Georgia

FIFA rank: 96
UEFA league rank: 44

National stadium: Boris Paichadze Dinamo Arena

Last results
Fixtures

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats World Cup - overall stats
World Cup 2018. Qualifying tournament, Europe - Group D - place 5
World Cup 2014. Qualifying tournament, Europe - Group I - place 4
World Cup 2010. Qualifying tournament, Europe - Group 8 - place 6
World Cup 2006. Qualifying tournament, Europe - Group 2 - place 6
World Cup 2002. Qualifying tournament, Europe - Group 8 - place 3
World Cup 1998. Qualifying tournament, Europe - Group 2 - place 4

Overall stats European championship - overall stats
European Football Championship 2016. Qualifying tournament - Group D - place 5
European Football Championship 2012. Qualifying tournament - Group F - place 5
European Football Championship 2008. Qualifying tournament - Group B - place 6
European Football Championship 2004. Qualifying tournament - Group 10 - place 5
European Football Championship 2000. Qualifying tournament - Group 2 - place 6
European Football Championship 1996. Qualifying tournament - Group 7 - place 3

Overall stats Cyprus International Tournament - overall stats
Cyprus International Tournament 2004 - place 8
Cyprus International Tournament 2000 - place 3

Overall stats UEFA Nations League - overall stats
UEFA Nations League 2018/19. League D - Group 1

Overall stats Friendly internationals - overall stats
2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 1996 1994 1992

Clubs:

Alazani (Gurdzhaani)
Ameri (Tbilisi)
Amirani (Ochamchira)
Arsenali (Tbilisi)
ASMC (Sokhumi)
Borjomi (Borjomi)
Chiatura (Chiatura)
Chikhura (Sachkhere)
Dila (Gori)
Dinamo (Batumi)
Dinamo (Tbilisi)
Duruji (Kvareli)
Egrisi (Senaki)
FC Khobi (Khobi)
Gagra (Gagra)
Guria (Lanchkhuti)
Iveria (Khashuri)
Kakheti (Telavi)
Kobuleti (Kobuleti)
Kolkheti (Khobi)
Kolxet`i 1913 (Poti)
Liakhvi (Tskhinvali)
Lokomotivi (Tbilisi)
Margveti (Zestaponi)
Merani (Martvili)
Merani (Tbilisi)

Mertskhali (Ozurgeti)
Meshakre (Agara)
Meskheti (Akhaltsikhe)
Metalurgi (Rustavi)
Metalurgi (Zestaponi)
Milani (Tsnori)
Mretebi (Tbilisi)
Mtskheta Urioni (Mtskheta)
Mziuri (Gali)
Saburtalo (Tbilisi)
Samgurali (Tskhaltubo)
Samtredia (Samtredia)
Sapovnela (Terdzhola)
Shevardeni-1906 (Tbilisi)
Sioni (Bolnisi)
Spartaki (Tbilisi)
Spartaki-Tskhinvali (Tbilisi)
Sulori (Vani)
Tbilisi (Tbilisi)
Torpedo (Kutaisi)
Tskhinvali (Tskhinvali)
TSU (Tbilisi)
WIT Georgia (Tbilisi)
Zestaponi (Zestaponi)
Zugdidi (Zugdidi)

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 804
Matches:1 015 732
Clubs:10 721
National teams:259
Stadiums:9 403
Site news
13.09.2018
current

FIFA Club World Cup 2018 added

13.09.2018
current

AFF Cup 2018 added

Fixtures
FA Cup 2018/19

Second Qualifying Round

22.09

Lymington Town - Torquay United

12:30

22.09

Chester - City of Liverpool

15:00

22.09

Ashton United - Trafford

15:00

22.09

Radcliffe - Curzon Ashton

15:00

22.09

Farsley Celtic - Southport

15:00

22.09

Mossley AFC - Kidsgrove Athletic

15:00

22.09

Staveley Miners Welfare - Guiseley

15:00

22.09

South Shields - Stockport County

15:00

22.09

Knaresborough Town - Workington

15:00

22.09

Cleethorpes Town - Bamber Bridge

15:00

22.09

York City - Ashton Athletic

15:00

22.09

Marine - Frickley Athletic

15:00

22.09

Dunston UTS - Irlam

15:00

22.09

United of Manchester - Colne

15:00

22.09

Nantwich Town - Blyth Spartans

15:00

22.09

Darlington - Bradford Park Avenue

15:00

22.09

Chorley - Leek Town

15:00

22.09

Witton Albion - Spennymoor Town

15:00

22.09

Altrincham - Whitley Bay

15:00

22.09

Consett AFC - Warrington Town

15:00

22.09

Sutton Coldfield Town - Alfreton Town

15:00

22.09

Boston United - Peterborough Sports

15:00

22.09

St Ives Town - Grantham Town

15:00

22.09

Kidderminster Harriers - Atherstone Town

15:00

22.09

Stourbridge - Leamington

15:00

22.09

Rugby Town - Hednesford Town

15:00

22.09

St Neots Town - Romulus

15:00

22.09

Nuneaton Town - Brackley Town

15:00

22.09

Alvechurch - Corby Town

15:00

22.09

Kettering Town - AFC Mansfield

15:00

22.09

Anstey Nomads - Mickleover Sports

15:00

22.09

Halesowen Town - Gainsborough Trinity

15:00

22.09

A.F.C. Telford United - Bedford Town

15:00

22.09

Buxton - Coalville Town

15:00

22.09

Hampton & Richmond Borough - Burgess Hill Town

15:00

22.09

Kings Langley - Lewes

15:00

22.09

Wealdstone - Great Wakering Rovers

15:00

22.09

Welling United - Chesham United

15:00

22.09

Hendon - Phoenix Sports

15:00

22.09

Woking - Tooting & Mitcham United

15:00

22.09

Hanwell Town - Lowestoft Town

15:00

22.09

Egham Town - Brightlingsea Regent

15:00

22.09

Chelmsford City - Worthing

15:00

22.09

Concord Rangers - Margate

15:00

22.09

Leverstock Green - Dorking Wanderers

15:00

22.09

Haringey Borough - Erith Town

15:00

22.09

Leiston - Hastings United

15:00

22.09

Coggeshall Town - Walton Casuals

15:00

22.09

St Albans City - Whyteleafe

15:00

22.09

Bowers & Pitsea - Hemel Hempstead Town

15:00

22.09

Billericay Town - Burnham

15:00

22.09

AFC Kempston Rovers - Marlow

15:00

22.09

Hitchin Town - Didcot Town

15:00

22.09

Bognor Regis Town - AFC Sudbury

15:00

22.09

Haverhill Rovers - Leatherhead

15:00

22.09

East Thurrock United - Whitehawk

15:00

22.09

Brantham Athletic - Eastbourne Borough

15:00

22.09

Oxford City - Cray Valley Paper Mills

15:00

22.09

Gosport Borough - Ramsgate

15:00

22.09

AFC Hornchurch - East Grinstead Town

15:00

22.09

AFC Uckfield Town - Dartford

15:00

22.09

Hayes & Yeading United - Moneyfields

15:00

22.09

FC Romania - Beaconsfield Town

15:00

22.09

Horsham - Heybridge Swifts

15:00

22.09

Dulwich Hamlet - Tonbridge Angels

15:00

22.09

Metropolitan Police - Needham Market

15:00

22.09

Merthyr Town - Winchester City

15:00

22.09

Chippenham Town - Swindon Supermarine

15:00

22.09

Bristol Manor Farm - Basingstoke Town

15:00

22.09

Weston-super-Mare - Salisbury

15:00

22.09

Tiverton Town - Dorchester Town

15:00

22.09

Hereford - Truro City

15:00

22.09

Poole Town - Cinderford Town

15:00

22.09

Taunton Town - Bitton

15:00

22.09

Banbury United - Bath City

15:00

22.09

Hungerford Town - Wantage Town

15:00

22.09

Binfield - Cirencester Town

15:00

22.09

Slough Town - Sholing

15:00

22.09

King's Lynn Town - Stafford Rangers

15:00

23.09

Gloucester City - Plymouth Parkway

15:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, September 19

AjaxAÉK

18:55

BenficaBayern

20:00

ShahtarHoffenheim

19:55

Manchester CityLyon

20:00

Real MadridRoma

21:00

ViktoriaCSKA

21:00

Young BoysManchester United

21:00

ValenciaJuventus

21:00

IndependienteRiver Plate

19:30

Boca JuniorsCruzeiro

21:45

CaracasAtlético Paranaense

18:30

Deportivo CaliLDU

19:45

Suwon Samsung BluewingsJeonbuk Hyundai Motors

19:00

4.25Altyn Asyr

17:00

 

FK Krasnodar-2Spartak-2

18:00

FK ArmavirFakel

18:00

FK TambovTom

18:30

ShinnikSKA-Khabarovsk

18:30

FK TyumenFK Sochi

19:00

MordoviaAvangard

19:00

FK Nizhniy NovgorodFK Khimki

19:00

BaltikaRotor-Volgograd

19:00

SibirZenit-2

19:00

FK ChertanovoLuch

19:30

 

ZenitFK Chita

18:00

DynamoSibir-2

18:30

IrtyshSakhalin

19:00

 

AlashkertPyunik

15:00

 

MiddlesbroughBolton Wanderers

19:45

Nottingham ForestSheffield Wednesday

19:45

Queens Park RangersMillwall

19:45

Sheffield UnitedBirmingham City

19:45

ReadingNorwich City

20:00

 

StjarnanKA

18:00

FylkirBreiðablik

19:15

 

SampdoriaFiorentina

19:00

 

Žalgiris KJonava

18:00

AtlantasStumbras

20:00

 

PartizanRad

17:00

 

IskraPetrovac

15:00

TitogradLovćen

15:00

ZetaMornar

15:00

GrbaljSutjeska

15:00

BudućnostRudar

18:00

 

LevadiaPärnu

17:30

KalevTulevik

19:00

FloraPaide

19:30

 

Portland TimbersColumbus Crew

19:30

San Jose EarthquakesAtlanta United

20:00

Seattle SoundersPhiladelphia Union

20:00

Local time

Yesterday, September 17

PirooziAl-Duhail

3:1

Al SaddEsteghlal

2:2

 

UralFK Rostov

1:1

 

VolgaLada-Tolyatti

1:0

 

FK HomelFK Haradzeya

2:0

 

SouthamptonBrighton & Hove Albion

2:2

 

GironaCelta de Vigo

3:2

 

SPALAtalanta

2:0

 

MoldeKristiansund

3:2

 

Zagłębie SGórnik

1:1

 

BaníkSparta

0:1

 

HäckenTrelleborg

2:1

KalmarDalkurd

0:0

SiriusHammarby

1:1

 

ChapecoenseInternacional

2:1

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

Just finished

04.09.2018 – 15.09.2018

SAFF Championship 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru