18.05.1996 < | Football matches for 19.05.1996 | > 20.05.1996 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16:00 | Saint Lucia | | Saint Kitts and Nevis | 0:1 (0:0) | 1:5 (0:4) | 1:6 | |||
Castries | |||||||||
19:00 | Barbados | | Dominica | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Bridgetown |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
ФЮС | | Stade | 2:0 | 1:1 | 3:1 | ||||
Belouizdad | | Douanes | 2:0 | 0:0 | 2:0 | ||||
Al-Moqaweloon Al-Arab | | Simba | 2:0 | 1:3 | 3:3 | ||||
Al Mourada | | Costa do Sol | 3:4 | 0:3 | 3:7 | ||||
Tigers | | Sodigraf | 0:3 | 0:7 | 0:10 | ||||
Day 1 | |||||||||
Mbilinga | | Katsina United | 3:0 | ||||||
Saprissa | | Alajuelense | 5:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Torpedo Arzamas | | Saturn | 2:1 (2:0) | ||||||
Arzamas | |||||||||
Druzhba | | Dynamo Stavropol | 3:1 (1:0) | ||||||
Maykop | |||||||||
17:00 | Dynamo-Gazovik | | Okean | 1:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
17:00 | Fakel | | Lokomotiv-Saturn | 3:1 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
18:00 | Zarya | | Zverda | 3:2 (3:0) | |||||
Leninsk-Kuznetsky | |||||||||
18:00 | Kuban | | Spartak | 2:2 (2:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Torpedo Volzhskiy | | Neftekhimik | 2:1 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
18:30 | Chkalovets | | Luch | 1:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
18:30 | Metallurg | | Lokomotiv Chita | 0:0 | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18:30 | Sokol-PZhD | | Shinnik | 2:1 (0:0) | |||||
Saratov | |||||||||
18:30 | Uralan | | Gazovik-Gazprom | 1:1 (0:1) | |||||
Elista |
Day 4 | |||||||||
Angara | | Dynamo Barnaul | 0:2 | ||||||
Usolye-Sibirskoye | |||||||||
Selenga | | Torpedo Rubtsovsk | 0:0 | ||||||
Ulan-Ude | |||||||||
17:00 | Irtysh Tobolsk | | FK Mezhdurechensk | 6:0 (4:0) | |||||
Tobolsk | |||||||||
17:00 | Samotlor-XXI | | Motor | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Omsk | | Viktoria | 5:1 (3:0) | |||||
Omsk | |||||||||
18:00 | SKA Khabarovsk | | Kuzbass | 1:0 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
18:30 | Amur | | Tom | 0:1 | |||||
Blagoveshchensk |
Day 10 | |||||||||
Avtomobilist | | Torgmash | 3:0 | ||||||
Krasnogvardeyets | | Mosenergo | 0:3 | ||||||
FK Obninsk | | Mashinostroitel Moskva | 1:4 | ||||||
Oka | | Lokomotiv-D Moskva | 3:0 | ||||||
Roda | | Trasko | 7:1 | ||||||
Smena | | Torpedo-Luzhniki-D | 1:2 | ||||||
Spartak-D Moskva | | Dynamo-D Moskva | 1:2 | ||||||
Titan | | Dynamo-2 | 1:1 | ||||||
CSKA-D | | Avangard-Kortek | 2:1 | ||||||
FK Chertanovo | | Fabus | 2:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Dynamo Bryansk | | Volga Tver | 2:0 (0:0) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Karelia-Erzi | | Bulat | 2:1 | ||||||
Lokomotiv-D Sankt-Petersburg | | Neftyanik Yaroslavl | 3:1 | ||||||
Luch | | Mashinostroitel Pskov | 1:0 (0:0) | ||||||
Tula | |||||||||
FK Orel | | Volochanin | 6:1 | ||||||
Orekhovo | | Zenit-D | 2:0 | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Spartak Kostroma | | Kristall Dyatkovo | 0:0 | ||||||
Torpedo | | Spartak Bryansk | 3:2 | ||||||
Vladimir |
Day 4 | |||||||||
Biokhimik-Mordovia | | Stroitel | 0:0 | ||||||
Volga Ulyanovsk | | Iskra | 3:0 (1:0) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Druzhba | | Energetik | 1:1 | ||||||
Kraneks | | Neftyanik Buguruslan | 2:2 | ||||||
Progress | | Lokomotiv-D Nizhniy Novgorod | 2:2 | ||||||
Salyut | | Kristall Sergach | 2:1 (0:1) | ||||||
Saratov | |||||||||
Spartak Tambov | | Metallurg Vyksa | 2:0 | ||||||
Tambov | |||||||||
Khimik | | Volga Balakovo | 1:2 | ||||||
Day 35 | |||||||||
Khurtovyk | | CSKA | 4:2 | ||||||
FK Kalush | | Systema-Boreks | 2:1 | ||||||
Ahrotekhservis | | Hazovyk | 0:3 | ||||||
Obolon | | Avanhard | +:- | ||||||
Krystal | | Desna | 2:0 | ||||||
FK Kakhovka | | Skhid | -:+ | ||||||
Karpaty | | Skify | +:- | ||||||
Halychyna | | Haray | 0:1 | ||||||
Olimpiya FK AES | | Ros | 2:1 | ||||||
Dynamo-Flesh | | Nyva-Kosmos | 0:2 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Irtysh (Pavlodar) | | Yelimay (Semipalatinsk) | 4:2 (1:1) | ||||||
Pavlodar |
Day 41 | |||||||||
Albacete | | Racing | 2:2 (0:2) | ||||||
Barcelona | | Celta de Vigo | 3:2 (0:1) | ||||||
Valencia | | Español | 1:0 (0:0) | ||||||
Rayo Vallecano | | Real Zaragoza | 4:3 (1:0) | ||||||
Real Betis | | Deportivo La Coruna | 1:0 (1:0) | ||||||
Real Madrid | | Mérida | 4:0 (3:0) | ||||||
Real Oviedo | | Real Valladolid | 3:8 (2:1) | ||||||
Real Sociedad | | Athletic | 2:2 (2:1) | ||||||
Compostela | | Sevilla | 0:0 | ||||||
Salamanca | | Sporting Gijon | 3:0 (3:0) | ||||||
Day 24 | |||||||||
14:00 | Žalgiris-2 | | Aras | 0:0 | |||||
Vilnius | |||||||||
16:00 | Panerys | | Inkaras-Grifas | 0:3 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
18:30 | Kaunas | | Kareda-Sakalas | 0:1 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
18:30 | Žalgiris | | Ekranas | 3:0 (1:0) | |||||
Vilnius |
Day 9 | |||||||||
Molde | | Tromsø | 3:0 | ||||||
Skeid | | Viking | 1:2 | ||||||
Start | | Rosenborg | 2:1 | ||||||
Strømsgodset | | Brann | 0:2 | ||||||
Lillestrøm | | Moss | 2:0 | ||||||
Kongsvinger | | Vålerenga | 1:0 | ||||||
Bodø/Glimt | | Stabæk | 0:1 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Lechia/Olimpia | | Hutnik | 1:3 | ||||||
GKS Katowice | | Legia | 0:5 | ||||||
Śląsk | | Widzew | 1:2 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Degerfors | | Djurgårdens | 0:2 | ||||||
Degerfors | |||||||||
Oddevold | | Halmstad | 0:3 | ||||||
Uddevalla | |||||||||
Trelleborg | | Umeå | 3:1 | ||||||
Trelleborg | |||||||||
Östers | | Malmö | 1:0 | ||||||
Växjö |
Day 10 | |||||||||
Boca Juniors | | Argentinos Juniors | 4:1 | ||||||
Independiente | | Estudiantes | 0:0 | ||||||
Huracán | | Rosario Central | 1:1 | ||||||
Lanús | | Belgrano | 4:2 | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Colón | 3:1 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Vélez Sársfield | 0:0 | ||||||
New England Revolution | | NY/NJ MetroStars | 2:0 (2:0) | ||||||
Foxborough | |||||||||
Columbus Crew | | Colorado Rapids | 2:4 (2:0) | ||||||
Columbus | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | Kansas City Wiz | 2:0 (0:0) | ||||||
Pasadena |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 19 | 0 | 9 | 67-54 | 58 | ||
2. | D.C. United | 32 | 15 | 0 | 13 | 63-59 | 46 | ||
3. | NY/NJ MetroStars | 32 | 12 | 0 | 15 | 48-50 | 39 | ||
4. | Columbus Crew | 32 | 11 | 0 | 12 | 63-65 | 37 | ||
5. | New England Revolution | 32 | 9 | 0 | 15 | 49-58 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 32 | 15 | 0 | 9 | 63-53 | 49 | ||
2. | Dallas Burn | 32 | 12 | 0 | 12 | 55-51 | 41 | ||
3. | Kansas City Wiz | 32 | 12 | 0 | 13 | 66-65 | 41 | ||
4. | San Jos? Clash | 32 | 12 | 0 | 11 | 53-56 | 39 | ||
5. | Colorado Rapids | 32 | 9 | 0 | 17 | 47-63 | 29 |
Day 6 | |||||||||
Yanbian Hyundai | | Shanghai Shenhua | 0:3 | ||||||
Tianjin Samsung | | Jinan Taishan Jiangjun | 1:1 | ||||||
Guangzhou Songri | | Bayi | 2:1 | ||||||
Sichuan Quanxing | | Shenzhen Feiyada | 2:1 | ||||||
Beijing Guoan | | Guangzhou Apollo | 1:0 | ||||||
Guangdong Hongyuan | | Dalian Wanda | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Wanda | 22 | 12 | 10 | 0 | 42-18 | 46 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 22 | 10 | 9 | 3 | 38-18 | 39 | ||
3. | Bayi | 22 | 8 | 11 | 3 | 28-19 | 35 | ||
4. | Beijing Guoan | 22 | 9 | 6 | 7 | 30-25 | 33 | ||
5. | Jinan Taishan Jiangjun | 22 | 8 | 7 | 7 | 23-24 | 31 | ||
6. | Sichuan Quanxing | 22 | 7 | 9 | 6 | 22-23 | 30 | ||
7. | Guangzhou Apollo | 22 | 7 | 8 | 7 | 26-25 | 29 | ||
8. | Tianjin Samsung | 22 | 6 | 8 | 8 | 20-30 | 26 | ||
9. | Guangdong Hongyuan | 22 | 5 | 10 | 7 | 20-25 | 25 | ||
10. | Yanbian Hyundai | 22 | 4 | 8 | 10 | 20-30 | 20 |
Marconi Fairfield | | Adelaide City | 4:1 (3:1) | ||||||
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |