Hirnyk

Kryvyi Rih

Founded: 1925

Stadium: Oktyabrskaya Mine Stadium

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Ukrainian Cup - overall stats
Ukrainian Cup 2015/16 - 1/8 finals
Ukrainian Cup 2014/15 - Preliminary round
Ukrainian Cup 2013/14 - 1/16 finals
Ukrainian Cup 2012/13 - Second preliminary round
Ukrainian Cup 2011/12 - Second preliminary round
Ukrainian Cup 2010/11 - First preliminary round
Ukrainian Cup 2009/10 - Second preliminary round
Ukrainian Cup 2008/09 - First preliminary round
Ukrainian Cup 2006/07 - 1/32 finals
Ukrainian Cup 2005/06 - 1/32 finals

Overall stats Ukraine, First League - overall stats

Overall stats Ukraine, Second League - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

  -    -  Ukraine 2018/19, Second League Group B
  -  Ukraine 2015/16 First League - place 6 ↓ 
  -  Ukraine 2014/15 First League - place 9
  -    -  Ukraine2013/14 Second League - place 4 ↑ 
  -    -  Ukraine2012/13, Second League Second stage, group 4 - place 1
  -    -  Ukraine2011/12, Second League Group B - place 4
  -    -  Ukraine2010/11, Second League Group B - place 5
  -    -  Ukraine2009/10, Second League Group B - place 9
  -    -  Ukraine2008/09, Second League Group B - place 11
  -    -  Ukraine2007/08, Second League Group B - place 14
  -    -  Ukraine2006/07, Second League Group B - place 6
  -    -  Ukraine2005/06, Second League Group B - place 11
  -    -  Ukraine2004/05, Second League Group B - place 11

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 804
Matches:1 015 732
Clubs:10 721
National teams:259
Stadiums:9 405
Site news
20.09.2018

September update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

Fixtures
FA Cup 2018/19

Second Qualifying Round

22.09

Lymington Town - Torquay United

12:30

22.09

Chester - City of Liverpool

15:00

22.09

Ashton United - Trafford

15:00

22.09

Radcliffe - Curzon Ashton

15:00

22.09

Farsley Celtic - Southport

15:00

22.09

Mossley AFC - Kidsgrove Athletic

15:00

22.09

Staveley Miners Welfare - Guiseley

15:00

22.09

South Shields - Stockport County

15:00

22.09

Knaresborough Town - Workington

15:00

22.09

Cleethorpes Town - Bamber Bridge

15:00

22.09

York City - Ashton Athletic

15:00

22.09

Marine - Frickley Athletic

15:00

22.09

Dunston UTS - Irlam

15:00

22.09

United of Manchester - Colne

15:00

22.09

Nantwich Town - Blyth Spartans

15:00

22.09

Darlington - Bradford Park Avenue

15:00

22.09

Chorley - Leek Town

15:00

22.09

Witton Albion - Spennymoor Town

15:00

22.09

Altrincham - Whitley Bay

15:00

22.09

Consett AFC - Warrington Town

15:00

22.09

Sutton Coldfield Town - Alfreton Town

15:00

22.09

Boston United - Peterborough Sports

15:00

22.09

St Ives Town - Grantham Town

15:00

22.09

Kidderminster Harriers - Atherstone Town

15:00

22.09

Stourbridge - Leamington

15:00

22.09

Rugby Town - Hednesford Town

15:00

22.09

St Neots Town - Romulus

15:00

22.09

Nuneaton Town - Brackley Town

15:00

22.09

Alvechurch - Corby Town

15:00

22.09

Kettering Town - AFC Mansfield

15:00

22.09

Anstey Nomads - Mickleover Sports

15:00

22.09

Halesowen Town - Gainsborough Trinity

15:00

22.09

A.F.C. Telford United - Bedford Town

15:00

22.09

Buxton - Coalville Town

15:00

22.09

Hampton & Richmond Borough - Burgess Hill Town

15:00

22.09

Kings Langley - Lewes

15:00

22.09

Wealdstone - Great Wakering Rovers

15:00

22.09

Welling United - Chesham United

15:00

22.09

Hendon - Phoenix Sports

15:00

22.09

Woking - Tooting & Mitcham United

15:00

22.09

Hanwell Town - Lowestoft Town

15:00

22.09

Egham Town - Brightlingsea Regent

15:00

22.09

Chelmsford City - Worthing

15:00

22.09

Concord Rangers - Margate

15:00

22.09

Leverstock Green - Dorking Wanderers

15:00

22.09

Haringey Borough - Erith Town

15:00

22.09

Leiston - Hastings United

15:00

22.09

Coggeshall Town - Walton Casuals

15:00

22.09

St Albans City - Whyteleafe

15:00

22.09

Bowers & Pitsea - Hemel Hempstead Town

15:00

22.09

Billericay Town - Burnham

15:00

22.09

AFC Kempston Rovers - Marlow

15:00

22.09

Hitchin Town - Didcot Town

15:00

22.09

Bognor Regis Town - AFC Sudbury

15:00

22.09

Haverhill Rovers - Leatherhead

15:00

22.09

East Thurrock United - Whitehawk

15:00

22.09

Brantham Athletic - Eastbourne Borough

15:00

22.09

Oxford City - Cray Valley Paper Mills

15:00

22.09

Gosport Borough - Ramsgate

15:00

22.09

AFC Hornchurch - East Grinstead Town

15:00

22.09

AFC Uckfield Town - Dartford

15:00

22.09

Hayes & Yeading United - Moneyfields

15:00

22.09

FC Romania - Beaconsfield Town

15:00

22.09

Horsham - Heybridge Swifts

15:00

22.09

Dulwich Hamlet - Tonbridge Angels

15:00

22.09

Metropolitan Police - Needham Market

15:00

22.09

Merthyr Town - Winchester City

15:00

22.09

Chippenham Town - Swindon Supermarine

15:00

22.09

Bristol Manor Farm - Basingstoke Town

15:00

22.09

Weston-super-Mare - Salisbury

15:00

22.09

Tiverton Town - Dorchester Town

15:00

22.09

Hereford - Truro City

15:00

22.09

Poole Town - Cinderford Town

15:00

22.09

Taunton Town - Bitton

15:00

22.09

Banbury United - Bath City

15:00

22.09

Hungerford Town - Wantage Town

15:00

22.09

Binfield - Cirencester Town

15:00

22.09

Slough Town - Sholing

15:00

22.09

King's Lynn Town - Stafford Rangers

15:00

23.09

Gloucester City - Plymouth Parkway

15:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, September 21

TP MazembePrimeiro de Agosto

15:00

Étoile du SahelEspérance

17:00

Wydad CasablancaES Sétif

20:00

 

Znamya TrudaLuki-Energiya

16:00

DneprTekstilshchik

18:30

 

FK StroginoMetallurg

16:00

Salyut-BelgorodKhimik

18:30

 

FK Krasnodar-3Chaika

18:00

VolgarAngusht

18:30

 

NeftekhimikZvezda

15:00

 

MFK MykolaivZirka

16:00

BalkanyFK Sumy

16:00

 

DneprFK Smalyavichy

19:00

 

Wigan AthleticBristol City

19:45

 

Zulte WaregemKortrijk

20:30

 

EtarBeroe

17:30

LevskiVitosha

20:00

 

StuttgartFortuna

20:30

 

Heracles AlmeloDe Graafschap

20:00

 

Kolxet`i 1913Lokomotivi

16:00

 

HuescaReal Sociedad

21:00

 

SassuoloEmpoli

20:30

 

Žalgiris VSūduva

20:00

 

PogońWisła K

18:00

ArkaLech

20:30

 

BoavistaChaves

20:30

 

ČukaričkiSpartak Zlatibor Voda

18:00

 

MonacoNîmes

20:45

 

SlavenRudeš

18:00

 

FastavBaník

18:00

 

BrommapojkarnaSundsvall

19:00

Local time

Yesterday, September 19

AjaxAÉK

3:0

BenficaBayern

0:2

ShahtarHoffenheim

2:2

Manchester CityLyon

1:2

Real MadridRoma

3:0

ViktoriaCSKA

2:2

Young BoysManchester United

0:3

ValenciaJuventus

0:2

IndependienteRiver Plate

0:0

Boca JuniorsCruzeiro

2:0

CaracasAtlético Paranaense

0:2

Deportivo CaliLDU

1:0
pen. 3:1

Suwon Samsung BluewingsJeonbuk Hyundai Motors

0:3 aet
pen. 4:2

4.25Altyn Asyr

2:2

 

FK Krasnodar-2Spartak-2

0:3

FK ArmavirFakel

4:1

FK TambovTom

3:0

ShinnikSKA-Khabarovsk

1:1

FK TyumenFK Sochi

2:1

MordoviaAvangard

1:4

FK Nizhniy NovgorodFK Khimki

1:1

BaltikaRotor-Volgograd

1:1

SibirZenit-2

0:1

FK ChertanovoLuch

1:1

 

ZenitFK Chita

3:1

DynamoSibir-2

2:3

IrtyshSakhalin

1:0

 

AlashkertPyunik

1:2

 

MiddlesbroughBolton Wanderers

2:0

Nottingham ForestSheffield Wednesday

2:1

Queens Park RangersMillwall

2:0

Sheffield UnitedBirmingham City

0:0

ReadingNorwich City

1:2

 

StjarnanKA

1:1

FylkirBreiðablik

0:3

 

SampdoriaFiorentina

1:1

 

Žalgiris KJonava

1:1

AtlantasStumbras

1:3

 

PartizanRad

1:0

 

IskraPetrovac

0:1

TitogradLovćen

0:0

ZetaMornar

2:0

GrbaljSutjeska

0:1

BudućnostRudar

0:0

 

LevadiaPärnu

4:0

KalevTulevik

0:2

FloraPaide

7:2

 

Portland TimbersColumbus Crew

3:2

San Jose EarthquakesAtlanta United

3:4

Seattle SoundersPhiladelphia Union

0:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

Just finished

04.09.2018 – 15.09.2018

SAFF Championship 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru