18.10.1968 < | Football matches for 19.10.1968 | > 20.10.1968 |
Day 38 | |||||||||
Baltika | | Azovets | 2:2 (1:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Dynamo Leningrad | | Daugava | 1:0 | ||||||
Karpaty | | SKA Odessa | 2:0 | ||||||
Lviv | |||||||||
Lokomotiv Kaluga | | Selstroy | 1:0 | ||||||
15:00 | Neman | | Khimik | 0:3 | |||||
Grodno | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Vinnitsa | | SKA Lvov | 3:1 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
16:00 | Metallugr Tula | | SKA Kiev | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
17:00 | Volga Kalinin | | Spartak Gomel | 0:0 | |||||
Kalinin | |||||||||
17:00 | Zhalgiris | | Krivbass | 3:1 (1:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
19:00 | Avtomobilist | | Moldova | 0:0 | |||||
Zhytomyr |
Day 38 | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Dnepr Dnepropetrovsk | 1:2 | ||||||
Stavropol | |||||||||
Zvezda Ryazan | | Lokomotiv Kherson | 0:2 (0:1) | ||||||
Ryazan | |||||||||
Spartak Nalchik | | Dnepr Kremenchug | 5:1 (3:0) | ||||||
Nalchik | |||||||||
Tekstilshchik | | Zvezda Kirovograd | 1:2 | ||||||
Ivanovo | |||||||||
Trud | | Metallurg Zaporozhye | 1:1 | ||||||
Voronezh | |||||||||
Metallist | | Rostselmash | 3:1 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
18:00 | Kuban | | Avangard | 3:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Shinnik | | Sudostroitel | 0:0 | |||||
Yaroslavl | |||||||||
19:00 | Metallurg Kuybyshev | | Tavriya | 1:0 (0:0) | |||||
Kuybyshev | |||||||||
19:00 | Sokol | | SKChF | 3:1 | |||||
Saratov |
Day 38 | |||||||||
Volga Gorkiy | | Polad | 0:0 | ||||||
Gorky | |||||||||
Volga Ulyanovsk | | Meshakhte | 2:0 | ||||||
Spartak Yoshkar-Ola | | Dynamo Makhachkala | 1:0 | ||||||
Uralmash | | Spartak Ordzhonikidze | 2:1 | ||||||
Sverdlovsk | |||||||||
Zvezda Perm | | Stroitel Ufa | 3:1 | ||||||
Perm | |||||||||
15:00 | Traktor | | Dynamo Batumi | 2:2 | |||||
Volgograd | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Chelyabinsk | | Torpedo | 1:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
17:00 | Rubin | | Lokomotiv Tbilisi | 3:1 | |||||
Kazan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Uralmash | 40 | 24 | 10 | 6 | 57-19 | 58 | ||
2. | Spartak Ordzhonikidze | 40 | 19 | 12 | 9 | 53-29 | 50 | ||
3. | Dynamo Makhachkala | 40 | 17 | 16 | 7 | 30-18 | 50 | ||
4. | Volga Gorkiy | 40 | 18 | 12 | 10 | 54-28 | 48 | ||
5. | Rubin | 40 | 19 | 9 | 12 | 52-31 | 47 | ||
6. | Lokomotiv Chelyabinsk | 40 | 15 | 15 | 10 | 40-32 | 45 | ||
7. | Dynamo Batumi | 40 | 13 | 15 | 12 | 44-39 | 41 | ||
8. | Lokomotiv Tbilisi | 40 | 14 | 12 | 14 | 45-37 | 40 | ||
9. | Volgar | 40 | 13 | 14 | 13 | 46-45 | 40 | ||
10. | Zenit | 40 | 13 | 14 | 13 | 34-40 | 40 |
Day 38 | |||||||||
Zarafshan | | Neftyanik | 0:0 | ||||||
Kuzbass | | Alga | 0:0 | ||||||
Luch | | Shakhtyor | 2:1 | ||||||
Politotdel | | Energetik | 0:0 | ||||||
Stroitel Ashkhabad | | Pamir | 3:1 | ||||||
Temp | | Vostok | 2:0 (2:0) | ||||||
Barnaul | |||||||||
16:00 | Rassvet | | Aeroflot | 0:0 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
16:00 | Tomles | | Metallurg Chimkent | 2:0 | |||||
Tomsk | |||||||||
16:00 | SKA Chita | | SKA Novosibirsk | 2:0 | |||||
Chita | |||||||||
18:30 | SKA Khabarovsk | | Irtysh | 0:0 | |||||
Khabarovsk |
Dynamo Bryansk | | Iskra Smolensk | 2:1 | ||||||
Bryansk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Bryansk | 38 | 21 | 11 | 6 | 47-25 | 53 | ||
2. | Sever | 38 | 20 | 12 | 6 | 44-22 | 52 | ||
3. | Spartak Brest | 38 | 21 | 8 | 9 | 48-27 | 50 | ||
4. | Torpedo Podolsk | 38 | 18 | 14 | 6 | 42-25 | 50 | ||
5. | Traktor | 38 | 18 | 13 | 7 | 28-18 | 49 | ||
6. | Znamya Truda Orekhovo-Zuyevo | 38 | 18 | 11 | 9 | 53-30 | 47 | ||
7. | Dvina | 38 | 19 | 8 | 11 | 39-31 | 46 | ||
8. | Granitas | 38 | 12 | 16 | 10 | 31-24 | 40 | ||
9. | Khimik Dzerzhinsk | 38 | 14 | 11 | 13 | 30-29 | 39 | ||
10. | Spartak Mogilyov | 38 | 11 | 14 | 13 | 25-28 | 36 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Urozhay Maykop | 40 | 28 | 5 | 7 | 63-21 | 61 | ||
2. | Spartak Belgorod | 40 | 23 | 10 | 7 | 69-23 | 56 | ||
3. | Trudovye Rezervy | 40 | 23 | 10 | 7 | 53-15 | 56 | ||
4. | Khimik Balakovo | 40 | 20 | 14 | 6 | 46-18 | 54 | ||
5. | Dila | 40 | 21 | 9 | 10 | 75-31 | 51 | ||
6. | Metallurg Rustavi | 40 | 20 | 9 | 11 | 54-32 | 49 | ||
7. | Trud Engels | 40 | 16 | 10 | 14 | 53-36 | 42 | ||
8. | Tekstilshchik | 40 | 15 | 12 | 13 | 32-41 | 42 | ||
9. | Energiya Volzhskiy | 40 | 15 | 11 | 14 | 43-33 | 41 | ||
10. | Spartak Oryol | 40 | 14 | 13 | 13 | 43-37 | 41 |
Dynamo | | Metallurg Temirtau | 0:4 | ||||||
Tselinograd |
Day 8 | |||||||||
Sturm | | GAK | 3:1 | ||||||
Graz | |||||||||
Eisenstadt | | Austria Salzburg | 1:1 | ||||||
Eisenstadt | |||||||||
Wacker Wien | | Austria Wien | 0:0 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Wattens | | Schwarz-Weiß | 4:0 | ||||||
Wattens | |||||||||
LASK | | Rapid | 1:1 | ||||||
Linz |
Day 15 | |||||||||
Nottingham Forest | | Ipswich Town | 1:2 | ||||||
Nottingham | |||||||||
Newcastle United | | Queens Park Rangers | 3:2 | ||||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
West Ham United | | Sunderland | 8:0 | ||||||
London | |||||||||
West Bromwich Albion | | Arsenal | 1:0 | ||||||
West Bromwich | |||||||||
Tottenham Hotspur | | Liverpool | 2:1 | ||||||
London | |||||||||
Coventry City | | Manchester City | 1:1 | ||||||
Coventry | |||||||||
Everton | | Stoke City | 2:1 | ||||||
Liverpool | |||||||||
Burnley | | Leeds United | 5:1 | ||||||
Burnley | |||||||||
Chelsea | | Leicester City | 3:0 | ||||||
London | |||||||||
Manchester United | | Southampton | 1:2 | ||||||
Manchester | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Wolverhampton Wanderers | 0:2 (0:2) | ||||||
Sheffield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leeds United | 42 | 27 | 13 | 2 | 66-26 | 67 | ||
2. | Liverpool | 42 | 25 | 11 | 6 | 63-24 | 61 | ||
3. | Everton | 42 | 21 | 15 | 6 | 77-36 | 57 | ||
4. | Arsenal | 42 | 22 | 12 | 8 | 56-27 | 56 | ||
5. | Chelsea | 42 | 20 | 10 | 12 | 73-53 | 50 | ||
6. | Tottenham Hotspur | 42 | 14 | 17 | 11 | 61-51 | 45 | ||
7. | Southampton | 42 | 16 | 13 | 13 | 57-48 | 45 | ||
8. | West Ham United | 42 | 13 | 18 | 11 | 66-50 | 44 | ||
9. | Newcastle United | 42 | 15 | 14 | 13 | 61-55 | 44 | ||
10. | West Bromwich Albion | 42 | 16 | 11 | 15 | 64-67 | 43 |
Birmingham City | | Millwall | 1:2 | ||||||
Birmingham | |||||||||
Bury | | Blackburn Rovers | 1:3 | ||||||
Bury | |||||||||
Cardiff City | | Bolton Wanderers | 0:2 | ||||||
Cardiff | |||||||||
Carlisle United | | Blackpool | 1:0 | ||||||
Carlisle | |||||||||
Charlton Athletic | | Oxford United | 1:0 | ||||||
London | |||||||||
Crystal Palace | | Bristol City | 2:1 | ||||||
London | |||||||||
Huddersfield Town | | Sheffield United | 1:0 | ||||||
Huddersfield | |||||||||
Middlesbrough | | Fulham | 2:0 | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Norwich City | | Aston Villa | 1:1 | ||||||
Norwich | |||||||||
Portsmouth | | Derby County | 0:1 | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Preston North End | | Hull City | 1:0 | ||||||
Preston |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Derby County | 42 | 26 | 11 | 5 | 65-32 | 63 | ||
2. | Crystal Palace | 42 | 22 | 12 | 8 | 70-47 | 56 | ||
3. | Charlton Athletic | 42 | 18 | 14 | 10 | 61-52 | 50 | ||
4. | Middlesbrough | 42 | 19 | 11 | 12 | 58-49 | 49 | ||
5. | Cardiff City | 42 | 20 | 7 | 15 | 67-54 | 47 | ||
6. | Huddersfield Town | 42 | 17 | 12 | 13 | 53-46 | 46 | ||
7. | Birmingham City | 42 | 18 | 8 | 16 | 73-59 | 44 | ||
8. | Blackpool | 42 | 14 | 15 | 13 | 51-41 | 43 | ||
9. | Sheffield United | 42 | 16 | 11 | 15 | 61-50 | 43 | ||
10. | Millwall | 42 | 17 | 9 | 16 | 57-49 | 43 |
Day 10 | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Kaiserslautern | 1:0 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Köln | 0:0 | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Eintracht Frankfurt | | Nürnberg | 3:0 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Alemannia | | Bayern | 2:4 (1:2) | |||||
Aachen | |||||||||
15:30 | Eintracht Braunschweig | | Borussia Dortmund | 4:3 (1:2) | |||||
Braunschweig | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Hannover 96 | 1:4 (0:2) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Hertha | | Kickers | 1:0 (1:0) | |||||
West Berlin | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Werder | 2:2 (1:0) | |||||
Stuttgart |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Bayern | 34 | 18 | 10 | 6 | 61-31 | 46 | ||
2. | Alemannia | 34 | 16 | 6 | 12 | 57-51 | 38 | ||
3. | Borussia Mönchengladbach | 34 | 13 | 11 | 10 | 61-46 | 37 | ||
4. | Eintracht Braunschweig | 34 | 13 | 11 | 10 | 46-43 | 37 | ||
5. | Stuttgart | 34 | 14 | 8 | 12 | 60-54 | 36 | ||
6. | Hamburger SV | 34 | 13 | 10 | 11 | 55-55 | 36 | ||
7. | Schalke 04 | 34 | 14 | 7 | 13 | 45-40 | 35 | ||
8. | Eintracht Frankfurt | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-43 | 34 | ||
9. | Werder | 34 | 14 | 6 | 14 | 59-59 | 34 | ||
10. | 1860 München | 34 | 15 | 4 | 15 | 44-59 | 34 |
Day 9 | |||||||||
Karlsruher | | Hessen | 3:0 (0:0) | ||||||
Karlsruhe | |||||||||
Waldhof | | Freiburger FC | 1:5 (0:2) | ||||||
Mannheim |
Day 8 | |||||||||
Sochaux-Montbéliard | | Strasbourg | 3:0 (2:0) | ||||||
Montbéliard | |||||||||
Nantes | | Nîmes | 3:1 (2:0) | ||||||
Nantes | |||||||||
Metz | | Red Star | 3:1 (2:1) | ||||||
Metz | |||||||||
Bordeaux | | Bastia | 8:1 (6:0) | ||||||
Bordeaux |
Day 21 | |||||||||
AIK | | Östers | 1:0 | ||||||
Solna | |||||||||
Elfsborg | | Örebro | 3:1 | ||||||
Borås | |||||||||
Helsingborgs | | Malmö | 2:0 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Norrköping | | Djurgårdens | 2:2 | ||||||
Norrköping | |||||||||
Örgryte | | Åtvidaberg | 3:1 | ||||||
Göteborg |
Dundee United | | Airdrieonians | 2:1 | ||||||
Aberdeen | | Clyde | 0:1 | ||||||
Rangers | | Dunfermline Athletic | 3:0 | ||||||
Arbroath | | Dundee | 1:2 | ||||||
St. Mirren | | Greenock Morton | 2:1 | ||||||
Falkirk | | Hearts | 1:3 | ||||||
Hibernian | | Kilmarnock | 1:0 | ||||||
Raith Rovers | | Partick Thistle | 3:0 | ||||||
Celtic | | St. Johnstone | 2:1 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Atlanta | | Quilmes | 0:2 | ||||||
Deportivo Morón | | Tigre | 0:0 | ||||||
Nueva Chicago | | Almagro | 2:1 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |