16.09.1994 < | Football matches for 17.09.1994 | > 18.09.1994 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Kedah | | Ilhwa Chunma | 1:5 | 3:5 | 4:10 | ||||
Alor Setar | |||||||||
Bangkok Bank | | Valencia | 5:2 | 4:3 | 9:5 | ||||
Bangkok |
Day 1 | |||||||||
Kenya Breweries | | Stade Tamponnaise | 1:0 | ||||||
17:00 | Avtomobilist | | Spartak-D | 1:1 (1:0) | |||||
Noginsk |
16:00 | CSKA (Kyiv) | | Borisfen (Borispil) | 1:3 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 7 | |||||||||
Zimbru | | Nistru Cioburciu | 4:1 | ||||||
MHM-93 | | Sportul | 0:1 | ||||||
Progresul | | Tighina | 0:5 | ||||||
Tiligul | | Nistru Otaci | 4:2 | ||||||
Torentul | | Cristalul | 0:0 | ||||||
Day 16 | |||||||||
Politotdel | | Paxtakor | 0:0 | ||||||
FK Yangiyer | | MHSK | 1:1 | ||||||
Nuravshon | | Aral | 7:1 | ||||||
Day 8 | |||||||||
LASK | | Rapid | 1:3 | ||||||
Linz | |||||||||
Tirol | | Admira/Wacker | 5:1 | ||||||
Innsbruck | |||||||||
Austria Wien | | Sturm | 3:2 | ||||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
Mödling | | Casino | 0:0 | ||||||
Mödling Stadion der Stadt Mödling |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Manchester City | 1:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
15:00 | Everton | | Queens Park Rangers | 2:2 (2:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Coventry City | | Leeds United | 2:1 (0:0) | |||||
Coventry | |||||||||
15:00 | Leicester City | | Tottenham Hotspur | 3:1 (1:0) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Manchester United | | Liverpool | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Southampton | | Nottingham Forest | 1:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Norwich City | 1:2 (1:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Wimbledon | 0:0 | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Day 8 | |||||||||
Bolton Wanderers | | Portsmouth | 1:1 (1:0) | ||||||
Bolton | |||||||||
Burnley | | Wolverhampton Wanderers | 0:1 (0:0) | ||||||
Burnley | |||||||||
Charlton Athletic | | Swindon Town | 1:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Derby County | | Oldham Athletic | 2:1 (1:0) | ||||||
Derby | |||||||||
Notts County | | Stoke City | 0:2 (0:1) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Port Vale | | Middlesbrough | 2:1 (0:1) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Reading | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | ||||||
Reading | |||||||||
Southend United | | Bristol City | 2:1 (1:0) | ||||||
Southend-on-Sea | |||||||||
Sunderland | | Barnsley | 2:0 (0:0) | ||||||
Sunderland | |||||||||
Tranmere Rovers | | Millwall | 3:1 (1:0) | ||||||
Birkenhead | |||||||||
Watford | | Luton Town | 2:4 (2:3) | ||||||
Watford | |||||||||
West Bromwich Albion | | Grimsby Town | 1:1 (1:0) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Middlesbrough | 46 | 23 | 13 | 10 | 67-40 | 82 | ||
2. | Reading | 46 | 23 | 10 | 13 | 58-44 | 79 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 14 | 11 | 67-45 | 77 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 77-61 | 76 | ||
5. | Tranmere Rovers | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-58 | 76 | ||
6. | Barnsley | 46 | 20 | 12 | 14 | 63-52 | 72 | ||
7. | Watford | 46 | 19 | 13 | 14 | 52-46 | 70 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 17 | 12 | 74-55 | 68 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-51 | 66 | ||
10. | Grimsby Town | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-56 | 65 |
Day 5 | |||||||||
Beroe | | Neftochimik | 4:2 | ||||||
Levski | | Botev | 6:1 | ||||||
Lokomotiv Plovdiv | | CSKA | 2:1 | ||||||
Slavia | | LEKS | 4:0 | ||||||
Shumen | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 2:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Újpest | | Stadler | 1:0 (0:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
BVSC | | Debrecen | 5:1 (1:0) | ||||||
Budapest | |||||||||
Munkás-Fordan | | Csepel | 0:1 (0:1) | ||||||
Pécs | |||||||||
Zalaegerszegi TE | | Békéscsabai Előre | 1:1 (0:1) | ||||||
Zalaegerszeg | |||||||||
Vasas Casinó | | Vác-Samsung | 0:2 (0:1) | ||||||
Budapest | |||||||||
Parmalat | | Győri FC | 0:1 (0:0) | ||||||
Székesfehérvár | |||||||||
EMDSZ Sopron | | Olajbányász | 7:2 (3:1) | ||||||
Sopron |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Uerdingen 05 | | Kaiserslautern | 1:3 (0:1) | |||||
Krefeld | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Köln | 3:1 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Borussia Dortmund | 2:2 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Werder | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (1:0) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Bayern | | Hamburger SV | 1:1 (0:1) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Dynamo | | Duisburg | 4:2 (1:1) | |||||
Dresden |
Day 19 | |||||||||
Lillestrøm | | Kongsvinger | 2:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
GKS | | Stomil | 1:0 | ||||||
Górnik | | Raków | 1:0 | ||||||
Lech | | Ruch | 2:0 | ||||||
Petrochemia | | Stal Stalowa Wola | 1:0 | ||||||
Pogoń | | Zagłębie | 3:0 | ||||||
Stal Mielec | | Warta | 2:0 | ||||||
Sokół | | Legia | 1:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Nantes | | Saint-Étienne | 3:0 | ||||||
Metz | | Nice | 0:0 | ||||||
Monaco | | Rennes | 0:0 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Bordeaux | 1:4 | ||||||
Strasbourg | | Caen | 1:0 | ||||||
Cannes | | Martigues | 0:1 | ||||||
Bastia | | Montpellier | 1:1 | ||||||
Lens | | Le Havre | 1:1 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Hearts | | Dundee United | 2:1 (2:0) | ||||||
Falkirk | | Rangers | 0:2 (0:1) | ||||||
Motherwell | | Hibernian | 1:1 (0:0) | ||||||
Celtic | | Kilmarnock | 1:1 (0:0) | ||||||
Aberdeen | | Partick Thistle | 1:1 (0:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | River Plate | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 12 | 7 | 0 | 31-14 | 31 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 8 | 2 | 30-21 | 26 | ||
3. | Vélez Sársfield | 19 | 9 | 6 | 4 | 28-16 | 24 | ||
4. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 9 | 3 | 22-14 | 23 | ||
5. | Argentinos Juniors | 19 | 8 | 6 | 5 | 24-19 | 22 | ||
6. | Belgrano | 19 | 7 | 7 | 5 | 25-18 | 21 | ||
7. | Lanús | 19 | 7 | 7 | 5 | 20-24 | 21 | ||
8. | Banfield | 19 | 7 | 6 | 6 | 20-15 | 20 | ||
9. | Rosario Central | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 5 | 10 | 4 | 20-19 | 20 |
Day 9 | |||||||||
Atlético-MG | | São Paulo | 0:0 | ||||||
Belo Horizonte |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |