16.10.1994 < | Football matches for 17.10.1994 | > 18.10.1994 |
Uzbekistan | | China | 4:2 (2:0) | ||||||
Hiroshima |
Kuwait | | South Korea | 2:1 | ||||||
Hiroshima |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Verdy Kawasaki | | Eastern | 4:3 | 2:1 | 6:4 | ||||
Tokyo |
Day 39 | |||||||||
Baltika | | Uralan | 2:0 (2:0) | ||||||
Kaliningrad | |||||||||
Avtodor | | Zarya | 3:0 (1:0) | ||||||
Vladikavkaz | |||||||||
Zverda Irkutsk | | Torpedo | 1:0 (1:0) | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Zenit | | Rostselmash | 1:2 (1:2) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Lokomotiv | | Sokol | 3:1 (1:1) | ||||||
Chita | |||||||||
Okean | | Neftekhimik | 3:1 (2:1) | ||||||
Nakhodka | |||||||||
Tekhinvest-M | | Asmaral | 1:3 (1:3) | ||||||
Moskovsky | |||||||||
Erzu | | Irtysh | 0:3 | ||||||
Shinnik | | Smena-Saturn | 3:0 (3:0) | ||||||
Yaroslavl | |||||||||
16:30 | Luch | | Zvezda Perm | 2:1 (1:1) | |||||
Vladivostok |
Day 35 | |||||||||
Arsenal | | FK Vyatka | 1:3 (1:2) | ||||||
Tula | |||||||||
Zvezda | | Svetotechnika | 3:0 (0:0) | ||||||
Gorodishche | |||||||||
Lada | | Druzhba | 3:0 | ||||||
Dimitrovgrad | |||||||||
15:00 | Torpedo Ryazan | | Torpedo Miass | 1:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
16:00 | Devon | | Rubin | 1:0 (0:0) | |||||
Oktyabrsky | |||||||||
16:00 | FK Obninsk | | Gazovik-Gazprom | 0:1 (0:0) | |||||
Obninsk | |||||||||
18:00 | Torpedo Arzamas | | Uralets | 2:1 (2:0) | |||||
Arzamas |
Day 35 | |||||||||
SKA | | Ingushetia | 2:1 | ||||||
Avangard Kursk | | Istochnik | 2:6 | ||||||
Khimik Dankov | | Kristall Dyatkovo | 3:1 | ||||||
Atommash | | Volgar | 0:0 | ||||||
Avangard Kamyshin | | FK Orel | 1:2 | ||||||
Kolos | | Shakhtyor | 0:1 | ||||||
Rotor-D | | Metallurg Krasny Sulin | 3:3 | ||||||
Day 31 | |||||||||
Baltika-D | | FK Gatchina | 0:3 | ||||||
Volochanin | | Bulat | 2:1 (0:1) | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
Kristall Smolensk | | Khimik Koryazhma | 3:0 | ||||||
Mashinostroitel Pskov | | Iskra | 3:2 | ||||||
Metallurg Pikalevo | | Spartak Kostroma | 3:0 | ||||||
Day 15 | |||||||||
SK Odesa | | Skala | 1:0 (1:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Borisfen | | Vorskla | 2:0 (0:0) | ||||||
Boryspil | |||||||||
Bukovyna | | Stal | 0:1 (0:0) | ||||||
Chernivtsi | |||||||||
Podillya | | Bazhanovets | 1:0 (1:0) | ||||||
Khmelnytsky | |||||||||
Naftovyk | | Zakarpattya | 3:0 (2:0) | ||||||
Okhtyrka | |||||||||
Metalurh | | Krystal | 1:0 (1:0) | ||||||
Nikopol | |||||||||
Khimik Zhytomyr | | Polihraftekhnika | 2:1 (1:1) | ||||||
Zhytomyr Khimik Stadium | |||||||||
Dynamo-2 | | Dnipro | 2:1 (0:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
Metalist | | Zirka-NIBAS | 2:0 (1:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Khimik Severodonetsk | | Naftokhymyk | 1:0 (0:0) | ||||||
Severodonetsk |
Day 10 | |||||||||
20:00 | Nottingham Forest | | Wimbledon | 3:1 (1:0) | |||||
Nottingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Billericay Town | | Braintree Town | 2:3* | ||||||
Trowbridge Town | | Newport AFC | 3:1* | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 12 | 7 | 0 | 31-14 | 31 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 8 | 2 | 30-21 | 26 | ||
3. | Vélez Sársfield | 19 | 9 | 6 | 4 | 28-16 | 24 | ||
4. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 9 | 3 | 22-14 | 23 | ||
5. | Argentinos Juniors | 19 | 8 | 6 | 5 | 24-19 | 22 | ||
6. | Belgrano | 19 | 7 | 7 | 5 | 25-18 | 21 | ||
7. | Lanús | 19 | 7 | 7 | 5 | 20-24 | 21 | ||
8. | Banfield | 19 | 7 | 6 | 6 | 20-15 | 20 | ||
9. | Rosario Central | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 5 | 10 | 4 | 20-19 | 20 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |