29.07.2018 <

Football matches for 30.07.2018

> 31.07.2018
Local time
Статистика личных встреч 17:00 Zvezda (Saint Petersburg) Leningradets (Leningrad Oblast)3:1 (2:1)
 Saint Petersburg
Статистика личных встреч 17:00 Znamya Truda (Orekhovo-Zuevo) FK Strogino (Moscow)2:2 aet
(0:2, 2:2),
pen. 5:4
 Orekhovo-Zuyevo
Статистика личных встреч 17:00 Khimik (Novomoskovsk) Dynamo (Bryansk)0:1 (0:0)
 Novomoskovsk
Статистика личных встреч 17:00 Khimik-Avgust (Vurnary) Volga (Ulyanovsk)2:3 aet
(0:1, 2:2)
 Vurnary
Khimik Stadium
Статистика личных встреч 17:00 Metallurg (Lipetsk) Salyut-Belgorod (Belgorod)1:0 aet
(0:0, 0:0)
 Lipetsk
Статистика личных встреч 17:30 Spartak-Nalchik (Nalchik) Spartak (Vladikavkaz)0:4 (0:2)
 Nalchik
Статистика личных встреч 18:00 Kvant (Obninsk) FK Dolgoprudny (Dolgoprudny)3:1 aet
(1:0, 1:1)
 Obninsk
Статистика личных встреч 18:00 Lada (Dimitrovgrad) Lada-Tolyatti (Tolyatti)2:2 aet
(1:0, 2:2),
pen. 5:6
 Dimitrovgrad
Статистика личных встреч 18:00 Mashuk-KMV (Pyatigorsk) Dynamo (Stavropol)2:0 (1:0)
 Pyatigorsk
Статистика личных встреч 18:30 Luki-Energiya (Velikiye Luki) Pskov-747 (Pskov)1:0 (0:0)
 Velikiye Luki
Статистика личных встреч 18:30 FK Kaluga (Kaluga) Veles (Moscow)2:1 (0:0)
 Kaluga
Vilsy Stadium
Статистика личных встреч 18:30 KAMAZ (Naberezhnye Chelny) Neftekhimik (Nizhnekamsk)2:3 (0:1)
 Naberezhnye Chelny
Статистика личных встреч 18:30 FK Chelyabinsk (Chelyabinsk) Nosta (Novotroitsk)0:0 aet,
pen. 5:4
 Chelyabinsk
Статистика личных встреч 18:30 Chernomorets (Novorossiysk) Kuban-Holding (Pavlovskaya)2:0 (1:0)
 Novorossiysk
Статистика личных встреч 19:00 Saturn (Ramenskoye) Tekstilshchik (Ivanovo)1:2 (0:1)
 Ramenskoye
Статистика личных встреч 19:00 Zorkiy (Krasnogorsk) FK Kolomna (Kolomna)3:2 (2:1)
 Krasnogorsk
Статистика личных встреч 19:00 Zvezda (Perm) Zenit-Izhevsk (Izhevsk)2:3 (2:0)
 Perm
Статистика личных встреч 19:00 Sokol (Saratov) Syzran-2003 (Syzran)2:3 aet
(1:1, 1:1)
 Saratov
Статистика личных встреч 19:00 Volgar (Astrakhan) Legion-Dynamo (Makhachkala)2:1 (2:0)
 Astrakhan
Статистика личных встреч 19:00 Druzhba (Maykop) Biolog-Novokubansk (Novokubansk)1:1 aet
(0:0, 1:1),
pen. 4:3
 Maykop
Статистика личных встреч 19:30 Torpedo (Moscow) Torpedo (Vladimir)1:0 (1:0)
 Moscow
Статистика личных встреч 19:30 Chaika (Peschanokopskoye) SKA (Rostov-on-Don)5:0 (3:0)
 Peschanokopskoye
Статистика личных встреч 20:00 FK Murom (Murom) FK Ryazan (Ryazan)0:2 (0:1)
 Murom
Day 1
Статистика личных встреч 20:00 FK Ufa Lokomotiv0:0
 Ufa
ClubGWDLF-AP
1.Zenit761012-219
2.FK Rostov74219-314
3.Spartak74216-314
4.FK Krasnodar741211-613
5.CSKA733112-312
6.FK Orenburg73139-710
7.Akhmat73138-910
8.Dynamo72419-510
9.Rubin72417-610
10.Lokomotiv72325-59
Day 2
Статистика личных встреч 20:30 Levski Cherno More2:2 (0:1)
 Sofia
ClubGWDLF-AP
1.Levski971116-622
2.CSKA861116-319
3.Ludogorets852110-417
4.Beroe944112-516
5.Lokomotiv84138-813
6.Cherno More833210-1212
7.Botev P83237-411
8.Etar932410-1111
9.Vitosha93157-1310
10.Slavia82428-710
Day 14
Статистика личных встреч 19:15 FH Fjölnir1:0 (1:0)
 Hafnarfjörður
Статистика личных встреч 19:15 Fylkir Valur0:0
 Reykjavík
Статистика личных встреч 19:15 Keflavík Breiðablik1:3 (0:0)
 Keflavík
Статистика личных встреч 19:15 KR Grindavík2:0 (0:0)
 Reykjavík
ClubGWDLF-AP
1.Valur20127145-2143
2.Stjarnan20117244-2340
3.Breiðablik20115433-1738
4.KR2096532-2233
5.FH2087533-2731
6.Grindavík2074921-2825
7.KA2067732-2725
8.ÍBV2065922-2823
9.Fylkir20641023-3622
10.Víkingur R2057823-3522
Day 16
Статистика личных встреч 18:00 Spartaks METTA/LU4:3 (1:0)
 Jūrmala
Статистика личных встреч 20:00 Riga FC RFS1:0 (0:0)
 Rīga
ClubGWDLF-AP
1.Riga FC21161433-1049
2.RFS20141541-1743
3.Ventspils21134438-1843
4.FK Liepāja20105538-2335
5.Spartaks20103735-2533
6.Jelgava21521417-3617
7.METTA/LU21341418-3813
8.Valmiera20021818-712
Day 2
Статистика личных встреч 18:00 Pogoń Piast0:2 (0:2)
 Szczecin
ClubGWDLF-AP
1.Lechia852113-817
2.Wisła K952218-917
3.Jagiellonia851213-716
4.Piast851213-916
5.Zagłębie L850313-915
6.Legia842210-1014
7.Lech941413-1113
8.Korona833210-1012
9.Miedź832311-1211
10.Arka92438-910
Day 2
Статистика личных встреч 18:00 Viktoria Slovan1:0 (0:0)
 Plzeň
ClubGWDLF-AP
1.Slavia870121-421
2.Viktoria870114-621
3.Sparta862015-420
4.Fastav961216-719
5.Baník961214-519
6.Příbram832313-1411
7.Bohemians 1905832310-1111
8.Baumit831411-1010
9.Slovan82428-810
10.Mladá Boleslav831417-1910
Day 15
Статистика личных встреч 19:00 Trelleborg Hammarby1:3 (0:2)
 Trelleborg
ClubGWDLF-AP
1.AIK21146138-1348
2.Hammarby21135341-2444
3.Norrköping21126333-1942
4.Malmö21124539-2340
5.Sundsvall22105740-2735
6.Häcken21104739-2134
7.Östersunds21103835-2733
8.Djurgårdens2195729-2532
9.Örebro2185825-2629
10.Kalmar2184921-2128
Day 16
Статистика личных встреч 20:00 Bahia Atlético Mineiro2:2 (0:1)
 Salvador
Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 804
Matches:1 015 732
Clubs:10 721
National teams:259
Stadiums:9 405
<2018>
<July>
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Site news
20.09.2018

September update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking

In the football world

Tomorrow, September 22

Al-Ahly CairoHoroya AC

21:00

 

DynamoAnzhi

14:00

YeniseyUral

15:30

ArsenalRubin

16:30

FK RostovFK Ufa

19:00

AkhmatFK Orenburg

19:00

 

FK KolomnaFK Chertanovo-2

14:00

LeningradetsFK Dolgoprudny

15:00

Pskov-747FK Murom

16:00

Lokomotiv-KazankaVeles

17:00

 

FK Khimki-MZorkiy

13:00

FK RyazanFK Kaluga

14:00

TorpedoDynamo

15:00

SaturnRotor-2

15:00

SokolKvant

17:00

 

Spartak-NalchikChernomorets

17:00

 

Lada-TolyattiSyzran-2003

16:00

 

FK MariupolFK Oleksandriya

14:00

FK LvivKarpaty

17:00

Arsenal-KievOlympik

19:30

 

KolosMetalist 1925

16:00

 

ChaikaBukovyna

16:00

PodillyaVeres

16:00

FK MynaiFK Kalush

17:00

Cherkashchyna-AkademiyaPolissya

18:00

 

MFK Mykolaiv-2Krystal

16:00

KreminEnerhiya

16:00

FK NikopolMyr

16:00

TavriyaHirnyk

16:00

 

SəbailSabah

18:30

ZiraNeftçi

20:30

 

AlashkertLori

16:00

GandzasarArarat

19:00

 

IslochShakhtsyor

14:00

FK SlutskFK Minsk

16:00

FK VitebskDynamo Br

18:00

Tarpeda-BelAZFK Homel

19:45

 

KaysarShakhtyor

16:00

ZhetysuQayrat

16:00

AtyrauKyzylzhar

17:30

AqtöbeTobil

19:00

OrdabasyIrtysh

19:00

 

SperanţaSfîntul Gheorghe

16:00

Dinamo-AutoMilsami

16:00

SheriffZarya

18:00

ZimbruPetrocub

20:00

 

PaxtakorBuxoro

18:00

 

NeftchiNasaf

18:00

QizilqumQoʼqon 1912

20:00

 

SturmMattersburg

17:00

AltachWolfsberg

17:00

St. PöltenHartberg

17:00

 

FulhamWatford

12:30

BurnleyAFC Bournemouth

15:00

Cardiff CityManchester City

15:00

Crystal PalaceNewcastle United

15:00

Leicester CityHuddersfield Town

15:00

Manchester UnitedWolverhampton Wanderers

15:00

LiverpoolSouthampton

15:00

Brighton & Hove AlbionTottenham Hotspur

17:30

 

Aston VillaSheffield Wednesday

15:00

Derby CountyBrentford

15:00

MiddlesbroughSwansea City

15:00

ReadingHull City

15:00

Ipswich TownBolton Wanderers

15:00

Leeds UnitedBirmingham City

15:00

Nottingham ForestRotherham United

15:00

Sheffield UnitedPreston North End

15:00

Stoke CityBlackburn Rovers

15:00

West Bromwich AlbionMillwall

15:00

Queens Park RangersNorwich City

17:30

 

Lymington TownTorquay United

12:30

ChesterCity of Liverpool

15:00

Ashton UnitedTrafford

15:00

RadcliffeCurzon Ashton

15:00

Farsley CelticSouthport

15:00

Mossley AFCKidsgrove Athletic

15:00

Staveley Miners WelfareGuiseley

15:00

South ShieldsStockport County

15:00

Knaresborough TownWorkington

15:00

Cleethorpes TownBamber Bridge

15:00

York CityAshton Athletic

15:00

MarineFrickley Athletic

15:00

Dunston UTSIrlam

15:00

United of ManchesterColne

15:00

Nantwich TownBlyth Spartans

15:00

DarlingtonBradford Park Avenue

15:00

ChorleyLeek Town

15:00

Witton AlbionSpennymoor Town

15:00

AltrinchamWhitley Bay

15:00

Consett AFCWarrington Town

15:00

Sutton Coldfield TownAlfreton Town

15:00

Boston UnitedPeterborough Sports

15:00

St Ives TownGrantham Town

15:00

Kidderminster HarriersAtherstone Town

15:00

StourbridgeLeamington

15:00

Rugby TownHednesford Town

15:00

St Neots TownRomulus

15:00

Nuneaton TownBrackley Town

15:00

AlvechurchCorby Town

15:00

Kettering TownAFC Mansfield

15:00

Anstey NomadsMickleover Sports

15:00

Halesowen TownGainsborough Trinity

15:00

A.F.C. Telford UnitedBedford Town

15:00

BuxtonCoalville Town

15:00

Hampton & Richmond BoroughBurgess Hill Town

15:00

Kings LangleyLewes

15:00

WealdstoneGreat Wakering Rovers

15:00

Welling UnitedChesham United

15:00

HendonPhoenix Sports

15:00

WokingTooting & Mitcham United

15:00

Hanwell TownLowestoft Town

15:00

Egham TownBrightlingsea Regent

15:00

Chelmsford CityWorthing

15:00

Concord RangersMargate

15:00

Leverstock GreenDorking Wanderers

15:00

Haringey BoroughErith Town

15:00

LeistonHastings United

15:00

Coggeshall TownWalton Casuals

15:00

St Albans CityWhyteleafe

15:00

Bowers & PitseaHemel Hempstead Town

15:00

Billericay TownBurnham

15:00

AFC Kempston RoversMarlow

15:00

Hitchin TownDidcot Town

15:00

Bognor Regis TownAFC Sudbury

15:00

Haverhill RoversLeatherhead

15:00

East Thurrock UnitedWhitehawk

15:00

Brantham AthleticEastbourne Borough

15:00

Oxford CityCray Valley Paper Mills

15:00

Gosport BoroughRamsgate

15:00

AFC HornchurchEast Grinstead Town

15:00

AFC Uckfield TownDartford

15:00

Hayes & Yeading UnitedMoneyfields

15:00

FC RomaniaBeaconsfield Town

15:00

HorshamHeybridge Swifts

15:00

Dulwich HamletTonbridge Angels

15:00

Metropolitan PoliceNeedham Market

15:00

Merthyr TownWinchester City

15:00

Chippenham TownSwindon Supermarine

15:00

Bristol Manor FarmBasingstoke Town

15:00

Weston-super-MareSalisbury

15:00

Tiverton TownDorchester Town

15:00

HerefordTruro City

15:00

Poole TownCinderford Town

15:00

Taunton TownBitton

15:00

Banbury UnitedBath City

15:00

Hungerford TownWantage Town

15:00

BinfieldCirencester Town

15:00

Slough TownSholing

15:00

King's Lynn TownStafford Rangers

15:00

 

Waasland-BeverenCharleroi

18:00

EupenOostende

20:00

LokerenMouscron-Péruwelz

20:00

Sint-TruidenAntwerp

20:30

 

SeptemvriLokomotiv

17:30

Botev VCSKA

20:00

 

HoffenheimBorussia D

15:30

HerthaBorussia M

15:30

AugsburgWerder

15:30

WolfsburgFreiburg

15:30

NürnbergHannover

15:30

Schalke 04Bayern

18:30

 

FortunaWillem II

18:30

ExcelsiorHeerenveen

19:45

VVV-VenloNAC

19:45

VitesseDen Haag

20:45

 

Rayo VallecanoAlavés

13:00

Celta de VigoReal Valladolid

16:15

EibarLeganés

16:15

GetafeAtlético

18:30

Real MadridEspañol

20:45

 

ParmaCagliari

15:00

FiorentinaSPAL

18:00

SampdoriaInter

20:30

 

StumbrasŽalgiris K

13:00

 

OddVålerenga

18:00

 

CracoviaWisła P

15:30

LechiaZagłębie L

18:00

MiedźLegia

20:30

 

Santa ClaraRio Ave

16:30

MarítimoBelenenses

19:00

Vitória SetubalPorto

21:00

 

NapredakDinamo

16:00

ZemunBačka

16:00

VojvodinaVoždovac

19:00

RadnikRadnički

19:00

MladostProleter

19:00

RadFK Mačva

19:00

 

GoricaKrško

18:00

MariborDomžale

20:15

 

LilleNantes

17:00

AngersToulouse

20:00

MontpellierNice

20:00

ReimsDijon

20:00

Saint-ÉtienneCaen

20:00

StrasbourgAmiens

20:00

 

OsijekGorica

16:30

LokomotivaRijeka

19:00

 

RudarIskra

15:00

LovćenZeta

15:30

PetrovacTitograd

19:00

 

SigmaDukla

15:00

KarvináPříbram

17:00

Mladá BoleslavSlovácko

17:00

OpavaTeplice

17:00

SpartaSlovan

19:00

 

ElfsborgÖrebro

16:00

SiriusÖstersunds

16:00

TrelleborgDjurgårdens

16:00

DalkurdNorrköping

18:00

 

AberdeenMotherwell

15:00

DundeeHibernian

15:00

Hamilton AcademicalSt. Mirren

15:00

HeartsLivingston

15:00

 

TulevikTammeka

13:00

KuressaareLevadia

13:00

PaideTrans

16:00

FloraPärnu

19:00

 

São PauloAmérica

16:00

 

Los AngelesSan Jose Earthquakes

12:30

New York Red BullsToronto

17:00

Atlanta UnitedReal Salt Lake

19:00

Minnesota UnitedPortland Timbers

19:00

Columbus CrewColorado Rapids

19:30

Montreal ImpactNew York City

19:30

New England RevolutionChicago Fire

19:30

Orlando CityHouston Dynamo

19:30

 

Dalian YifangShanghai Greenland Shenhua

15:30

Henan JianyeShandong Luneng Taishan

19:35

Guizhou HengfengBeijing Sinobo Guoan

19:35

Jiangsu SuningGuangzhou Evergrande Taobao

19:35

Hebei China FortuneTianjin Quanjian

19:35

Shanghai SIPGChangchun Yatai

19:35

Local time

Yesterday, September 20

AEKZürich

0:1

LudogoretsBayer 04

2:3

CelticRosenborg

1:0

RB LeipzigRed Bull

2:3

KøbenhavnZenit

1:1

Slavia PrahaBordeaux

1:0

SpartakAnderlecht

1:0

Dinamo ZagrebFenerbahçe

4:1

SportingQarabağ

2:0

ArsenalVorskla

4:2

F91Milan

0:1

OlympiakósReal Betis

0:0

VillarrealRangers

2:2

Rapid WienSpartak Moscow

2:0

MarseilleEintracht Frankfurt

1:2

LazioApollon

2:1

BeşiktaşSarpsborg 08

3:1

GenkMalmö

2:0

SevillaStandard

5:1

Akhisar BelediyesporFK Krasnodar

0:1

RennesBaumit

2:1

Dynamo KyivAstana

2:2

MOL VidiBATE

0:2

PAÓKChelsea

0:1

Colo-ColoPalmeiras

0:2

DeportivoFluminense

0:2

BahiaBotafogo

2:1

TauroMotagua

2:1

HeredianoÁrabe Unido

2:0

 

TrakaiPalanga

3:0

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 11.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

Just finished

04.09.2018 – 15.09.2018

SAFF Championship 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru