24.05.1989 < | Football matches for 25.05.1989 | > 26.05.1989 |
Day 2 | |||||||||
Singapore | | Malaysia | 0:1 (0:0) | ||||||
Seoul | |||||||||
South Korea | | Nepal | 9:0 (5:0) | ||||||
Seoul |
Day 1 | |||||||||
Mali | | Cape Verde | 1:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Sierra Leone | | Mauritania | 2:1 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Metallurg | | Dynamo Batumi | 4:0 (1:0) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
Spartak | | Neftchi | 1:1 (1:1) | ||||||
Ordzhonikidze | |||||||||
Kuzbass | | Rostselmash | 0:0 | ||||||
Kemerovo | |||||||||
SKA Karpaty | | Dynamo Stavropol | 1:4 (1:1) | ||||||
Lviv | |||||||||
18:00 | Kotaik | | Kairat | 1:0 (0:0) | |||||
Abovyan | |||||||||
18:00 | Daugava | | Guria | 0:1 (0:1) | |||||
Rīga | |||||||||
18:30 | CSKA | | Fakel | 3:2 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | Torpedo | | Pakhtakor | 2:0 (2:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
19:00 | SKA Rostov-on-Don | | Kuban | 3:4 (1:3) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Nistru | | Geolog | 2:1 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Shinnik | 0:1 (0:1) | |||||
Simferopol |
Day 9 | |||||||||
SK EShVSM | | Tekstilshchik Ivanovo | 0:2 (0:0) | ||||||
16:00 | Dynamo-2 | | Chaika-CSKA | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Oka | 3:0 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:00 | Zarya Kaluga | | Dynamo Vologda | 0:1 | |||||
Kaluga | |||||||||
18:00 | Znamya Truda | | Torpedo Ryazan | 0:1 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
18:00 | Zorkiy | | Spartak Kostroma | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnogorsk | |||||||||
18:00 | Krasnaya Presnya | | Volzhanin | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
18:30 | Sokol | | Saturn Ramenskoe | 1:1 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18:30 | Volga | | Saturn Rybinsk | 3:1 (2:0) | |||||
Tver | |||||||||
18:30 | Arsenal | | Khimik Cherepovets | 0:1 (0:0) | |||||
Tula | |||||||||
19:00 | Krylya Sovetov | | Iskra | 0:1 (0:0) | |||||
Kuybyshev |
Day 9 | |||||||||
Metallurg Magnitogorsk | | Zvezda Perm | 2:0 | ||||||
Magnitogorsk | |||||||||
Stal | | Druzhba Yoshkar-Ola | 3:0 (3:0) | ||||||
Cheboksary | |||||||||
MTsOP-Metallurg | | Uralets Nizhniy Tagil | 1:2 (0:1) | ||||||
Verkhnyaya Pyshma | |||||||||
18:00 | Zenit | | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 0:3 (0:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:00 | Torpedo Naberezhnye Chelny | | Khimik Dzerzhinsk | 2:0 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:00 | Svetotechnika | | Rubin | 0:0 | |||||
Saransk | |||||||||
18:30 | Gastello | | Dynamo Kirov | 1:1 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
18:30 | Start | | ShVSM-SKA | 1:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:30 | Zauralye | | Uralmash | 0:0 | |||||
Kurgan | |||||||||
18:30 | Lada | | Progress Orenburg | 2:0 | |||||
Tolyatti |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | 42 | 31 | 7 | 4 | 84-20 | 69 | ||
2. | Uralmash | 42 | 29 | 10 | 3 | 81-14 | 68 | ||
3. | Zenit | 42 | 26 | 11 | 5 | 73-22 | 63 | ||
4. | Gastello | 42 | 23 | 8 | 11 | 63-29 | 54 | ||
5. | Zvezda Perm | 42 | 22 | 6 | 14 | 63-35 | 50 | ||
6. | Start | 42 | 20 | 9 | 13 | 56-30 | 49 | ||
7. | Torpedo Naberezhnye Chelny | 42 | 20 | 8 | 14 | 59-50 | 48 | ||
8. | Torpedo Kurgan | 42 | 20 | 8 | 14 | 49-38 | 48 | ||
9. | Druzhba Yoshkar-Ola | 42 | 19 | 9 | 14 | 60-44 | 47 | ||
10. | Dynamo Kirov | 42 | 19 | 8 | 15 | 50-40 | 46 |
Day 7 | |||||||||
Luch Vladivostok | | Tom | 3:0 (3:0) | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Chkalovets | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 2:0 (0:0) | ||||||
Novosibirsk | |||||||||
Vulkan | | Progress Biysk | 2:1 (0:1) | ||||||
Petropavlovsk-Kamchatsky | |||||||||
Lokomotiv Chita | | Sakhalin | 3:0 (3:0) | ||||||
Chita | |||||||||
18:30 | Selenga | | SKA Khabarovsk | 4:2 | |||||
Ulan-Ude | |||||||||
19:00 | Irtysh | | Amur Blagoveshchensk | 2:1 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
19:00 | Okean Nakhodka | | Dynamo Barnaul | 1:2 (0:1) | |||||
Nakhodka | |||||||||
19:00 | Metallurg Novokuznetsk | | Zvezda Irkutsk | 1:1 (0:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
19:00 | Sayany | | Avtomobilist Krasnoyarsk | 1:2 | |||||
Abakan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Irtysh | 36 | 20 | 10 | 6 | 54-18 | 50 | ||
2. | Zvezda Irkutsk | 36 | 20 | 8 | 8 | 71-35 | 48 | ||
3. | Dynamo Barnaul | 36 | 20 | 5 | 11 | 61-33 | 45 | ||
4. | Okean Nakhodka | 36 | 17 | 10 | 9 | 50-30 | 44 | ||
5. | Amur Blagoveshchensk | 36 | 17 | 9 | 10 | 55-39 | 43 | ||
6. | Luch Vladivostok | 36 | 18 | 6 | 12 | 50-38 | 42 | ||
7. | Lokomotiv Chita | 36 | 16 | 10 | 10 | 56-37 | 42 | ||
8. | Chkalovets | 36 | 17 | 6 | 13 | 47-38 | 40 | ||
9. | Metallurg Novokuznetsk | 36 | 15 | 10 | 11 | 57-44 | 40 | ||
10. | Tom | 36 | 16 | 7 | 13 | 39-34 | 39 |
Day 9 | |||||||||
18:30 | Atlantas | | Sport | 4:0 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
18:30 | Kirovets | | Gomselmash | 2:0 (2:0) | |||||
Leningrad | |||||||||
18:30 | Desna | | ShVSM-Inkarnas | 2:0 (2:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
18:30 | Dynamo Leningrad | | KIM | 2:2 (1:2) | |||||
Leningrad | |||||||||
19:00 | Dynamo Bryansk | | Dynamo Brest | 2:1 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
19:00 | Artsakh | | Tekstilshchik Tiraspol | 0:2 (0:1) | |||||
Tiraspol |
19:30 | Neftyanik Fergana | | Novbakhor | 1:0 | |||||
Fergana |
Day 31 | |||||||||
18:00 | Nürnberg | | Borussia Dortmund | 1:1 (0:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
18:00 | Eintracht | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
19:30 | Sankt Pauli | | Kickers | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
20:00 | Karlsruher | | Bayer 04 | 2:3 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
20:00 | Köln | | Bayern | 1:3 (1:1) | |||||
Köln | |||||||||
20:00 | Waldhof | | Hamburger SV | 0:0 | |||||
Ludwigshafen am Rhein | |||||||||
20:00 | Uerdingen 05 | | Hannover 96 | 7:3 (4:1) | |||||
Krefeld | |||||||||
20:00 | Bochum | | Werder | 0:1 (0:1) | |||||
Bochum |
Day 31 | |||||||||
Real Murcia | | Barcelona | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Sogndal | | Viking | 2:2 | ||||||
Moss | | Tromsø | 2:0 | ||||||
Vålerengen | | Brann | 2:0 | ||||||
Molde | | Start | 2:1 | ||||||
Kongsvinger | | Rosenborg | 2:2 | ||||||
Mjølner | | Lillestrøm | 0:2 | ||||||
Day 37 | |||||||||
San Martín Tucumán | | Ferro Carril Oeste | 2:1 | ||||||
Instituto | | Racing de Córdoba | 2:4 | ||||||
Newell's Old Boys | | San Lorenzo de Almagro | 4:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Boca Juniors | 1:1, pen. 2:4 | ||||||
Racing Club | | Platense | 1:2 | ||||||
Armenio | | Independiente | 1:2 | ||||||
River Plate | | Estudiantes | 2:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Rosario Central | 2:0 | ||||||
Español | | Talleres | 1:2 | ||||||
Argentinos Juniors | | Deportivo Mandiyú | 0:0, pen. 12:13 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Independiente | 38 | 22 | 11 | 5 | 58-32 | 84 | ||
2. | Boca Juniors | 38 | 20 | 9 | 9 | 56-38 | 76 | ||
3. | Español | 38 | 16 | 14 | 8 | 45-31 | 68 | ||
4. | River Plate | 38 | 16 | 13 | 9 | 61-36 | 67 | ||
5. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 16 | 10 | 12 | 58-44 | 66 | ||
6. | Talleres | 38 | 16 | 12 | 10 | 48-43 | 65 | ||
7. | Argentinos Juniors | 38 | 13 | 16 | 9 | 55-39 | 61 | ||
8. | Estudiantes | 38 | 15 | 12 | 11 | 53-41 | 61 | ||
9. | Racing Club | 38 | 13 | 16 | 9 | 47-41 | 59 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 10 | 16 | 12 | 31-30 | 57 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
19:15 | |
20:30 | |
13:00 | |
14:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
12:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
14:30* | |
15:30 | |
17:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
15:00* | |
16:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
15:15 | |
17:45 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
16:45 | |
16:45 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
13:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
16:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:05 | |
19:00 | |
20:45 | |
17:00 | |
19:20 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
Local time | |
0:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
4:0 | |
1:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:0 | |
2:2 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |