03.10.1987 < | Football matches for 4.10.1987 | > 05.10.1987 |
Day 26 | |||||||||
Dynamo Moscow | | Shakhtyor | 0:1 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zhalgiris | | Zenit | 1:0 (1:0) | ||||||
Vilnius | |||||||||
Dynamo Minsk | | Kairat | 2:0 (1:0) | ||||||
Minsk | |||||||||
Metallist | | Dynamo Kiev | 2:2 (1:1) | ||||||
Kharkov | |||||||||
Torpedo | | Spartak | 0:2 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Dynamo Tbilisi | | Guria | 2:0 (1:0) | ||||||
Tbilisi | |||||||||
Neftchi | | Ararat | 0:0 | ||||||
Baku |
Day 33 | |||||||||
Druzhba Maykop | | Kuban | 2:1 (1:1) | ||||||
Maykop |
Day 28 | |||||||||
Metallurg Novokuznetsk | | Chkalovets | 2:1 | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
Manometr | | Irtysh | 1:1 | ||||||
Tomsk | |||||||||
Torpedo Rubtsovsk | | Amur Blagoveshchensk | 1:1 | ||||||
Rubtsovsk | |||||||||
Avtomobilist Krasnoyarsk | | Lokomotiv Chita | 3:2 (0:0) | ||||||
Krasnoyarsk | |||||||||
Luch | | Amur Komsomolsk-na-Amure | 1:1 | ||||||
Vladivostok | |||||||||
16:00 | Okean Nakhodka | | SKA Khabarovsk | 0:0 | |||||
Nakhodka |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | SKA Khabarovsk | 28 | 21 | 3 | 4 | 39-14 | 45 | ||
2. | Irtysh | 28 | 19 | 5 | 4 | 53-23 | 43 | ||
3. | Metallurg Novokuznetsk | 28 | 15 | 5 | 8 | 42-27 | 35 | ||
4. | Dynamo Barnaul | 28 | 13 | 9 | 6 | 50-24 | 35 | ||
5. | Zvezda Irkutsk | 28 | 13 | 5 | 10 | 37-23 | 31 | ||
6. | Amur Blagoveshchensk | 28 | 11 | 7 | 10 | 19-20 | 29 | ||
7. | Amur Komsomolsk-na-Amure | 28 | 11 | 6 | 11 | 32-35 | 28 | ||
8. | Lokomotiv Chita | 28 | 10 | 7 | 11 | 30-36 | 27 | ||
9. | Chkalovets | 28 | 9 | 8 | 11 | 27-30 | 26 | ||
10. | Manometr | 28 | 8 | 8 | 12 | 18-21 | 24 |
Day 35 | |||||||||
Khanki | | Alay | 2:0 | ||||||
Tselinnik Turtkul | | Alga | 0:2 | ||||||
Traktor Tashkent | | Zarafshan | 4:0 | ||||||
Khodzent | | Pakhtakor | 3:0 | ||||||
Vahsh | | Neftyanik Fergana | 1:0 | ||||||
Sokhibkor | | Dynamo Samarkand | 1:1 | ||||||
Yeshlik | | Shakhtyor Angren | 2:2 | ||||||
Surkhan | | Avtomobilist Namangan | 0:0 | ||||||
Yangier | | Metallurg Almalyk | 0:0 | ||||||
Day 29 | |||||||||
Traktor Pavlodar | | SKIF | 2:1 | ||||||
Ekibastuzets | | Zhetysu | 2:0 | ||||||
Shakhtyor Karaganda | | Torpedo Kokchetav | 2:1 | ||||||
Karagandy | |||||||||
Energetik | | Meliorator Kzyl-Orda | 1:0 | ||||||
Vostok | | Khimik Zhambyl | 1:1 | ||||||
Dzezkazganets | | Tselinnik Tselinograd | 0:2 | ||||||
16:00 | Spartak Semipalatinsk | | Meliorator Chimkent | 3:1 (3:0) | |||||
Semipalatinsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Meliorator Chimkent | 28 | 21 | 2 | 5 | 70-23 | 44 | ||
2. | Traktor Pavlodar | 28 | 13 | 12 | 3 | 33-21 | 38 | ||
3. | Khimik Zhambyl | 28 | 14 | 7 | 7 | 50-29 | 35 | ||
4. | Meliorator Kzyl-Orda | 28 | 14 | 5 | 9 | 56-25 | 33 | ||
5. | Tselinnik Tselinograd | 28 | 13 | 7 | 8 | 35-25 | 33 | ||
6. | Spartak Semipalatinsk | 28 | 14 | 4 | 10 | 55-35 | 32 | ||
7. | Aktyubinets | 28 | 14 | 4 | 10 | 35-27 | 32 | ||
8. | Ekibastuzets | 28 | 13 | 5 | 10 | 54-41 | 31 | ||
9. | Shakhtyor Karaganda | 28 | 11 | 9 | 8 | 49-32 | 31 | ||
10. | Energetik | 28 | 14 | 2 | 12 | 45-47 | 30 |
Day 14 | |||||||||
Austria Wien | | GAK | 0:2 | ||||||
Wien Horr-Platz |
Day 9 | |||||||||
Racing Jet | | Liège | 1:2 | ||||||
Antwerp | | Beerschot | 2:1 | ||||||
Cercle | | Winterslag | 3:1 | ||||||
Kortrijk | | Molenbeek | 0:1 | ||||||
Sint-Truiden | | Beveren | 1:0 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Beroe | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 | ||||||
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Lokomotiv Sofia | 3:2 | ||||||
Pirin | | Etar | 1:0 | ||||||
Sliven | | Vitosha | 0:4 | ||||||
Trakia | | Spartak Varna | 1:2 | ||||||
CFKA Sredets | | Vratsa | 2:0 | ||||||
Chernomorets | | Spartak Pleven | 3:0 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Haladás | | Tatabánya | 1:1 | ||||||
Szombathely | |||||||||
Vác | | Zalaegerszegi TE | 2:0 | ||||||
Vác | |||||||||
Békéscsabai Előre | | Ferencváros | 1:1 | ||||||
Békéscsaba |
Day 6 | |||||||||
Logroñés | | Cádiz | 1:2 (0:0) | ||||||
Real Betis | | Sabadell | 6:0 (4:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Mallorca | 1:1 (1:1) | ||||||
Real Madrid | | Sevilla | 3:1 (0:1) | ||||||
Real Murcia | | Athletic | 2:3 (0:1) | ||||||
Real Sociedad | | Valencia | 3:0 (1:0) | ||||||
Real Valladolid | | Español | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Zaragoza | | Atlético Osasuna | 1:0 (0:0) | ||||||
Sporting Gijon | | Las Palmas | 4:1 (1:1) | ||||||
Day 10 | |||||||||
Jagiellonia | | Górnik Zabrze | 1:3 | ||||||
Śląsk | | ŁKS | 2:1 | ||||||
Lechia | | Pogoń | 0:1 | ||||||
GKS | | Zagłębie | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Académica | | Chaves | 1:1 (1:1) | ||||||
Coimbra | |||||||||
Vitória Guimarães | | Marítimo | 1:1 (0:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Espinho | | Penafiel | 0:0 | ||||||
Espinho | |||||||||
Boavista | | Portimonense | 3:0 (1:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Farense | | Salgueiros | 2:1 (1:1) | ||||||
Faro | |||||||||
Rio Ave | | Braga | 3:0 (2:0) | ||||||
Vila do Conde | |||||||||
Porto | | Covilhã | 4:0 (2:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Belenenses | | Sporting | 2:3 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
Varzim | | Vitória Setubal | 2:0 (1:0) | ||||||
Póvoa de Varzim |
Day 6 | |||||||||
Boca Juniors | | Racing de Córdoba | 2:0 | ||||||
Armenio | | Independiente | 0:0 | ||||||
Español | | River Plate | 0:0 | ||||||
Estudiantes | | Gimnasia y Esgrima | 1:1 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Newell's Old Boys | 1:0 | ||||||
Racing Club | | San Lorenzo de Almagro | 1:1 | ||||||
Rosario Central | | Argentinos Juniors | 2:2 | ||||||
Talleres | | Banfield | 1:3 | ||||||
Unión | | Platense | 2:1 | ||||||
Vélez Sársfield | | Instituto | 1:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newell's Old Boys | 38 | 21 | 13 | 4 | 68-22 | 55 | ||
2. | San Lorenzo de Almagro | 38 | 16 | 17 | 5 | 49-28 | 49 | ||
3. | Racing Club | 38 | 15 | 18 | 5 | 51-33 | 48 | ||
4. | River Plate | 38 | 17 | 12 | 9 | 51-40 | 46 | ||
5. | Gimnasia y Esgrima | 38 | 11 | 21 | 6 | 44-36 | 43 | ||
6. | Vélez Sársfield | 38 | 14 | 13 | 11 | 51-41 | 41 | ||
7. | Rosario Central | 38 | 12 | 16 | 10 | 53-41 | 40 | ||
8. | Argentinos Juniors | 38 | 15 | 10 | 13 | 49-44 | 40 | ||
9. | Español | 38 | 11 | 18 | 9 | 49-47 | 40 | ||
10. | Platense | 38 | 12 | 14 | 12 | 42-45 | 38 |
CSA | | Joinville | 3:2 | ||||||
Maceió | |||||||||
Criciúma | | Vitória | 2:1 | ||||||
Criciúma | |||||||||
Atlético-GO | | Sport | 0:0 | ||||||
Goiânia | |||||||||
Bangu | | Rio Branco-ES | 1:0 | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Ceará | | Portuguesa | 1:1 | ||||||
Fortaleza |
Day 5 | |||||||||
Flamengo | | Fluminense | 0:1 (0:1) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Santa Cruz | | Cruzeiro | 0:0 | ||||||
Recife | |||||||||
São Paulo | | Corinthians | 0:0 | ||||||
São Paulo | |||||||||
Bahia | | Goiás | 1:0 (1:0) | ||||||
Salvador |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |