21.10.1994 < | Football matches for 22.10.1994 | > 23.10.1994 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17:00 | Chkalovets | | Dynamo Yakutsk | 2:0 (0:0) | 1:2 (1:1) | 3:2 | |||
Novosibirsk |
15:00 | Spartak-D | | Lokomotiv-D | 3:0 (1:0) | |||||
Khimki |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Vostok (Oskemen) | | Ansat (Pavlodar) | 3:0 (2:0) | 0:0 | 3:0 | ||||
Oskemen | |||||||||
Shakhtyor (Karagandy) | | Zhiger (Shymkent) | 0:0 | 1:0 (1:0) | 1:0 | ||||
Karaganda |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Sheffield Wednesday | 2:1 (2:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Southampton | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Tottenham Hotspur | 5:2 (3:1) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Queens Park Rangers | 4:2 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Wimbledon | 3:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Nottingham Forest | 0:2 (0:1) | |||||
Birmingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Day 13 | |||||||||
Barnsley | | West Bromwich Albion | 2:0 (1:0) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Charlton Athletic | | Burnley | 1:2 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Grimsby Town | | Bristol City | 1:0 (0:0) | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Oldham Athletic | | Stoke City | 0:0 | ||||||
Oldham | |||||||||
Port Vale | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:0) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Reading | | Sunderland | 0:2 (0:1) | ||||||
Reading | |||||||||
Sheffield United | | Luton Town | 1:3 (1:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Swindon Town | | Southend United | 2:2 (1:2) | ||||||
Swindon | |||||||||
Watford | | Tranmere Rovers | 2:0 (1:0) | ||||||
Watford | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Millwall | 3:3 (1:0) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Middlesbrough | 46 | 23 | 13 | 10 | 67-40 | 82 | ||
2. | Reading | 46 | 23 | 10 | 13 | 58-44 | 79 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 14 | 11 | 67-45 | 77 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 77-61 | 76 | ||
5. | Tranmere Rovers | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-58 | 76 | ||
6. | Barnsley | 46 | 20 | 12 | 14 | 63-52 | 72 | ||
7. | Watford | 46 | 19 | 13 | 14 | 52-46 | 70 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 17 | 12 | 74-55 | 68 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-51 | 66 | ||
10. | Grimsby Town | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-56 | 65 |
Marlow | | Sutton United | 1:0 | ||||||
Northwich Victoria | | Blyth Spartans | 2:0 | ||||||
Stafford Rangers | | Slough Town | 0:4 | ||||||
Bishop Auckland | | Macclesfield Town | 2:2 | ||||||
Altrincham | | Marine | 2:1 | ||||||
St Albans City | | Enfield | 0:0 | ||||||
Halifax Town | | Lancaster City | 3:1 | ||||||
Cheltenham Town | | Bashley | 1:1 | ||||||
Chesham United | | Bromsgrove Rovers | 1:1 | ||||||
Southport | | Stalybridge Celtic | 2:1 | ||||||
Morecambe | | Witton Albion | 0:1 | ||||||
Guiseley | | Durham City | 6:0 | ||||||
Gloucester City | | Worthing | 1:1 | ||||||
Newport IOW | | Trowbridge Town | 1:0 | ||||||
Tiverton Town | | Farnborough Town | 4:4 | ||||||
Moor Green | | Aylesbury United | 1:1 | ||||||
Hyde United | | Warrington Town | 1:1 | ||||||
Walton & Hersham | | Yeovil Town | 3:2 | ||||||
Nuneaton Borough | | Heybridge Swifts | 2:2 | ||||||
Salisbury | | Ashford Town | 2:3 | ||||||
Burton Albion | | Hitchin Town | 0:1 | ||||||
Accrington Stanley | | Spennymoor United | 0:1 | ||||||
Valley Sports Rugby | | Chelmsford City | 0:0 | ||||||
Hastings Town | | Crawley Town | 1:1 | ||||||
Dover Athletic | | Kingstonian | 1:2 | ||||||
Braintree Town | | Gresley Rovers | 0:2 | ||||||
Yeading | | Telford United | 1:0 | ||||||
Solihull Borough | | Kettering Town | 2:4 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Botev | | Pirin | 2:0 | ||||||
Dobrudzha | | Etar | 0:0 | ||||||
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Beroe | 1:0 | ||||||
Lokomotiv Sofia | | LEKS | 4:0 | ||||||
Montana | | Slavia | 1:4 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Debrecen | | EMDSZ Sopron | 1:0 (0:0) | ||||||
Debrecen | |||||||||
Kispest Honvéd | | Békéscsabai Előre | 2:1 (1:1) | ||||||
Budapest | |||||||||
Munkás-Fordan | | Parmalat | 2:0 (2:0) | ||||||
Pécs | |||||||||
Győri FC | | Újpest | 2:0 (2:0) | ||||||
Győr | |||||||||
Vác-Samsung | | Zalaegerszegi TE | 5:2 (1:0) | ||||||
Vác | |||||||||
Olajbányász | | BVSC | 2:1 (0:1) | ||||||
Nagykanizsa |
Day 10 | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Duisburg | | Bayer 04 | 0:2 (0:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Bayern | 1:0 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Freiburg | 4:0 (2:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Karlsruher | 4:0 (2:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Uerdingen 05 | | Schalke 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Krefeld |
Day 8 | |||||||||
Celta de Vigo | | Atlético Madrid | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 12 | |||||||||
GKS | | ŁKS | 0:0 | ||||||
Hutnik | | Raków | 2:1 | ||||||
Legia | | Petrochemia | 3:0 | ||||||
Olimpia | | Pogoń | 1:1 | ||||||
Stal Mielec | | Sokół | 3:3 | ||||||
Stomil | | Górnik | 1:1 | ||||||
Widzew | | Stal Stalowa Wola | 1:0 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Braga | | Sporting | 0:2 (0:0) | ||||||
Braga | |||||||||
União de Leiria | | Vitória Guimarães | 2:1 (0:0) | ||||||
Leiria |
Day 14 | |||||||||
Nice | | Paris Saint-Germain | 0:4 | ||||||
Sochaux-Montbéliard | | Nantes | 0:0 | ||||||
Strasbourg | | Monaco | 1:0 | ||||||
Saint-Étienne | | Cannes | 1:0 | ||||||
Rennes | | Lille | 1:0 | ||||||
Bordeaux | | Metz | 4:2 | ||||||
Martigues | | Caen | 4:1 | ||||||
Le Havre | | Bastia | 2:2 | ||||||
Lens | | Lyon | 4:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Hearts | | Aberdeen | 2:0 (2:0) | ||||||
Celtic | | Falkirk | 0:2 (0:1) | ||||||
Motherwell | | Rangers | 2:1 (1:0) | ||||||
Dundee United | | Hibernian | 0:0 | ||||||
Kilmarnock | | Partick Thistle | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Talleres | | Vélez Sársfield | 0:3 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 12 | 7 | 0 | 31-14 | 31 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 8 | 2 | 30-21 | 26 | ||
3. | Vélez Sársfield | 19 | 9 | 6 | 4 | 28-16 | 24 | ||
4. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 9 | 3 | 22-14 | 23 | ||
5. | Argentinos Juniors | 19 | 8 | 6 | 5 | 24-19 | 22 | ||
6. | Belgrano | 19 | 7 | 7 | 5 | 25-18 | 21 | ||
7. | Lanús | 19 | 7 | 7 | 5 | 20-24 | 21 | ||
8. | Banfield | 19 | 7 | 6 | 6 | 20-15 | 20 | ||
9. | Rosario Central | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 5 | 10 | 4 | 20-19 | 20 |
Day 1 | |||||||||
Melbourne Knights | | Brisbane Strikers | 1:0 | ||||||
South Melbourne | | Heidelberg United | 4:1 | ||||||
Morwell Falcons | | Melbourne Zebras | 0:0, pen. 3:4 | ||||||
Adelaide City | | Parramatta Eagles | 1:0 | ||||||
Sydney Olympic | | West Adelaide Sharks | 0:0, pen. 3:4 | ||||||
Marconi Fairfield | | Wollongong City Wolves | 2:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne Knights | 24 | 18 | 0 | 6 | 56-25 | 70 | ||
2. | Adelaide City | 24 | 17 | 0 | 7 | 41-20 | 69 | ||
3. | Sydney United | 24 | 18 | 0 | 6 | 34-19 | 68 | ||
4. | Morwell Falcons | 24 | 12 | 0 | 12 | 41-37 | 47 | ||
5. | West Adelaide Sharks | 24 | 13 | 0 | 11 | 28-32 | 45 | ||
6. | South Melbourne Hellas | 24 | 12 | 0 | 12 | 42-36 | 44 | ||
7. | Brisbane Strikers | 24 | 11 | 0 | 13 | 34-32 | 41 | ||
8. | Wollongong City Wolves | 24 | 10 | 0 | 14 | 39-46 | 38 | ||
9. | Sydney Olympic | 24 | 9 | 0 | 15 | 27-34 | 37 | ||
10. | Marconi Fairfield | 24 | 10 | 0 | 14 | 34-43 | 35 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |