22.03.2002 < | Football matches for 23.03.2002 | > 24.03.2002 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Wallidan | | Raja | 1:3 | 1:2 | 2:5 | ||||
Tourbillon | | Espérance | 1:3 | 1:5 | 2:8 | ||||
Akonangui | | Al Madina | 4:2 | 1:3 | 5:5 | ||||
Jeanne d'Arc | | Belouizdad | 1:0 | 1:1 | 2:1 | ||||
Saint-Louisienne | | Orlando Pirates | 0:2 | 1:2 | 1:4 | ||||
Oserian Fastac | | Al Ahly Cairo | 0:0 | 1:2 | 1:2 | ||||
Nakuru |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Djoliba | | NPA | 3:0 | 1:2 | 4:2 | ||||
Kampala City Council | | Saint George | 0:0 | 0:1 | 0:1 | ||||
Mathare United | | Al-Masry | 0:2 | 0:2 | 0:4 | ||||
Rayon Sports | | Aviação | 1:0, pen. 6:5 | 0:1 | 1:1 | ||||
Ferroviário | | Mtibwa Sugar | 1:1 | 0:0 | 1:1 | ||||
FUS | | Al Tahaddy | 1:1 | 3:1 | 4:2 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Mangasport | | Kaloum Star | 5:1 | 2:2 | 7:3 | ||||
Police | | Dolphins | 2:0 | 0:1 | 2:1 | ||||
Hammam-Lif | | Polisi | 7:0 | 2:0 | 9:0 | ||||
Sonangol | | Asante Kotoko | 2:2 | 0:2 | 2:4 | ||||
Nemkom (Krasnodar) | | Shakhtyor (Shakhty) | 3:0 aet (0:0, 0:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Slavyansk (Slavyansk-na-Kubani) | | FK Krasnodar-2000 (Krasnodar) | 0:1 (0:0) | ||||||
Baranikovsky | |||||||||
Spartak (Anapa) | | Vityaz (Krymsk) | 0:1 (0:0) | ||||||
Vityazevo | |||||||||
Druzhba (Maykop) | | Zhemchuzhina (Sochi) | 4:1 (0:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
Venets (Gulkevichi) | | Nart (Cherkessk) | 0:2 (0:1) | ||||||
Gulkevichi | |||||||||
Avtodor (Vladikavkaz) | | FK Mozdok (Mozdok) | 6:0 (3:0) | ||||||
Vladikavkaz | |||||||||
Kavkazkabel (Prokhladnyi) | | Zhemchuzhina (Budyonnovsk) | 3:1 (1:0) | ||||||
Budyonnovsk Yunost Stadium | |||||||||
Angusht (Nazran) | | Terek (Groznyi) | 0:1 (0:0) | ||||||
Nazran | |||||||||
Spartak-Kavkaztransgaz (Izobilny) | | Dynamo (Stavropol) | 1:2 (0:0) | ||||||
Izobilny | |||||||||
Sudostroitel (Astrakhan) | | Dynamo (Makhachkala) | 0:0 aet, pen. 3:4 | ||||||
Astrakhan |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Torpedo-ZiL | | Rotor | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Zenit | | Torpedo | 2:2 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Dynamo | | CSKA | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Alaniya | | Rostselmash | 2:1 (0:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
18:00 | Uralan | | Shinnik | 1:1 (0:0) | |||||
Elista | |||||||||
18:00 | Saturn-REN TV | | Krylia Sovetov | 3:1 (2:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
20:00 | Sokol | | Anzhi | 1:0 (0:0) | |||||
Saratov |
Day 2 | |||||||||
Traktor | | Samarqand | 0:1 (0:0) | ||||||
Toshkent | |||||||||
Mashʼal | | Buxoro | 0:2 (0:1) | ||||||
Muborak | |||||||||
Novbahor | | Soʼgʼdiyona | 2:0 (2:0) | ||||||
Namangan | |||||||||
FK Andijon | | Zarafshon | 0:0 | ||||||
Andijon | |||||||||
Metallurg | | Qoʼqon 1912 | 0:2 (0:0) | ||||||
Bekobod | |||||||||
Qizilqum | | Nasaf | 1:0 (0:0) | ||||||
Zarafshon | |||||||||
Neftchi | | Dustlik | 3:0 (1:0) | ||||||
Toshloq Amir Temur Stadium |
Day 31 | |||||||||
15:00 | Leicester City | | Leeds United | 0:2 (0:2) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Manchester United | | Middlesbrough | 0:1 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Southampton | 1:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Bolton Wanderers | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Derby County | | Everton | 3:4 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Aston Villa | 0:0 | |||||
Ipswich |
Day 41 | |||||||||
Barnsley | | Watford | 2:0 (1:0) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Bradford City | | Crewe Alexandra | 2:0 (1:0) | ||||||
Bradford | |||||||||
Crystal Palace | | Walsall | 2:0 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Grimsby Town | | Wimbledon | 6:2 (2:2) | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Portsmouth | | Sheffield Wednesday | 0:0 | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Rotherham United | | Manchester City | 1:1 (1:0) | ||||||
Rotherham | |||||||||
Sheffield United | | Burnley | 3:0 (1:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Stockport County | | Preston North End | 0:2 (0:1) | ||||||
Stockport | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Norwich City | 0:0 | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 46 | 31 | 6 | 9 | 108-52 | 99 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 27 | 8 | 11 | 61-29 | 89 | ||
3. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 25 | 11 | 10 | 76-43 | 86 | ||
4. | Millwall | 46 | 22 | 11 | 13 | 69-48 | 77 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 21 | 13 | 12 | 70-49 | 76 | ||
6. | Norwich City | 46 | 22 | 9 | 15 | 60-51 | 75 | ||
7. | Burnley | 46 | 21 | 12 | 13 | 70-62 | 75 | ||
8. | Preston North End | 46 | 20 | 12 | 14 | 71-59 | 72 | ||
9. | Wimbledon | 46 | 18 | 13 | 15 | 63-57 | 67 | ||
10. | Crystal Palace | 46 | 20 | 6 | 20 | 70-62 | 66 |
Arsenal | | Newcastle United | 3:0 (2:0)* | ||||||
London |
Day 25 | |||||||||
Belasitsa | | Lokomotiv Sofia | 2:1 | ||||||
Marek | | Liteks | 0:1 | ||||||
Slavia | | Beroe | 3:2 | ||||||
Spartak Pleven | | Cherno More | 3:1 | ||||||
Chernomorets | | Levski | 1:2 | ||||||
Day 26 | |||||||||
15:00 | Dunaferr | | Debrecen | 0:0 | |||||
Dunaújváros | |||||||||
15:00 | MATÁV | | Ferencváros | 2:1 (1:1) | |||||
Sopron | |||||||||
16:30 | Zalaegerszegi TE | | MTK Hungária | 2:0 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
18:30 | Újpest | | Vasas SC | 2:2 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
19:00 | Kispest Honvéd | | ETO | 1:4 (1:2) | |||||
Budapest |
Day 28 | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Kaiserslautern | 3:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Bayern | | Köln | 3:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Hertha | | Nürnberg | 2:0 (2:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | 1860 München | 4:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Borussia Mönchengladbach | 0:1 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Hansa | | Hamburger SV | 1:1 (0:0) | |||||
Rostock | |||||||||
15:30 | Sankt Pauli | | Stuttgart | 1:2 (0:0) | |||||
Hamburg |
Day 31 | |||||||||
Málaga | | Rayo Vallecano | 0:0 | ||||||
Málaga | |||||||||
Real Betis | | Sevilla | 0:0 | ||||||
Sevilla | |||||||||
Las Palmas | | Villarreal | 3:2 (2:2) | ||||||
Las Palmas de Gran Canaria |
Day 28 | |||||||||
Gil Vicente | | Beira Mar | 2:1 (0:1) | ||||||
Vitória Guimarães | | Benfica | 1:4 (0:1) | ||||||
Sporting | | Salgueiros | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 30 | |||||||||
17:15 | Guingamp | | Paris Saint-Germain | 0:1 (0:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
20:00 | Nantes | | Rennes | 3:1 (2:1) | |||||
Nantes | |||||||||
20:00 | Bastia | | Montpellier | 3:0 (2:0) | |||||
Bastia | |||||||||
20:00 | Sedan | | Lens | 1:1 (1:0) | |||||
Sedan | |||||||||
20:00 | Metz | | Sochaux-Montbéliard | 2:0 (1:0) | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Lille | | Auxerre | 2:3 (1:2) | |||||
Lille | |||||||||
20:00 | Lyon | | Lorient | 2:0 (0:0) | |||||
Lyon | |||||||||
20:00 | Troyes | | Bordeaux | 2:0 (0:0) | |||||
Troyes |
Day 33 | |||||||||
15:00 | Livingston | | Aberdeen | 0:0 | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | Dunfermline Athletic | | Dundee | 2:0 (1:0) | |||||
Dunfermline | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Hibernian | 1:2 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hearts | | St. Johnstone | 1:3 (0:3) | |||||
Edinburgh |
Day 8 | |||||||||
Nueva Chicago | | Rosario Central | 0:1 (0:0) | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Racing Club | 0:1 (0:1) | ||||||
Unión | | Huracán | 0:1 (0:0) | ||||||
Belgrano | | Colón | 0:1 (0:1) | ||||||
Newell's Old Boys | | Gimnasia y Esgrima | 0:1 (0:0) | ||||||
Kansas City Wizards | | Colorado Rapids | 1:1 aet (0:1, 1:1) | ||||||
Kansas City | |||||||||
Columbus Crew | | Chicago Fire | 0:2 | ||||||
Columbus | |||||||||
Dallas Burn | | San Jose Earthquakes | 0:2 (0:1) | ||||||
Dallas | |||||||||
MetroStars | | New England Revolution | 3:1 (0:0) | ||||||
East Rutherford | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | D.C. United | 2:1 aet (0:0, 1:1) | ||||||
Pasadena |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 28 | 12 | 2 | 14 | 49-49 | 38 | ||
2. | Columbus Crew | 28 | 11 | 5 | 12 | 44-43 | 38 | ||
3. | Chicago Fire | 28 | 11 | 4 | 13 | 43-38 | 37 | ||
4. | MetroStars | 28 | 11 | 2 | 15 | 41-47 | 35 | ||
5. | D.C. United | 28 | 9 | 5 | 14 | 31-40 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 28 | 16 | 3 | 9 | 44-33 | 51 | ||
2. | San Jose Earthquakes | 28 | 14 | 3 | 11 | 45-35 | 45 | ||
3. | Colorado Rapids | 28 | 13 | 4 | 11 | 43-48 | 43 | ||
4. | Dallas Burn | 28 | 12 | 7 | 9 | 44-43 | 43 | ||
5. | Kansas City Wizards | 28 | 9 | 9 | 10 | 37-45 | 36 | ||
Day 3 | |||||||||
Shandong Luneng Taishan | | Chongqing Lifan | 2:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 28 | 17 | 6 | 5 | 48-27 | 57 | ||
2. | Shenzhen Ping'an Insurance | 28 | 14 | 10 | 4 | 42-21 | 52 | ||
3. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 7 | 6 | 49-29 | 52 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 3 | 11 | 42-42 | 45 | ||
5. | Liaoning Bird | 28 | 12 | 6 | 10 | 45-44 | 42 | ||
6. | Chongqing Lifan | 28 | 10 | 11 | 7 | 28-25 | 41 | ||
7. | Yunnan Hongta | 28 | 10 | 10 | 8 | 30-28 | 40 | ||
8. | Qingdao Yizhong Hainiu | 28 | 9 | 9 | 10 | 30-34 | 36 | ||
9. | Shanghai Zhongyuan Huili | 28 | 9 | 8 | 11 | 37-39 | 35 | ||
10. | Tianjin Teda | 28 | 9 | 7 | 12 | 37-36 | 34 |
Day 24 | |||||||||
Brisbane Strikers | | South Melbourne | 1:0 (0:0) | ||||||
Brisbane | |||||||||
Parramatta Power | | Sydney United | 2:0 (2:0) | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 24 | 16 | 7 | 1 | 52-23 | 55 | ||
2. | Newcastle United | 24 | 10 | 12 | 2 | 33-21 | 42 | ||
3. | Sydney Olympic Sharks | 24 | 12 | 4 | 8 | 37-24 | 40 | ||
4. | Brisbane Strikers | 24 | 10 | 7 | 7 | 40-33 | 37 | ||
5. | South Melbourne | 24 | 10 | 6 | 8 | 30-22 | 36 | ||
6. | Melbourne Knights | 24 | 11 | 3 | 10 | 41-40 | 36 | ||
7. | Parramatta Power | 24 | 10 | 4 | 10 | 34-30 | 34 | ||
8. | Northern Spirit | 24 | 9 | 7 | 8 | 36-39 | 34 | ||
9. | Marconi Fairfield | 24 | 8 | 6 | 10 | 32-36 | 30 | ||
10. | Wollongong City Wolves | 24 | 6 | 7 | 11 | 28-43 | 25 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |