande |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |