05.10.1968 < | Football matches for 6.10.1968 | > 07.10.1968 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
New York Greek American | | Toluca | 2:3 | 1:4 (1:2) | 3:7 | ||||
Toluca de Lerdo |
Day 31 | |||||||||
Zenit | | Torpedo Moscow | 0:1 (0:0) | ||||||
Leningrad | |||||||||
Chernomorets | | Spartak | 2:2 (2:1) | ||||||
Odessa | |||||||||
Shakhtyor | | Dynamo Kirovabad | 3:0 (0:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
Zarya | | Neftchi | 1:1 (0:1) | ||||||
Lugansk | |||||||||
Pakhtakor | | Torpedo Kutaisi | 0:0 | ||||||
Tashkent | |||||||||
Kairat | | SKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Alma-Ata | |||||||||
CSKA | | Dynamo Tbilisi | 3:2 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Minsk | | Krylya Sovetov | 4:1 (1:0) | ||||||
Minsk |
Znamya | | Iskra Smolensk | 0:0 | ||||||
Noginsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dynamo Bryansk | 38 | 21 | 11 | 6 | 47-25 | 53 | ||
2. | Sever | 38 | 20 | 12 | 6 | 44-22 | 52 | ||
3. | Spartak Brest | 38 | 21 | 8 | 9 | 48-27 | 50 | ||
4. | Torpedo Podolsk | 38 | 18 | 14 | 6 | 42-25 | 50 | ||
5. | Traktor | 38 | 18 | 13 | 7 | 28-18 | 49 | ||
6. | Znamya Truda Orekhovo-Zuyevo | 38 | 18 | 11 | 9 | 53-30 | 47 | ||
7. | Dvina | 38 | 19 | 8 | 11 | 39-31 | 46 | ||
8. | Granitas | 38 | 12 | 16 | 10 | 31-24 | 40 | ||
9. | Khimik Dzerzhinsk | 38 | 14 | 11 | 13 | 30-29 | 39 | ||
10. | Spartak Mogilyov | 38 | 11 | 14 | 13 | 25-28 | 36 |
Dynamo Vologda | | Kalitva | 0:2 (0:1) | ||||||
Vologda |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Saturn Rybinsk | 38 | 23 | 7 | 8 | 63-22 | 53 | ||
2. | Spartak Kostroma | 38 | 20 | 13 | 5 | 48-20 | 53 | ||
3. | Metallurg Cherepovets | 38 | 17 | 16 | 5 | 47-20 | 50 | ||
4. | Kolos | 38 | 18 | 14 | 6 | 53-28 | 50 | ||
5. | Mashinostroitel | 38 | 16 | 13 | 9 | 41-25 | 45 | ||
6. | Avangard Kolomna | 38 | 14 | 17 | 7 | 29-20 | 45 | ||
7. | Khimmashevets | 38 | 16 | 11 | 11 | 40-33 | 43 | ||
8. | Progress Kamensk-Shakhtinskiy | 38 | 14 | 13 | 11 | 51-43 | 41 | ||
9. | Spartak Tambov | 38 | 13 | 14 | 11 | 47-40 | 40 | ||
10. | Dynamo Vologda | 38 | 13 | 14 | 11 | 47-40 | 40 |
Trudovye Rezervy | | Dila | 1:0 (1:0) | ||||||
Kursk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Urozhay Maykop | 40 | 28 | 5 | 7 | 63-21 | 61 | ||
2. | Spartak Belgorod | 40 | 23 | 10 | 7 | 69-23 | 56 | ||
3. | Trudovye Rezervy | 40 | 23 | 10 | 7 | 53-15 | 56 | ||
4. | Khimik Balakovo | 40 | 20 | 14 | 6 | 46-18 | 54 | ||
5. | Dila | 40 | 21 | 9 | 10 | 75-31 | 51 | ||
6. | Metallurg Rustavi | 40 | 20 | 9 | 11 | 54-32 | 49 | ||
7. | Trud Engels | 40 | 16 | 10 | 14 | 53-36 | 42 | ||
8. | Tekstilshchik | 40 | 15 | 12 | 13 | 32-41 | 42 | ||
9. | Energiya Volzhskiy | 40 | 15 | 11 | 14 | 43-33 | 41 | ||
10. | Spartak Oryol | 40 | 14 | 13 | 13 | 43-37 | 41 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Avangard Ternopol | 42 | 28 | 10 | 4 | 85-24 | 66 | ||
2. | Bukovina | 42 | 25 | 10 | 7 | 66-26 | 60 | ||
3. | Dynamo | 42 | 21 | 12 | 9 | 59-19 | 54 | ||
4. | Shakhtyor Aleksandriya | 42 | 21 | 10 | 11 | 56-39 | 52 | ||
5. | Spartak Ivano-Frankovsk | 42 | 19 | 13 | 10 | 59-29 | 51 | ||
6. | Verkhovyna | 42 | 18 | 10 | 14 | 40-43 | 46 | ||
7. | Goryn | 42 | 14 | 17 | 11 | 35-25 | 45 | ||
8. | Stroyindustriya | 42 | 14 | 17 | 11 | 37-37 | 45 | ||
9. | Prometey | 42 | 15 | 14 | 13 | 48-39 | 44 | ||
10. | Shakhtyor Krasnograd | 42 | 14 | 16 | 12 | 33-30 | 44 |
Day 7 | |||||||||
Austria Wien | | Eisenstadt | 3:1 | ||||||
Wien Wacker-Platz | |||||||||
Schwarz-Weiß | | Sturm | 1:0 | ||||||
Bregenz | |||||||||
GAK | | Alpine | 4:1 | ||||||
Graz GAK-Platz |
Day 5 | |||||||||
Beringen | | Sint-Truiden | 1:1 (0:0) | ||||||
Beringen | |||||||||
Union Saint-Gilloise | | Charleroi | 1:2 (1:2) | ||||||
Bruxelles | |||||||||
La Gantoise | | Liège | 1:0 (1:0) | ||||||
Gent | |||||||||
Beveren-Waas | | Anderlecht | 3:3 (0:2) | ||||||
Beveren | |||||||||
Lierse | | Racing White | 2:2 (0:1) | ||||||
Lier | |||||||||
Standard | | Brugge | 1:0 (1:0) | ||||||
Liège | |||||||||
Daring | | Mechelen | 3:1 (2:0) | ||||||
Bruxelles |
Day 8 | |||||||||
Arminia Hannover | | Osnabrück | 1:2 (0:2) | ||||||
Hannover | |||||||||
Bremerhaven 93 | | Barmbek-Uhlenhorst | 2:2 (1:0) | ||||||
Bremerhaven | |||||||||
Concordia | | Göttingen 05 | 0:6 (0:2) | ||||||
Oldenburg | | Wolfsburg | 5:0 (2:0) | ||||||
Oldenburg | |||||||||
Celle | | Itzehoe | 3:2 (3:0) | ||||||
Sperber | | Phönix | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Wacker 04 | | Hertha Zehlendorf | 2:3 (1:2) | ||||||
Berlin | |||||||||
Spandauer SV | | Tennis Borussia | 3:2 (3:1) | ||||||
Berlin | |||||||||
Neukölln | | Meteor | 5:4 (4:0) | ||||||
Rapide Wedding | | Blau-Weiß | 1:1 (0:0) | ||||||
Kickers Berlin | | Staaken | 3:1 (0:1) | ||||||
Alemannia | | Berliner SV 1892 | 2:2 (1:1) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Rot-Weiß Oberhausen | | Preußen | 4:3 (2:1) | ||||||
Oberhausen | |||||||||
Bochum | | Rot-Weiß Essen | 2:1 (2:1) | ||||||
Bochum | |||||||||
Fortuna Düsseldorf | | Viktoria | 3:0 (0:0) | ||||||
Düsseldorf | |||||||||
Schwarz-Weiß | | Eintracht Gelsenkirchen | 3:0 (2:0) | ||||||
Essen | |||||||||
Arminia Bielefeld | | Bonner | 3:0 (2:0) | ||||||
Bielefeld | |||||||||
Bayer 04 | | Neuss | 2:2 (1:2) | ||||||
Leverkusen | |||||||||
Hamborn 07 | | Lüner SV | 1:1 (0:0) | ||||||
Duisburg | |||||||||
Marl-Hüls | | Eintracht Duisburg | 1:2 (1:1) | ||||||
Marl | |||||||||
Fortuna Köln | | Wuppertaler SV | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Bayern | | Waldhof | 1:0 (0:0) | ||||||
Hof | |||||||||
Stuttgarter Kickers | | Fürth | 5:1 (2:1) | ||||||
Stuttgart | |||||||||
Regensburg | | Freiburger FC | 0:0 | ||||||
Regensburg | |||||||||
Schweinfurt 05 | | Neckarau | 2:1 (2:0) | ||||||
Schweinfurt | |||||||||
Reutlingen 05 | | Darmstadt 98 | 3:2 (2:1) | ||||||
Reutlingen | |||||||||
Hessen | | Schwaben | 3:0 (2:0) | ||||||
Kassel | |||||||||
Mannheim | | ESV Ingolstadt | 3:1 (2:1) | ||||||
Mannheim Mannheimer Stadion | |||||||||
Opel | | Villingen | 1:0 (0:0) | ||||||
Rot-Weiss Frankfurt | | Karlsruher | 0:4 (0:1) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Athlético Bilbao | | Real Madrid | 0:1 (0:1) | ||||||
Atlético Madrid | | Granada | 1:0 (0:0) | ||||||
Córdoba | | Español | 5:0 (2:0) | ||||||
Barcelona | | Pontevedra | 1:0 (0:0) | ||||||
Sabadell | | Málaga | 2:1 (1:0) | ||||||
Valencia | | Elche | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Sociedad | | Real Zaragoza | 2:1 (1:0) | ||||||
Las Palmas | | Deportivo La Coruna | 2:1 (0:0) | ||||||
Day 16 | |||||||||
Rosenborg | | Sarpsborg | 1:1 | ||||||
Viking | | Skeid | 3:0 | ||||||
Frigg | | Brann | 0:4 | ||||||
Fredrikstad | | Strømsgodset | 0:3 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Académica | | Atlético | 4:2 (2:2) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Benfica | | Leixões | 4:0 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Belenenses | | Sanjoanense | 0:0 | ||||||
Lisboa | |||||||||
CUF | | Sporting | 1:0 (1:0) | ||||||
Barreiro | |||||||||
Porto | | Varzim | 2:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
União de Tomar | | Vitória Guimarães | 3:1 (0:0) | ||||||
Tomar | |||||||||
Braga | | Vitória Setubal | 1:0 (1:0) | ||||||
Braga |
Day 6 | |||||||||
Red Star | | Bastia | 1:1 (1:1) | ||||||
Beauvais | |||||||||
Ajaccio | | Marseille | 1:1 (1:1) | ||||||
Ajaccio | |||||||||
Saint-Étienne | | Valenciennes | 4:0 (3:0) | ||||||
Saint-Étienne |
Day 5 | |||||||||
Belgrano | | Huracán Bahía Blanca | 2:2 | ||||||
Estudiantes | | Colón | 0:3 | ||||||
Los Andes | | Boca Juniors | 1:1 | ||||||
Racing Club | | Independiente Avellaneda | 4:1 | ||||||
River Plate | | Lanús | 3:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Huracán Buenos Aires | 3:1 | ||||||
San Martín Tucumán | | Independiente Rivadavia | 0:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Rosario Central | 4:2 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Banfield | | San Lorenzo Mar del Plata | 2:0 | ||||||
San Martín San Juan | | Argentinos Juniors | 0:0 | ||||||
Grêmio | | Bangu | 0:0 | ||||||
Santos | | Corinthians | 2:1 | ||||||
Atlético Mineiro | | Internacional | 0:1 | ||||||
Flamengo | | Palmeiras | 0:2 | ||||||
Bahia | | Portuguesa | 0:1 | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |