01.10.1994 < | Football matches for 2.10.1994 | > 03.10.1994 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Olympique de Béja | | Agaza | 4:1 | 1:6 | 5:7 | ||||
Motema Pembe | | BCC Lions | 4:2 | 1:2 | 5:4 | ||||
Stade Tamponnaise | | Kenya Breweries | 1:1 | 0:1 | 1:2 | ||||
Day 26 | |||||||||
CSKA | | Spartak Vladikavkaz | 2:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo | | Rotor | 1:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zhemchuzhina | | Tekstilshchik | 5:3 (1:0) | ||||||
Sochi | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Lokomotiv Moscow | 0:1 (0:1) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Lada | | Dynamo Moscow | 2:3 (1:1) | ||||||
Tolyatti | |||||||||
Krylia Sovetov | | Spartak Moscow | 2:6 (0:3) | ||||||
Samara | |||||||||
Dynamo-Gazovik | | Uralmash | 1:0 (0:0) | ||||||
Tyumen | |||||||||
Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | KAMAZ | 2:0 (0:0) | ||||||
Nizhny Novgorod |
Day 36 | |||||||||
Avtodor | | Rostselmash | 0:3 (0:1) | ||||||
Vladikavkaz | |||||||||
Zverda Irkutsk | | Zarya | 1:0 (0:0) | ||||||
Irkutsk | |||||||||
Lokomotiv | | Irtysh | 0:0 | ||||||
Chita | |||||||||
Luch | | Chernomorets | 0:1 (0:1) | ||||||
Vladivostok | |||||||||
Okean | | Druzhba | 2:2 (1:2) | ||||||
Nakhodka | |||||||||
Torpedo | | Smena-Saturn | 2:0 (1:0) | ||||||
Vladimir | |||||||||
Tekhinvest-M | | Neftekhimik | 1:1 (0:1) | ||||||
Moskovsky | |||||||||
Erzu | | Uralan | 0:3 | ||||||
13:00 | Shinnik | | Zvezda Perm | 4:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
18:00 | Sokol | | Asmaral | 0:0 | |||||
Saratov |
Day 32 | |||||||||
Arsenal | | Torpedo Ryazan | 0:0 | ||||||
Tula | |||||||||
Lada | | FK Vyatka | 2:0 (0:0) | ||||||
Dimitrovgrad | |||||||||
FK Obninsk | | Torpedo Arzamas | 1:3 (1:1) | ||||||
Obninsk | |||||||||
14:00 | Druzhba | | Rubin | 0:1 (0:0) | |||||
Yoshkar_Ola | |||||||||
16:00 | Metallurg Magnitogorsk | | Svetotechnika | 4:1 (1:1) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
16:00 | Torpedo Volzhskiy | | Torpedo Miass | 2:0 (0:0) | |||||
Volzhskiy | |||||||||
17:00 | Devon | | Gazovik-Gazprom | 0:2 (0:1) | |||||
Oktyabrsky | |||||||||
17:00 | Zvezda | | Uralets | 5:2 (3:1) | |||||
Gorodishche |
Avtomobilist | | SKA | 0:4 | ||||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
Dynamo Yakutsk | | Amur Blagoveshchensk | 3:0 | ||||||
Yakutsk | |||||||||
Sakhalin | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 3:0 | ||||||
Kholmsk |
Kuban | | Torpedo Armavir | 3:0 | ||||||
Argo | | Olimp | 0:3 | ||||||
Day 11 | |||||||||
15:00 | Kremin | | Torpedo | 5:1 (1:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
15:30 | Temp | | Tavriya | 0:1 (0:0) | |||||
Shepetivka | |||||||||
16:00 | Nyva Ternopil | | Kryvbas | 0:2 (0:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
16:00 | Nyva Vinnytsya | | Prykarpattya | 2:0 (1:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
16:00 | Zorya-MALS | | Dnipro | 0:2 (0:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
17:00 | SK Mykolaiv | | Karpaty | 1:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17:00 | Volyn | | Shakhtar | 1:1 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
17:00 | Metalurh | | Dynamo | 2:2 (2:2) | |||||
Zaporizhia |
Day 9 | |||||||||
Keramik | | Vahonobudivnyk | 4:1 | ||||||
Nyva | | Systema-Boreks | 3:0 | ||||||
Day 11 | |||||||||
15:00 | Dnepr | | Fandok | 1:0 (0:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
15:00 | KIM | | Tarpeda Minsk | 2:0 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
15:00 | Homselmash | | FK Maladzyechna | 0:1 (0:0) | |||||
Gomel | |||||||||
15:00 | Abuwshchik | | Vedrych | 1:0 (0:0) | |||||
Lida | |||||||||
15:00 | Shakhtsyor | | Neman | 1:1 (1:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Minsk | | Dynamo Brest | 1:1 (0:0) | |||||
Minsk |
Day 11 | |||||||||
Austria Wien | | Mödling | 2:0 | ||||||
Wien Horr-Platz |
Day 8 | |||||||||
16:00 | Nottingham Forest | | Queens Park Rangers | 3:2 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
16:00 | Chelsea | | West Ham United | 1:2 (0:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Day 10 | |||||||||
Stoke City | | West Bromwich Albion | 4:1 (2:1) | ||||||
Stoke-on-Trent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Middlesbrough | 46 | 23 | 13 | 10 | 67-40 | 82 | ||
2. | Reading | 46 | 23 | 10 | 13 | 58-44 | 79 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 14 | 11 | 67-45 | 77 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 77-61 | 76 | ||
5. | Tranmere Rovers | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-58 | 76 | ||
6. | Barnsley | 46 | 20 | 12 | 14 | 63-52 | 72 | ||
7. | Watford | 46 | 19 | 13 | 14 | 52-46 | 70 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 17 | 12 | 74-55 | 68 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-51 | 66 | ||
10. | Grimsby Town | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-56 | 65 |
Day 7 | |||||||||
Germinal Ekeren | | Mechelen | 0:2 | ||||||
Lierse | | Brugge | 1:2 | ||||||
Eendracht Aalst | | Seraing | 1:3 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Neftochimik | | Pirin | 3:1 | ||||||
Slavia | | CSKA | 3:1 | ||||||
Spartak | | Lokomotiv Sofia | 0:2 | ||||||
Shumen | | Montana | 2:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
18:00 | Freiburg | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau |
Day 5 | |||||||||
Athletic | | Logroñés | 1:0 (0:0) | ||||||
Atlético Madrid | | Real Valladolid | 6:0 (4:0) | ||||||
Tenerife | | Real Sociedad | 3:0 (0:0) | ||||||
Sevilla | | Albacete | 0:2 (0:0) | ||||||
Racing | | Real Betis | 0:0 | ||||||
Español | | Celta de Vigo | 0:0 | ||||||
Real Zaragoza | | Barcelona | 2:1 (2:0) | ||||||
Sporting Gijon | | Real Madrid | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 9 | |||||||||
15:30 | Inkaras-Grifas | | Žalgiris-EBSW | 0:2 (0:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
16:00 | Panerys | | Aras | 2:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
16:00 | Sakalas | | ROMAR | 0:1 (0:0) | |||||
Šiauliai Žalgirio stadionas | |||||||||
16:00 | Interas | | Ukmergė | 1:1 (1:0) | |||||
Visaginas |
Day 21 | |||||||||
Sogndal | | Ham-Kam | 2:1 | ||||||
Strømsgodset | | VIF | 4:1 | ||||||
Start | | Tromsø | 3:1 | ||||||
Lillestrøm | | Bodø/Glimt | 5:0 | ||||||
Brann | | Rosenborg | 3:2 | ||||||
Kongsvinger | | Viking | 1:1 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Auxerre | | Saint-Étienne | 3:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Union | | Sigma | 0:1 (0:1) | ||||||
Cheb | |||||||||
Slavia | | Švarc Benešov | 2:0 (0:0) | ||||||
Praha | |||||||||
Slovan | | Petra | 1:0 (1:0) | ||||||
Liberec | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Jablonec | 1:0 (0:0) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Svit | | České Budějovice | 0:0 | ||||||
Zlín | |||||||||
Hradec Králové | | Bohemians | 1:1 (1:1) | ||||||
Hradec Králové |
Day 23 | |||||||||
Halmstad | | Östers | 0:0 | ||||||
Halmstad | |||||||||
Hammarby | | Norrköping | 1:1 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Helsingborgs | | AIK | 3:0 | ||||||
Helsingborg |
Day 5 | |||||||||
San Lorenzo de Almagro | | Racing Club | 0:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | River Plate | 0:1 | ||||||
Argentinos Juniors | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 1:0 | ||||||
Rosario Central | | Newell's Old Boys | 0:0 | ||||||
Vélez Sársfield | | Español | 1:0 | ||||||
Boca Juniors | | Platense | 2:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 12 | 7 | 0 | 31-14 | 31 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 8 | 2 | 30-21 | 26 | ||
3. | Vélez Sársfield | 19 | 9 | 6 | 4 | 28-16 | 24 | ||
4. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 9 | 3 | 22-14 | 23 | ||
5. | Argentinos Juniors | 19 | 8 | 6 | 5 | 24-19 | 22 | ||
6. | Belgrano | 19 | 7 | 7 | 5 | 25-18 | 21 | ||
7. | Lanús | 19 | 7 | 7 | 5 | 20-24 | 21 | ||
8. | Banfield | 19 | 7 | 6 | 6 | 20-15 | 20 | ||
9. | Rosario Central | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 5 | 10 | 4 | 20-19 | 20 |
Day 1 | |||||||||
Grêmio | | Portuguesa | 2:1 (1:0) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Guarani | | Internacional | 0:0 | ||||||
Campinas |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |