08.10.1994 < | Football matches for 9.10.1994 | > 10.10.1994 |
Day 4 | |||||||||
Bahrain | | Turkmenistan | 2:2 | ||||||
Hiroshima | |||||||||
China | | Iran | 1:0 | ||||||
Hiroshima |
Day 4 | |||||||||
Malaysia | | Saudi Arabia U23 | 1:2 | ||||||
Hiroshima | |||||||||
Uzbekistan | | Thailand | 5:4 | ||||||
Hiroshima |
Day 37 | |||||||||
Anzhi | | Kuban | 3:1 | ||||||
Makhachkala | |||||||||
Vympel | | Avangard-Kortek | 2:0 (0:0) | ||||||
Rybinsk | |||||||||
Dynamo Vologda | | Trion-Volga | 0:0 | ||||||
Vologda | |||||||||
Kolos | | Iriston | 2:0 | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Spartak Anapa | | Kavkazkabel | 5:0 | ||||||
Anapa | |||||||||
Spartak-Nalchik | | Venets | 7:0 | ||||||
Nalchik | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Metallurg Lipetsk | 4:1 | ||||||
Taganrog | |||||||||
16:00 | Salyut | | Fakel | 0:3 | |||||
Belgorod |
Day 27 | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Metallurg Novokuznetsk | 3:0 | ||||||
Barnaul | |||||||||
Motor | | Dynamo Omsk | 1:0 | ||||||
Prokopievsk | |||||||||
Samotlor-XXI | | Torpedo Rubtsovsk | 0:1 | ||||||
Nizhnevartovsk | |||||||||
Shakhtyor | | Irtysh | 0:0 | ||||||
Kiselevsk |
Zenit Penza | | Elektron | 3:0 | ||||||
Tekstilshchik | | Metallurg Vyksa | 0:0 | ||||||
Isheyevka | |||||||||
Salyut | | Progress | 2:0 (1:0) | ||||||
Saratov | |||||||||
Spartak Tambov | | Astrateks | 0:0 | ||||||
Khimik Uvarovo | | Sokol-D | 0:1 (0:1) | ||||||
Uvarovo Khimik Stadium |
Day 27 | |||||||||
14:00 | Sibir | | Uralmash-D | 2:0 (1:0) | |||||
Kurgan | |||||||||
14:00 | Metiznik | | Trubnik | 1:0 (1:0) | |||||
Magnitogorsk | |||||||||
14:00 | KamAZavtocenter | | Dynamo Perm | 2:1 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny DSK Stadium | |||||||||
16:00 | Estel | | Gazovik | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
16:00 | Energiya Chaikovskiy | | Gornyak | 2:1 (1:0) | |||||
Chaykovsky | |||||||||
16:00 | Sodovik | | Khimik Meleuz | 4:0 (2:0) | |||||
Sterlitamak |
Day 12 | |||||||||
Fetrovyk | | Keramik | 2:0 | ||||||
Khurtovyk | | ADVIS | 4:0 | ||||||
Sula | | Nyva | 0:0 | ||||||
Vahonobudivnyk | | Transimpeks | 0:1 | ||||||
CSKA | | Lada | 1:1 | ||||||
Systema-Boreks | | Dnister | 2:0 | ||||||
Avanhard Rovenki | | Tavriya | 4:1 | ||||||
Shakhtar Stakhanov | | Dnistrovets | 2:1 | ||||||
Oskil | | Torpedo | 1:0 | ||||||
Shakhtar Horlivka | | Metalurh | 1:2 | ||||||
Day 9 | |||||||||
16:00 | Newcastle United | | Blackburn Rovers | 1:1 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Day 11 | |||||||||
Stoke City | | Luton Town | 1:2 (0:1) | ||||||
Stoke-on-Trent |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Middlesbrough | 46 | 23 | 13 | 10 | 67-40 | 82 | ||
2. | Reading | 46 | 23 | 10 | 13 | 58-44 | 79 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 14 | 11 | 67-45 | 77 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 77-61 | 76 | ||
5. | Tranmere Rovers | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-58 | 76 | ||
6. | Barnsley | 46 | 20 | 12 | 14 | 63-52 | 72 | ||
7. | Watford | 46 | 19 | 13 | 14 | 52-46 | 70 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 17 | 12 | 74-55 | 68 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-51 | 66 | ||
10. | Grimsby Town | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-56 | 65 |
Day 8 | |||||||||
18:00 | Hamburger SV | | Bochum | 3:1 (2:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
18:00 | 1860 München | | Werder | 1:2 (1:1) | |||||
München |
Day 6 | |||||||||
Albacete | | Athletic | 1:2 (1:0) | ||||||
Logroñés | | Sporting Gijon | 1:3 (1:1) | ||||||
Deportivo La Coruna | | Real Zaragoza | 3:3 (1:2) | ||||||
Real Betis | | Español | 3:1 (1:1) | ||||||
Celta de Vigo | | Compostela | 1:2 (1:0) | ||||||
Real Madrid | | Racing | 3:1 (1:0) | ||||||
Real Oviedo | | Tenerife | 1:2 (1:2) | ||||||
Real Sociedad | | Sevilla | 0:0 | ||||||
Real Valladolid | | Valencia | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
Huracán | | Boca Juniors | 3:1 | ||||||
Platense | | Vélez Sársfield | 0:0 | ||||||
Español | | Lanús | 0:1 | ||||||
Deportivo Mandiyú | | Rosario Central | 1:2 | ||||||
Newell's Old Boys | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 4:2 | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Ferro Carril Oeste | 3:2 | ||||||
River Plate | | Independiente | 2:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | River Plate | 19 | 12 | 7 | 0 | 31-14 | 31 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 19 | 9 | 8 | 2 | 30-21 | 26 | ||
3. | Vélez Sársfield | 19 | 9 | 6 | 4 | 28-16 | 24 | ||
4. | Newell's Old Boys | 19 | 7 | 9 | 3 | 22-14 | 23 | ||
5. | Argentinos Juniors | 19 | 8 | 6 | 5 | 24-19 | 22 | ||
6. | Belgrano | 19 | 7 | 7 | 5 | 25-18 | 21 | ||
7. | Lanús | 19 | 7 | 7 | 5 | 20-24 | 21 | ||
8. | Banfield | 19 | 7 | 6 | 6 | 20-15 | 20 | ||
9. | Rosario Central | 19 | 7 | 6 | 6 | 22-20 | 20 | ||
10. | Gimnasia y Esgrima La Plata | 19 | 5 | 10 | 4 | 20-19 | 20 |
Day 2 | |||||||||
Bragantino | | União São João | 1:0 (1:0) | ||||||
Bragança Paulista | |||||||||
Náutico | | Remo | 0:1 (0:0) | ||||||
Recife | |||||||||
Criciúma | | Atlético-MG | 2:0 (1:0) | ||||||
Criciúma | |||||||||
Cruzeiro | | Vitória | 2:1 (2:0) | ||||||
Belo Horizonte |
Day 2 | |||||||||
Fluminense | | Vasco da Gama | 0:0 | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Corinthians | | Grêmio | 3:0 (0:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Internacional | | Paysandu | 3:1 (0:0) | ||||||
Porto Alegre |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |